Jump to content
timo116

Angiin!

Recommended Posts

Selline küsimus, et kas Angiiniga võib teha füüsilist...jutu järgi pidavat südamele hakkama...on see tõsi? :rolleyes:

Füüsilist ehk siis jõusaalitrenni!

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul saab just mandliopist esmaspäeval 3 nädalat. Mul hakkas pidevate angiinide pärast süda jumpsima, vahelöögid jne.Kui Mandlid paistes ära, siis kindlasti kohe trenni tee

kuna süda töötab siis topelt koormusega, sest organism võitleb samas ka bakteritega.

Muudetud kasutaja indica poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul saab just mandliopist esmaspäeval 3 nädalat. Mul hakkas pidevate angiinide pärast süda jumpsima, vahelöögid jne.Kui Mandlid paistes ära, siis kindlasti kohe trenni tee

kuna süda töötab siis topelt koormusega, sest organism võitleb samas ka bakteritega.

Probleem mu ühe sõbraga...ja tal angiin, tahab teisipäeval jõuka tulla ja mõtlesin, et küsiks veidike...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Upin teemat, et ära ei kaoks!

Angiini tüsistuseks võib olla neerukahjustus. Eks igaüks ise teab, millega riskib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli pikka aega mandlitega jama.. Päris angiini ma ei jäänudki viimase 2 aasta jooksul, kuid väga tihti läksid nad paiste peale igat külmemat tuuleiili.

Tegin päris kõvasti trenni 2008 kevad.. vahepeal paistes mandlitega. Mingil hetkel tundsin hommikuti voodis, et süda kuidagi nõrk.. nagu hakkaks seisma jääma.

Käisin arstide vahet.. tehti Holteri uuring, millega selgus, et mu ööpäeva madalaim pulss oli 38 ärkvel ja 32 magades.. keskmine pulss oli 51!!!

Arstid arvasid ka, et küllap see mandlitest on.. et süda on reumas tänu nendele vms.. Lasin kiiremas korras mandlid ära lõigata selle peale.

Nüüd vahel annab süda ikka tunda, kuid sellist seismajäämise tunnet mul südames hommikuti enam pole. Samas nagu ütles mu kurguarst Dr. Solovjov, et väärtuslikud keharakud (tema kasutas sõna kalliskivid) on tänu mandlitele asendunud nüüd segu ja kördiga.. ja see on taastumatu. :rolleyes:

Mandlid on täiesti ebavajalikud peale puberteeti arstide sõnul, kuid samas võib neist tulla väga väga VÄGA suur jama.. Soovitan kõigile mandlioppi, kel vähegi kunagi on probleeme olnud mandlipõletikuga vms.. See op on käkitegu ning salli ei pea enam kunagi kandma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul oli pikka aega mandlitega jama.. Päris angiini ma ei jäänudki viimase 2 aasta jooksul, kuid väga tihti läksid nad paiste peale igat külmemat tuuleiili.

Tegin päris kõvasti trenni 2008 kevad.. vahepeal paistes mandlitega. Mingil hetkel tundsin hommikuti voodis, et süda kuidagi nõrk.. nagu hakkaks seisma jääma.

Käisin arstide vahet.. tehti Holteri uuring, millega selgus, et mu ööpäeva madalaim pulss oli 38 ärkvel ja 32 magades.. keskmine pulss oli 51!!!

Arstid arvasid ka, et küllap see mandlitest on.. et süda on reumas tänu nendele vms.. Lasin kiiremas korras mandlid ära lõigata selle peale.

Nüüd vahel annab süda ikka tunda, kuid sellist seismajäämise tunnet mul südames hommikuti enam pole. Samas nagu ütles mu kurguarst Dr. Solovjov, et väärtuslikud keharakud (tema kasutas sõna kalliskivid) on tänu mandlitele asendunud nüüd segu ja kördiga.. ja see on taastumatu. :rolleyes:

Mandlid on täiesti ebavajalikud peale puberteeti arstide sõnul, kuid samas võib neist tulla väga väga VÄGA suur jama.. Soovitan kõigile mandlioppi, kel vähegi kunagi on probleeme olnud mandlipõletikuga vms.. See op on käkitegu ning salli ei pea enam kunagi kandma ;)

Kuidas ma aru saan, kui mul on mandlitega jama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ma aru saan, kui mul on mandlitega jama?

Kõige kindlam viis on minna perearsti juurde ja lasta teha vereproov.. Kui mingi streptokoki (vms) tase on kõrge, siis see on halb..

Aga no mul olid nad nii tihti haiged, et tundsin kohe ära, kui nad paiste läksid.. Hingata oli raskem, natuke oli valulikkust ning peeglist oli tegelt ka näha , et nad paistes..

Ja eks kurguarst vist oskab ka välimuse järgi nende kohta midagi öelda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige kindlam viis on minna perearsti juurde ja lasta teha vereproov.. Kui mingi streptokoki (vms) tase on kõrge, siis see on halb..

Aga no mul olid nad nii tihti haiged, et tundsin kohe ära, kui nad paiste läksid.. Hingata oli raskem, natuke oli valulikkust ning peeglist oli tegelt ka näha , et nad paistes..

Ja eks kurguarst vist oskab ka välimuse järgi nende kohta midagi öelda..

Ei no mul ei ole põhjust kahtlustada, et nad haiged oleksid, aga kõik räägivad koguaeg siin, et lõigati mandlid ära, ma igaksjuhuks olen valvel.Kas see avaldub algul kuidagi paistetusena, palavikuna või valuna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei no mul ei ole põhjust kahtlustada, et nad haiged oleksid, aga kõik räägivad koguaeg siin, et lõigati mandlid ära, ma igaksjuhuks olen valvel.Kas see avaldub algul kuidagi paistetusena, palavikuna või valuna?

See avaldub nii paistetuse, palaviku kui valuna.

Ära muretse, see ei ole mingi karikarkamäng, vaid seda on tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Probleem mu ühe sõbraga...ja tal angiin, tahab teisipäeval jõuka tulla ja mõtlesin, et küsiks veidike...

Ravigu ennast terveks ja siis mingu trenni. Pole mõtet riskida ja ega see haigena tehtud trenn kah suurem asi pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ravigu ennast terveks ja siis mingu trenni. Pole mõtet riskida ja ega see haigena tehtud trenn kah suurem asi pole.

Selle jaoks küsitud mul oligi, kas see mõjutab kuidagi? Ega ma ise ka teda haige peaga trenni ei laseks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul jällegi läkisd mandlid hoopis väiksemaks ;) , ega algul ise aru saanudki, et miskit valesti on, arst vaatas, et imelikult kahanevad. Siis mingi aeg hakkasid sügelema ja mädanema :D , sellega kaasnes ka pidev väsimus, alles siis tehti vereproov ja tuligi välja, et peab ära lõikama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olin alles hiljuti ka esimest korda angiinis...paar esimest päeva oli tervis täitsa käest ära niiet ei saanud magadagi...siis läks järsult paremaks tänu antibootikumidele aga tegin siiki nädalase pausi trennist. Samal ajal uurisin ka nende mandlite kohta. Üldiselt on nii, et inimese kehas ei ole mittevajalike osi. Mandlite eesmärk on koheselt kinni püüda organismi sattuvad bakterid ja kui mandlid ära lõigata siis satuvad nad palju sügavamale ja on suurenenud oht näiteks jääda kopsupõletiku. Kuid kui mandlitega pidevalt probleeme tuleb nad siiski eemaldada. Kui tervisega probleeme siis tasuks ennast kindlasti ennem terveks ravida ja siis edasi trenni teha muidu võivad olla kurvemad tagajärjed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olin alles hiljuti ka esimest korda angiinis...paar esimest päeva oli tervis täitsa käest ära niiet ei saanud magadagi...siis läks järsult paremaks tänu antibootikumidele aga tegin siiki nädalase pausi trennist. Samal ajal uurisin ka nende mandlite kohta. Üldiselt on nii, et inimese kehas ei ole mittevajalike osi. Mandlite eesmärk on koheselt kinni püüda organismi sattuvad bakterid ja kui mandlid ära lõigata siis satuvad nad palju sügavamale ja on suurenenud oht näiteks jääda kopsupõletiku. Kuid kui mandlitega pidevalt probleeme tuleb nad siiski eemaldada. Kui tervisega probleeme siis tasuks ennast kindlasti ennem terveks ravida ja siis edasi trenni teha muidu võivad olla kurvemad tagajärjed.

Kõik arstid, kellega rääkisin, ütlesid küll, et mandlitel puudub funktsioon.. ju siis ei tasu mandlite vajalikkust ülehinnata lihtsalt.

Aga minu südamereuma puhul oli imelik see, et ma ei olnud haige enda arust üldse, vaid lihtsalt mandlid olid natuke paistes aeg-ajalt.. Oleksin pidanud lihtsalt kohe mandlid ära lõikama, mitte üritama ennast ravida, sest eluviisid olid mul igati tervist-hoidvad (käisin soojalt riides, sõin vitamiine, toitusin korralikult, ei tarbinud alkoholi, tegin sporti... kõigest hoolimata läksid mandlid väiksemagi tuuletõmbuse peale paiste ALATI).

Minu isiklik soovitus oleks: Kui mandlitega on üle ühe-kahe korra probleeme olnud, laske need nuhtlused ära lõigata.. sest kui teil juba pidevalt probleeme on olnud, võib-olla kahju juba liiga suur..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×