Jump to content
jalgpallipea

fatburner.

Recommended Posts

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4634

Siin üks projekt fatburneriga

Eks vahest joon ise ka seda, aga mitte rasvapõletamise, vaid vitamiini pärast (B ja C) päevanorm, mõlemad on vajalikud stressisümptomite vastu võitlemisel, tänapäeva maailmas väga kasulik :huh:

Muidu vahest peale trenni valgušeik :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgen kahelda selle joogi väärtuses.Esiteks, meie keha toodab ise karnitiini, teiseks seda sisaldub suurtes kogustes erinevates lihatoodetes.Lihatooted aga teatavasti ei edenda salenemist iseenesest.Karnitiini ülesanne on lipiidide transport raku mitokondrisse.Kui nüüd seda karnitiini näiteks joogina palju sisse juua, mis siis juhtub? Seda ainet, mis peaks rasvu mitokondrisse transportima on organismis palju, aga miski ei sunni sellisel juhul organismi üldse lipiidide oksüdatsiooni alustama.Sobiv treening muidugi stimuleeriks lipolüüsi, aga ega see ekstrakogus karnitiini seda kuidagi efektiivsemaks tõenäoliselt ei muuda.Samamoodi nagu suured kogused valku, näiteks 3g/kg kohta ei anna mingit lisaboonust lihase kasvatamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihatooted aga teatavasti ei edenda salenemist iseenesest.

Hmm oled kindel ?

Karnitiini ülesanne on lipiidide transport raku mitokondrisse.Kui nüüd seda karnitiini näiteks joogina palju sisse juua, mis siis juhtub? Seda ainet, mis peaks rasvu mitokondrisse transportima on organismis palju, aga miski ei sunni sellisel juhul organismi üldse lipiidide oksüdatsiooni alustama.

Nii lihtne see nüüd kohe küll ei ole. Ja igatahes on selgelt näidatud et

"oral L-carnitine supplementation results in an increase in long-chain fatty acid oxidation in vivo in subjects without L-carnitine deficiency or without prolonged fatty acid metabolism"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12404185

Aga loomulikult on karnitiinil palju muid väärtusi peale rasvapõletusefekti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm oled kindel ?

Nii lihtne see nüüd kohe küll ei ole. Ja igatahes on selgelt näidatud et

"oral L-carnitine supplementation results in an increase in long-chain fatty acid oxidation in vivo in subjects without L-carnitine deficiency or without prolonged fatty acid metabolism"

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12404185

Aga loomulikult on karnitiinil palju muid väärtusi peale rasvapõletusefekti.

No ma tahaks näha mõnda uuringut, mis näitab, et lihatooted iseenesest edendavad salenemist ;) .Ja fatburneri eesmärk on ju siiski rasvapõletus, nagu nimigi viitab.Ma usun, et kui keegi otsiks l-karnitiini muid tervistavaid efekte, näiteks antioksüdatiivset toimet, siis ta ostaks puhast l-karnitiini, minuteada müüakse seda siinsamas e-poes ju ka.

Ja üleüldse fitness industry teenib ullikeste pealt liiga suuri kasumeid just selliste "imetoodete" abil.Ma ise tean üsnagi mitut indiviidi, kes poest karastusjoogi asemel näitaks ostab fat burnerit ja usub, et ta nüüd põletab rasva seda juues.Fat burner teatavasti pole aga just see kõige soodsam märjuke.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma tahaks näha mõnda uuringut, mis näitab, et lihatooted iseenesest edendavad salenemist ;) .

Sa ju peaksid teadma küll, et kehakaalu reguleeritakse peamiselt süsivesikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma tahaks näha mõnda uuringut, mis näitab, et lihatooted iseenesest edendavad salenemist ;)

Võiks ju võrrelda taimetoitlasi ja lihasööjaid...

Ja fatburneri eesmärk on ju siiski rasvapõletus, nagu nimigi viitab.Ma usun, et kui keegi otsiks l-karnitiini muid tervistavaid efekte, näiteks antioksüdatiivset toimet, siis ta ostaks puhast l-karnitiini, minuteada müüakse seda siinsamas e-poes ju ka.

Eestis on ta joogi sees odavam kui muul kujul ostes.

Ja üleüldse fitness industry teenib ullikeste pealt liiga suuri kasumeid just selliste "imetoodete" abil.Ma ise tean üsnagi mitut indiviidi, kes poest karastusjoogi asemel näitaks ostab fat burnerit ja usub, et ta nüüd põletab rasva seda juues.Fat burner teatavasti pole aga just see kõige soodsam märjuke.

Samas ilmselt kõige tervislikum nii et ega nad endale halba ei tee :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks l-karnitiinile sisaldab Fatburner ka igasugu sodi nagu toiduvärvid ja kunstlikud magustajad. Puhtad l-karnitiini tabletid on ilmselt kordades tervislikumad kui see jook

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ju peaksid teadma küll, et kehakaalu reguleeritakse peamiselt süsivesikutega.

No samas lihatooted iseenesest ei edenda ju salenemist.Ja kui inimene sööb positiivse kaloribilansiga pidevalt, siis pole ju vahet millistest makrotoitainetest ta oma kalorid saab, kaal tõuseb ikkagi.Ma pigem mõtlesin selle lausega seda, et liha sisaldab karnitiini üsna suures koguses, samas liha ei peeta rasvapõletustooteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No samas lihatooted iseenesest ei edenda ju salenemist.Ja kui inimene sööb positiivse kaloribilansiga pidevalt, siis pole ju vahet millistest makrotoitainetest ta oma kalorid saab, kaal tõuseb ikkagi.Ma pigem mõtlesin selle lausega seda, et liha sisaldab karnitiini üsna suures koguses, samas liha ei peeta rasvapõletustooteks.

Mis ma sulle ikka siin tõestan. ;)

Aga sa katseta enda peal mõni päev järgi - söö hommikul rasvane lihatükk ja vaata, kas kell 10 organism vajab uuesti süüa või tekib vajadus söögi järele kell 14.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ma sulle ikka siin tõestan. :)

Aga sa katseta enda peal mõni päev järgi - söö hommikul rasvane lihatükk ja vaata, kas kell 10 organism vajab uuesti süüa või tekib vajadus söögi järele kell 14.

Mul nõuab hiljemalt kell 12 uuesti kõht süüa , kui hommikul olen kahe suupoolega peekonit ja muna järanud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul nõuab hiljemalt kell 12 uuesti kõht süüa , kui hommikul olen kahe suupoolega peekonit ja muna järanud ;)

Omlett koosneb sul nagunii kahest munast ja needki ainult munavalged. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No samas lihatooted iseenesest ei edenda ju salenemist.

Mille alusel sa seda väidad ? ;)

Tegelikult on seda kindlasti uuritud ka. No kalatooted küll edendavad, isegi rasvavaba kalavalk. Liha kohta võrreldes nt taimetoiduga... ei tea aga kahtlustan samasuunalist efekti.

Ja kui inimene sööb positiivse kaloribilansiga pidevalt, siis pole ju vahet millistest makrotoitainetest ta oma kalorid saab, kaal tõuseb ikkagi.

Kalorite lugemine on nii 1997.

Ammu on näidatud et kaloribilanssi tõstes võib rasvamass langeda kui valida, millest need kalorid koosnevad.

Ma pigem mõtlesin selle lausega seda, et liha sisaldab karnitiini üsna suures koguses, samas liha ei peeta rasvapõletustooteks.

Paljugi mis ei peeta. :)

Ja väga väikestes kogustes sisaldab siiski

http://en.wikipedia.org/wiki/Carnitine#Food_sources

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalorite lugemine on nii 1997.

Ammu on näidatud et kaloribilanssi tõstes võib rasvamass langeda kui valida, millest need kalorid koosnevad.

No teooreetiliselt võibolla jah, kui algaja treenija sööb väikese ülekaloraažhiga, üleliigsed kalorid saab valgust, teeb jõusaalis rasvapõletust koos korralike intensiivsete baasharjutustega, siis miks mitte, lihas kasvab, insuliinitundlikkus tõuseb, energiavajadus kasvab samuti sellevõrra.Võibolla teine variant oleks zig-zag dieediga, süüa nii, et nädalane energiabilanss on kergelt positiivne, aga osadel nädalapäevadel negatiivne.Rohkem variante mul küll pähe ei tule, need teised võimalused kuuluvad ilmselt juba sinna ulme valdkonda.Jätaks siiski need smurfid ja tulnukad nüüd sinnapaika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rohkem variante mul küll pähe ei tule, need teised võimalused kuuluvad ilmselt juba sinna ulme valdkonda.Jätaks siiski need smurfid ja tulnukad nüüd sinnapaika.

Toiduainete käitumisega organismis ei ole nende formaalne kaloraazh just kuigi tugevalt seotud. Lisaks sellele et ei arvestata milleks ja mis määral miski reaalselt organismis oksüdeerub, on neil peale oksüdeerimisobjektiks olemise ja energia andmise ka muud mõjud. Ja peaks ju kasvõi selge olema et trans-rasva kilokalori ja kalaõli kilokalori mõju ei ole päris üks ja sama. Neil teemadel siinsamas foorumiski pikalt juttu olnud ja muidu sa tundud ikka paljulugenud inimene :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
valeeee , 4 tervet muna ja peekonit on ka hoolega :rolleyes: + törts hapukoort ja joogiks piim/keefir :lol:

Seda ma kartsingi, et nii on. ;) Süsivesikuid (kiudainetena) oleks ka juurde vaja.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okay gosh, ma annan alla, see on juba ebaoluline jutt, ei puutu fatburneri teemasse :rolleyes: Ma ise mõtlesin natuke teises suunas, pidasin silmas keskmist eestlase toiduainetevalikut ja nii 10-15% ülekaloraažhi.Muidugi, paljude toitude, eriti puuviljade termiline efekt on ju suurem kui nende nominaalne kaloraažh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes John Berardil oli päris karm näide kus tõstis naissportlase päevakaloraazhi 60% võrra, kliendi väitel treeningkoormus ei muutunud, ja kliendil pekk kadus. Keskmise ameeriklase menüü asendas muidugi sportlase omaga aga kaloraazh tõusis metsikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×