Jump to content
Ommik

Mõningad küsimused.

Recommended Posts

Tervist. Räägin natukene endast. Olen 17 aastane Põltsamaa poiss. Olen käinud ligi 2 nädalat jõusaalis, 2x nädalas. Treenin praegu algajate kava järgi. Kaalu on mul u. 70-72, pikkust ~180, rasva ei ole.

Praegu toitun korralikult, niiet pole vaja hakata ajama et söö söö söö, sest seda ma teen. Päevas ligi 3500 kcali ? - ja mitte mingit pläusti, vaid ikka korralikke toite. Puuviljad, supid, kartulid, liha, piim ja kõike muuud :D Niisiis, tahaks massi/musklit juurde saada ning mõtlesin ka massilisajate peale. Sellessuhtes, et tahaks tulemusi kiiremini kätte saada, kui see muidugi pakub seda. Kas keegi oskab midagi head soovitada ?. Oskab keegi komenteerida Serious Massi ? Fitness poest vaadates näen, et see sisaldab paljusid erinevaid anorgaanilisi aineid. Tundub huvitav .

Lisaks tekkis mõningad küsimused:

1) Mida süüa peale jõusaali ? Kiireid süsivesikuid ? Snickers, Lion ?

2) Kas 2x nädalas jõusaalist väheks ei jää?

3) Kui ma vehin lisaks jõusaalile ka kodus hantlitega, on see arengule hea ?

Kui keegi oskab veel mingeid häid "TIP"-e anda mida ja kuidas teha, siis palun tehke seda :rolleyes:

AITÄH !

Edit: tellisin toitumiskava ka ära :D

Muudetud kasutaja Ommik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist. Räägin natukene endast. Olen 17 aastane Põltsamaa poiss. Olen käinud ligi 2 nädalat jõusaalis, 2x nädalas. Treenin praegu algajate kava järgi. Kaalu on mul u. 70-72, pikkust ~180, rasva ei ole.

Praegu toitun korralikult, niiet pole vaja hakata ajama et söö söö söö, sest seda ma teen. Päevas ligi 3500 kcali ? - ja mitte mingit pläusti, vaid ikka korralikke toite. Puuviljad, supid, kartulid, liha, piim ja kõike muuud :D Ja toitumiskava ei kavatse tellida, sest selle järgimiseks pole mul läheduses poodi, aega jms. Niisiis, tahaks massi/musklit juurde saada ning mõtlesin ka massilisajate peale. Sellessuhtes, et tahaks tulemusi kiiremini kätte saada, kui see muidugi pakub seda. Kas keegi oskab midagi head soovitada ?. Oskab keegi komenteerida Serious Massi ? Fitness poest vaadates näen, et see sisaldab paljusid erinevaid anorgaanilisi aineid. Tundub huvitav .

Lisaks tekkis mõningad küsimused:

1) Mida süüa peale jõusaali ? Kiireid süsivesikuid ? Snickers, Lion ?

2) Kas 2x nädalas jõusaalist väheks ei jää?

3) Kui ma vehin lisaks jõusaalile ka kodus hantlitega, on see arengule hea ?

Kui keegi oskab veel mingeid häid "TIP"-e anda mida ja kuidas teha, siis palun tehke seda :rolleyes:

AITÄH !

Väidad,et toitud õigesti ...

selle väite põhjal sa siis tead täpselt,mida su organism vajab.Midagi muuta sa ei kavatse ja kava ei telli - tead ju niigi,et toitud korralikult.

Ja toetudes tolle oma analüüsile leiad,et peale KAHTE NÄDALAT trenni vajad massilisajat ...

Jaaaahhhhhh...

TIP - eks osta suurem lusikas, :D

Ja kui peaks tekkima tõsine soov massi/musklit juurde saada,telli toitumiskava.

Vat see aitab kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väidad,et toitud õigesti ...

selle väite põhjal sa siis tead täpselt,mida su organism vajab.Midagi muuta sa ei kavatse ja kava ei telli - tead ju niigi,et toitud korralikult.

Ja toetudes tolle oma analüüsile leiad,et peale KAHTE NÄDALAT trenni vajad massilisajat ...

Jaaaahhhhhh...

TIP - eks osta suurem lusikas, :rolleyes:

Ja kui peaks tekkima tõsine soov massi/musklit juurde saada,telli toitumiskava.

Vat see aitab kindlasti.

Ära erutu !. ma olen ka varem jõusaalis käinud, kuid tulemusi polnud eriti. Millest seal toitumiskavas täpsemalt rääägitakse siis ?. Ma olen aru saanud et seal on mingi kindel teema mida täpselt sööma pead ja mitte midagi muud ei tohigi. Vastab tõele võimida ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskavas on kirjas mida sa sööma pead, et vajalikud valgud, süsivesikud, rasvad ja muud ained kätte saaks. Ühesõnaga kõik on ette kirjutatud ja sa pead seda jälgima. Nii ei teki sul kiusatus midagi muud tarbida ja kõik on plaanipärane, mis tagab su organismi vajalike ainetega korrapärase varustamise. Aga ma ise arvan, et kui sa toitud õigesti, siis pole sul seda toitumiskava vaja, aga juhul kui sa tahad tõesti enda muskleid kasvatada ja jõudu juurde saada võimalikult kiiresti, siis aga palun. Üks miinus asja juures on see, et asi läheb kalliks maksma, kuigi toitumiskava tellimine tasub ennast täiesti ära. Eks sa ise otsusta kas sa saad ka ilma selleta või mitte. Edu! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa käid ainult 2x nädalas jõusaalis, siis parim variant massi lisamiseks on baasharjutustele orienteeritud full body kava.No abs, no direct arm work, just plain old heavy lifting.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

noniii.. ma teengi algajate kava järgi ja treeningi ühe päevaga kogu keha ära :D:rolleyes::D. ja valku saan ma mingi 140-150g . et olen aru saanud et 2g kilo kohta ? et see peaks klappima vist ;P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1)Hiljemalt 30 mintsa peal trenni süsikaid, hiljemalt 2 tundi peal trenni valku

2)Üldiselt on levinud püha usk, et ainuõige on edasijõudnute kava, kus lihasgrupid on jaotatud päevade peale. Siiski huvi korral soovitan netis ka teistsuguseid arvamusi lugeda meeste poolt, kes on samuti rauaga tegelenud piisavalt, et omada väärtuslikku arvamust.

3)Nuh idee poolest võiks sul trenni vahepeal huvi olla selle vastu, kuidas oma valutavaid lihaseid paremini vormi tagasi süüa :rolleyes: Vahest sa ei kurna lihast trennis piisavalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jap see küll klapib aga mul on selline küsimus ,millisest toiduainest sa need valgud kättesaad,sest sul seda vaja ubmbes 140g .Näiteks süsivesikuid leidub hästi palju saias ,nii et ma tegelikult ei saa aru inimestest ,kes ostavad seda toidulisandina (sorry).Süsivesikud aitavad hästi kaalu tõsta.Ja palun

jaga natukene rohkemate päevade peale treeningut -kui vähegi võimalik.See ühepäevaga kõige

läbilahmimine ei ole hea ,kuna iga järgneva seeriaga sa väsid üha enam ning sooritad ka harjutusi üha vähem korrektsemalt ning võid tahtmatult vale lihasgruppi treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

* Peale trenni 2 viilu banaani ja segu mahla 60% puuviljadest.

* Hommikul palju süsivesikuid, lõuna peaks sisaldama 55 % Päeva valgu kogusest.

* Õhtul aeglasti imenduvaid valke ( kohupiim nt )

Ikkagi ütlen, et tarbi massilisajat söö korralikult, siis tuleb ka kaal. Võid oma näidis söögikava panna, siis oskavad inimesed paremini aidata. Trenni võiksid teha 3 x nädalas saalis korraliku massikava ja mõistlikult aeroobset.

Hommik : Puder, 2 viilu leiba singiga ( ilma võita ) , üks banaan ja klaas keefiri või jogurtit.

Oode : Tops kodujuustu 1 viil leiba .

Lõuna : Salat, kala, kanafilee 0,5 l piima .

Õhtu : Ahjukartul, liha , mahl .

õhtul pähkleid ja rosinaid. / Mina võtsin sellise kava juures 4kg juurde .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niii.

Hommikul 7.15 - puder, moos, võileib, klaas piima.

Lõuna 11.30 - supp, puuvili, leib, magustoit või siis kartulid, salat, piim ..

Oode 13.45 - piimasupp + võileivad või võileivad + piim või makaronid või plohv . võimidaiganes ..

Koju 15.00 - kartulid, supp, kotlet või midagi .

+ veel kodus süüa . (õunu, piimatooteid värke .)

P.S. Söön päris korralikut portsud .

Et soovitate massilisajat ? . Ja trennis ma üritan ikkagi endast kõik välja võtta, mis võimalik on . :rolleyes:

Muudetud kasutaja Ommik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niii.

Hommikul 7.15 - puder, moos, võileib, klaas piima.

Lõuna 11.30 - supp, puuvili, leib, magustoit või siis kartulid, salat, piim ..

Oode 13.45 - piimasupp + võileivad või võileivad + piim või makaronid või plohv . võimidaiganes ..

Koju 15.00 - kartulid, supp, kotlet või midagi .

+ veel kodus süüa . (õunu, piimatooteid värke .)

P.S. Söön päris korralikut portsud .

Et soovitate massilisajat ? . Ja trennis ma üritan ikkagi endast kõik välja võtta, mis võimalik on . :rolleyes:

Kus korralikud valgud on? Liha-liha-lihaaaa...... kotlet on jumal teab mis. Piimasupist sa vajalikke valke piisavas koguses ei saa. Võileivad, võileivad ja veel võileivad? Jäta välja- mis sa neist saad? Kus on munad? Kala? Kohupiim? Kodujuust? Kasulikud rasvad? Jne?

Ja peale trenni ära söö shokolaadi a´la Snickers!

Eks saad kava kätte, teed omad järeldused, mis valesti on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liha hmm.. ega seda jah vist ongi kõige vähem, aga piiima ma joon 1l vähemalt päevas + igasugu kohupiima tooteid. kohukesed ja asjad ;P.

no aga mida ma peale trenni sööma pean siis ?

Muudetud kasutaja Ommik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kiiresti imenduv valk: vadakuvalk.

Kiiresti imenduvad süsivesikud (kõrge GI-ga): valge riis, keedetud kartul, suhkur jne.

Vadakuvalk, ok.

Millistes toitudes seda on?

Mis piimas, lihas, kodujuustus jne on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×