Jump to content
ras-

klubi turvad

Recommended Posts

Soomlane olemine tagab automaatselt äärmise erapooletuse Vene-Eesti suhete teemal.

http://www.epl.ee/artikkel/438161 :rolleyes:

Kui Venemaast rääkida, siis lolle on kõikjal, aga Vene miilitsate ja ahrannikute suhtumist Eesti omadega ikka võrrelda ei saa. Kui kusagile tekiks mingi Eesti politseinike või turvameeste peksmisvideo, siis neil just hästi ei läheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venemaa on alati olnud võimukas, sellest ka neil võidujanu ja jõhkrus veres. Sõjaväest tulles on pooled psühhod vist, kui vaadata videoid Vene sõjaväest, kus ajateenijaid lihtsalt pekstakse. Ja ka Eesti sõjaväes, Vene poisid on just need, kes ei taha kuuletuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

....kunagi aastaid tagasi õpingute ajal ,keerasin ka ühe turvafirma patrullauto rooli siis olles seal mõnda aega töödanud,hakkasin endalegi märkamatult samastuma inimestega ,keda ma igapäev kinnipidama pidin.Juuksed kadusid,tugev jõusaali treening ,tekkis jäme kuldkett ning ülekäe jooksev tätoveering ,mis põhiline hakkasid kasutama samasugust sõnavara nagu seda tegi iga teine pätt tänaval.Samuti hakkasid kaduma vaikselt turvafirma esindusmärgid riietelt ,mis asendusid lihtsalt tumedate riietega ning tihti olid klient kuskil relvapoes ,et osta spetsiaalseid võitluseks mõeldud kindaid ning muid varustust.Relv muidugi oli kõige parem sõber :rolleyes: Paljud panid enda omale isegi nime. Soovitan teil teinekord jälgida lihtsalt inimesi ,kes igapäevaselt suhtlevad kriminaalsetaustage inimestega ning te märkate tohutult sarnasusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soomlane olemine tagab automaatselt äärmise erapooletuse Vene-Eesti suhete teemal.

http://www.epl.ee/artikkel/438161 :rolleyes:

Kui Venemaast rääkida, siis lolle on kõikjal, aga Vene miilitsate ja ahrannikute suhtumist Eesti omadega ikka võrrelda ei saa. Kui kusagile tekiks mingi Eesti politseinike või turvameeste peksmisvideo, siis neil just hästi ei läheks.

Äki tema jaoks ongi selle onu jutt erapooletu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
....kunagi aastaid tagasi õpingute ajal ,keerasin ka ühe turvafirma patrullauto rooli siis olles seal mõnda aega töödanud,hakkasin endalegi märkamatult samastuma inimestega ,keda ma igapäev kinnipidama pidin.Juuksed kadusid,tugev jõusaali treening ,tekkis jäme kuldkett ning ülekäe jooksev tätoveering ,mis põhiline hakkasid kasutama samasugust sõnavara nagu seda tegi iga teine pätt tänaval.Samuti hakkasid kaduma vaikselt turvafirma esindusmärgid riietelt ,mis asendusid lihtsalt tumedate riietega ning tihti olid klient kuskil relvapoes ,et osta spetsiaalseid võitluseks mõeldud kindaid ning muid varustust.Relv muidugi oli kõige parem sõber :rolleyes: Paljud panid enda omale isegi nime. Soovitan teil teinekord jälgida lihtsalt inimesi ,kes igapäevaselt suhtlevad kriminaalsetaustage inimestega ning te märkate tohutult sarnasusi.

Kindlasti töökoht muudab inimest. Kuid enne peab selleks ka vastab põhi all olema.

Olen nüüd 3 aastat juba seda tööd teinud. Lugematul arvul pättidega suhelnud, võidelnud jne. Kuus tuleb ikka korra või kaks ka politseis ütlusi andmas käia. Ülepäeva lähevad käerauad kasutusse ning ei tea päeva, mil ei peaks kellegiga füüsilisse kontakti astuma.

Samas, juuksed on mul nagu enne, pikad (60-70cm), tättoosid pole tekkinud. Jõusaalis käisin juba enne turvaks hakkamist. Ning kuldkette pole veel ostnud. Alles on ainult aastatetagune hõbekett.

Ainuke asi, mida ma arvan, et minus on muutunud on suhtumine. Mitte, et ma oleksin pätilaadseks muutunud... vaid, et ma tean kuidas selliste inimestega suhelda. Kui 5 aastat tagasi astusin igast konfliktist kaarega eemale ning üleüldse proovisin igasugustest vastasseisudest kõrvale hoida. Siis nüüd ei ole mul vähematki kartust ega ebameeldivust pätile koht kätte näidata. Kui keegi tuleb mulle näkku õiendama siis ma võin vabalt olenevalt olukorras kas teda ignoreerida või siis talle kohe selgeks teha, et selline pätilik - oksad laiali - suhtumine minu puhul ei tööta.

Seega isiklikult soovitaksin kindlasti neile, kel enesekindlusega probleeme - proovida turvatööd. Kas kuskil klubis või siis üritustel. Ja minu isiklik arvamus on, et sellistest inimestest saavad mõningase õppimise järel väga head turvad. Need, kes tööle tulles on juba kartmatud ja konfliktideks valmis - siis neist võib ajapikku tõesti parajad kaabakad saada.

Aga jah, osad turvafirmad sõna otsest mõttes lihtsalt toodavad nolke ning kaabakaid. Ning osad seevastu lihtsalt palkavad koolipoisse, kes ei suudaks isegi 100 aastast varast kinni pidada. Ning igasugu "omad" vennad, kes kuskil turvavad on kõige hullemad.

Seal kus mina töötan on ikka nii, et korra midagi valesti teed - kas rikud seadust, kasutad jõudu, kus ei tohi või pole vaja, ning väga vabalt võid järgmine päev juba tööta olla.

Aga mis siin ikka pikalt rääkida. Turvatöö on nagu ta on. Erinevalt politseitööst on tegemist ikkagi eraettevõtetega, kus palk sageli kõvasti suurem. Kaalun hetkel politseikooli minekud. Kuid madalam palk ning riigist sõltumine paneb mõtlema. Ning kuna politseinik turvatööd teha ei tohi on valik seda raskem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seega isiklikult soovitaksin kindlasti neile, kel enesekindlusega probleeme - proovida turvatööd.

See just see kõige suurem viga ongi- minnakse sellist tööd tegema ego ja madaka enesekindluse upitamiseks, saadakse siis nn võimu maitse suhu- enne ju ei julgenud vastu hakata, aga nüüd....! Ja edasi enam fantaseerida ei ole vaja....

Nii et mees, ma kardan et Politseikooli kutsesobivusvestlusel tekib sul küll probleeme, kui sellist asja sinna mainima lähed....

See näitabki turvafirmade vastuvõtutestide/kutsesobivusvestluste suuri puudusi- suhteliselt nõrk kontingent saab üsna kergel moel tööle.

Kunagi üks 4-5 a tagasi sai pulli pärast käidud turvafirma Falck vestlusel, ja nalja sai oioi kui palju, sest see turvaonu ei süvenenud absoluutselt minu tausta, ei huvitunud töökogemustest ega õpitust, raius aina, et peab olema esiteks mees, ja teiseks suur ja tugev-muu pole üldse oluline. Kolmandaks küsis üleolevalt, et kas te ikka kakelda ka oskate või... ja et ega te relva ei ole nagunii ka näinud varem päriselt..... :rolleyes:

Ukse taga olid oma järjekorda ootamas täies rõngastuses roheliste juustega punkar, pensionieelikust onu ja üks vanaproua...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju sulle siis rulli makstakse ???

Ütleme nii, et turvatööd tehes teenin ma praegu igastähes rohkem, kui ükski madalama palgatasemega politseinik. Ma kujutan, ette, et mitme aasta pärast oleks politseitöö igal juhul tasuvam ning karjäärivõimalusi samuti rohkem. Kuid millest ma siis vahepeal elama peaksin... mnjaa.

See just see kõige suurem viga ongi- minnakse sellist tööd tegema ego ja madaka enesekindluse upitamiseks, saadakse siis nn võimu maitse suhu- enne ju ei julgenud vastu hakata, aga nüüd....! Ja edasi enam fantaseerida ei ole vaja....

Nii et mees, ma kardan et Politseikooli kutsesobivusvestlusel tekib sul küll probleeme, kui sellist asja sinna mainima lähed....

See näitabki turvafirmade vastuvõtutestide/kutsesobivusvestluste suuri puudusi- suhteliselt nõrk kontingent saab üsna kergel moel tööle.

Kunagi üks 4-5 a tagasi sai pulli pärast käidud turvafirma Falck vestlusel, ja nalja sai oioi kui palju, sest see turvaonu ei süvenenud absoluutselt minu tausta, ei huvitunud töökogemustest ega õpitust, raius aina, et peab olema esiteks mees, ja teiseks suur ja tugev-muu pole üldse oluline. Kolmandaks küsis üleolevalt, et kas te ikka kakelda ka oskate või... ja et ega te relva ei ole nagunii ka näinud varem päriselt..... :rolleyes:

Ukse taga olid oma järjekorda ootamas täies rõngastuses roheliste juustega punkar, pensionieelikust onu ja üks vanaproua...

Ma arvan, et tegelikkuses käivad asjad teistmoodi. Võimu maitse suhu saamine minu meelest pigem teeb piiri peal olevatest kaabakatest tõelised pätid, kui, et tagasihoidlikest inimestest. Minu meelest korralikud ja normaalsed tüübid kasutavad saadud võimu hästi ära. Aitavad teisi ning teevad tööd korralikult.

Rääkidest turvafirmade tööliste valikust on probleem eeskätt eestimaa väheses tööjõus. Lihtsalt ei ole häid töötajaid võtta, kuid ometigi on vaja ju kedagi, kes tööd teeks.

Õnneks, nagu ma mainisin, turvafirmas, kus ma töötan saadetakse igasugu pooletoobised ja pätid peale suuri rikkumisi kohe pikalt.

Iga turvafirma ideaaltöötajaks on suur ja tugev meesterahvas - no nii 180-195cm ja 95-110kg. Inimene peaks valdama korralikult seadusi, keeli, oskama diplomaatiliselt suhelda, kuid vajadusel suutma ka füüsiliselt olukordi lahendada. Kõige selle juurde veel korralik enesekindlus ning soov antud tööd teha.

Mitut sellist inimest tead sina?

Mulle tuleb silme ette võibolla paar inimest. Ja nemad pakutava palga eest enamasti seda tööd ei tee. Seega, turvafirmad on sunnitud võtma igasugu lambaid tööle. Kes liiga vana, kes liiga noor. Mõni loll, mõni arg. Kes aeglane, kes oskamatu jne.

Ja väga tihti leitakse kompomiss. Palgatakse suur ja tugev põkk, kes saab töö põhiülesannetega hästi hakkama. Nt. püüab pätte, kaitseb vara ja sissepääsu jne. Ning lepitakse sellega, et mees rikub seadust pidevalt. Küll taob päti liiga ära, küll kisab inimeste peale ja ei oska suhelda jne.

Selline on elu. Karm ja raske ning peaaegu alati ebaõiglane kellegi suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja väga tihti leitakse kompomiss. Palgatakse suur ja tugev põkk, kes saab töö põhiülesannetega hästi hakkama. Nt. püüab pätte, kaitseb vara ja sissepääsu jne. Ning lepitakse sellega, et mees rikub seadust pidevalt. Küll taob päti liiga ära, küll kisab inimeste peale ja ei oska suhelda jne.

Selline on elu. Karm ja raske ning peaaegu alati ebaõiglane kellegi suhtes.

Vot see oli juba õigesti öeldud. Ma asendaks veel selle "väga tihti" sõnaga "enamasti" :rolleyes:

Inimesi, kes sobiks, tean muide päris paljusid. Nemad aga sellise raha eest sellist tööd ei teeks :lol: On ka kasulikumaid alternatiive.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka kunagi kahe kooli vahel seda tööd teinud. Isegi diplomeeritud mingis kohas sel alal saanud ja mingi suurusega turvameeskonna töö eest vastutanud mõnda aega. Hullemat turvatöötajat pole olemas kui rumal ja kompleksidega turvatöötaja. Kahjuks oli sellistega kokkupuuteid palju. Mis teha - töö sisu ja palk panevad paika, keda sa sellele tööle saad. Mõnes kohas on tõesti oluline, et turvatöötaja oleks suuremat kasvu mees. Aga enamus turvatööd nõuab pigem lihtsalt suhtelmisoskust ja kohusetunnet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töötan ka turvana ja juba üle 3 aasta erinevates asutustes ja võin öelda, et tavaliselt pole sellised vennikesed ,nagu antud videos näha, ühesgi klubis kaua püsinud. Mingitest poksijatest pole küll eriti kasu, sest peamine on ikka vastane haardesse saada ja välja toimetada. Kui keegi kedagi klohmida tahab, siis tuleb alati sellest rohkem pahandusi kui väljakannatada suudad ja sellepärast on enamik vanasid kalasid sellest loobunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×