Jump to content
Siim Kelner

Aidake uurimustöö teema valimisega.

Recommended Posts

Tere,

Ei teadnud täpselt kuhu teemat teha. Hetkel käsil 11. klass mille jooksul tuleb ära teha uurimustöö. Tean, et selle tegemine pole mingi lapsemäng, sest olen kõrvalt näinud kuidas tehakse näiteks ülikooli lõputööd, seega tahan võimalikult vara alustada sellelga. Probleem ise seisneb selles, et ei tea täpselt millest teha. Kindel on see, et see võiks olla midagi jõusaalitreeningu-toitumise teemal, aga see oleks liiga lai. Siinkohal paluksingi teie, foorumirahva, abi, et aitaksite valida mul mingisuguse kindla asja, mille kohta saaks esitada hüpotees ja seda pärast tõestada/ümber lükata.

Küsiks veel, et mis aineõpetaja peaksin endale juhendajaks vallima? Ise mõtlesin, et bioloogia.

Igasugune abi ja soovitused on teretulnud.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis poole pealt juhendajaks? Kas tehnilise või teema poole pealt? teema poole pealt kindlasti bioloogia. Endla oli aasta tagasi selline aine Vilajndis Jakobsoni gümnaasiumis. Hangi ka raamatuid, mis õpetavad tehnilise poole pealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis poole pealt juhendajaks? Kas tehnilise või teema poole pealt? teema poole pealt kindlasti bioloogia. Endla oli aasta tagasi selline aine Vilajndis Jakobsoni gümnaasiumis. Hangi ka raamatuid, mis õpetavad tehnilise poole pealt.

Mõlema poole pealt. Kindlat teemat ei oska valida <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võiksid teha näiteks toidulisade kohta uurimistöö. Käid oma linna jõusaalid läbi jätad mingid blanketid sinna ja palud inimestel täita. Pärast võtad kokku teed järeldused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakuks välja: "Jõu(saali)trenn ja haigused" vms. Uuriks, kuidas mõjub jõusaalitrenn tervisele üldiselt ja immuunsüsteemile. Kes haigestuvad rohkem (grippi, külmetushaigustesse jne) - kas sportlased või "lihtsurelikud". Kuidas on mõjutanud tervist spordiga tegelemine. Kas läks paremaks või halvemaks. Sellest võiks huvitavaid järeldusi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et kui sihid jõusaali, treeningu jms. peale, siis koolist sa vaevalt endale juhendajat leiad, pigem kui sul on keegi hea tuttav või sõber kes on treener jõusaalis ja on läbinud ka vastavad koolitused jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pakuks välja: "Jõu(saali)trenn ja haigused" vms. Uuriks, kuidas mõjub jõusaalitrenn tervisele üldiselt ja immuunsüsteemile. Kes haigestuvad rohkem (grippi, külmetushaigustesse jne) - kas sportlased või "lihtsurelikud". Kuidas on mõjutanud tervist spordiga tegelemine. Kas läks paremaks või halvemaks. Sellest võiks huvitavaid järeldusi teha.

Nalja teed... Ellimineerima peaks ta k6ik sellised teemad, mis eeldaksid laboratoorseid uuringuid ja v2ga laia uuritavate kontingenti teema vajub liiga laiali.. Kes seda teostama hakkab ja kust see raha v6etakse.

Kysi, kui suure andmebaasiga nad n6us on? On tehtud ka Yhele inimesele baseeruvat uurimist88d, Gert Koovit, kui ma ei eksi, tegi oma toitumise analyysid.

Moodusta grupp, ytleme 5-10 inimest (sina yksi oleks v2heke igav...)ja katseta n2iteks t2ielikku rafineeritud suhkru 2raj2tmist.

V6id proovida ka erineva rasva % ja erineva sysivesikute ja valgu hulgaga. Vali sellised m66tmised, mis on teostatavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Ei teadnud täpselt kuhu teemat teha. Hetkel käsil 11. klass mille jooksul tuleb ära teha uurimustöö. Tean, et selle tegemine pole mingi lapsemäng, sest olen kõrvalt näinud kuidas tehakse näiteks ülikooli lõputööd, seega tahan võimalikult vara alustada sellelga. Probleem ise seisneb selles, et ei tea täpselt millest teha. Kindel on see, et see võiks olla midagi jõusaalitreeningu-toitumise teemal, aga see oleks liiga lai. Siinkohal paluksingi teie, foorumirahva, abi, et aitaksite valida mul mingisuguse kindla asja, mille kohta saaks esitada hüpotees ja seda pärast tõestada/ümber lükata.

Küsiks veel, et mis aineõpetaja peaksin endale juhendajaks vallima? Ise mõtlesin, et bioloogia.

Igasugune abi ja soovitused on teretulnud.

Tänud!

Näiteks trendikad teemad tänapäeval : "Läbi musta mineviku lillasse tulevikku " või siis "Kas jõusaali treening võib muuta minu orientatsiooni" Sellised head laialivalguvad päevakohased teemad : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nalja teed... Ellimineerima peaks ta k6ik sellised teemad, mis eeldaksid laboratoorseid uuringuid ja v2ga laia uuritavate kontingenti teema vajub liiga laiali.. Kes seda teostama hakkab ja kust see raha v6etakse.

Kysi, kui suure andmebaasiga nad n6us on? On tehtud ka Yhele inimesele baseeruvat uurimist88d, Gert Koovit, kui ma ei eksi, tegi oma toitumise analyysid.

Moodusta grupp, ytleme 5-10 inimest (sina yksi oleks v2heke igav...)ja katseta n2iteks t2ielikku rafineeritud suhkru 2raj2tmist.

V6id proovida ka erineva rasva % ja erineva sysivesikute ja valgu hulgaga. Vali sellised m66tmised, mis on teostatavad.

Noh, ma tegelikult laboratoorseid uuringuid silmas ei pidanud. Koolilapse jaoks on see tõesti liig. Pigem mõtlesin teha järeldusi küsitluse põhjal. Teeb küsitluse kas või siinsamas foorumis. Koostab hüpoteesid ja kontrollib neid statistliselt. Iseasi on muidugi see, kas hüpoteese ja erinevaid andmete liike tuleb piisavalt palju. Ühe hüpoteesi põhjal oleks uurimustöö liiga lahja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pakkuge veel teemasid mul sammuti oleks vaja teha uurimistöö. Valdkonnaks võiks olla inimese anatoomia või füsioloogia. Ei tulegi kohe sellist teemat meelde mida nende valdkondadega seoses uurida. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×