Jump to content
cbosh

Lihaspinge, lõdvestamine, foam rolling, trigger-pointid ja vahtkummirullide ostuvõimalused

Recommended Posts

Tere!

Selline mure, et sooviks Tallinnas kuskil endale ühe rulli osta, et täie hooga rullima hakata. Mure ainult, et pole kuskil neid müügil näinud. Äkki keegi oskab aidata?

Kes ei tea, millest jutt käib, siis siin on mõned lingid:

http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=475832

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4473

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab sama asi... kas eestis mõnd vahtplasti tehast pole kes teha viitsiks neid? Selle omahind on ju megaodav. Umbes 5 krooni ma kujutan ette:) Samas ise maksaksin 100.- selle eest küll ja ostaks oma 10 tükki kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind huvitab sama asi... kas eestis mõnd vahtplasti tehast pole kes teha viitsiks neid? Selle omahind on ju megaodav. Umbes 5 krooni ma kujutan ette:) Samas ise maksaksin 100.- selle eest küll ja ostaks oma 10 tükki kohe.

Kui selleks eraldi liini vaja ja ostetakse 10 tk, siis tuleb omahind võibolla 100000x kallim kui 5 krooni ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lõngakera andis umbes sama tulemuse, kuigi tasakaalu oli raskem hoida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei taha nagu uskuda, et eraldi liini vaja...

Ise teen topispalli ja tennispalliga, aga see pole see... oleks ikka korralikku vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh... äkki keegi teab, kas ja kus need on Eestis saadaval? Ma pigem ostaks ühe kuskilt poest kui telliks netist ja kulutaks ma ei tea kui palju raha ja ootaks mitu kuud, et kas äkki midagi jõuab Ameerikast kohale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suurem värvirull ei kõlbaks?

Kõlbab ikka - kõvavõitu võib olla. Samuti peaks diameeter olema ikka vähemalt 12-15 cm tavarullil. Parem lahendus vbla ise teha jupp plastikud kanalisatsioonitoru vahtplatisolatsiooniga.

Mõnede kohtade (nt säät) jaoks on talutavamad-paremad ka kõvad "rullid" - taignarull, hantel.

Tennispallid soki sisse - abiks seljale ja samuti jälle säärele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nägin ükskord Veeriku Selveris sinist värvi foam rolle müügil olevat... 99 eeki vist maksid :blink:

Nii on;) Hiljuti soetasin oma klubile suurema koguse sama tüüpi rulle. Väga hästi ajavad asja ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Kuidas saaksin lõdvestada lihaseid? Lihased väga väga pinges (tööst). Käsivarred lausa kivikõvad. Kui neid masseerida, siis lõpptuemuseks on jube valu, kuigi tunda on, et lihas on lõdvemaks läinud küll. Äkki on olemas lihtsamaid meetodeid?

Ise mõtlesin, et äkki pärast päevapikkust pingutust mingeid venitusi teha, aga ei tea kuidas.

<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Kuidas saaksin lõdvestada lihaseid? Lihased väga väga pinges (tööst). Käsivarred lausa kivikõvad. Kui neid masseerida, siis lõpptuemuseks on jube valu, kuigi tunda on, et lihas on lõdvemaks läinud küll. Äkki on olemas lihtsamaid meetodeid?

Ise mõtlesin, et äkki pärast päevapikkust pingutust mingeid venitusi teha, aga ei tea kuidas.

<_<

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
SMR e. self-myofascial release.

Massaaž. Ole loominguline - tennispalli nt. väga abiks:)

Hea link koos piltidega kuidas tennise palli massažiks kasutada: http://laurensfitness.com/2008/02/24/tenni...r-knew-you-had/. Esimene osa on teooria, teine ja kolmas osa konkreetsed näited. Olen ise kasutanud ja abi saanud, ühest konkreetsest valust sain imekombel päevapealt lahti. Kuigi jah iga vigastuse vastu see siiski ei aita.

Paistab, et vahurulle kasutatakse selleks otsarbeks isegi rohkem, aga kahjuks neid kuskil müügil ei ole ja spordiklubides pole ka näinud. Selle koha pealt on meie spordiklubidel veel arenguruumi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×