Jump to content
Agnes1h

Täielikult naiste teema

Recommended Posts

Öelge naised, kas teil on ka sama jama, et alati kui vaatate, et pole ammu trennis käinud, ja tekib ka juba suurem isu trenni minna ja tundub, et kõik muud tegemised on kaelast ära, mis ei lase trenni minna, siis alati on nagu kiuste päevad hakkamas või ongi käimas?! :D

Kas naise keha hormoonid reageerivad kuidagi sellele nii, et tekib meeletu vajadus liigutada? Äkki tuju?! Muutused kehas panevad alateadlikult kehale enam mõtlema?! <_<

Iseenesest ei ole ju päevade ajal üldsegi mitte eriti mugav treenida - alati võivad tabada ootamatult kõhuvalud ja muud mured, mis päevadega seotud. Olen küll püüdnud sättida treeningu aegu nii, et kui peaks tekkima trenni tüdimus ja isu puhata, siis oleks see just sel ajal, kuid ikka ei õnnestu see! Olen siuke kuidas kunagi trennis käija. Ja see on juba aastaid nii, et just sel ajal "juhuslikult" on kõik ideaalne trenni minemiseks. Täitsa müstika :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei oskagi tegelikult nagu kaasa rääkida <_< . Trennis "juhuslikult" ja "kuidas kunagi" ei käi, ikka koguaeg ja regulaarselt :D . Päevad pole mind isiklikult küll seganud, aga eks inimesed ja nende füsioloogiad on väga erinevad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Öelge naised, kas teil on ka sama jama, et alati kui vaatate, et pole ammu trennis käinud, ja tekib ka juba suurem isu trenni minna ja tundub, et kõik muud tegemised on kaelast ära, mis ei lase trenni minna, siis alati on nagu kiuste päevad hakkamas või ongi käimas?! :D

Kas naise keha hormoonid reageerivad kuidagi sellele nii, et tekib meeletu vajadus liigutada? Äkki tuju?! Muutused kehas panevad alateadlikult kehale enam mõtlema?! :D

Iseenesest ei ole ju päevade ajal üldsegi mitte eriti mugav treenida - alati võivad tabada ootamatult kõhuvalud ja muud mured, mis päevadega seotud. Olen küll püüdnud sättida treeningu aegu nii, et kui peaks tekkima trenni tüdimus ja isu puhata, siis oleks see just sel ajal, kuid ikka ei õnnestu see! Olen siuke kuidas kunagi trennis käija. Ja see on juba aastaid nii, et just sel ajal "juhuslikult" on kõik ideaalne trenni minemiseks. Täitsa müstika :(

Käin trennis regulaarselt, mind see ei sega, kuna mul päevad ei käi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea, ma trennin koguaeg ja vahet pole kas päevad parasjagu käimas või ei. Ei sega mingit moodi. Midagi nö ootamatut ka ei hakka. Lase omale pillid kirjutada, siis tead päeva-, parimal juhul isegi kellapealt, kuna miski hakkab ja lõppeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See küll õige põhjus pole hormoonpreparaatide tarbimiseks - et teaks päeva- või kellaajaliselt, millal päevad hakkavad :D . Ravimid on ikka tunduvalt eesmärgipärasemaks kasutamiseks ette nähtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See küll õige põhjus pole hormoonpreparaatide tarbimiseks - et teaks päeva- või kellaajaliselt, millal päevad hakkavad :D . Ravimid on ikka tunduvalt eesmärgipärasemaks kasutamiseks ette nähtud.

Pille ei kirjutata muide ainult rasestusmise vastu, on ka muid põhjusi, miks arstid neid soovitavad- liiga pikad ja vererohked päevad näiteks (tean, et on soovitatud näiteks naistele, kes suguelu üldsegi ei ela ja lapsed ka juba suured). Ja ka väga ebakorrapäraste päevade puhul saab neid välja kirjutada. Pidevad tsükli häired polegi ju normaalne nähtus. Muidugi ma ei räägi siin mõnepäevastest kõikumistest.

Kindlasti neil, kes midagi ei kasuta (ma mõtlen raseduse vastu siis), on hormoonimöllu igakuiselt tunda ja arvatavasti mõjub ka trennile, kel rohkem, kel vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekib just päevade ajal suur vajadus ennast liigutada. Nagu power tuleks sisse, et ei saa kohe ühe üldse lihtsalt passida. Ekstra on mul isu jooksmise ja rulluisutamise vastu:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pille ei kirjutata muide ainult rasestusmise vastu, on ka muid põhjusi, miks arstid neid soovitavad

Olen kursis.

Teemaalgataja kirjast ei lugenud ma aga kuskilt välja, et tal päevad ebakorrapärased oleks või esineks muid probleeme selles valdkonnas. Sestap mõtlesingi mainida, et ravimite (eriti veel hormoonravimite) soovitamine siin foorumis on natuke kohatu. Aga see on ainult minu tagassihoidlik arvamus...

Muudetud kasutaja FG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...kõik muud tegemised on kaelast ära, mis ei lase trenni minna, siis alati on nagu kiuste päevad hakkamas või ongi käimas?! :D

Olen siuke kuidas kunagi trennis käija.

No neist lausetest loen mina küll välja, et käib trennis nagu jumal juhatab ja huvitaval kombel hakkavad päevad ootamatult just siis, kui trenniminek....ja et ootamatu trenniisu seostabki nüüd nende ootamatult alanud päevadega. Ma saan aru, et ta ei taha trenni teha päevade ajal (ebamugav)- kui teaks, millal hakkavad, siis plaaniks oma trenni ju hilisemale-varasemale ajale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kursis.

Teemaalgataja kirjast ei lugenud ma aga kuskilt välja, et tal päevad ebakorrapärased oleks või esineks muid probleeme selles valdkonnas. Sestap mõtlesingi mainida, et ravimite (eriti veel hormoonravimite) soovitamine siin foorumis on natuke kohatu. Aga see on ainult minu tagassihoidlik arvamus...

...ja raske on neid neidiseid hiljem tablettidelt 2ra saada. :D See oleks nagu "turu sisses88tmine". Tudengitele tehti veel ylisoodsa allahindlusega (paneb suisa vanduma ja tuld sylgama!! ). Meie parim synnitajate kontingent ja rikutakse 2ra :D

Mida see farmaatsiat88stus k6ike v2lja ei m6tle, et ainult raha teenida! :(

Ma loodan, et on veel tervet m6istust jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina olen otsapidi vägagi farmaatsiatööstuses :( .

Seni olen veel suutnud tervet mõistust säilitada (vähemalt mulle endal tundub nii :D ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nyyd vastata kysimusele siis...

8strogeenide tase t6useb ja seet6ttu tuleb ka suurem isu ennast liigutada. Mina ei lase ennast h2irida "muudel asjaoludel" nagu veri ja valu (kaob kui te olete piisavalt vett joonud, arbuus on v2ga hea ja liigutamisel on ka enesetunnet parandav m6ju ning ka valuvaigistav).

Ys...ruttu trenni. Hetkel ei m6tle ma yliinimlikku pingutust n6udvat koormust vaid lihtsalt m6nusat v2sitamist ja higistamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei arva küll, et pillid nii kole vastikud oleks... soovimatud lapsed on poole hullemad. ma siiski leian, et laps peab perre oodatud olema. ise olen ka hetkel selles suurepärases eas, et Eesti iivet tõsta. Kuigi ma pille ei kasuta, pole ma hetkel ka emotsionaalselt valmis last kasvatama. ja nagu juba eelnevalt mainitud on pillid ka muudeks otstarveteks kui raseduse ärahoidmine.

aga teemasse..

päevad ei ole seganud mul ühtki toimingut. tegelikult on liigutamine minu kehale sel perioodil just hea - liigutades ei tunne ma valusid, kodus diivanil aga piinleksin nende käes. kuigi jah, päevadega hakkan kiiremini ja kergemini higistama kui tavaliselt. loomulikult ei lähe ma mingeid raskusi tõstma vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskuste tõstmise suhtes ei tunne ma mingit vahet- jõud sama, raskused samad ja tihti saab neid juurdegi lisatud, trenni intensiivus sama. No ok, vahel lihtsalt esimesel päeval teen kõhtu kergemalt, või ei tee üldse, kuna just mõned tunnid enne algust ja üldse esimesel päeval kõht tihti kergelt teistmoodi kui muul ajal. Aga see ei ole muidugi reegel, et nii peab tegema, olenevalt enesetundest ikka. Ja viitsimisest. Kõht ei ole selline asi, mida PEAB igapäev piinama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei arva küll, et pillid nii kole vastikud oleks... soovimatud lapsed on poole hullemad. ma siiski leian, et laps peab perre oodatud olema. ise olen ka hetkel selles suurepärases eas, et Eesti iivet tõsta. Kuigi ma pille ei kasuta, pole ma hetkel ka emotsionaalselt valmis last kasvatama. ja nagu juba eelnevalt mainitud on pillid ka muudeks otstarveteks kui raseduse ärahoidmine.

See arvamus ei muuda ju asja olemust. :D

Minu jaoks n2itab n8 "pillide" kasutamine raseduse 2rahoidmiseks esiteks madalat enesetunnetusoskust, ignorantsust seksuaalelu fysioloogia osas ja liigset m6jutatavust igatsugu "mainstreamide" poolt.

P2ike j6uab enne looja minna, kui me l6petame tavameditsiini poolt soojalt soovitatavate ja samas v2gagi kysitavate asjade loetelu. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ALGTEEMAST

Tänud vastuste eest. Seda ma arvasingi, et seal peab olema mingi hormooni mõju. Möönan, et mu sõnastus oli veidi kehv. Point oli selles, et liigutamisisu suureneb just päevade eel ja ajal. :lol:

HORMOONTABLETTIDEST

Mis hormoontablettidesse puutub, siis ma olen neid ise viis aastat tarvitanud vanuses 16-21 ja tean, mida need "kaasa toovad" ja "ära viivad". Ma ei jõua ära kahetseda, et neid tarvitasin. Olin ju noor plika, kes allus kergelt poiss-sõbra survele, et tema kondoomiga ei tee ja günekoloogi heldusele neid lahkesti kirjutada. Nüüd, kui ma neid enam ei tarvita, võib öelda, et "ärkasin ellu". Hormoontablettidega oled nagu tuim tükk, kel kogu aeg on rütm sama. Nüüd ilma tablettideta tajun ma naise tsüklilisust palju paremini. Ma ei oskagi seda eriti sõnadesse panna aga lihtsalt saab tajuda, et oled naine! :D:(:D Olin ma ju alustanud nende võtmist alles siis kui olin veel peaaegu laps. Ei teadnud ma midagi naiseks olemisest ega naise tsüklilisusest. Kõik see, mis käib loodusega kaasas. Laiema tunnetuse leidmine võttis aega u 1,5 aastat pärast seda kui lõpetasin nende tarvitamise! Mingi 3-4 kuulise pausiga ei osanud ma mingeid muutusi märgata. Ka mees/mehed märkavad muutusi, eriti voodis. Ma ei soovitaks ühelegi mehele suruda oma naisele hormoontablette peale, et kondoomi vältida. Naine, kes ei kasuta tablette on palju rohkem (seksuaalne) naine ja kondoom ei kaalu neid pos. külgi ülesse. :P

Samuti on vajalik ju hormoontablettide marke vahetada pika tarvitamise peale või teha pause. (Nüüd vist ei soovitata enam pause teha?!) Pause tegin ka mina vahel harvemini, kui oli tekkinud vajadus selleks. Viimane kord pärast tablettide ära jätmist vaevlesin ma ca 1 a tsüsti käes! Muidu on kaks korda ähvardanud günekoloogid noa alla saata… Suur hormonaalne muutus võib kergemini tsüste kaasa tuua.

Need pillid pole teps mitte nii "ohutud", kui seksuaalkasvatuse haridus ja günekoloogid väidavad. Ammu on juba räägitud nende ohtlikkusest liig pikal tarvitamisel, et need ka vähki võivad soodustada. Ma arvan, et sellest on igaüks lugenud meediast. Mul on arstist sõbranna, kellega oleme ka sellel teemal rääkinud. Kahjuks ei ole ma nii hea mäluga, et siia üles lugeda kõik tema poolt manitud negatiivsed mõjud, mis veel hormoontablettide kasutamisega kaasnevad, kuid üks, mis mul meeles on, on kasvav koormus nt neerudele. Paratamatult pole see ju keha jaoks päris normaalne olukord, kui ta selliseid lisaaineid saab. Ta on rääkinud hormoontablettide teemast ka günekoloogidega ja kui arst arstiga räägib, siis lõpuks nõustuvad günekoloogidki, et need pole nii "süütud", nagu ühiskonnale mulje jääb. Aga noore inimese (naise) keha kannatab ju alguses päris palju.

Muidugi, kui on valida abordi ja hormoontablettide vahel, siis ilmselt on parem viimane variant. Abortide suur arv on kindlasti veenev argument hormoontablettide propageerimiseks günekoloogide poolt. Samas, ma ei suuda leida ühtegi head põhjust, miks peaks neid hormoontablette kasutama, kui inimesed oskavad ka kondoomi kasutada. Ma saan aru, kui keegi peab neid kasutama muudel tervislikel põhjustel, kui nt raseduse vältimine. Minu meelest ei leevenda need tabletid päevade ajal esinevat valu kah mitte eriti… :huh: Nii et… igal asjal on mitu poolt… :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma t2nan, Agnes, avameelse kirjutise eest! Ma loodan, et sellel on positiivset tagasisidet!

Mulle meeldib ka ennast pigem naisena tunda (pillide menstruatsioon...ei ole ju menstruatsioon, 2rge valetage enestele). Oleneb suuresti gynekoloogist, kes mida soovitab jne.

Olen ise k2inud Gdanskis vastaval seminaril ja lisaks sellele veel asjakohastel konverentsidel nii Mynhenis kui ka Birminhamis. Miks? Sest ma olen t88tanud abordaariumis (nii me kutsusime abortide tegemise ruume naistekliinikus...) aastat viis. Osakonnas sai n2ha igasuguste probleemidega naisi, kes ei tahtnud lapsi ja siis j2lle tahtsid ja ei saanud jne jne... Mul on tuttavaid, kes t2navad mind, et ma suutsin nad viimasel momendil "ymber r22kida". Kui me ei r22gi asotsiaalsest perekonnast... siis ytelge palun, milline laps on l6ppkokkuv6ttes soovimatu???

Naturaalne pereplaneerimine n6uab keskendumist ja EI TOO MIDAGI SISSE...kraadiklaas ei maksa suurt midagi.

See 24 h kuus+ sinna paar p2eva seemnerakkude arvelt, ei ole ju probleem, kasutage kondoomi, kui muidu ei saa.

Seksuaalkasvatus meil ikkagi lonkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soo-omastest tunnustest tulenevalt ei ole paraku kunagi päevasid olnud, kuid teemaalgataja on eriti naiivne kui loodab meeste huvi teema vastu mittetekitada kui paneb pealkirjaks "täielikult naiste teema" :( - mida rohkem naiste teema on seda rohkem see mehi huvitab ja ilmselt oleks ka vastupidi.

Mis aga teemat ennast puudutab, siis tean, et kui pole väga suurt huvi trenni teha, siis on ikka nii, et mõtled et tahaks praegu hirmsasti rattaga minna sõitma, aga kumm on tühi ja pumpa pole, järgmine päev tahaks minna uisutama, aga asfalt on märg, jooksmise isu tuleb alati peale kõige suurema lumetormiga jne. Ja tõesti ei saagi ju trenni teha kuigi nii väga tahaks.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile jutu peale tahaksin öelda seda, et kuidas on seotud naise rasestumine madala enesetunnetusoskusega? :D Pigem on mängus ikka mehe nö enesetunnetusoskus ja nagu välja tuleb siis naistel pole kohe kindlasti mõtet usaldada seda mehe veendumust, et mitte midagi ei juhtunud...nii siis iga endast hooliv naine lihtsalt läheb välja kindlale rasestumisvastasele meetodile, millest yks on pillide kasutamine! Minagi kasutan neid ja siin eelnevatele kaebustele võin ma ka positiivselt vastata, et pole yhtegi muutust märganud nende kasutamise ajal, kõik on suurepärases korra, ainult mure on väiksem rasedaksjäämise ees. Eks see ole täiesti individuaalne, kuidas miski mõjub kellegile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×