Jump to content
gymer

Pisut kava muutmisest

Recommended Posts

Tervist,

Olles algaja, tekkisid paar küsimust (jälle).

Niisiis:

1. Valisin algajate kava, siit lehelt, kuid kas on mõistlik teha igale lihasgrupile kaks erinevat harjutust? Esimene oleks siis 3x10 masinal, teine 2x10 hantlitega. Näiteks, masinal rind, seejärel hantlitega rind. Või oleks see liialt koormav alustuseks. Mis jalgu puudutab, siis oleks need kõik masinal, jalapress, päkale tõus jne... Kuna olen aru saanud (vb. valesti), et algajale on soovitatav teha "full body training", esimesed kuud. Samuti pidavat vabaraskustega treening olema effektiivsem (puhtalt treeningu mastaabis, ei arvesta hetkel toitumis ja puhkamis nõudeid)<--segane lause sai.

2. Olen märganud on 2 tüüpi kuklataha tõmbeid (selja harjutus). On väiteid, et peab tõmbama ette rinnale, teine arvamus on, et kukla taha. Kumb siis on õige? Tehakse mõlemaid. Algajale on vist rinnale tõmbamine parem, vigastuste võimalus (õlalihaste, liigeste) on väiksem?

Loodan, et tekst tuli enam-vähem arusaadav :huh:

Vastajatele tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

Olles algaja, tekkisid paar küsimust (jälle).

Niisiis:

1. Valisin algajate kava, siit lehelt, kuid kas on mõistlik teha igale lihasgrupile kaks erinevat harjutust? Esimene oleks siis 3x10 masinal, teine 2x10 hantlitega. Näiteks, masinal rind, seejärel hantlitega rind. Või oleks see liialt koormav alustuseks. Mis jalgu puudutab, siis oleks need kõik masinal, jalapress, päkale tõus jne... Kuna olen aru saanud (vb. valesti), et algajale on soovitatav teha "full body training", esimesed kuud. Samuti pidavat vabaraskustega treening olema effektiivsem (puhtalt treeningu mastaabis, ei arvesta hetkel toitumis ja puhkamis nõudeid)<--segane lause sai.

2. Olen märganud on 2 tüüpi kuklataha tõmbeid (selja harjutus). On väiteid, et peab tõmbama ette rinnale, teine arvamus on, et kukla taha. Kumb siis on õige? Tehakse mõlemaid. Algajale on vist rinnale tõmbamine parem, vigastuste võimalus (õlalihaste, liigeste) on väiksem?

Loodan, et tekst tuli enam-vähem arusaadav :huh:

Vastajatele tänud ette!

vaatan et mitte keegi ei oska/ei taha/ei viitsi aidata.Ütlen siis vähemalt oma arvamuse välja.Ma soovitaks sul parem teha kang+hantlid,masin+hantlid asemel.Kui sa oled algaja siis imo esimene aasta sul ei tule ületreening juba selle pärast et sa veel ei oska intensiivselt trenni teha.Ise teen esmaspäeval jalad.Kolmapäeval rind,õlad,triceps.Reedel Selg,lailihas,trapets,biceps.Ühes trennis tuleb kuskil 30-40 seeriat.1.5-2tundi.Sa võid proovida nii teha kui tahad.Soovitaks kükke ja lamades surumist teha ainult kangiga.Sa pole kirjutanud kui vana sa oled,sinu kaal,pikkus.Mis trenni enne oled teinud.Nii et kui saan aidata küsi aga mida tean seda seletan :lol:

Muudetud kasutaja Archangel1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. Olen märganud on 2 tüüpi kuklataha tõmbeid (selja harjutus). On väiteid, et peab tõmbama ette rinnale, teine arvamus on, et kukla taha. Kumb siis on õige? Tehakse mõlemaid. Algajale on vist rinnale tõmbamine parem, vigastuste võimalus (õlalihaste, liigeste) on väiksem?

Võid ju ühes trennis vaid rinnale tõmmet teha ülalt, järgmises trennis aga kukla taha. Mõlemad mõjutavad lailihast veidi erinevalt, aga üldiselt üldjoontes samamoodi, ma ütleks nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõmme kukla taha on hea harjutus selja laiuse suurendamiseks, mõjutab eriti lailihase alaosa. Tõmme rinnale on seevastu hea harjutus seljale paksuse lisamiseks ning suurima koormuse saab seljalihaste keskosa ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pole kirjutanud kui vana sa oled,sinu kaal,pikkus.Mis trenni enne oled teinud.

Vanust juba palju - 27 :huh:, kaal 84 kg, pikkus umb. 185 cm (alakaalulisusele ülimalt lähedal :lol: ). Noorena sai tegeletud karate'ga 4 aastat, ning ratsaspordiga. Jõusaali valisin mitmel põhjusel:

*Sai kunagi see lehekülg (fitness.ee) avastatud, loetud ja nii kasvasgi huvi ja soov end parandada.

*Saad ise oma aega planeerida, kuna treenid. (kuna peab ka tööl käima, siis on see ülimalt hea eelis).

*Füüsiline liikuvus (jällegi, kuna töö on enam-vähem arvuti taga, on 3 x nädalas füüsiline liikumine hea).

*Pole soov saada kulturismi või fitness lavale, vaid olla (tava eesti mehest) rohkem treenitud ja end hästi tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanust juba palju - 27 :huh:, kaal 84 kg, pikkus umb. 185 cm (alakaalulisusele ülimalt lähedal :lol: ). Noorena sai tegeletud karate'ga 4 aastat, ning ratsaspordiga. Jõusaali valisin mitmel põhjusel:

*Sai kunagi see lehekülg (fitness.ee) avastatud, loetud ja nii kasvasgi huvi ja soov end parandada.

*Saad ise oma aega planeerida, kuna treenid. (kuna peab ka tööl käima, siis on see ülimalt hea eelis).

*Füüsiline liikuvus (jällegi, kuna töö on enam-vähem arvuti taga, on 3 x nädalas füüsiline liikumine hea).

*Pole soov saada kulturismi või fitness lavale, vaid olla (tava eesti mehest) rohkem treenitud ja end hästi tunda.

Hakka 5-8 korda päevas sööma ja siis hakkadgi kuskil 5kg aastas juurde võtma,no algusel võtad muidugi kiiremini juurde.Maga 8-12 tundi päevas.See et su töö pole füüsiline on veel parem.Igasugused toidulisandid ma ei soovitaks sulle sest kõik need ime pulbrid on täiesti mõtetu kui tava toit pole paigas.Väga paljud loodavad nende ime pulbrite peale ja unistavad nendega Cutleriks saada etc... :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×