Jump to content
Zaany

Algajate kava (3)

Recommended Posts

Kuna nüüd kool algab, siis jõusaali minek jälle. Hakkan kasutama alguses seda kava http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=21. E. Linkida ei saa, mõtlen kava "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks (2)"

1. Küsimus : kas osasid harjutusi võib välja vahetada ? ntx kõik need erinevad lendamised ? lamades lendamist saaks teha, samuti meeldib mulle see harjutus.

Kaldpink puudub(väike jõusaal), seistes lendamine ja käsiku taha sirutamine ei meeldi kohe üldse.

Vahetaks seistes lendamise küünarvarre sirutamise käsikuga vastu ja käsiku taha sirutamise lamades kitsahaardega kangi surumise vastu ?

Samuti kõhulihaste harjutused, kuna see spets varustus puudub. Väga meeldib mulle harjutus "Air Bike", tavalised keretõsted/kõretõested jalad seinal.

Üldine küsimus oleks siis, kas on tingimata oluline, milliseid harjutusi sa teatud lihasgrupile teed ? Nagu mainisin, puuduvad ka osad masinad ja peab need asendama millegagi.

2. Kas see kava on "Liikuv"? Endale oleks kõige parem just KINDLATEL päevadel käia, nendeks oleks siis esmaspäev, kolmapäev ja reede. Nädalavahetusel saali ei satu, aga kuna kodus on jooksurada, võiks nädalavahetustel hoopis kodus cardiot teha, hoolimata talvest. Kuna liikuvat kava pole eriti võimalik teha, kas siis võiks seda sama kava kindlatel päevadel (E,K,R) iga nädal teha ?

3. Kuna peamine eesmärk on nn "rannavormi" saada, siis tellin ka toitumiskava, aga tahaks ka arendada kiiresti oma lõuatõmmet ja kätekõverdusi, kas siis võiks 3 korda nädalas saalis käies ka lõuga tõmmata/kätekõverdusi teha? Sama teema on ka kõhulihastega, suvel ma tegin kodus peaaegu igapäev kõhulihaseid , ja kunagi polnud probleemi , et ei jaksa teha. Kas võiks siis selle kava 2 korda nädalas asemele lükata sisse kõhulihased ka kolmapäeval ?

4. Nagu ma ütlesin, on mul kodus jooksurada. Kas on kasulikum jooksta, või teha kiirkõndi suurema kallakuga ? (olen kuulnud igasugu jutte liigeste lõhkumise ja sarnase kohta) Tavaline jooks kestab mul umbes 45 min, esimsed 5 min on soojendus ja muudan sujuvalt kiiremaks, kokku 45 minutiga ca 400-500 kalorit.

Meenus veel üks küsimus, kas kõikide nende harjutuste 3 seeriat peab järjest ära tegema, või olen millestki valesti aru saanud ?

Tänud ! <_<

Muudetud kasutaja Zaany poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Harjutusi võib alati välja vahetada, aga seda tuleb teha targasti. Lendamisi tuleb ikka teha. Selles kavas on enamus lendamis-harjutusi õlgade treenimiseks, kui sa need ära jätad siis lihtsalt õlad ei arene. No kui kaldpink puudub siis pole midagi teha. Seda seistes lendamist pole mõtet välja vahetada, kuna see treenib õla keskosa, aga küünarvarre sirutamine hoopis triitsepsit.

3. Iga trenn pole mõtet kätekõverdusi ja lõua tõmbamist teha, kuna lihased tahavad puhkust. Kui tahad siis võid kolmapäeval kõhtu teha, kuid pole erilist mõtet.

4. Mida sa jooksuga saavutada tahad?

Selles kavas on ju harjutustel 4 seeriat. Teed 1. seeria ära ja siis puhkad ja siis teed 2. seeria jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Harjutusi võib alati välja vahetada, aga seda tuleb teha targasti. Lendamisi tuleb ikka teha. Selles kavas on enamus lendamis-harjutusi õlgade treenimiseks, kui sa need ära jätad siis lihtsalt õlad ei arene. No kui kaldpink puudub siis pole midagi teha. Seda seistes lendamist pole mõtet välja vahetada, kuna see treenib õla keskosa, aga küünarvarre sirutamine hoopis triitsepsit.

3. Iga trenn pole mõtet kätekõverdusi ja lõua tõmbamist teha, kuna lihased tahavad puhkust. Kui tahad siis võid kolmapäeval kõhtu teha, kuid pole erilist mõtet.

4. Mida sa jooksuga saavutada tahad?

Selles kavas on ju harjutustel 4 seeriat. Teed 1. seeria ära ja siis puhkad ja siis teed 2. seeria jne.

1. Selge, vahetan siis ainult kaldpingil, kuna seda teha ei saa.

3. Ok

4.Mingit rasvapõletust (kuigi toitmusega kaob rasv ju niigi), vastupidavust, tugevamat südant, lihtsalt head tunnet (peale jooksu on alati hea olla ja värske tunne <_< )

Muudetud kasutaja Zaany poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on edasijõudnute kava jaotatud (3), reedeti e. seljapäeval ma lõuatõmbeid lõppu ei teeks , sest siis on see suht alguse poole.

Ma arvan et jalapäeval ma ei teeks, sest jalapäev on mul laupäeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, ei hakka uut teemat tegema, seda kava ei kasuta enam nagunii.

Tahan ikka olla kindel, kuidas see seeriate tegemine käib. Kas teen ühe ringi kõiki harjutusi (1 seeria) ja siis uuesti kõik läbi ja uuesti, või teen 4 seeriat üht harjutust ja siis liigun järgmisele harjutusele ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandust, ei hakka uut teemat tegema, seda kava ei kasuta enam nagunii.

Tahan ikka olla kindel, kuidas see seeriate tegemine käib. Kas teen ühe ringi kõiki harjutusi (1 seeria) ja siis uuesti kõik läbi ja uuesti, või teen 4 seeriat üht harjutust ja siis liigun järgmisele harjutusele ?

Teed 4 seeriat ühte harjutust ja siis liigud järgmise harjutuse juurde. Seeriate vahel puhka mõni minut, sõltuvalt harjutuse raskusest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teed 4 seeriat ühte harjutust ja siis liigud järgmise harjutuse juurde. Seeriate vahel puhka mõni minut, sõltuvalt harjutuse raskusest

Päriselt ? ma olen teinud ükshaaval. Mul on kõhulihased 3x max, kas vaja tõesti teha paari min vahedega? eks ma proovin siis i guess.

Muudetud kasutaja Zaany poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päriselt ? ma olen teinud ükshaaval. Mul on kõhulihased 3x max, kas vaja tõesti teha paari min vahedega? eks ma proovin siis i guess.

No tavaliselt tehakse 3 kuni 4 seeriat, oleneb muidugi kavast. Tavaliselt puhatakse paar minutit seeriate vahel, aga kõhulihaseid treenides võid ka 1 min puhata, tee nii kuidas jõuad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah ma lähtun sellest kavast, mis mul on. Aga aitäh, eks ma teen siis nüüd õigesti :D Siis tuleb mul tunduvalt raskusi vähendada....

Muudetud kasutaja Zaany poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×