Jump to content
manatark

treening peale suitsetamisest loobumist

Recommended Posts

Selline küsimus. Olen 26 aastane noormees, loobusin 4 kuud tagasi suitsetamisest ja olen peale seda üritanud jõudumööda trenni teha kord kuni kolm nädalas, nii kuidas aega on. Töö on istuv ja kuidagi vormile juurde ei anna. Toituda püüan tervislikult, kuid kaalu kipub juurde tulema. Enne suitsetamisest loobu mist kaalusin 94, nüüd ca 97...

Tahan kaalu viia madalamaks ning tõsta lihasmassi...

Trenn koosneb mul täna jooksust (35 minutit, kiirus 8,5KM/h) ja peale seda algaja kava ülakehale...

Mida peaksin toitumises jälgima ja kuidas parandada trenni effekti...

Tänud ette.

H.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suitsetamisest loobumine vabastab kehast koormust umbes 20%, varem kulus see mürgi hävitamisele, seega pead saama vähem energiat kui ennem, või treenima vastavalt. Mina tegin eelmine aasta umbes 1,5 pakki päevas, 1. jaanuar jätsin maha, panin toitumise paika ja hakkasin trennikoormust järk järgult tõstma, samuti vähendasin vastavalt kehakaalu langusele toitumist. Mittemidagi keerulist ei ole, kehtivad kõik samad reeglid mis mittekunagi suitsetanule, pane toidualud korda ja kaalu saab kontrollialla.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina sain lollusest aru kui olin kohe kohe 30 saamas. Kaalukohapealt ei ütle midagi, sest just siis alustasin toitumise korrastamisega ja trennikoormuse tõstmisega. Kui niipidi vaadata, siis võin väita, et arvestades neid "tagasihoidlikke" muudatusi, võtsin 40kg (v6tan veel siiani natuke) kaalus alla kui suitsetamise maha jätsin:-P Samas on selline teema, et kuna toitumine suht tugeva jälgimise all (kui alko mängus siis ei söö) ja vahest (kuus 1-2 korda) tahaks ikkagi piisa veini juua või mõne õlle lasta, siis on ka mõnikord paar suitsu läinud kui seltskond on suitsetajad. Aastas küll mõned korrad, aga siiski. Leian seda, et meeletult midagi endale keelata ei ole mõistlik, aga igapäevaselt peab olema selge joon. Ja jalatrenni kohapaelt, kindlasti ka anaeroobne jalatrenn sisse kavasse, jooks võib lisaks olla.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu mees jättis neli aastat tagasi suitsetamise maha, oli ikka hull korsten, kaks pakki päevas polnud mingi probleem :angry: . Kaalus siis natuke alla 80kg, paari kuuga võttis ligi 10 kg juurde, siis läks trenni ja kolme kuuga võttis aeroobse trenniga selle alla uuesti, jõudu teha ei saanud siis, sest esimeses trennis suure lahmimisega tõmbas käe hullusti ära. Tänaseks kaalub 96kg, aga see, mis nüüd juurde on tulnud, on peamiselt ikka lihas :angry: . Ise jätisn natuke enne teda juba selle koleda pahe maha, aga hoidsin teadlikult oma söögiisu kontrolli all ja seega ei võtnud õnneks juurde. Suitsusõltuvusest on meie mõlema jaoks saanud trennisõltuvus ja seda juba üle kolme aasta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma tean ka paari inimest kes suitsetamise maha on jätnud ja paksuks läinud.. noh tõsiselt juurde võtnud. Ma millegipärast arvan et kasulikum on suitsetada kui ülekaalus olla.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsetamisest loobumine vabastab kehast koormust umbes 20%, varem kulus see mürgi hävitamisele, seega pead saama vähem energiat kui ennem, või treenima vastavalt.

Kas saad anda ka allika, kust see 20% fakt on välja toodud, ma ei leidnud googlist, aga tahaks selle arvu teadmiseks võtta, aga on see usutav ikka, (et lausa niisuur osa organismi tööst läheb suitsu peale, seega ca 20% peaks vähem kaloreid tarbima?), saad allika anda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tean ka paari inimest kes suitsetamise maha on jätnud ja paksuks läinud.. noh tõsiselt juurde võtnud. Ma millegipärast arvan et kasulikum on suitsetada kui ülekaalus olla.....

Kasulikum on suitsetamine maha jätta ja toitumine kontrolli alla saada + trenni hakata tegema.

Nagu siin marjasha mainis, siis samuti on mulgi tekkinud trennisõltuvus. Kui trenn jääb millegipärast tegemata, siis olen kohe närviline ja tujust ära (kõrvaltvaatajate tähelepanekud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas saad anda ka allika, kust see 20% fakt on välja toodud, ma ei leidnud googlist, aga tahaks selle arvu teadmiseks võtta, aga on see usutav ikka, (et lausa niisuur osa organismi tööst läheb suitsu peale, seega ca 20% peaks vähem kaloreid tarbima?), saad allika anda?

Tegelikult on see arvutuslik ja otsest allikat ei leia, aga tuleb kokku kolmest asjast:

1. Kõval suitsetajal hävitab suitsetamine kuni 200kcal ööpäevas

2. Kiirendab seejuures pisut ainevahetust

3. Hoiab söögiisu madalamal

Kui kõik need asjad kokku panna, et enam sellele kaloreid ei kuluta, ainevahetus aeglustub pisut ja sööd natuke rohkem endale märkamatult, siis ongi jama majas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jätsin ise kah 1.5 kuud tagasi suitsetamise maha..

Kes te teete suitsu ja arvate et see teie treeninguid ei mõjuta - Oh wow..

3 kuud enne suitsetamise maha jätmist võtsin iga kuu ligikaudu ~1kg juurde..

Paar päeva enne mahajätmist käisin rasvaprotsenti möötmas, panin uue toidu/treeningkava kokku ja nüüdseks olen 5kg raskem, rasvaprotsent sama..

Jõudu ja energiat jõusaalist väljaspool ei märka et oleks kasvanud, aga nagu raskus käes siis annab kohe tunda.. kaif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tean ka paari inimest kes suitsetamise maha on jätnud ja paksuks läinud.. noh tõsiselt juurde võtnud. Ma millegipärast arvan et kasulikum on suitsetada kui ülekaalus olla.....

Muidugi on kasulikum suitsetada :D ja oma organismi rikuta ega kopsuvähk jm. ongi siukesed väiksed mõtetud asjad , ja oi issand kesse siis viitsib oma toitumist korrastada ja trenni teha :) mõtetud asjad juu :P nii et , muidugi on kasulikum suitsetada ,kui ei taha paksuks minna :P Päris andekas maailma vaade peaks mainima :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×