Jump to content
neG

Mis lisandeid peaks kasutama.

Recommended Posts

Tervist, olen 17a, 72 kg, käin 3-4 nädalas jõusaalis, mis toidulisandeid peaks kasutama (Hera80, Maito90 jne?).

Kas piisaks ainult Hera80-nest või peab lisaks veel midagi muretsema, üks märge veel, sooja/korraliku toitu ei ole alati võtta, kui võimalik siis kompenseerida see mõne lisandiga.

Edit: algaja olen, 1 kuu käinud(sept.), nüüd oli 4 nädalat paus.

Muudetud kasutaja neG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Jartmok

Mina soovitan sul trenni teha vähemalt paar kuud enne kui otsustad endale midagi osta, kes teab äkki pärast 1 kuud sul polegi enam tahtmist teha ja mis saab nendest sadade kroonide eest ostetud pulbritest? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aru ma ei saa, miks ei tohi alguses lisavalku tarbida? :D

Valk on äärmiselt tähtsal kohal toidus (söögina, sheigina) lihaste treenimisel, kasvatamisel. Pmst võib öelda, et ära söö valgurikkaid toite, enne kui oled treeninud mõned kuud, kuni aasta?

Olles küll algaja ja suhteliselt võhik antud valdkonnas, julgen soovitada, võta peale rasket treeningut (vähemalt 20-30 min jooksul)valgusheik (30g valku, pisut süsikaid - viinamarjasuhkur, ning sega see umb 400ml veega).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis küsimus, et kuidas see üks sheik ehk üks toidukord aitab, kui ülejäänud toidukorrad pole paigas ja asi pole tervik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis küsimus, et kuidas see üks sheik ehk üks toidukord aitab, kui ülejäänud toidukorrad pole paigas ja asi pole tervik?

Kui toidukorrad pole paigas, siis neil hetkedel kui ta paigas pole, toimuvad negatiivsed protsessid, lõhutakse lihast näiteks.

Oletame nüüd, et valgu-defitsiit on sul ööpäevas ajavahemik(ud)el X, Y ja Z (näiteks X=03:00-08:00, Y=15:00-17:00, Z=21:00-22:00), siis neil aegadel toimubki lihase lagundamine, kui sa nüüd sheigi lisad menüüsse kella ajaks 21:00, siis oled Z ajavahemikku kaotanud, et see on ju hea, aga pole kindel, kui suurt laastustööd teevad ajahetked X ja Y, katsu võimalusel kogu päeva peale ikka valke jaotada, igale ajahetkele. Lihase kasvatamine on sama keeruline, nagu ka rasva põletamine, mõlemad vajavad, et kogu päeva ulatuses oleks toitumine õige, kui sa oled ülekaaluline ja tahad alla võtta, ja teed kogu päeva kõik õigesti, kui ajahekel Y lased tahvli sokolaadi alla, siis vaevalt, siis vähe-andekma keha puhul tehakse selle tühise ajahetke Y ajal selline laastustöö, et eesmärke ei saavutata ega saavutata, olgugi, et suurema osa päevast oldi õigel teel, või isegi väga keha sõbralik, et pealetrenni olevat traumat kiirete valkude näol leevendatakse. Et kahjuks sheigike ei tuleks, pigem ikka kasuks, aga üldine kasu ja areng võib jääda minimaalseks, kui ülejäänud osa päevast auklik on. Ma seletaks nii seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aru ma ei saa, miks ei tohi alguses lisavalku tarbida? :D

Valk on äärmiselt tähtsal kohal toidus (söögina, sheigina) lihaste treenimisel, kasvatamisel. Pmst võib öelda, et ära söö valgurikkaid toite, enne kui oled treeninud mõned kuud, kuni aasta?

Olles küll algaja ja suhteliselt võhik antud valdkonnas, julgen soovitada, võta peale rasket treeningut (vähemalt 20-30 min jooksul)valgusheik (30g valku, pisut süsikaid - viinamarjasuhkur, ning sega see umb 400ml veega).

Mitte pisut süsikaid, vaid optimaalne süsivesikute:valkude suhe sheigis on 2:1, ehk siis 30g valgu kohta 60g kiireid süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks sul esmalt panna paika treeningkava, toitumine ja puhkus. Siis treeni aastake... Siis selgub, kas üldse on piukemas perspektiivis huvi jne...

Nagu mulle omal ajal ütles üks tegija vend: kui lükkad korra 100 rinnalt, siis on mõtekas juba väike proteiin kõrvale laksata:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aru ma ei saa, miks ei tohi alguses lisavalku tarbida? :D

Mis tähendab "ei tohi"?

Mina käsitleks lisavalku reservina,mis võetakse kasutusele siis,kui tavatoidust piisavalt valku kätte ei saa.

Ehk siis,alguses toitumine korda ja kui treeningkoormused kasvavad,siis hakata lisavalku tarbima.

Ega toitumise korrastamisest ju niikuinii ei pääse, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näen seda asja pigem nii: valgusheiki on mõtet hakata kasutama kohe algusest, kui hakatakse trenni tegema, aga trenni ei ole mõtet ennem hakata tegema, kui pole endale paika pandud eesmärke ja pole kogutud piisavalt teadmisi nii treeningu kui toitumise alalt.

Riskite vigastuste, raisatud aja, raistatud raha, lihaste düsbalansside ja rikutud tervisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina soovitan sul trenni teha vähemalt paar kuud enne kui otsustad endale midagi osta, kes teab äkki pärast 1 kuud sul polegi enam tahtmist teha ja mis saab nendest sadade kroonide eest ostetud pulbritest? ;)

Küsimus ei olegi isegi selles, asi on selles et mul ei ole midagi teha..koolis, ühikas elan argipäeviti ja tõesti ei ole midagi teha, ja ma ei tea kas ma ütlen seda nüüd õigesti, aga nö spordiga leevendan oma masendustunnet mis mul pidevalt on, jõusaalis olles olen alati positiivselt meelestatud ja kõik on hea, lisandite koha pealt vaidlen vastu, 1 pakk hera80 ja süsivesikuid kestabi ~kuu aega eks proovib ära, teine asi on see et alati peale trenni on selline unine tunne, või kuidagi uimane olen, arvan et see võib olla sellest et lihtsalt trenni käigus kaovad mingid ained ära vms..tegelikult on probleem ainult õhtusöögiga, selle pean poest vaatama, mõistliku toitude valiku hulka kuuluvad ainult makaronid singiga, ja salatid(poes müügil), alati aga ei taha neid osta, ostan mineid saiakesi/küpsiseid jne..

Liigsest kehakaalust on asi kaugel(keegi mainis midagi eespool).

Kord nädalas ka väike poksitrenn omaalgatuslikult mõnede koolikaaslastega. Muretsesin endale isegi hambakaitsmed sest esimene kord tuli suust natuke verd :D

Niiet nt hera80 ja kuskilt supermarketist viinamarjasuhkrut sobib? ja siis 30g(hera80) + 60g(suhkur) = 90g + vesi/jogurt/piim?

Tänud vastuste eest.

Edit: Ja see paus, tegelikult võidi nüüd valesti aru saada, paus tekkis selle pärast praktika hakkas(praegugi), muidu käiksin kindlasti edasi.

Muudetud kasutaja neG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus ei olegi isegi selles, asi on selles et mul ei ole midagi teha..koolis, ühikas elan argipäeviti ja tõesti ei ole midagi teha, ja ma ei tea kas ma ütlen seda nüüd õigesti, aga nö spordiga leevendan oma masendustunnet mis mul pidevalt on, jõusaalis olles olen alati positiivselt meelestatud ja kõik on hea, lisandite koha pealt vaidlen vastu, 1 pakk hera80 ja süsivesikuid kestabi ~kuu aega eks proovib ära, teine asi on see et alati peale trenni on selline unine tunne, või kuidagi uimane olen, arvan et see võib olla sellest et lihtsalt trenni käigus kaovad mingid ained ära vms..tegelikult on probleem ainult õhtusöögiga, selle pean poest vaatama, mõistliku toitude valiku hulka kuuluvad ainult makaronid singiga, ja salatid(poes müügil), alati aga ei taha neid osta, ostan mineid saiakesi/küpsiseid jne..

Liigsest kehakaalust on asi kaugel(keegi mainis midagi eespool).

Kord nädalas ka väike poksitrenn omaalgatuslikult mõnede koolikaaslastega. Muretsesin endale isegi hambakaitsmed sest esimene kord tuli suust natuke verd :D

Niiet nt hera80 ja kuskilt supermarketist viinamarjasuhkrut sobib? ja siis 30g(hera80) + 60g(suhkur) = 90g + vesi/jogurt/piim?

Tänud vastuste eest.

Kui nüüd otseselt su küsimusele vastata, siis vesi või mahl oleks kõige parem valik.Mida kiiremini see sul imendub, seda parem.Piim ja jogurt on aeglasemavõitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte pisut süsikaid, vaid optimaalne süsivesikute:valkude suhe sheigis on 2:1, ehk siis 30g valgu kohta 60g kiireid süsivesikuid.

Kas see mitte massilisajana juba ei tööta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see mitte massilisajana juba ei tööta?

Ei, ta töötab taastusjoogina.Ma mõtlen sageli kes see geenius oli, kes massilisaja välja mõtles.Lisada madala klvaiteediga valgule hunnik glükoosi ja kallis hinnasilt külge panna - geniaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, ta töötab taastusjoogina.Ma mõtlen sageli kes see geenius oli, kes massilisaja välja mõtles.Lisada madala klvaiteediga valgule hunnik glükoosi ja kallis hinnasilt külge panna - geniaalne.

Kes kuidas teeb. Doriani-härra ntx lisas kõrge kvaliteediga valgule kaerakliisid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes kuidas teeb. Doriani-härra ntx lisas kõrge kvaliteediga valgule kaerakliisid.

No aga mis kasu on madala GI-ga trennijärgsest sheigist?Ma heameelega tahaks omal kortisoolitaseme võimalikult kiiresti alla viia, et lõpetada lihaste lagundamine aminohapeteks ning taastada kiiresti lihaste glükogeenivarud.Just sellist asja soovitavad/kasutavad ka 99% spetsialistidest.

Härra Yates ilmselt ei nõustu nendega ning leiab, et madala GI-ga süsivesikud, mis mõjutavad insuliinitaset väga aeglaselt, viivad kortisoolitaseme kiiremini alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas see mitte massilisajana juba ei tööta?

Ei, see 1:2 on optimaalne ja soovitatav suhtarv, 1:4 ja 1:6 on pekilisaja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga mis kasu on madala GI-ga trennijärgsest sheigist?Ma heameelega tahaks omal kortisoolitaseme võimalikult kiiresti alla viia, et lõpetada lihaste lagundamine aminohapeteks ning taastada kiiresti lihaste glükogeenivarud.

Oleneb su kehatüübist ka. Lihas saab süsivesikud ilma insuliinita ka kätte nii et kui pekki kergesti koguneb või oled juba paks siis on hea aeglaseid süsivesikuid süüa või äärmuslikus variandis üldse ainult valke süüa ja glükoneogeneesile loota.

Törts on Lean Gainis kiireid valke ja süsikaid ka et kortisooli pärast liigselt muretsema ei peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×