Jump to content
asdfghjkl

kodujuust ja liha

Recommended Posts

mmm... piima, keefirit joon iga toidu kõrvale. Keefirit rohkem. Aga aru ma ei saanud siis. Mida tasub süüa kartulite kõrvale kuna see mu põhitoit :) Ka makaronid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mmm... piima, keefirit joon iga toidu kõrvale. Keefirit rohkem. Aga aru ma ei saanud siis. Mida tasub süüa kartulite kõrvale kuna see mu põhitoit :D Ka makaronid.

Mingi lihatükk sobib sinna küll ju :). Ja mingi toorsalat näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui süüa näiteks :

1)3 muna + 100 g kanafileed

või

2)100 g kanafileed + 100 g kohupiima

kas siis tõesti võib toit olla tühja läinud , sest ei seedi kõhus korralikult ära ? Küsin, sest toitun tihti nii ja ei suudaks süüa igatoidukord vaid ühte toitu :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled vb võistlev kulturist siis pead selliseid asju järgima.

Lihtsa trenniinimesena võid lubada möödalaskmisi ja süüa nii nagu on tavaks saanud eestlastele (ma ei kujutaks ette et liha kõrval pole riisi/kartulit/pastat).

See on vaid minu arvamus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida tasub süüa kartulite kõrvale kuna see mu põhitoit :) Ka makaronid.

Kodujuust kartuli kõrvale on seedimisele vähe leebem variant kui liha ja kartulit koos süües.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa oled vb võistlev kulturist siis pead selliseid asju järgima.

Lihtsa trenniinimesena võid lubada möödalaskmisi ja süüa nii nagu on tavaks saanud eestlastele (ma ei kujutaks ette et liha kõrval pole riisi/kartulit/pastat).

See on vaid minu arvamus :D

Seda minagi, mis ime see on, et kartulit koos lihaga süüa ei või?

Sure või nälga nende soovituste järgi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lugesin ühest raamatust, et kõige parem on süüa toitaineid puhtalt, mitte segamini. Et kui süüa segamini toitaineid ja veel suured portsjonid, siis see ei pidanud seedimisele hästi mõjuma. Piltlikult öeldes pidi see mõjuma seedimisele nagu oleksid alla neelanud dünamiidi. Et siis kui sööd, siis ainult liha, või ainult kartulit või midagi muud(puhtalt).Sel pidi olema noorendav toime nahale ja organismile. Toitained pidid paremini imenduma, energia suurenemine, hea tuju, füüsiline võimekus pidi kõik tõusma.Kõik seal raamatus igatahes kiitsid seda .Ainult seal oli ka öeldud et suitsetamine ega joomine ei tule selle järgimisel muidugi kasuks. Endal mul sellist tahtmist ega viitsimist pole,seda järgida. Huvitav, kas teadjamad inimesed on selle raamatu jutuga nõus??Ok siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eelnevalt mainiti et liha ei soovitata kartulitega koos süüa.

Kartuli+liha temaatika on lihtsamalt seletatud siin:

http://et.wikipedia.org/wiki/Dr_Hay_dieet

Valgud vajavad seedumiseks happelist keskkonda, mis aktiveerib valkude lõhustamiseks vajaliku ensüümi pepsiini. Tärklise või suhkru juureolek neutraliseerib keskkonda ja valgud ei seedu täielikult. Süsivesikud aga vajavad seedimiseks aluselist keskkonda; tärkliste lõhustumise protsess algab suus amülaasi osalusel. Happeline toit (loomsed valgud, hapud puuviljad) takistab seda. Mittetäielik seedimine võib kaasa tuua jääkainete ja toksiinide kuhjumise organismis ning mitmeid terviseprobleeme.

Googeldada selle "süsivesik(kartul)+valk(liha)" teemal saab otsinguga "starch + protein" (Tõlge: "süsivesik ja valk").

Lihtsamalt seletades, võiks öelda nii, et küsimus on seedumise kvaliteedis, kuivõrd olulise kaaluga see väike toidukonfliktike on, on küsitav, kahtlemata olulisema ja määravama kaaluga dieedipidajale on kalorite ülesöömine, mitte aga niivõrd toidu kombineerimine jms nipet-näpet.

Isiklikust kogemusest saan seda juttu kinnitada kogemustega, kui olen joonud liitri jogurtit sama-aegselt pudeli õluga, lonks ühte ja sisi teist, ja korduvalt sama tulemus, seedumine ei õnnestu. Soovitan proovida.

(Tärkliserikkad toiduained: õlu

Valgurikkad toiduained:piim)

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui liha ja piimatooteid koos süüa ei tohi, siis peaks ju loobuma ka nendest Gerbeli kana-kodujuustukotlettidest, mida paljud siin kiidavad :)

Ühesõnaga, kõike mõõdukuse piirides :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui liha ja piimatooteid koos süüa ei tohi, siis peaks ju loobuma ka nendest Gerbeli kana-kodujuustukotlettidest, mida paljud siin kiidavad :)

Ühesõnaga, kõike mõõdukuse piirides :D

Kana ja piim koos on samuti leebem variant kui liha ja piim, eriti punane liha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×