Jump to content
marko69

Jõusaali rituaalid

Recommended Posts

Tere taas! Tulen uue küsimusega lagedale, et kas kellegil on mingiseid rituaale enne (teatud) harjutuste sooritamist. Kui soovite seda avalikustada, andke siin teada. Endal ei ole. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere taas! Tulen uue küsimusega lagedale, et kas kellegil on mingiseid rituaale enne (teatud) harjutuste sooritamist. Kui soovite seda avalikustada, andke siin teada. Endal ei ole. :rolleyes:

Rituaal , ehk hea tava on ,et harjutuste vaheajal ei minda masina juurest kaugemale kui 2 meetrit

Muudetud kasutaja Jess13A poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poetan rätiku masina ligidale või peale, et nagu väike märk - ma teen praegu harjutusi siin. Reeglina toimib ja ei hakata vahele trügima, aga on ka teisiti läinud, koomiliseim juhtum vahest see, kui keegi näppas vahepeal mul kangipealt paar ketast ära nii, et ma avastasin selle alles tõstma hakates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kasutan suuri raskusi trennis, kas siis jõutsükkel või doggcrapp, ja on vaja ilmtingimata raskus üles saada, siis panen erilist rõhku seeriatevahelisele keskendumisele. Tavaliselt istun kuskil kangile lähedal, vaatan raskust, kellelegi tähelepanu ei pööra, üritan olla maksimaalselt lõdvestunud ja rahulik, ei liiguta, keskendun ettejuhtuvale. Ja siis vahetult enne seeria alustamist, kui olen juba enamvähem poosis, üritan oma pea veel täiesti tühjaks saada ja ülirahulikuks ja ülilõdvestunuks jääda - tavaliselt aitab kõige paremini, kui meenutan lapsepõlve. See kestab tavaliselt mõned sekundid ja siis tulen oma mõttemaailmast tagasi ja ajan ennast hetkega nii närvi, kui saan, tõukan kangi vihaga, võtan lähtepositsiooni ja hakkan reaalselt harjutust sooritama. Töötab alati minu jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ikka mõned rituaalid on ja need on üldiselt alati mingil moel numbritega seotud, tavaliselt numbriga 3. :rolleyes: Näiteks kui hakkan suruma suurt raskust (kas proovin uut rekordit või vähemalt on tegu maksimumraskuse lähedase raskusega), siis pingile pikali heites loen hingetõmbeid, hingamiste arv "peab" jaguma 3-ga. Mõnikord harva hakkan suruma kohe peale kolme sügavat hingetõmmet, tavaliselt ikka 6 või 9 (9 on veel eriti hea variant, sest see on 3x3 :) ). Ja siis veel enne suruma hakkamist "pean" kangi 3 korda kergelt lükkama (mitte nii palju, et kang pukkidelt lahti tõuseks, aga nii palju, et oleks tunda kangi paindumist, kolmanda korraga tõstan kangi pukkidelt).

Küki tegemisel "pean" samuti enne kangi pukkidelt tõstmist kangi 3 korda kergelt lükkama (nagu surumise puhul, et ei tõuseks pukkidelt, aga et oleks tunda kangi paindumist ehk siis oleks tunda, et kang on nõrk vms :D ).

Kergelt selline maniakist sarimõrvari vms tunne tuleb peale, kellel on seosed numbrite ja mõrvadega, näiteks kes tapab kuupäevadel, mis jaguvad mingi teatud numbriga või siis ohvrite perekonnanime tähtede (või ees- ja perekonnanime tähtede) summa jagub mingi teatud arvuga või tema telefoninumber, majanumber, korterinumber, autonumber... Ilmselt kui ma otsustaksin sarimõrvar olla, siis ka mingi taolise süsteemi välja mõtleksin. :D:o:D:lol: :lol:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimase aja kõige "kõvemaks" rituaaliks on kujunenud teiste vedelemajäetud ketaste, hantlite ja muu tavaari ärapanek enne oma trenni alustamist, sest ma ei kannata silmaotsaski segamini saalis trennitegemist. Miskipärast just hommikul ja lõuna paiku käib saalis selline kontingent, kel sinna, kuhu käest kukub, asi jääbki.

Ja enne aroobset puhastan põhjalikult masina+ kõrvaklapid (loomulikult ka pärast).

Seeriatevaheline rituaal on peeglist enese jägimine ja vahel ka poseerimine :rolleyes: Üldiselt ma midagi/kedagi muud peale iseenda trenni ajal ei näegi.. ei kuule ka (muusika vms)

Kui on raske, siis karjun rituaalselt. Mul savi- õigemini ma ei märkagi, mis ümberkaudsed arvavad. Üldiselt ei arvatagi vist midagi, karjuvad ise kah (no seda ikka vahel kuulen).

Keskendumine seeriaks on ka rituaalne tegevus. Ei salli kui keegi sel ajal segab. Ega üldiselt ei segatagi, ju mu siis nii kole nägu pea samal ajal :D

Ja viimasel ajal pühin peale trenni rituaalselt ära ka vähemalt pool riietusruumi põrandat (korduvalt kusjuures), kuna mulle ei meeldi võtta end sokiväele liguneva ja juuksekarvadega kaetud põranda peale...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilmselt kui ma otsustaksin sarimõrvar olla, siis ka mingi taolise süsteemi välja mõtleksin. :rolleyes::o:D :D :lol:

Nüüd kui mingi mõrvalaine tuleb, teab keda kahtlustada :lol:

Aga endal on ka...surumisel ma hingan kangi all paar korda nagu vihane tõupull :) ... sama moodi jõutõmbe ajal...vahin kangi ja silmitsen ja hingan kõvasti....siis läheb tõstmiseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nüüd kui mingi mõrvalaine tuleb, teab keda kahtlustada :rolleyes:

Aga endal on ka...surumisel ma hingan kangi all paar korda nagu vihane tõupull :D ... sama moodi jõutõmbe ajal...vahin kangi ja silmitsen ja hingan kõvasti....siis läheb tõstmiseks :D

See hingamise värk on mullegi külge hakanud juba :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ikka mõned rituaalid on ja need on üldiselt alati mingil moel numbritega seotud, tavaliselt numbriga 3.....

Capricorn, sellised numeroloogilised seosed on kergekujulise obsessiiv-kompulsiivse häire tunnuseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Capricorn, sellised numeroloogilised seosed on kergekujulise obsessiiv-kompulsiivse häire tunnuseks...

Obsessiv - kompulsiivne häire (OKH) ehk sundhäire on sage ja kroonilise kuluga psühhiaatriline haigus, mis esineb kuni 3% elanikkonnast. Sundhäire puhul on tegemist kas korduvate sundmõtete või sundtegudega niinimetatud obsessioonide ja kompulsioonidega.

Sundmõtted on ideed, kujutlused või mõtted, mis hoolimata tahtest kerkivad inimese teadvusse. Sundmõtted häirivad inimest suurel määral, sest nad on täiesti mõttetud või ebameeldivad. Vaatamata sellele, et neisse suhtutakse kriitiliselt, ei ole võimalik neid maha suruda. Sundmõtted on kõige sagedamini mingid maagilised või ebausuga seotud mõtted, kontrolli või selle kaotamisega seotud mõtted (näiteks hirm kedagi vigastada, sillalt või mõnest kõrgest kohast alla hüpata). Sundmõtteid kogetakse omaenese mõtetena, mis ei allu kontrollile ja tekitavad vastumeelsust.

Sundteod on pidevalt korduvad mõttetud toimingud, mis ei paku naudingut ega pole ka eesmärgi poolest kasulikud. Sundteod peavad inimese arvates päästma teda mingite ebameeldivate tagajärgede eest (näiteks käte ülemäära sagedane pesemine või ruumide pidev puhastamine peab vältima mingit nakkusohtu), vähendama sisepingeid (näiteks kontrollima ja üle kontrollima, kas uks on lukustatud, triikraud välja tõmmatud, sigaret kustutatud vms.) või mõne ebatõenäoliselt juhtuda võiva sündmuse eest (sel puhul “ kaitstakse “ end mingite rituaalsete tegudega: sõrmede ristamine, kolm korda üle õla sülitamine, kõnnitee pragudele astumise vältimine). Tavaliselt tajutakse sundtegusid mõttetute ja tulututena ning neid proovitakse edutult maha suruda...

...

Kompulsiivne tegu või rituaal on pidevalt korduv stereotüüpne käitumine.

* need ei ole loomupäraselt nauditavad ega ka eesmärgilt kasulikud tegevused;

* tavaliselt peetakse neid kaitseabinõuks mõne tegelikult ebatõenäolise sündmuse vastu, mis võiks olla isikule ohtlik või tema enda poolt esile kutsutud;

* tavaliselt kogetakse sellist käitumist kui mõttetut või tulutut ning tehakse korduvaid püüdlusi seda maha suruda;

* väga kaua kestnud juhtudel on vastupanu tavaliselt minimaalne.

* sagedased on ärevuse vegetatiivsed sümptomid, kuid sama tavaline on ka ebameeldiv pingetunne (seesmine e. psüühiline) ilma märgatava vegetatiivse hüperaktiivsuseta.

* sagedasemad sundteod on:

o puhastamisrituaalid

o kontrollirituaalid

o loendamine

o korralikkusega seotud rituaalid (näit. kindlasse järjekorda panek, hügieenitoimingute tegemine kindlas järjekorras ja kindel arv kordi)

o primaarne obsessiivne aeglus

...

Seal mainituist mõned asjad tundusid tuttavad küll, mida aeg-ajalt tuleb ette... :rolleyes::D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise endal selline imelik asi väljakujunenud,et kui ma katsun mõnda oma tõstmisrekordit parandada,siis ma panen juba riietusruumis kindad kätte nendega teen ka sooja.Eestlased pidid olema jube ebausklik rahvas :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

capricorn - ma jagan su muret, aga mina just ei kannata paarituid arve...kõik harjutused lõppevad paarisarv kordi sooritusega (whatever it takes)...minu jaoks pole midagi hullemat kui ma näen silmanurgast mõnd paaritut arvu :rolleyes: ! mitte et ma arvaks et midagi siis halvasti läheb vaid lihtsalt nii meeletult häirib...kodus kõik kellad isegi peitu pandud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise nö. tähele pannud, et tavaliselt enne surumist, kui kangil max lähedane raskus, ikka mitu korda sisse-välja hinganud, ise nagu sellele tol hetkel ei mõtle ja teine asi, kui tegemist jälle suurtemate raskustega, siis haaran kangist nii kõvasti kinni kui suudan, aegajalt käib mõnest sõrmeliigesest isegi raks läbi :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma mõnikord karjun "Light weight baby" nagu Ronnie ;) ja ajan end vihaseks ja annan kätega piki nägu lakse nagu neegrid :D

haha :o

ma tavaliselt taon endale tugevalt vastu rinda enne suurte raskustega kükkimist või jõutõmmet,adrenaliini laks tuleb kohe :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×