Jump to content
Heddi

Hommikune trenn täis/tühja kõhuga?

Recommended Posts

Kuidas suhtute. Kas hommikul trenni (mitte nüüd sama koormusega ja pikkusega kui päeval) tehes teha seda tühja või täis kõhuga? Või nt. süüa natuke midagi,teha trenn ära ja siis pisut korralikumalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on see "trenn"? Kui teed puhast aeroobset, siis katsed kinnitavad, et erilist vahet ei ole - juhindu sellest, mis on sulle kõige mugavam, see tagab kõige püsivama käitumise ja seeläbi parimad tulemused.

Kui teed jõutrenni või anaeroobset trenni, siis tasuks enne kindlasti natuke süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on see "trenn"? Kui teed puhast aeroobset, siis katsed kinnitavad, et erilist vahet ei ole - juhindu sellest, mis on sulle kõige mugavam, see tagab kõige püsivama käitumise ja seeläbi parimad tulemused.

Kui teed jõutrenni või anaeroobset trenni, siis tasuks enne kindlasti natuke süüa.

Hommik algab 20-30 min. ratta sõiduga. nii,et aeroobset.. Lihtsalt olen kuulnud nii ühtpidist soovitust kui ka vastupidist.

Siia ootangi poolt ja vastuväiteid sellele :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tühi kott ei seisa püsti!Mina näiteks jooks midagi vedelat(piima,jogurdit või midagi seele laadset).Aga eks see ole individuaalne.

Mina kindlasti ei jooks vedelaid piimatooteid, sest see jääb trenni ajaks mõnusalt kõhtu loksuma.

Kui see 20-30 minutit rattal on sul aeroobsel pulsil (iseenesest võiks ju rattal ka korraliku intervalltreeningu teha selle ajaga, enne mida ma kindlasti soovitaks süüa), siis ma pigem ei sööks enne. Kindlasti sööks pärast.

Aga üldiselt nagu ma ütlesin - aeroobse treeningu suhtes ongi arvamusi ühte ja teistpidi just sellepärast, et tegelikult vahet ei ole:)

Miks ma sinu puhul ütlen, et pigem mitte enne on see, et sul on see treening üsna lühikese kestvusega ja seeläbi saad parema rasvapõletusefekti treeningu ajal kui sa eelnevalt kehale süsivesikuid ei anna.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina kindlasti ei jooks vedelaid piimatooteid, sest see jääb trenni ajaks mõnusalt kõhtu loksuma.

Kui see 20-30 minutit rattal on sul aeroobsel pulsil (iseenesest võiks ju rattal ka korraliku intervalltreeningu teha selle ajaga, enne mida ma kindlasti soovitaks süüa), siis ma pigem ei sööks enne. Kindlasti sööks pärast.

Aga üldiselt nagu ma ütlesin - aeroobse treeningu suhtes ongi arvamusi ühte ja teistpidi just sellepärast, et tegelikult vahet ei ole:)

Miks ma sinu puhul ütlen, et pigem mitte enne on see, et sul on see treening üsna lühikese kestvusega ja seeläbi saad parema rasvapõletusefekti treeningu ajal kui sa eelnevalt kehale süsivesikuid ei anna.

Selge.. samas hommiku kohta tundub mulle see 30 min. ka palju..sest toas rattal sõkkudes see aeg ikka venib. Aga see toas rattal on n-ö trennile lisa.. pisut hommikul,lõunal põhitrenn ja õhtul ka ratast.. aga kui ilma ei ole siis ikka on hean kui saab toas midagi teha:))

Ja nagu ma aru sain siis natuke peaks ikka midagi sööma/jooma ja peale trenni siis põhi hommikusöök?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge.. samas hommiku kohta tundub mulle see 30 min. ka palju..sest toas rattal sõkkudes see aeg ikka venib. Aga see toas rattal on n-ö trennile lisa.. pisut hommikul,lõunal põhitrenn ja õhtul ka ratast.. aga kui ilma ei ole siis ikka on hean kui saab toas midagi teha:))

Ja nagu ma aru sain siis natuke peaks ikka midagi sööma/jooma ja peale trenni siis põhi hommikusöök?:D

Hangi endale huvitavaid raadiosaateid - ööülikool näiteks on mp3'dena saadaval;)

Kindlasti joo enne seda 30minutilist trenni vedelikku - vett, rohelist teed vms. Aga ma siiski ei sööks enne midagi KUI eesmärgiks on rasvapõletus. Kui eesmärgiks on rattasõidu treenimine, siis sööks.

Peale trenni kindlasti see põhi hommikusöök. Aga taaskord - kui eesmärgiks on rasvapõletus, siis ei tohiks see olla liiga süsivesikuterikas ja need süsivesikud seal peaks olema aedviljadest. Ja normaalselt rasva ja valku niikuinii:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kui hommikul, siis paar tundi peale hommikusööki,sest siis jõuavad toitained imenduda.Peale trenni kindlasti korralikult süüa.

Miks selleks 20-30 minutiliseks aeroobseks rattasõiduks nii hirmsasti värskeltimendunud toitaineid on vaja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on ka hea võimalus eelnev õhtu end täis laadida. Olen seda ise vahest teinud, kui väga vara vaja trenni minna järgmine päev. Shake sisse ja pauk missugune trennis.

Ilmselt pikaajaliselt see head tulemust ei anna, silmas pidades just, et võib rasvaseks minna nagu jõuluhani, aga pikemajalist kogemust ka pole nii, et kindlalt väita ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga üldiselt nagu ma ütlesin - aeroobse treeningu suhtes ongi arvamusi ühte ja teistpidi just sellepärast, et tegelikult vahet ei ole:)

Mingi tilluke vahe võiks olla... uneajal saadakse energia rasvadest, veri on hommikul ärgates rasvhappeid täis ja organism peaks üsna rasvhapete tarbimiseks sobivas reziimis olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Plaanin ka panna hommikuseks trenniks paaril päeval nädalas ujumise, eks peab katsetama siis kuidas on parem, kas ennem süüa, või pärast. Esialgne plaan oleks ennem ujumist syya paar keedumuna ja klaas keefiiri vms ja peale trenni valgukoks ja puuvili näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma veel maal ema hoole all elasin (oh, olid ajad :D ), käisin hommikuti jooksmas. Alguses tegin seda söömata, siis sain kodus sugeda ja enne õue ei lastud, kui kohupiim sisse oli söödud. Ja tuleb tunnistada, et jaksu oli rohkem ning trenn tõhusam! Aga ma jooksin ka tund aega, nii et siit võib-olla väike vahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen jõutrenne hommikuti, ja trenni-eelsest toidust tunnen kasu, kui pole söönud enne pingutust, siis tekib peapööritus ja pildi kadumise efekt palju sagedamini, kui olen söönud, siis sedalaadi nõrkust on vähem või pole, üldiselt väga raskeid jõutrenne ma hommikuteks niikuinii ei soovitagi ega teegi. Hommikul enne pool kaheksat trenniga alustades on teinekord väga suur uni, organism magab, ja selleks et see kiiremini käima saada, annabki söök oma panuse, organism hakkab tööle, saad trennis energilisemalt toimetada. Sinu puhul aeroobset-laadi trennid tunduvad üsna vähe pingutust nõudvat, seal sest toidust tundub väga abi polegi, kui tunned, et pärast sööki on sul trennis parem olla, siis söö, kui tunned, et vahet pole kas söödud või mitte, siis ära söö, ma soovitaks nii, tulemuste/arengu suhtes pole erilist tähtsust üldiselt, kas sööd või mitte eelnevalt, seega parema enesetunde aspekt kaalub üle söömise võtmise/jätmise aspekti. Üldiselt arvan, et mõneti efektiivsem on hommikul energiat võtta otse rasvarakkudest trenni ajal, sellele järgneva hommikusöögiga saadud energia kulutad juba tööle kõndimisega jm liikumisega ära, tulemuseks on parem rasvapõletus, arvata, et pärast trenni söödud energia kohe põikpäiselt organism rasvarakkudesse paneb, oleks rumal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hommikul kergelt midagi süüa ja peale trenni nii palju kui jaksab :D . Päris tühja kõhuga ka raske teha ja sama moodi vastupidi.

Poole jutuga olen täitsa nõus.. Hommikuks on kõht nii tühi,et päris ilma söömata ja unisena kohe rattale minna siis ei jõua seal suurt midagi teha..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kui hommikul, siis paar tundi peale hommikusööki,sest siis jõuavad toitained imenduda.Peale trenni kindlasti korralikult süüa.

Oleks seda aega nii käes siis muidugi sööks ja siis tunni pärast teeks midagi.. aga see hommikune sõit tuleb niigi pooleldi une ajast ja siis tuleb juba jooksta,et õigeks ajaks kuhugi jõuda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poole jutuga olen täitsa nõus.. Hommikuks on kõht nii tühi,et päris ilma söömata ja unisena kohe rattale minna siis ei jõua seal suurt midagi teha..

Söö õhtul korralikult enne magamaminekut :D Ma kuskil eelnevas postis kirjutasin juba detailsemalt ka sellest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusest aeroobsest treeningust räägitakse palju; leidub neid, kes ülistavad seda taevani, ning neidki, kes ütlevad, et aeroobne on aeroobne kellaajast olenemata. Hommikujooksu mõju rasvapõletusele põhineb sellel, et lihaste glükogeenivarud on siis tühjemapoolsed ning seega peab organism põletama rasvu. Organismile ei ole samas siiski mitte miski peale surma sunniks. Analoogia tõmbamine tühjade suhkruvarude ja täis rasvarakkude vahele on muidugi mugav, kuid organism pole mingi masin ega matemaatikavalem. Organism hoiab end elus, selleks on ta programmeeritud. Mitmed asjad mõjutavad rasvade põlemist hommikul. Esiteks vedelik; kui organism on janus, hakkab kortisoolihormooni erituma kohe, kui alustad liikumist, see suurendab lihaste lõhustamist ning rasvade kogunemist kõhu piirkonda. Samuti, kui hommikusörgi intensiivsus on üle 70% maksimumist, vajavad rakud enegiaks suhkruid, aga kui neid ei ole, lõhutakse lihaste proteiinid, millest tehakse suhkur. Sama juhtub, kui jooks kestab liiga kaua. Kui energiat on nii vähe, et organism arvab end olevat näljahädas, siis ta vähendab rasvade põletamist ning suurendab lihaste lõhustamist. Igaühel meist toimub see erinevat moodi, ühtedel võib lihaste lagundamine alata juba 10 minutiga, teistel läheb samasse punkti jõudmiseks jällegi 45 minutit. See oleneb sellest, kui palju on varudes glükogeeni ning kui efektiivselt põletab organism rasvu. Nõrkustunne ja värisemine viitavad juba nii madalale veresuhkrule, mil lihaste lõhustamine on täies hoos. Kontrolli seega oma keha ning pikenda treeningut vastavalt sellele, kuidas organism on kohanenud.

Hommikune aeroobne treening on tõhus viis põletada rasvu, kuid valesti sooritatuna pöördub see iseenese vastu.

Kui lähed hommikujooksule, pea meeles kolme asja:

- JOO VETT. Nii väldid kortisooli põhjustatavat kataboolset seisundit.

- ÄRA TEE INTENSIIVSEMALT KUI 70% MAKSIMAALSEST, ehk väldi tugevat hingeldamist; nii suudab organism põletada rasvu ega ole nii sõltuvuses suhkrutest.

- ÄRA VENITA TRENNI LIIGA PIKAKS, jälgi enesetunnet ning ära lase veresuhkrul liiga madalale langeda.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4335

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söö õhtul korralikult enne magamaminekut :D Ma kuskil eelnevas postis kirjutasin juba detailsemalt ka sellest.

Siis ma oleks ka jõuludeks nagu kalkun :D :DD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×