Jump to content
Pätuloom

Hoiatus võikala osas.

Recommended Posts

Võikala on küll suurepäraselt hea maitsega, kogusega peab olema VÄGA ettevaatlik. Nimelt sisaldab see mingit õli moodi asja, mida inimesed ei suuda seedida (Inglise keeles wax esters). See mõjub seedimisele olenevalt söödud kala kogusest. Mul läks veel hästi, aga siiski uurisin mis värk on. Võikala ei ole küll tervisele otseselt kahjulik, aga internetist leiab kergesti info, et osadel tekitab see hirmus piinlikke olukordi õlilekkega! Võite ise arvata kust lekib. :rolleyes: Jaapanis ja Itaalias on võikala müük keelatud. Seal kus kala püütakse on see rahvameditsiinis kasutusel lahtistina. Võikalal on ka hellitusnimi "Ex-lax-fish".

Igatahes, mina polnud seda kunagi varem kuulnud. Googlist "võikala" otsides leiab ainult retsepte ja eestlaste ülistust kui maitsev see on. Igatahes mõtlesin siin mainida uut teadmist. Muidu ei aima te ohtugi enne kui ise hea hunniku võikala naha vahele pistate. :lol:

Natuke pikem artikkel sel teemal:

artikkel võikala kohta

Inimeste kinnitavaid kommentaare sel teemal.

Kala levinum nimi on "escolar". Kui mind ei usu, guugeldage. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
100 g fileed ei teinud igatahes midagi :rolleyes:

~200-250 g fileed tegi. :lol: Ma vist muidu poleks tähelepanu pööranud, aga mehel oli samamoodi ja kahtlustasingi, et leian mingit sellist infot. USAs soovitatakse mitte tarbida rohkem kui "8 ounce'i", mis on 226.8 g. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
~200-250 g fileed tegi. :lol: Ma vist muidu poleks tähelepanu pööranud, aga mehel oli samamoodi ja kahtlustasingi, et leian mingit sellist infot. USAs soovitatakse mitte tarbida rohkem kui "8 ounce'i", mis on 226.8 g. ;)

Just sõin lõunaks. Järgmine kord enam ei söö:D Maitse oli hea aga lekkida ei tahaks:D

Alati on mõistlik kõigepealt proovida ja seejärel uurida, millega tegu:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu arvestades seda, kui maitsva kalaga on tegemist, siis võib selle isegi ära kannatada :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×