Jump to content
kasutajaT

õnnetus revalis

Recommended Posts

Käisin täpselt sel hetkel sealt mööda, olin just sõpradele erinevaid saale näitamas.

Mingil kutil tõmbas näost kaameks ära ja pilt hakkas taskusse kaduma, vist tuli trennist, spordikott oli kaasas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest trehvi

Adlase sõnul püüdis kiirabi meest umbes tund aega elustada, kuid edutult.

Mehe surma põhjus ei ole veel teada, kuna lahangu tulemused ei ole veel selgunud.

Adlas rõhutas, et kuigi sündmuspaigal oli teisi inimesi, ei antud mehele enne kiirabi saabumist esmaabi.

?????? Kas tõesti lasite inimesel surra, sest MITTE keegi ei osanud midagi ette võtta ???????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Adlase sõnul püüdis kiirabi meest umbes tund aega elustada, kuid edutult.

Mehe surma põhjus ei ole veel teada, kuna lahangu tulemused ei ole veel selgunud.

Adlas rõhutas, et kuigi sündmuspaigal oli teisi inimesi, ei antud mehele enne kiirabi saabumist esmaabi.

?????? Kas tõesti lasite inimesel surra, sest MITTE keegi ei osanud midagi ette võtta ???????

no mida krdit.. väga kahtlen esiteks, et see esmaabi oleks ABistanud. TEada küll ju kasvõi neid jalgpallureid, kes kokku kukuvad ja saavad koheselt esmaabi, üldiselt pole sellest abi.

Aga sa ei ju ütlesid väga täpselt asja ära, kas tõesti LASITE, kuna ei OSANUD?

St. oskamatus abi vajava inimese juures võib asja tihtilugu hullemaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest trehvi
no mida krdit.. väga kahtlen esiteks, et see esmaabi oleks ABistanud. TEada küll ju kasvõi neid jalgpallureid, kes kokku kukuvad ja saavad koheselt esmaabi, üldiselt pole sellest abi.

Aga sa ei ju ütlesid väga täpselt asja ära, kas tõesti LASITE, kuna ei OSANUD?

St. oskamatus abi vajava inimese juures võib asja tihtilugu hullemaks teha.

Oskamatus on ka see kui ise ei suuda elustamist teha, siis ei seisa mitte käed kõrval, vaid üritad leida klubist inimese kes on võimeline esmaabi andma... mitte oletama, et äkki ikka suri kohe ja nagunii ei oleks saanud midagi teha.

Plus kas mitte seadus ei reguleeri, et kohal peab olema vähemalt 1 inimene igas vahetuses kes annab esmaabi. 5 minutit on ikka väga pikk aeg mitte millegi tegemiseks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina õppisin sellest niipalju, et juba järgmisel nädalal hakkan oma töötajatele organiseerima esmaabikoolitusi! Vot! <_< Loodan vaid, et sinnamaani meil midagi ei juhtu (ega ka kusagil mujal ... ) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Adlase sõnul püüdis kiirabi meest umbes tund aega elustada, kuid edutult.

Mehe surma põhjus ei ole veel teada, kuna lahangu tulemused ei ole veel selgunud.

Adlas rõhutas, et kuigi sündmuspaigal oli teisi inimesi, ei antud mehele enne kiirabi saabumist esmaabi.

?????? Kas tõesti lasite inimesel surra, sest MITTE keegi ei osanud midagi ette võtta ???????

Aga miks sina ei abistanud? Ah ei olnud seal... Aga mida sa sellest olukorrast siis üldse tead? On need teadmised ikka piisavad, et teisi inimese surmas süüdistada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskamatus on ka see kui ise ei suuda elustamist teha, siis ei seisa mitte käed kõrval, vaid üritad leida klubist inimese kes on võimeline esmaabi andma... mitte oletama, et äkki ikka suri kohe ja nagunii ei oleks saanud midagi teha.

Plus kas mitte seadus ei reguleeri, et kohal peab olema vähemalt 1 inimene igas vahetuses kes annab esmaabi. 5 minutit on ikka väga pikk aeg mitte millegi tegemiseks...

Inimene/inimesed , kes seda pealt nägid võisid šoki saada ja sellepärast lihtsalt vaatasid. Ei tasu igast oletuis tagant järele teha eks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui paljud meist üldse on ette valmistatud sellisteks ekstreemseteks olukordadeks? Vähesed, arvan ... Üks asi on anda esmaabi siis, kui inimese elu ei ole ohus (nihestus, põrutus, lõikehaav), kuid insuldi/infarkti puhul on olukord hoopis teine ... Lihtsalt siin on nüüd, millest õppida ehk siis tuleb klubidel hakata üle vaatama oma personali ettevalmistatust ja valmisolekut taolisteks olukordadeks. Parem hilja kui üldse mitte kunagi. Kahju vaid, et sellise näite varal ja tulemusena ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina õppisin sellest niipalju, et juba järgmisel nädalal hakkan oma töötajatele organiseerima esmaabikoolitusi! Vot! <_< Loodan vaid, et sinnamaani meil midagi ei juhtu (ega ka kusagil mujal ... ) :D

Väga õige otsus sinust, teatud klubid õnneks on aru saanud selle vajadusest ja on oma töötajatele kursused korraldanud, mille läbimisel saadakse ka vastav tunnistus. Samuti pole paha ka läbida tuleohutus koolitus. Antud juhul on muidugi raske teemat kommenteerida kui polnud ise asja juures. Lihtne on ju kohe töötajaid süüdistada. Toon aga ühe teise sarnase näite siinkohal: Ma ei hakka klubi nime nimetama aga teatud aastad tagasi uppus spordiklubi basseini üks inimene. Kui ujula instruktor algul avastas kliendi basseini põhjast, tormas ta ujulast välja sellest teada andma, selle asemel, et basseini hüppata ja teda elustama hakkata. See ei ole ju normaalne. Selle teadmisega peab ta nüüd elu lõpuni elama, et ehk oleks läinud teisiti kui........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on väga vastutustundetu öelda välja lause: "inimene suri, sest spordiklubi ei osutanud esmaabi"!!?

Tean natuke sellest, mis seal toimus ning julgen öelda, et see päris nii ei olnud!

Kahju, et inimesega niimoodi läks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei olnud eile trennis, muidu olnuks tõenäoliselt ka kurva sündmuse tunnistajaks, kuid Reaval Spordi fuajeeski on elustamise õpetus seina peal, samas kus ma saan aru, et õnnetus juhutus - minuteada ei ole see sinna niisama pandud, vaid ikka peale sellealase koolituse läbiviimist. Kuid jah, kedagi süüdistada ei ole mõtet, sest selliseid olukordi tavaelus läbi ei mängi (inimesed on erinevad ja võib tabada täiesti šokk ja võimetus midagi õpitut läbiviima kriisiolukorras).

Mis olnud, see olnud- oluline, et ehk on võimalik edaspidi kedagi samas situatsioonis aidata.

Kaastunne lahkunu omastele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaastunne omastele.

Olen ise olnud situatsioonis, kus mul on tulnud ostutada kiirelt esmaabi- sellises olukorras ei mõtle, vaid tegutsed instinktiivselt. Instinktiivse tegevuse eelduseks on aga harjutamine-harjutamine-harjutamine... Soovitan kõigil aegajalt oma teadmisi ses valdkonnas täiendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
arvan, et elustamise ABC-d peaks iga inimene oskama. Selle omandamine ei ole raske. Kunagi ei tea, kus ja millal seda vaja võib minna...

no jah, seda ABC õpetatkse autokoolis nukkude peal ka

aga kes kui palju seda omandada viitsib

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×