Jump to content
reich

Alaselg ei luba trenni teha

Recommended Posts

Tere.

Pikemat aega tagasi oli mul suureks probleemiks alaselg, mis pidevalt valutas. Suurem probleem mida see põhjustas oli see, et ma ei saanud joosta. Üks päev jooksu oli võrdeline seitsme päeva alaselja valuga mis valutas just siis kui uuesti jooksma minna (samm sammult).

Selja sain korda treenides alaselja lihaseid, 7 kuud jooksin iga päev. Nüüd üleeile käisin jooksmas, jooksin umbes 5,5km kiiremas tempos kui tavaliselt (20-30 min) ja kõik oli korras kuni tänaseni. Ärkasin üles hakkasin venitusi tegema enne trenni, kuid sirgete jalgadega ei saanud käsi maha panna... Ilge valu käis seljast läbi kohe kui üritasin. Tegin mõned lihtsamad venitused seljale, tegin silda, kangiga ettekallutust ja asi paranes veidi, kuigi painutust maha ikka ära ei tee ja proovisin jooksusammu, tundsin, et vana probleem jälle kummitab.

(väike NB! kangiga ettekallutusi pole ammu teinud, asendasin seda muu harjutusega paar nädalat - ettekallutused kangiga oli see harjutus mis mul varem selja jooksmiseks küllalt korda sai)

Keegi oskab aidata? (närvid, lihased, liigesed - mis seal üles ütlemas on?)

Muudetud kasutaja reich poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamjaolt on seljavalude põhjuseks niude-nimmelihaste düsbalanss. Düsbalansi põhjuseks omakorda mitmed valesti sooritatud kehalised harjutused, nt. kõhulihaste tugevdamise harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mine arsti juurde! sealt abi ei saa järgmisena kiropraktik kes siin sulle oskab täpseltt öelda mis sul seal häda valmistab.

Varem käisin kiropraktiku juures, mind see eriti ei aidanud, tuli asi ise kätte võtta.

R0tter - Mul trenn koosneb harjutustest mis katab enamus lihaseid st. praegu ei toimu mul treening nii, et erinevatel päevadel erinevad lihasgrupid.

Kas on võimalike, et probleemide põhjuseks on just see, et teadud lihasgruppe ei ole hea ühel treeningul koos treenida? (Plaanis oli üle minna päevadeks jaotatud treeningule - e. kavad siit tellida septembris/oktoobris.)

Väike lisatähelepanek - ma hiljuti hakkasin võtma Arthro Stop Plus-i, enne kui see probleem tuli. Minu mäletamist järgi võtsin ma seda ka siis, kui mul varem seljaprobleemid tekkisid.

Muudetud kasutaja reich poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli ka probleem sellega, et alaselg läks paigast tihti erinevaid asju tõstes ning oli siis mitu päeva valus. Arst näitas mulle küll ühe harjutuse, kuid see mulle eriti ei meeldinud ja leidsin parema võimaluse.

Selle harjutusega sain ma oma selja tugevamaks ja pole enam pikka aega paigast läinud. 2 nädalat tagasi läks korra paigast, kuid see oli mu enda viga. Ploki tõmbed istudes vastu kõhtu alustasin kuidagi liiga järsult, hoides selga lõdvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa teed kõhulihaste harjutusi õigesti - ikka jalad kõverdatult?

Ma loodan küll, et teen õigesti. Jalad kõverdatult.

Kahte moodi, laman maha kõverdan jalad ja kergitan ülakeha.

Teine moodus, et olen tagumikul üla ja alakeha on tasakaalus, ja sirutan jalgu sirgeks ja kõveraks. (See harjutus on suht uus minu kavas)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas on lood toitumisega? Ma mäletan,et mul hakkas selg valutama nendel perioodidel klui olin puuduliku toitumisega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
(väike NB! kangiga ettekallutusi pole ammu teinud, asendasin seda muu harjutusega paar nädalat - ettekallutused kangiga oli see harjutus mis mul varem selja jooksmiseks küllalt korda sai)

Kui ettekallutused kangiga sind aitasid, siis hakka neid uuesti tegema. Ilmselt see harjutus aitas lihased balanssi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma proovin selle harjutusega õnne kuu aega ja vaatan mis välja tuleb.

Igaksjuhuks kirjeldan uuesti seda valu - selg niisama ei valuta, ainult siis kui proovin sügavale maha painutada või joosta (see valu on alati päev pärast jooksmist tulnud). Ahso, see valu tuikab ka siis kui sügavalt nuusata.

Igastahes, aitäh vastuste eest.

Muudetud kasutaja reich poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on samamooodi jama alaseljaga,vahest valutab ikka päris nobedalt ja kui trennis seljapäev on ja alaseljaharjutused saavad tehtud siis jällegi paariks päevaks kõik okei ;) huvitav kas see võib olla sellest tingitud et liiga vähe on alaselga treenitud vms ? kuigi viimaselajal olen päris palju alaselga tegema hakanud ;) oskab äkki keegi õelda millest see võib olla tingitud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×