Jump to content
marko69

Õnnetused jõusaalis

Recommended Posts

Üks kord ka Revalis oli vaikne aeg, rahvast oli vähe. Muusika oli vaikne, rahulik oli. Üks polla oli kükki teinud just ja jättis kangile paras hunnik kettad peale. Siis üks tibi tahtis just selle kükipuuriga kükkida ja hakkas kettaid maha laadima. Aga ta laadis ainult ühelt poolt ja mingi hetk käis ilge karmauhti, kang lendas upakuti teisele poole. Kõik saalis vist ehmatasid. Keegi vist ta tegevust eriti ei jälginud ka.

Täna oli veitsa naljakas seik Revalis. Minu jaoks vähemalt. Mingi noor tegi tühja kangiga negatiivset surumist, mina olin teises saali otsas ja lihtsalt vaatasin, rahvast oli palju. Siis tüüp väsis ära ja see tühi kang jäi rinnale. Ukerdas seal tükk aega, keegi ei näinud ka teda eriti. Ma ise ei viitsinud ka mingi tühja kangi pärast jooksma hakata, ega ta seal ära ei sure, muigasin ainult. Lõpuks sai ikka ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul väga meenutada ei ole, staaž na väike, kuid siiski - umbes 3 aastat tagasi tegin Kimberis trenni. Oli laupäeva hommik ja mina üksi saalis, hea rahulik. Aini polnud, vaid Aini ema oli ees oma toas. No ja siis juhtus nii, et neg. kaldega Smithi all surudes ei läinud 135 kg enam üles. Punnisin ja siputasin ja hüüdsin tasase häälega "Tiiu!, Tiiu!, Tiiu, aeee!", kuid ei midagi. Tiiu ei kuulnud, sest raadio mängis ja ruum oli ka suur. Niipalju ma ka ei jõudnud, et oleks selle mehhanismi lukku lükanud ja nii ma seal siis vedelesin minutikese, kang peaaegu kõril ja mõtlesin oma kurva elu üle järele. Siis võtsin oma viimase jõunatukese kokku ja surusin kangi paari astme võrra üles, et mahtusin alt välja pugema :rolleyes: Selleks päevaks piisas mulle surumisest ;)

Aga jah, Aktivist tahtis meil tookord kükipuuri koos kangiga omale kaela tõmmata, terve saalitäis oli ärevuses, sest selliseid rammunaisi meil tavaliselt ei käi :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul juhtus kunagi ammu kui teismelisena Revalis käima hakkasin, tegin plokiga triitsepsit ja ei lukustanud plaate ära ja mulle kukkus see polkikang pähe ;), siis olid veel need vanad ja koledad aparaadid... Treeneri käest sain muidugi riielda oma hooletuse pärast ja pea valutas pärast seda tükk aega :lol: Siiamaani olen selliste asjadega väga ettevaatlik, kuigi uued aparaadid selles suhtes turvalisemad.

Mullegi meenus nüüd, et aasta algul, kui sai Coralis käidud treeningut filmimas ja hakkasin istudes selga tehes enne seeria algust plokil raskust juurde panema, siis tuli kang ülevalt kaela hetkel, mil olin luku ära tõmmanud... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar korda kükis on jõud otsa saanud ja olen pidanud kangi üle pea ette lükkama. Kunagi kui alles kükiga alustasin siis käisin kangiga peaaegu ninali. Võttis küki isu mitmeks trenniks ära. :rolleyes:

Särgiga surumisel on trennis igasuguseid asju juhtunud aga need pole endast erilist ohtu kujutanud. Kõige hirmutavam juhtum on aga minuga Eesti meistrivõistlustel jõutõstmises juhtunu. Saab näha siin. Tundsin kuidas kang juukseid riivas ja hiljem oli väike tutt juukseid ka maas.

Teiste äpardusi olen näinud lugematuid kordi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma kirjuta kah siis :rolleyes: See juhtus täna...Tegin siis rinda alguses 6x3 70kga...6nda seeria ajal oli jõudu nii palju, et tegin 5 korda...lõpetasin selle ära...siis väsitasin veel ennast natuke 20kgste hantlitega positiivse kaldega pingil 3x8 ja siis veel negatiivse kaldega pingil tegin siis 60ga :lol:

Tahtsin teha 3x10 ;) aga juhtus naljakas asi, et teise seeria ajal oli 10s kordus...no mitte kuidagi ei tahtnud enam üles poole liikuda ja ägisesin seal kangi all, seni kuni üks kutt appi mulle tuli ;) Naerda sai ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu sõbral juhtus järgmine asi. Maksimumi surumine rinnalt, häälestas end ette, istus siis seal pingil, veel pikali ei visanud kangi alla. Keskendus, küttis üles, karjus NÜÜD TULEB ÄRA ja...paraku suures tuhinas ta ei vaadanud kui kaugel ta istub kangist ja lasi end hooga pikali, jaa kuna ta istus kangile nii lähedal, pani kuklaga ILGE kõmaka vastu kangi.:rolleyes: Silme eest oli mitu minutit must.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu sõbral juhtus järgmine asi. Maksimumi surumine rinnalt, häälestas end ette, istus siis seal pingil, veel pikali ei visanud kangi alla. Keskendus, küttis üles, karjus NÜÜD TULEB ÄRA ja...paraku suures tuhinas ta ei vaadanud kui kaugel ta istub kangist ja lasi end hooga pikali, jaa kuna ta istus kangile nii lähedal, pani kuklaga ILGE kõmaka vastu kangi.:lol: Silme eest oli mitu minutit must.

Tuligi ju ära siis :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei ole kunagi aru saanud, miks enamus treenijaid ei kasuta kangilukkusid. Kui seeria ajal tekib jõu puudujääk, tasakaalukaotus jne., ei hakka ju kettad ühele-teisele poole maha libisema. Sellist asja on tihti näha olnud ja selle juures on kõige jubedam, kui keegi parajasti kõrval juhtub olema. Ise kasutan lukke absol. alati2. Tegin topeltpüramiidi lamades surumises - viimane seeria max kiirusega peale 90-ga 30x. Viimane kordus - jõud ülestõukel läinud ja pidin kangi üle kõhu maha rullima.
no ja kumb parem variant on kas see 90kg kang mööda kõhtu ära rullida või siis jõu lõppemisel kettad kangilt maha libistada ? veidike häbi on ja suurt kolinat teeb , aga no keda see huvitab tegelt ? mina ei pane KUNAGI kangilukkusid peale . :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ja kumb parem variant on kas see 90kg kang mööda kõhtu ära rullida või siis jõu lõppemisel kettad kangilt maha libistada ? veidike häbi on ja suurt kolinat teeb , aga no keda see huvitab tegelt ? mina ei pane KUNAGI kangilukkusid peale . :rolleyes:

Ok, valik on sinu. Ütleks küll, et maharullimine on parem variant, kui rabeleda seal sinna-tänna ja ka kaastreenijatel ohutum. 90 kg ei ole ju 200 kg - nats ebamugav, aga saab hakkama. Ja ega kangilukke ilu jaoks välja ei mõeldud - annab stabiilsema soorituse. Eriti kui teha harjutusi plahvatuslikult - teravalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ja kumb parem variant on kas see 90kg kang mööda kõhtu ära rullida või siis jõu lõppemisel kettad kangilt maha libistada ? veidike häbi on ja suurt kolinat teeb , aga no keda see huvitab tegelt ? mina ei pane KUNAGI kangilukkusid peale . :rolleyes:

No mina näiteks oma saalis EI LUBA kangi lukke mittekasutada! Need peavad peal olema ja seda sõltumata sellest, milline raskus seal kangil on! Nagu miis siin enne ütles, siis ohutus ja stabiilsus on siin võtmesõnadeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole küll päris õnnetus, aga palju puudu ei jäänud. Olin Kalev SPAs trennis, lõpetasin just palli peal kõhu tegemise, kui minu juurde tuli mingi rootslane vms. Küsis, kas võib palli võtta. Lubasin. Mis aga järgnes, pani mind täiesti üllatuma. Härra võttis kätte 16 või 18 kg hantlid ja üritas pallile põlvitada. Vingerdas ja kaotas tasakaalu. Proovis uuesti. Vingerdas. Lõpuks sai kuidagi tasakaalu kätte.. ja mida herra tegema hakkas.. õlgadele surumist tegema, üles, niiet iga kordus oli 50/50, kas kukub ümber ja saab oma hantlitega pähe või mitte. Imekombel ei saanud, aga ma ei suutnud vaadata ka.. Funktsionaalne. Arumaeisaa.

Suured raskused ja ülimalt ebastabiilne alus on ikka minu meelest liiga ohtlik. Nagu tsirkus. Varsti panevad palli peale teise palli veel, et veel funktsionaalsem oleks?

Kuidas saab promoda tervislikuna sellist ohtlikku lähenemist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin esimest korda maast rebimist tegema, tehnikat ei osanud eriti, raskus oli väike õnneks, sain sirgetele kätele, aga tõmbasin nii kõvasti, et inertsist kukkusin selili, väga piinlik oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tuleb ka meelde kui ükskord tegin saalis plokil sõudmist, peaaegu põhjas oli ja järsku tross purunes, ilge matsaka sain vastu rinda ja sellili lendasin ka, mürast rääkimata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga jah, Aktivist tahtis meil tookord kükipuuri koos kangiga omale kaela tõmmata, terve saalitäis oli ärevuses, sest selliseid rammunaisi meil tavaliselt ei käi :rolleyes:

Krt ma ei saand äkitse arugi mis värk oli, enne kui kükkis olin juba, ja kang pihus:D Keha töötas kiiremini kui mõte järele jõudis. Reaktsioon tuli iseenesest, no nagu oleks seda varem lõpmatuseni hajutanud kohe... Aga jube raske seeria oli just lõppenud ka ju, ple siis ime, et see verenatuke ajust selleks ajaks kuskile mujale oli voolanud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka nooruses saanud mitu korda kangi kõhu peale rullida.Peale seda võtsin lukustid ära.Aga ikkagi olin mõne korra sunnitud kettaid kolinal maha laskma.Nüüdseks on mul omale tehtud universaalne jõumasin nende äparduste vastu.Algeline aga tõhus! Aega saan siis panen pildi üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kord olles jõusaalis oli rinna päev, loomulikult tegin 50-60 kg trenni, oli käsil juba mitmes seeria, ühe korraga kadus tegemise ajal jõud ära, ja täpselt sellel ajal kui sõbrad rääkis kangi juures kus ma parasjagu all olin, juttu... ja nimelt veel PITSADEST, et kumb parem ja mida õhtuks süüa võtta... seni kaua kuni kõva röögatus tuli oli vaikus ja töökus käsil....

kirjavigadest eemal hoida... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ja kumb parem variant on kas see 90kg kang mööda kõhtu ära rullida või siis jõu lõppemisel kettad kangilt maha libistada ? veidike häbi on ja suurt kolinat teeb , aga no keda see huvitab tegelt ? mina ei pane KUNAGI kangilukkusid peale . :rolleyes:

eks on jah. alati ei ole ka võtta julgestajaid 150+ kiloga. võimalus kettad maha libistada ikka hea võimalus, ei kujutagi ette kuidas sellist mööda kõhtu veeretaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal kah lamades surumises kang rinnale jäänd nimelt 100kg aga mul nagu probleemi pole nende alt välja tulemisega tõusen lihtsalt kogu 100g kangiga püsti ja ongi kõik. olen harjund koguaeg üksi trenni tegema sellepärast pole ka probleemi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangi rinnalt surumise 3-ndat seeriat alustasin, kui randmed nagu iseenesest naksatasid sissepoole. Õnneks olin kangi pöialdega lukustanud ja kõige halvem jäi ära, aga üllatav oli just see ootamatu ja nagu iseeneselik nõksatus. Põhjus oli arvatavasti selles, et ei olnud piisavalt keskendunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusagil aasta-kaks tagasi vandus jõud alla kükkimisel. 140-150 kg kangil täpselt ei mäleta. Igatähes olin just viimase seeria maksimumi võtmas kui poolel teel kadus jõud ja tasakaal ära.

Kukkusin ette maha kang kukkus järgi...kuid kang kukkus õnnelikult alumiste konksude otsa mis keegi sinna oli unustanud.

Tulemuseks katkine robocopi särk ja marraskil kukal. Ei taha mõeldagi, mis oleks juhtunud kui kang oleks selga lajatanud :rolleyes:

Ahjaa...lisaks ükskord samuti kükkimisel tagant õmblusest järgi andnud lühikesed püksid. Tulemuseks pooledi paljas tagumik ja saalitäis naeru:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahjaa...lisaks ükskord samuti kükkimisel tagant õmblusest järgi andnud lühikesed püksid. Tulemuseks pooledi paljas tagumik ja saalitäis naeru:D

Ma kükkisin endale seelik selga :rolleyes: Lühkarite pm kõik õmblused ragisesid katki :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×