Jump to content
juust

soovitage teste kõrgevererõhuga treenijale

Recommended Posts

vererõhk puhke olekus u. 140/90 kandis, tund aega peale jooksu trenni (45 min krossi) langeb tavaliselt 125-130/70 peale ning mõni tund hilem jälle tõuseb natuke. Aga siis kui jõusaalis käiia siis see tõstab kohe tunduvalt üle 140 ja jääb pikemalt püsima, ei lase magada jne, väsimuse tunne.

Jõusaalist päris loobuda ka ei tahaks ja mõtlesin, et teeks mingeid uuringuid kasvõi sellejaoks, et kuda oleks õigem treenida. ntx Tartu Ülikooli Kliinikumis. Äkki keegi targem on kursis sellise teemaga ja oskab midagi soovitada. EKG-d, tavaline koormustest, vereproovid on tehtud perearsti juures ja need on alati korras old peale selle, et rõhk kõrge on. mingit muud viga pole leitud.

Selliseid vastused-et lõpeta jõusaalis käimine ja lihaste tagaajamine ja käi ainult jooksmas-pole mõtet, sest seda ma tean isegi, äkki on mingied võimalusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli ka kunagi sama porbleem, et vererõhk oli kunagi sinna 150/90 kanti

aga no mul aitas see, kui magasin ööpäevas regulaarselt umbes 8-9tundi

äkki sul sama probleem, et uneaega väheseks jääb ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vana, kui pikk ja kui raske inimene te olete?

Kleebin natuke juttu:

"Soola ja kõrgvererõhu seos on eeldatavalt ökogeneetilise olemusega, see tähendab, et osadel isikutel põhjustab toidus olev liigne NaCl hüpertoonia teket, teistel aga mitte. Põhjus on osade inimeste vastavas pärilikus eelsoodumuses ehk teisisõnu geneetilises tundlikkuses. Alati on teatud hulk nn. "soolatundlikke" inimesi ja neid, kes võivad piiramatult soolast toitu nautida. Eelöeldust saab teha kolm järeldust. Esiteks, liigne soolalembus tagab vaid osade inimeste haigestumise hüpertooniasse. Teiseks, selliseid inimesi pole, kes võiksid läbisegi ühtviisi edukalt tarbida nii tulisoolast kui ka vesimagedat toitu. Kolmandaks, ka ühetaoliselt tervislikult normeeritud soolasisaldus võib osadel isikutel põhjustada tervisehäireid. Siit hoiatus kõigile, kes vaimustusega lähevad kaasa kõikvõimalike toitumisäärmuslike soovitustega!

Kuidas liigne sool meid mõjutab? Selleks on vähemalt kaks mehhanismi. Esiteks, liigne naatrium häirib rakkudes ioonset tasakaalu, mille tagajärjel suureneb kaltsiumioonide sisaldus. Viimased on teatavasti lihasrakkude kokkutõmbumise soodustajad. Nii tagataksegi veresoonte seinte silelihasrakkude kokkutõmme, soonte valendik aheneb ja vererõhk organismis tõuseb. Selles mitmetasandilises protsessis osalevad erinevad regulaatorid, mis osadel inimestel on pärilikult olemas, teistel aga puuduvad. See ongi põhjuseks, miks liigne soola tarbimine ei kutsu vererõhu tõusu esile kõikidel inimestel. Teiseks, vee-ainevahetuses osalejana seob naatrium meis ohtralt vett. Kui hüpertooniasoodumusega inimene kasutab liigselt soola, peetuvad tema organismis nii naatrium kui ka vesi. Vesi koguneb kudedesse, sealhulgas ka arteriseintesse, mis kaotavad osaliselt elastsuse ja ei laiene vastavalt füsioloogilistele vajadustele. See omakorda sunnib südant intensiivselt töötama, et pumbata verd läbi ahenenud soonte ning vererõhu tõus ongi paratamatus. Seetõttu on soolavaene dieet vajalik tursetega neeruhaiguste, südamepuudulikkuse ja muude haiguste korral. Ööpäevas suudavad meie neerud toime tulla 20...30g keedusoola eritamisega, suurem kogus muutub tervisele juba otseselt ohtlikuks."

2kki on sellest abi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vana, kui pikk ja kui raske inimene te olete?

26.a. 185 cm, 85 kg. väliselt ülekaalu pole, pigem lihastes.

magamine on küll probleem jah, ning see tulebki sellest, et peale jõusaali on pulss 70-80 ja rõhk 150/90 kandis. Täielikult puhanud seisundis on pulss alla 60 ning rõhk 140/80 kandis, ning nagu ennem öeldud on rõhk kõige normim peale 45 min metsajooksu. aktiivsemalt jooksmas olen nüüd käinud järjest 6 kuud. Toitumise koha pealt peaks küll enamvähem korras olema, püüan võimalikult tervislikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on sama viga, ülemine rõhk on seal 140 juures, vahest nati üle, vahest nati vähem. On tehtud igasuguseid uuringuid,

koormustest; ekg; südame ja neerude ultraheli jne. Kõik asjad on korras aga rõhk kõrge.

Peale kangi trenni oli ka pidevalt rõhk ja pulss üleval, kuni hetkeni kui hakkasin peale jõutrenni tegema aeroobset.

St kohe peale kangi trenni teen 30 minutit ratast pulsiga 120-130. Peale seda on rõhk normis.

Proovi, äkki töötab sul ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on sama viga, ülemine rõhk on seal 140 juures, vahest nati üle, vahest nati vähem. On tehtud igasuguseid uuringuid,

koormustest; ekg; südame ja neerude ultraheli jne. Kõik asjad on korras aga rõhk kõrge.

Peale kangi trenni oli ka pidevalt rõhk ja pulss üleval, kuni hetkeni kui hakkasin peale jõutrenni tegema aeroobset.

St kohe peale kangi trenni teen 30 minutit ratast pulsiga 120-130. Peale seda on rõhk normis.

Proovi, äkki töötab sul ka.

mis kava järgi jõuharjutusi teed ja kui intensiivselt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis kava järgi jõuharjutusi teed ja kui intensiivselt?

Tellisin kava Kalmuselt ja tellimise juures mainisin ka oma vererõhuprobleemi.

Intensiivsusest niipalju, et üldiselt lõpetan seeria väikse varuga, nii et vast jõuaks

2-3 sooritust veel teha. Samas vahest pumpan ennast ikka täitsa tühjaks,

oleneb harjutusest, olen tähele pannud, et mul tõstavad rõhku rohkem näiteks

harjutused seljale ja kõige hullem on mulle KÜKK <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tellisin kava Kalmuselt ja tellimise juures mainisin ka oma vererõhuprobleemi.

Intensiivsusest niipalju, et üldiselt lõpetan seeria väikse varuga, nii et vast jõuaks

2-3 sooritust veel teha. Samas vahest pumpan ennast ikka täitsa tühjaks,

oleneb harjutusest, olen tähele pannud, et mul tõstavad rõhku rohkem näiteks

harjutused seljale ja kõige hullem on mulle KÜKK <_<

mitu korda nädalas trennid on? Kas aeroobset teed veel eraldi päevadel? kuda tulemustega rahul oled?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mitu korda nädalas trennid on? Kas aeroobset teed veel eraldi päevadel? kuda tulemustega rahul oled?

4 korda nädalas on trennid. Aeroobset eraldi ei tee, ainult trennipäevadel. Tulemusega olen väga rahul,

vererõhk ja pulss ei lähe liiga kõrgeks. Ja keha areneb ka täitsa kenasti <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu Aile pakkus võib põhjus olla soolas aga see pole reegel ja kõrge vererõhuga noortel pole sageli sool ka põhjus. Olen samuti olnud sinuga samas olukorras kuid minu näitajad olid suuremad kui sul. Aastaid sai perearstiga suheldud aga uuringutele ei saatnud, kirjutas miskit jama tablette välja, mis pea valutama ajasid, süda kuulati jne aga korralikud elundite uuringud jne jne ei tehtud ... olgu siinjuures tänatud "väga haige" Eesti ravisüsteem.

Aastaid hiljem sain oma põhjuse teada, sellest ei räägi ja pole ka oluline. Ei ole see raskejõustikust ega mt.

Nagu ütlesin oli mu rõhk suurem kui sul ja paika ta sai ja väga väikse ravimi kogusega, pool miinimum annusest mida tavaliselt haiged võtavad. Rohu nimi Pritor Plus, seal 2 toimeainet ja reeglina seda perearst välja ei kirjuta kuna ta on kallim rohi kui need teised mida perearstid kirjutavad kuna neil on ravimionudega lepingud.

Rõhk läheb sul pärast jooksu paika lihtsal põhjusel kuna veresooned ahenevad ja üldine rõhk puhkeasendis langeb. Sul sooned ei lõõgastu. Praegu oled noor aga kunagi võib see valusalt kätte maksta.

Ja kui sul põhjust ei leitud, siis käisid sa väga sittade arstide juures, vabandan väljendi pärast.

Reeglina kestavad uuringud 2-4 päeva ja selle aja jooksul tehakse sulle väga palju uuringuid, oma 4 kindlasti kui ei rohkem.

Saadakse analüüsid ja seejärel hakatakse ravimit valima.

Võidakse proovida, minult prooviti 3 ravimit, millest ühele regeeris organism kohe ja positiivselt ja seda väga väikse kogusega.

24h saad ka kindlasti vererõhu aparaati kanda, ebamugav aga vaja ju.

Ja OK on asi siiani.

Edu sullegi ja ära venita selle rõhuga, ilma on elu ilusam ja lihtsam.

Mis olulisem, sporti saad teha täie rinnaga edasi.

Mul on diagnoosis isegi sees, et sportima peab kuna see mõjub üldse veresoonkonnale hästi!

Edu sulle!

Andrei

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

K6rge verer6hk (kui see ei ole mingi muu haiguse symptom) ei vaja reeglina medikamentoosset ravi.

Kleebin siia veel juttu:

For the vast majority of you, the following three tips will cause your high blood pressure to normalize quite quickly:

1. Limit grains and sugars in your diet. This will help to normalize your insulin and leptin levels, which is essential for good blood pressure. In my experience this is one of the most common reasons why people have elevated blood pressures. High insulin levels tend to drive blood pressures up.

2. Exercise regularly. In some cases, you may need to work your way up to one hour a day. This will also help to get your insulin and leptin levels where they need to be.

3. Manage the stress in your life. The Emotional Freedom Technique (EFT) is a simple and inexpensive tool that can help you to do this.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To Andre8

Mida sa nüüd täpsemalt mulle öelda tahtsid? uuringuid mul on tehtud igasuguseid haiglas, ei leitud midagi, ka 24h monitooring. Ravimi kohapealt ei oska ma küll eriti öelda jah, et millilne oleks parem, katsetamine tundub ka kahtlane, parem kui ma neid üldse ei võtaks-pole vaja igast sodi sisse ajada, kui muud üle ei jää siis jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×