Jump to content
maximus89

Jõutõmme

Recommended Posts

Ma kaldun arvama, et proffide pealt ei ole mõtet õppida, kui sa treenid nii nagu nemad, siis ei jõua kuigi kaugele.

Good point. Kulturismiproff on makaronkätega algajast nii erinev maailm, et otseselt treeningut üle võtta oleks täiesti jabur. Kui midagi eeskujuks võtta, siis tahtejõudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.youtube.com/watch?v=Lb2WgvekTuw&NR=1

Surumise tehnika on ka Ronniel nagu ta on.Ma ei mõista mis sellise tehnika eesmärgiks on.Ma saan aru, et nii isoleerib rinda paremini ning kaasab vähem õlga, kui teha pool amplituudi ainult, aga miks ta seda niimoodi põrgatab? Ja üldse ta lihtsalt nagu vehkleb sellega, mingist aeglasest tempost ja heast vormist ei ole seal juttugi.Ma kaldun arvama, et proffide pealt ei ole mõtet õppida, kui sa treenid nii nagu nemad, siis ei jõua kuigi kaugele.

Kas sa selle peale ei ole mõelnud, et võib-olla ei olegi vaja mingit aeglast tempot ja "head vormi", et kasvada? Võib-olla peabki nii tegema nagu Ronnie. Raamatutest võib muidugi igasuguseid huvitavaid asju välja lugeda, aga praktikas tehakse mõnikord mõningaid asju mõnevõrra teistmoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmbe positiivses mõjus pole nüüd küll alust kahelda, see peaks juba harjutust sooritades tunda olema, kuidas väga suur osa lihastest saab mõnusalt koormust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Surumise tehnika on ka Ronniel nagu ta on.Ma ei mõista mis sellise tehnika eesmärgiks on.Ma saan aru, et nii isoleerib rinda paremini ning kaasab vähem õlga, kui teha pool amplituudi ainult, aga miks ta seda niimoodi põrgatab? Ja üldse ta lihtsalt nagu vehkleb sellega, mingist aeglasest tempost ja heast vormist ei ole seal juttugi.Ma kaldun arvama, et proffide pealt ei ole mõtet õppida, kui sa treenid nii nagu nemad, siis ei jõua kuigi kaugele.

Ma ei saa aru, kuidas surumine asjasse puutub? Jõutõmbes ei olnud ju poolikut amplituudi ega mingit "vehklemist", mitte et sellise raskusega üldse vehelda saaks.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui te peaksite liigitama jõutõmbe kas selja- või jalaharjutuste alla, siis kuhu te selle paneksite? Ise olen teinud jõutõmmet seljapäeval, aga pean tõdema, et ükski seljas paiknev lihas (peale alaseljas oleva erector spinae) mul tunda ei anna peale seda.Pigem on peale jõutõmmet läbi reie kakspea ja nelipea lihased ja gluteus maximus.Seega ma kahtlen, kas on mõtet üldse jõutõmmet teha seljapäeval, äkki panna hoopis jalapäevale peale/enne kükki või teha neid kordamööda erinevatel nädalatel?

kui sa ikka TEED trenni siis sama päeval jalgadega sa lihtsalt pole võimeline veel midagi trennida...imo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

variant b oleks hää kordamööda peale ja enne kükki.endal seni hästi sobinud. :(

aga jah peab igaüks vaatama kuis ta aeroobne tase on.

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sa ikka TEED trenni siis sama päeval jalgadega sa lihtsalt pole võimeline veel midagi trennida...imo

Mismõttes veel midagi, jõutõmme teebki mul jalga ju - reie nelipead ja tuharalihast.Ma teen sumo style.Ühesõnaga kui mul jõutõmme on jalalihaste harjutus siis mul pole ju mõtet teda seljapäeval teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismõttes veel midagi, jõutõmme teebki mul jalga ju - reie nelipead ja tuharalihast.Ma teen sumo style.Ühesõnaga kui mul jõutõmme on jalalihaste harjutus siis mul pole ju mõtet teda seljapäeval teha?

Ma arvan et jõutõmmega trennida jalad on sama hea,kui jõutõmmega trennida biitsepsit.Ise teen klassikalist jõutõmmet.Sa pead eksperimenteerima...Kui jalad ei jõua taastuda jägmiseks trenniks siis proovi nii et üks nädal jõutõmme ja järgminne kükkid.Järgmisena võid proovida nii et trennid jalga ja selga kordamööda iga viies päev.Näiteks esmaspäev kükkid,reedel jõutõmme,kolmapäeval jälle jalad.Ise muidu teen esmaspäeval ainult jalad.Kolmapäeval rind,õlad,triitseps.Reedel selg,lailihas,trapeets,biitseps.Mul kõik jõuab taastuda :( Aga ma arvan et varsti hakkan kükke kord kümne päeva jooksul tegema või üldse lõpetan nende tegemist paare kuuks sest muidu jalad võtavad ülemiselt kehalt kõik ära ja õlg,triitseps,biitseps varsti üldse enam ei kasva jalgade pärast :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga ma arvan et varsti hakkan kükke kord kümne päeva jooksul tegema või üldse lõpetan nende tegemist paare kuuks sest muidu jalad võtavad ülemiselt kehalt kõik ära ja õlg,triitseps,biitseps varsti üldse enam ei kasva jalgade pärast :/

Päris huvitav teooria :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan et jõutõmmega trennida jalad on sama hea,kui jõutõmmega trennida biitsepsit.Ise teen klassikalist jõutõmmet.Sa pead eksperimenteerima...Kui jalad ei jõua taastuda jägmiseks trenniks siis proovi nii et üks nädal jõutõmme ja järgminne kükkid.Järgmisena võid proovida nii et trennid jalga ja selga kordamööda iga viies päev.Näiteks esmaspäev kükkid,reedel jõutõmme,kolmapäeval jälle jalad.Ise muidu teen esmaspäeval ainult jalad.Kolmapäeval rind,õlad,triitseps.Reedel selg,lailihas,trapeets,biitseps.Mul kõik jõuab taastuda :(Aga ma arvan et varsti hakkan kükke kord kümne päeva jooksul tegema või üldse lõpetan nende tegemist paare kuuks sest muidu jalad võtavad ülemiselt kehalt kõik ära ja õlg,triitseps,biitseps varsti üldse enam ei kasva jalgade pärast :/

irw, mis sokid?!? Sumo jõutõmme teebki põhiliselt jalgu(põhiliselt reie-nelipealihast ja lähendajaid) ja ega tavalinegi jõutõmme vähe jalgu ei treeni, kuigi seal jh on põhiline koormus alaseljal!

Minu arust kükk on liiga kasulik harjutus, et paariks kuuks ära lõpetada - kükk treenib kogu keha! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismõttes veel midagi, jõutõmme teebki mul jalga ju - reie nelipead ja tuharalihast.Ma teen sumo style.Ühesõnaga kui mul jõutõmme on jalalihaste harjutus siis mul pole ju mõtet teda seljapäeval teha?

Sellest oleks pidanud alustamagi , et tõmbad sumo stiilis, see ei ole tõesti sobilik selja päevale kulturisti jaoks , tavaline jõutõmme aga küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul nt. jõutõmme ka ei teinud selga valusaks aga peale seda kui ma muutsin tehnikat siis hakkas ka selg saama vatti!

Nimelt algfaasis hoian natuke õlgu ees ja ülesse tõmmates tunnetan selja lihast ja õlad taha poole! Ei oskagi seletada täpselt aga nagu umbes tõmbed vastu kõhtu :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
irw, mis sokid?!? Sumo jõutõmme teebki põhiliselt jalgu(põhiliselt reie-nelipealihast ja lähendajaid) ja ega tavalinegi jõutõmme vähe jalgu ei treeni, kuigi seal jh on põhiline koormus alaseljal!

Minu arust kükk on liiga kasulik harjutus, et paariks kuuks ära lõpetada - kükk treenib kogu keha! :(

Sa tuled mulle seletema kui tähtis kükk bodybuildingus on???Kui tahad et mõni lihas(näiteks biitseps) kiiremini areneks,siis just peadgi seda rohkem trennima 2-3 kuud ja et tal piisavalt materjali ehitamiseks oleks,just peadgi teised harjutused natuke vähem tegema või üldse lõpetama kui asi juba nii halb...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa tuled mulle seletema kui tähtis kükk bodybuildingus on???Kui tahad et mõni lihas(näiteks biitseps) kiiremini areneks,siis just peadgi seda rohkem trennima 2-3 kuud ja et tal piisavalt materjali ehitamiseks oleks,just peadgi teised harjutused natuke vähem tegema või üldse lõpetama kui asi juba nii halb...

No alati ei pea täiesti välja jätma, parem ühel lihasgrupil koormust vähendada ja teisel koormust suurendada.Ise kavatsen ka endal nüüdsest jõutõmbe ja küki ühele päevale lükata ja sellel päeval reiele rohkem ei teegi.Kükki 4 seeriat, jõutõmmet 4 seeriat ja lõpetuseks säärt.Mul ei ole mõtet jõutõmbestiili muuta, kuna minu käte/jalgade/torso pikkuste suhte juures on see kõge efektiivsem meetod, st. ma jõuan nii kõige suuremaid raskusi tõmmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No alati ei pea täiesti välja jätma, parem ühel lihasgrupil koormust vähendada ja teisel koormust suurendada.Ise kavatsen ka endal nüüdsest jõutõmbe ja küki ühele päevale lükata ja sellel päeval reiele rohkem ei teegi.Kükki 4 seeriat, jõutõmmet 4 seeriat ja lõpetuseks säärt.Mul ei ole mõtet jõutõmbestiili muuta, kuna minu käte/jalgade/torso pikkuste suhte juures on see kõge efektiivsem meetod, st. ma jõuan nii kõige suuremaid raskusi tõmmata.

JÕUDU...mis seal ikka :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka kunagi teinud kükki ja tõmmet samal päeval. Saab teha küll, kui ainult mingi 3 seeriat teed. Jalad küll värisevad tõmbe ajal ja ega õiget sooritust sellest tule. Nüüd, kus olen keskendunud nii tõmbele, kükile ja surumisele rohkem, on mõeldamatu, et teen tõmmet ja kükki samal päeval. Tõmme ja kükk hoia kavas võimalikult lahus. Soovitan ehmatada keha ja teha tõmmet ükspäev hästi palju seeriaid ja korralikult. Siis tead väga täpselt järgmine päev, mis lihased on valusad. Mina tegin üks päev 12 seeriat püramiidi ja hommikul ei saanud magada, sest alaselg oli nii valus, et liigutadagi ei saanud. Peamiselt töötavad alaselg ja jala kakspea. Tänu sellele ma pole jala kakspeale erilist tähelepanu pööranud, sest see kasvab väga hästi ka tõmmet tehes. Ma ei saa aru kuidas saab jala nelipea valusaks jääda ja mõnel mehel veel triitseps... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mismoodi on õige käte asend? Ronnie hoidis ühte ja teist pidi? Mismoodi keegi hoiab ja mida erinev käteasend muudab?

jep,risthaare ongi kõige parem, märksa tugevam kui pealt või althaare.

Rääkides aga veel jõtõmbest ja kükist,siis pn minu meelest isegi kahjulik neid samal päeval teha, sest ok,esimest harjutust sa suudad normilt teha,teist aga mitte mingil juhul. Ise olen proovinud sellist varianti,et tõmmet teen esmaspäeval ja kükki reedel,kolmapäeval surumist. Nii on keha igaks trenniks korralikult välja puhanud ja tulemused kõige paremad. Julgeks isegi teistele seda varianti soovitada :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jep,risthaare ongi kõige parem, märksa tugevam kui pealt või althaare.

Rääkides aga veel jõtõmbest ja kükist,siis pn minu meelest isegi kahjulik neid samal päeval teha, sest ok,esimest harjutust sa suudad normilt teha,teist aga mitte mingil juhul. Ise olen proovinud sellist varianti,et tõmmet teen esmaspäeval ja kükki reedel,kolmapäeval surumist. Nii on keha igaks trenniks korralikult välja puhanud ja tulemused kõige paremad. Julgeks isegi teistele seda varianti soovitada :(

Vaata näiteks KAVA 5x5 ja 3x3- ühel päeval on KÜKK, RINNALT SURUMINE ja veel JÕUTÕMME ka otsa. Ja kui keegi tahab öelda, et see kava ei tööta, siis ta eksib rängalt. Jalad natukene taastuvad ja puhkavad rinna tegemise ajal ja saab väga ilusti sooritada jõutõmmet otsa- kinnitan seda enda praktika põhjal, et see TÖÖTAB väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata näiteks KAVA 5x5 ja 3x3- ühel päeval on KÜKK, RINNALT SURUMINE ja veel JÕUTÕMME ka otsa. Ja kui keegi tahab öelda, et see kava ei tööta, siis ta eksib rängalt. Jalad natukene taastuvad ja puhkavad rinna tegemise ajal ja saab väga ilusti sooritada jõutõmmet otsa- kinnitan seda enda praktika põhjal, et see TÖÖTAB väga hästi.

njh...meie poiss peaks algusel ütlema mis tema eesmärk on kas bb või pl

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa tuled mulle seletema kui tähtis kükk bodybuildingus on???Kui tahad et mõni lihas(näiteks biitseps) kiiremini areneks,siis just peadgi seda rohkem trennima 2-3 kuud ja et tal piisavalt materjali ehitamiseks oleks,just peadgi teised harjutused natuke vähem tegema või üldse lõpetama kui asi juba nii halb...

Kükk on eluaeg põhiharjutus jalgade kasvatamisel olnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata näiteks KAVA 5x5 ja 3x3- ühel päeval on KÜKK, RINNALT SURUMINE ja veel JÕUTÕMME ka otsa. Ja kui keegi tahab öelda, et see kava ei tööta, siis ta eksib rängalt. Jalad natukene taastuvad ja puhkavad rinna tegemise ajal ja saab väga ilusti sooritada jõutõmmet otsa- kinnitan seda enda praktika põhjal, et see TÖÖTAB väga hästi.

Võin ka kinnitada, kuigi olen seda ainult ühe kuu teinud! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×