Jump to content
Raulves

toorsalat

Recommended Posts

Tere!

Kas keegi teab kas mõni poest müüdavatest toorsalatitest on ilma äädikata ka.Et oleks ainult õliga.Äädikas tapab kõik head asjad ära.

Ise tuleb salateid teha, siis tead, millest koosnevad. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toorsalatite puhul on see tore asi, et saad ise loov olla.

Ise tavaliselt kasutan selliseid produkte:

hiinakapsas (või lehtsalat)

tomat

kurk

paprika

sidrun

mais

rohelinesibul

till (suvel aiast, talvel külmkapist)

Nende vahel varieerin.. vahel pole üht vahel teist. Tihti lisan ka fetat.

Üsna tihti ma kastet peale ei tee, aga kui teen siis lihtne õlikaste (oliiviõli,vesi, sool, pipar)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viimase aja üks lemmikuid on järgmine soe salat:

1 suvikõrvits

1 paprika

1 suurem sibul

1 küüs küüslauku

Hakin kõik ära, praen kergelt võis, maitsestan soola ja kartulimaitseainega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venelastel on palju huvitavaid ja maitsvaid salateid. Täna katsetasin üht neist, mis hakkas mulle väga meeldima:

riivitud toores peet

peenestatud kapsas

riivitud hapukurk (marineeritud kurk jääb natuke lahjaks, aga eks valik oleneb ikka igaühe isiklikest maitse-eelistustest)

peenestatud sibul

oliivõli

maitsestamieks natuke soola ja suhkrut

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen näiteks sellist salatit tihtilugu:

jääkapsas

kirss- või ploomtomatid

kurk

paprika

porrulauk

rukola

feta

kanafilee

Kastmeks peale:

kas oliivõli + balsamico + sool-pipar

või siis oliivõli + 1 sidruni mahl + sool-pipar

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Venelastel on palju huvitavaid ja maitsvaid salateid. Täna katsetasin üht neist, mis hakkas mulle väga meeldima:

riivitud toores peet

peenestatud kapsas

riivitud hapukurk (marineeritud kurk jääb natuke lahjaks, aga eks valik oleneb ikka igaühe isiklikest maitse-eelistustest)

peenestatud sibul

oliivõli

maitsestamieks natuke soola ja suhkrut

  • Toores peet.. homme st täna proovin, senini olen keedetult kasutanud.
  • Ma hakin salatitesse grillitud kana.
  • Oliiviõli asemel olen ka kasutanud kookospiima rasva, konserv ~25eek 400g. Tai köök.
  • Oliiviõli on ka lisanditega huvitav. Praegu tühjendan tsilli-küüslaugu, seda ei tohi palju lisada. <_<
  • Suhkrut ei kasuta, soola ja pipart küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teen näiteks sellist salatit tihtilugu:

jääkapsas

kirss- või ploomtomatid

kurk

paprika

porrulauk

rukola

feta

kanafilee

Kastmeks peale:

kas oliivõli + balsamico + sool-pipar

või siis oliivõli + 1 sidruni mahl + sool-pipar

J22kapsa asemel v6iks kasutada meie oma lehtsalatit, toitev22rtus on suurem ja maitseomadused tunduvalt paremad. Mujal kuulub j22salat nende k6ige odavamate salatimaterjalide hulka... umb 7 kr pea eest. ;) Miks ta meil niiiiii palju maksab...aru ma ei saa...

Rucola salati vastu ei saa t6esti miski <_<

Kui ma kasutan fetat siis liha sinna ei pane... See teadmine on muuseas vana sajandeid ja sajandeid...

Kasutage lisaks soolale ja piprale ka v2rsket rosmariini, tyymiani, oreganot jne, jne. K6igele lisaks saate tunduvalt suurema toitev22rtusega salati ja maitseomaduste poolest...mmm..jami... :D

Kui sellest maitsetaimehulgast j22b miskit kasutamata siis puhastage 2ra, lisage oliivi6li, laimimahla ja blenderisse. Saate omatehtud rohelise maitseainetesegu, millele asendajat on t6esti raske leida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas vastab tõele, et kui süüa koos tomatit ja värsket kurki, siis värske kurgi ensüümid lagundavad tomatist saadava C-vitamiini ära ning me jääme sellest lihtsalt ilma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas vastab tõele, et kui süüa koos tomatit ja värsket kurki, siis värske kurgi ensüümid lagundavad tomatist saadava C-vitamiini ära ning me jääme sellest lihtsalt ilma?

Kurk on... ysna neutraalne toiduaine. Tomat aga...selle marja osas v6iks rohkem kaaluda, millega teda syya. Sibul, kyyslauk...igatsugu roheline salat ja imelikul kombel piimatooted tunduvad sobivat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu absoluutne lemmik ja ülilihtne teha, aga maitseb superhästi- tomat, mugulsibul, sool, pipar ja oliiviõli :D . Tervis tuleb nii mis koliseb, muidugi, kuna mina armastan väga palju sibulat sinna sisse panna, siis tuleb pärast mitu korda hambaid pesta, muidu lööb sibulahais kõik lähedal olevad inimesed jalust <_< .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu absoluutne lemmik ja ülilihtne teha, aga maitseb superhästi- tomat, mugulsibul, sool, pipar ja oliiviõli ;) . Tervis tuleb nii mis koliseb, muidugi, kuna mina armastan väga palju sibulat sinna sisse panna, siis tuleb pärast mitu korda hambaid pesta, muidu lööb sibulahais kõik lähedal olevad inimesed jalust <_< .

K6lab hea t6esti :D

Proovi sinna veel v2rsket rosmariini sisse tykeldada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
J22kapsa asemel v6iks kasutada meie oma lehtsalatit, toitev22rtus on suurem ja maitseomadused tunduvalt paremad. Mujal kuulub j22salat nende k6ige odavamate salatimaterjalide hulka... umb 7 kr pea eest. ;) Miks ta meil niiiiii palju maksab...aru ma ei saa...

Rucola salati vastu ei saa t6esti miski <_<

Kui ma kasutan fetat siis liha sinna ei pane... See teadmine on muuseas vana sajandeid ja sajandeid...

Kasutage lisaks soolale ja piprale ka v2rsket rosmariini, tyymiani, oreganot jne, jne. K6igele lisaks saate tunduvalt suurema toitev22rtusega salati ja maitseomaduste poolest...mmm..jami... :D

Kui sellest maitsetaimehulgast j22b miskit kasutamata siis puhastage 2ra, lisage oliivi6li, laimimahla ja blenderisse. Saate omatehtud rohelise maitseainetesegu, millele asendajat on t6esti raske leida. ;)

Sa ikka lehtsalati nitraatide sisaldust mäletad?

http://www.aiandus.ee/loe.php?id=1673

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
porgand + ananass ja ongi vsjo. :D

Jami <_<

Mul tuli kohe meelde, et pakk beebiporgandeid on kapis ootamas. Ei ole isegi ananassi vaja...

Ma suudan neid nii isukalt syya, et k6ik lapsed, kes seniajani ei ole toorest porgandit tahtnud hakkavad ka kysima.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jami <_<

Mul tuli kohe meelde, et pakk beebiporgandeid on kapis ootamas. Ei ole isegi ananassi vaja...

Ma suudan neid nii isukalt syya, et k6ik lapsed, kes seniajani ei ole toorest porgandit tahtnud hakkavad ka kysima.

Jaa beebikad on head , täna lasin ka koolis neid pakikese toidu kõrvale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes leiduvad kõiksugu lehtsalatid on nii ülemürgitatud, et nad ilusad rohelised paistaksid. Mina neid küll ei soovita.

Kui aga kodus potis kasvatate, siis on teine asi :) Siis on ülimalt head (Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×