Jump to content
mc-getostyle

jõutõmme

Recommended Posts

Minu arust on väga õige see lause:

Using a weight lifting belt gives you a false sense of security, when the real problem is in technique, flexibility or muscle activation patterns.

Ehk minu arust tuleks kõigepealt veenduda, et töötavad õiged lihased, oled piisavalt painduv ja tehnika on õige. Nende puudumisel tekivad muidugi seljavigastused. Väga halb on, kui sa teed vööga ja vale tehnikaga ning arvad, et kõik on korras, kuna valusid ei ole.

Vööga võib suuta tõesti tõsta mõned kilod rohkem, aga see on tähtis ainult võistlustel. Palju tähtsam on kui hästi sa oled treeninud ja kui tugev sa tegelikult oled, mitte vale tehnika ja vööga tõstetud numbrid. Sama mõtetu on minu arvates surumissärgiga surumine.

Ehk siis rihma ei tohi kasutada halva tehnika kompenseerimiseks. Täiesti nõus. Samas ma ei näe mingit põhjust, miks ei saaks õiget tehnikat ka rihmaga rakendada.

Muuseas, kui vaadata Konstantin Konstantinovi jõutõmbe videosid ja seda kuhu temal vöö pandud on, siis asetab see mõttevahetuse veidi teise valgusse.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis rihma ei tohi kasutada halva tehnika kompenseerimiseks. Täiesti nõus. Samas ma ei näe mingit põhjust, miks ei saaks õiget tehnikat ka rihmaga rakendada.

Muuseas, kui vaadata Konstantin Konstantinovi jõutõmbe videosid ja seda kuhu temal vöö pandud on, siis asetab see mõttevahetuse veidi teise valgusse.

Vööga ei tööta osad stabiliseerivad lihased. Kui tehnika ja kõik on korras, milleks siis vööd kasutada? Kui tehnika ei ole korras, soovitan vööst veel rohkem hoiduda ja kõigepealt see korda saada.

Küll olen nõus, et võistleval tõstjal on vaja harjutada ka trennis vööga, et sellega harjuda ja sellest maksimumi võtta, tõstmaks võistlustel mõned kilod rohkem. Ülejäänutel ei näe ma vöö kasutamisel erilist mõtet. Kui ilma ei suuda selga sirgena hoida, tuleb raskusi alandada ja harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina näen seda asja nii: tõstevöö jäägu jõutõstjatele, lihasmassi arendavad sportlased peaksid ilma vööta treenima.Väljaarvatud võibolla oma maksimumi proovimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt millised lihased?

Kui vöö hoiab selga sirgena sinu asemel, siis saavad loomulikult osad lihased väiksema koormuse. Eelmine kord väljendasin natuke valesti, öeldes et osad lihased jäävad koormuseta. Mitte ei jää ilma, aga neile jääb vähem tööd.

Ja selle turvalisuse kohta, minu arvates ei lähe seda turvalisust vaja, kui tehnika on korras ja raskus ei käi väga üle jõu. Tavaline jõusaalihunt ei tohikski üritada väga üle jõu käivat raskust tõsta, nii et tehnika kannatab. Seda läheb aga vaja võistlustel.

Rohkem on treenimisel kasu ise selga sirgena hoides.

Siis võiks juba tavaline jõusaalikülastaja suruda surumissärgiga, et turvalisust suurendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise ei kasuta tõstevööd aga peaks vist kasutama ohutuse mõttes.

Põhiline kysimus ongi see, et kas vööga on yldse ohutum.

Minul isiklikult on vööga tulemus palju halvem, paljud stabiliseerivad lihased ei ole üldse korralikult töös kui keha tunnetab vöö survet ja seetõttu on selg kokkuvõttes halvemini stabiliseeritud. Vööga käisid pidevalt kaasas seljavalud ja probleemid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vöö hoiab selga sirgena sinu asemel, siis saavad loomulikult osad lihased väiksema koormuse. Eelmine kord väljendasin natuke valesti, öeldes et osad lihased jäävad koormuseta. Mitte ei jää ilma, aga neile jääb vähem tööd.

Ja selle turvalisuse kohta, minu arvates ei lähe seda turvalisust vaja, kui tehnika on korras ja raskus ei käi väga üle jõu. Tavaline jõusaalihunt ei tohikski üritada väga üle jõu käivat raskust tõsta, nii et tehnika kannatab. Seda läheb aga vaja võistlustel.

Rohkem on treenimisel kasu ise selga sirgena hoides.

No eeldame, et jääbki natuke vähem tööd mingitele stabiliseerivatele lihastele. Ikkagi tekivad siin mitmed küsimused. Kui palju vähem koormust nad saavad, kas 10 protsenti, 5 protsenti? Pakkusin praegu enda arvates hirmsuured arvud.

Teiseks, mis siis, et saavad veidi vähem koormust? Mis selles halba on? Nt minul on trennijärgne lihasvalu samasugune nii pärast rihmaga kui rihmata trenni. Oletame, et tahan teha pika seeria(8 kordust) enda jaoks suhteliselt suure raskusega. Tean üsna kindlalt, et suudan tehnika säilitada ka viimase korduseni, aga vöö kasutamine annaks nö väikese lisagarantii. Ma ei tee ju jõutõmmet ainult alaselja arendamiseks, mis on selles halba, et tõmban rihma ümber lisanduva turvalisuse jaoks ja selle nimel, et suurema koormuse saaksid ka teised lihased?

Pealegi on ka alaseljale nagu kõigile teistele kehaosadele võimalik teha lisaks "väiksemaid" abistavaid harjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:rolleyes:

heh ,ei hakkagi teooriat lugema. et algusest peale ikka suuremaid raskusi vööga teinud. ei loobu sellest hääst asjast mina ,meelitagu voi invaliidsusohuga :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No eeldame, et jääbki natuke vähem tööd mingitele stabiliseerivatele lihastele. Ikkagi tekivad siin mitmed küsimused. Kui palju vähem koormust nad saavad, kas 10 protsenti, 5 protsenti? Pakkusin praegu enda arvates hirmsuured arvud.

Teiseks, mis siis, et saavad veidi vähem koormust? Mis selles halba on? Nt minul on trennijärgne lihasvalu samasugune nii pärast rihmaga kui rihmata trenni. Oletame, et tahan teha pika seeria(8 kordust) enda jaoks suhteliselt suure raskusega. Tean üsna kindlalt, et suudan tehnika säilitada ka viimase korduseni, aga vöö kasutamine annaks nö väikese lisagarantii. Ma ei tee ju jõutõmmet ainult alaselja arendamiseks, mis on selles halba, et tõmban rihma ümber lisanduva turvalisuse jaoks ja selle nimel, et suurema koormuse saaksid ka teised lihased?

Pealegi on ka alaseljale nagu kõigile teistele kehaosadele võimalik teha lisaks "väiksemaid" abistavaid harjutusi.

Oletame, et ma surun surumissärgiga. Mitu protsenti vähem tööd lihased ikka teevad? Saan ju teha veel teisi harjutusi lisaks rinnale. Teen enda jaoks suht suure raskusega ja viimastel kordusel on vaja seda lisagrantiid, et kang rinnale ei jääks. Mis on selles halba?

Ega ei olegi midagi väga halba, aga ma ei näe sellel erilist mõtet ja trenni teeksin ikkagi korralikult ning nö toore jõuga, mis sest et natuke väiksema raskusega. Sama on ka vööga minu arvates.

Olen nõus, et see võib lisada turvalisust, aga seda läheb ju ainult siis vaja, kui tõstad enda jaoks väga meeletuid raskusi või lihtsalt ei ole tehnika korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame, et ma surun surumissärgiga. Mitu protsenti vähem tööd lihased ikka teevad? Saan ju teha veel teisi harjutusi lisaks rinnale. Teen enda jaoks suht suure raskusega ja viimastel kordusel on vaja seda lisagrantiid, et kang rinnale ei jääks. Mis on selles halba?

Selle jaoks on julgestaja ja vajaduse korral saab ka surumist teha puuris.

Ega ei olegi midagi väga halba, aga ma ei näe sellel erilist mõtet ja trenni teeksin ikkagi korralikult ning nö toore jõuga, mis sest et natuke väiksema raskusega. Sama on ka vööga minu arvates.

Kuidas siis ei ole mõtet? Ma just eelmises postituses rääkisin, et jõutõmbe eesmärk ei ole ainult alaselja treenimine. Kui rihm annab väikese lisagarantii, siis teised lihased(nt trapets) selle arvelt võidavad. Kui ikka annab lisagarantii, sest nagu siit teemast näha, siis mingi info kohaselt on rihma kasutamine otsesõnu kahjulik.

Olen nõus, et see võib lisada turvalisust, aga seda läheb ju ainult siis vaja, kui tõstad enda jaoks väga meeletuid raskusi või lihtsalt ei ole tehnika korras.

Mingisugust pingutust võiks trenn siiski nõuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on sama nagu rihmadega - kui kätega kinni jõuda ei hoia, siis võiks mõelda haardetugevuse treenimisele ja väiksematele raskustele.Samamoodi vööga - kui kardad, et ilma vööta ei pea alaselg vastu, siis võiks mõelda alaseljale lisaharjutuste tegemisele ning väiksemale raskusele.Jõutõmmet üldiselt peetakse selliseks harjutuseks, mis kandub hästi tavaellu üle, mis saab aga siis, kui hakkad saalist väljas rasket kivi tõstma, vööd ei ole, stabiliseerivad lihased on vöö puudumise tõttu nõrgad võrreldes põhiliste tööd tegevate lihastega? Vaatad, et 150kg, sellega oled jõusaalis jõutõmmet teinud küll, aga vot...vööga ainult.Nüüd aga vööd ei ole, mõted ikka, et saad hakkama, aga stabiliseerivad lihased on nõrgad ja juhtubki...õnnetus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on sama nagu rihmadega - kui kätega kinni jõuda ei hoia, siis võiks mõelda haardetugevuse treenimisele ja väiksematele raskustele.

Võib mõelda ka teisiti, miks peaks seljatrenn kannatama haarde nõrkuse pärast. Parem kasutada rihmasid, selg saab täie koormuse kätte ning haardele teha vastavalt vajadusele lisaharjutusi. Üldiselt need siin toodud analoogiad(randmerihmad ja surumissärk) ütlevad vähe teema enda kohta.

Samamoodi vööga - kui kardad, et ilma vööta ei pea alaselg vastu, siis võiks mõelda alaseljale lisaharjutuste tegemisele ning väiksemale raskusele.

Ma ei tea, kas seda peaks nimetama kartmiseks, igal juhul ma ei näe midagi halba ettevaatusabinõudes.

Jõutõmmet üldiselt peetakse selliseks harjutuseks, mis kandub hästi tavaellu üle, mis saab aga siis, kui hakkad saalist väljas rasket kivi tõstma, vööd ei ole, stabiliseerivad lihased on vöö puudumise tõttu nõrgad võrreldes põhiliste tööd tegevate lihastega? Vaatad, et 150kg, sellega oled jõusaalis jõutõmmet teinud küll, aga vot...vööga ainult.Nüüd aga vööd ei ole, mõted ikka, et saad hakkama, aga stabiliseerivad lihased on nõrgad ja juhtubki...õnnetus.

No vat sellepärast ma tahangi teada kui palju vähem need lihased(nimepidi) koormust saavad, see on mõõdetav. Artikleid ja vastukäivat infot on palju, konkreetset infot aga vähe. Pealegi ei ole ma kuskil öelnud, et kogu treening tuleb 100% rihmaga teha. Ja ega rihm ei ole mingi imevahend, mis automaagiliselt selga paigas hoiab ja tõstja pingutamisest vabastab. Ning kivi tõstmisel on selja asend ja üldse tehnika veidi teine kui jõutõmbes.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib mõelda ka teisiti, miks peaks seljatrenn kannatama haarde nõrkuse pärast.

Liiga palju abivahendeid kasutades aretad endast väga ebafunktsionaalse lihakeha.

No vat sellepärast ma tahangi teada kui palju vähem need lihased(nimepidi) koormust saavad, see on mõõdetav.

Küsimus pole niivõrd selles, kui palju nad koormust ja trenni saavad vaid selles, et nad ei lülitu üldse vajalikul hetkel töösse ja ei stabiliseeri selga, nii et selg on tegelikult ilmselt vähem kaitstud kui ilma vööta, vähemalt teatud tüüpi probleemide vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liiga palju abivahendeid kasutades aretad endast väga ebafunktsionaalse lihakeha.

See, mis ma randmerihmade kohta ütlesin oli mõeldud üldise märkusena. Mul endal ei olegi randmerihmu. Pealegi on võimalik haaret alati spetsiaalsete harjutustega juurde treenida ja see ei võta üldse palju aega.

Küsimus pole niivõrd selles, kui palju nad koormust ja trenni saavad vaid selles, et nad ei lülitu üldse vajalikul hetkel töösse ja ei stabiliseeri selga, nii et selg on tegelikult ilmselt vähem kaitstud kui ilma vööta, vähemalt teatud tüüpi probleemide vastu.

Kust see info pärit on? Mis on selle lihase nimi, mis tööst keeldub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib mõelda ka teisiti, miks peaks seljatrenn kannatama haarde nõrkuse pärast. Parem kasutada rihmasid, selg saab täie koormuse kätte ning haardele teha vastavalt vajadusele lisaharjutusi. Üldiselt need siin toodud analoogiad(randmerihmad ja surumissärk) ütlevad vähe teema enda kohta.

Muidugi võid sa nii teha, aga minu arvates on baasharjutuste mõte natuke teine. Treenida tervet keha korraga, et ka nõrgad lülid saaksid tugevaks. Muidugi võid panna rihma peale, tõsta natuke suuremaid raskusi, kui päriselt suudad ja olla õnnelik. Siis jäävadki nõrgad lülid ju nõrgaks. Muidugi saad teha lisaharjutusi, aga baasharjutus on kõige tähtsam. Tuleks ajada lihased proportsiooni ja teha baasharjutusi toorelt. See on loomulikult minu isiklik arvamus.

Mis nendel analoogidel viga on? Surumissärk ja rihmad teevad sinu eest mingi töö ära, et saaksid rohkem raskust või siis sama raskust kergemalt ehk "turvalisemalt" tõsta. Samuti koormad osasid lihaseid vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidugi võid sa nii teha, aga minu arvates on baasharjutuste mõte natuke teine. Treenida tervet keha korraga, et ka nõrgad lülid saaksid tugevaks. Muidugi võid panna rihma peale, tõsta natuke suuremaid raskusi, kui päriselt suudad ja olla õnnelik. Siis jäävadki nõrgad lülid ju nõrgaks. Muidugi saad teha lisaharjutusi, aga baasharjutus on kõige tähtsam. Tuleks ajada lihased proportsiooni ja teha baasharjutusi toorelt. See on loomulikult minu isiklik arvamus.

Nagu ma aru saan, on see nö toorelt tegemine omaette eesmärgiks. Asi on selles, et ma pole veendunud rihma kasutamise niisuguses kahjulikus mõjus. Isiklik kogemus seda ei näita, internetis liikuv info on vastuoluline ja sisaldab kohati lausa ohtlikke soovitusi(Paul Chek).

Mis nendel analoogidel viga on? Surumissärk ja rihmad teevad sinu eest mingi töö ära, et saaksid rohkem raskust või siis sama raskust kergemalt ehk "turvalisemalt" tõsta. Samuti koormad osasid lihaseid vähem.

Analoogiate kasutamine vestluses kuulub retoorika- või olenevalt kontekstist demagoogiavõtete alla. Ega ma ise ka sellest patust puhas ei ole. Oletame, et mind veendakse ümber randmerihmade kahjulikkuse osas...kas siis peaks muutuma mu arvamus tõstevöö kohta? Ma arvan, et ei sest need on eraldi asjad, teineteisest sõltumatud ja kämmalde ning küünarvarte ehitus on üsnagi erinev selja omast. Randmerihmad ja surumissärgid on lihtsalt teine teema, mis tegelikult ei puutu asjasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina kasutan v22d vastavalt treening perioodile, kui mul mul on ma raskuse aeg siis panen 200 kg juures ja sell juhul l2peatan j2ut2mbe 300kg (vhemalt viiamane ts2kkel l2ks nii) aga kui on lihtsalt, nii 2elda" vundamendi ehituse aeg" siis ma panen 160 kg pealt kuna siis ma teen kordusi rohkem. aga koguaeg ei soovita rihma peal hoida, keskkoht vob n2rgaks j22da. see minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas põlvesidemete kasutamine jõutõmbe ajal on soovitatav, annab see midagi juurde ja kui palju siin foorumlased kasutavad?

Täiesti individuaalne.Isiklikult kasutan vasakul jalal,peale eelmise aasta põlvevigastust.

Üldiselt - kui ikka vaja ei ole,siis pole vast ka mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×