Jump to content
Hellboy

Venemaa vs. Gruusia vs. ......?

Recommended Posts

No Venemaa ja USA on mõlemad ausaltöeldes kaks imperialistlikku koletist.Lihtsalt meile on see Venemaa-koletis lähemal ja ohtlikum.Kui Eesti asuks Lähis-Idas ja oleks islamiriik, siis me ilmselt vihkaks USA-d rohkem.

Vahe on lihtsalt huvipiirkondades ja võimalustes.Venemaal puudub tugev laevastik, et oma mõjuvõimu üle kogu maailma projekteerida, seega nad piirduvad oma ümberkaudsete maadega.USA-l on aga vajalikud ressursid olemas ning nemad saavad hetkel üle kogu maakera laiutada.

Muidugi see olukord võib muutuda, sest Venemaal on juba projekteeritud ja ka plaanis ehitada 12 uut strateegilist tuumaallveelaeva (SSBN), mis on puhtalt ründerelvad.Kui nüüd üks selline allveelaev siin Läänemeres tiirutaks, pardal 30 ballistilist raketti, igaühel kolm 100-kilotonnist tuumalõhkepead...

Ma tean, et antud hetkel ei saa Eesti valitsus midagi teha, aga mina isiklikult näen ideaalvariandis tugevat ja ühendatud Euroopat.Kombineeritult ületaks kõigi Euroopa riikide tööstuslik võimsus USA oma, Venemaa oma ammugi.Muidugi siis tekiks probleem, et tekib kolmepooluseline (võimalik ka, et neljapooluseline, koos Hiinaga) maailm.

Muuseas, Goldman-Sachs grupp ennustab 2020. aastaks, et maailmamajandust hakkavad domineerima Hiina, Brasiilia, Venemaa ja India praeguse USA, Euroopa ja Jaapani asemel.Nö. vanad demokraatlikud riigid, kelle võimsusel põhineb praegune maailmakord, pidevalt kaotavad oma mõjuvõimu maailmas.A new world order.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihtsalt "keeleoskus" on 1 sõna, aga mingi konkreetse, ntx "hiina keele oskus" kirjutatakse lahku - grammatika 4. klass! :huh:

"keeleoskus" võib ka kaks sõna olla, sõltub lause sisust. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muuseas, Goldman-Sachs grupp ennustab 2020. aastaks, et maailmamajandust hakkavad domineerima Hiina, Brasiilia, Venemaa ja India praeguse USA, Euroopa ja Jaapani asemel.Nö. vanad demokraatlikud riigid, kelle võimsusel põhineb praegune maailmakord, pidevalt kaotavad oma mõjuvõimu maailmas.A new world order.

Ole nüüd, need ennustajad teevad üldjuhul alati tühja tööd. Esiteks Venemaa näiline majanduslik areng põhineb hetkel puhtalt maavaradel. Brasiiliaga on sama lugu, naftata ja maagaasi leidub, hüdroenergia võimalused on kah olemas, aga ega neid maavarsi seal nii palju kah ole et hetke seisius olev riik saaks maailma domineerima hakata ja pealegi suurima veevooluga jõed asuvad suht kaugel suurematest linnadest. India- no millest me räägime. Hiina võib tõesti väga kaugele areneda.

Aga siiski USA, Euroopa ja Jaapan tegelevad pmst ainsana kõrgtehnoloogiaga ja selles valdkonnas on sinu poolt mainitud riikide mahajäämus väga suur ning juba see takistab neil esile tõusmast. Niigi USA napsab kõik maailma ajud endale ja ei kuku ta troonilt midagi.

Ja veel ei saa mainima jätta ka seda, et äki on selleks ajaks on väljatöötatud mingi tõhus uus energia liik ja sellisel juhul energiavarudega rigid hakkavad kolinal majanduslikult langema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ole nüüd, need ennustajad teevad üldjuhul alati tühja tööd. Esiteks Venemaa näiline majanduslik areng põhineb hetkel puhtalt maavaradel. Brasiiliaga on sama lugu, naftata ja maagaasi leidub, hüdroenergia võimalused on kah olemas, aga ega neid maavarsi seal nii palju kah ole et hetke seisius olev riik saaks maailma domineerima hakata ja pealegi suurima veevooluga jõed asuvad suht kaugel suurematest linnadest. India- no millest me räägime. Hiina võib tõesti väga kaugele areneda.

Aga siiski USA, Euroopa ja Jaapan tegelevad pmst ainsana kõrgtehnoloogiaga ja selles valdkonnas on sinu poolt mainitud riikide mahajäämus väga suur ning juba see takistab neil esile tõusmast. Niigi USA napsab kõik maailma ajud endale ja ei kuku ta troonilt midagi.

Ja veel ei saa mainima jätta ka seda, et äki on selleks ajaks on väljatöötatud mingi tõhus uus energia liik ja sellisel juhul energiavarudega rigid hakkavad kolinal majanduslikult langema

Ma ise kaldun samuti arvama (ja lootma), et leitakse asendus naftale ja maagaasile, mis lõpetaks meie sõltuvuse sellistest "paariariikidest" nagu Venemaa.Kuid tuleb arvestada ka võimalusega, et see uus energiaallikas osutub (kasvõi esialgu) kallimaks ning see annaks toorainerikastele maadele nagu Venemaa ja Brasiilia teatud edumaa.Samuti ei maksa ka kohe kõrvale heita ja mööda vaadata India tohutust tööstuslikust potentsiaalist.Bombay börs on maailma suurim, samuti on India suhteliselt stabiilne võrreldes teiste selle piirkonna riikidega ning odavat tööjõudu on külluses.

Sõjaliselt tähendab see seda, et India saavutaks näiteks miljardi dollariga palju rohkem, kui USA, sest tööjõud on odav, sõjatehnika tootmine ja arendamine läheks palju soodamaks, kui USA-s.Kaitsekulutuste võrdlemisel ei saa vaadata ainult absoluutset summat, vaid tuleb vaadata suhteliselt - kui kallis on antud riigis tööjõud ja arendustöö.Näiteks kõigest pisut madalama võitlusvõimega Vene tank T-90 on peaaegu kaks korda soodsam (eksportmudel), kui USA tank M1A2 Abrams.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kurb oli lugeda ühe fitnessi blogija sissekannet, kus ta teatas ,et küll on tore ,et ei peagi eesti sõjaväkke minema, tahan olla küll kõva mees fitnessis aga lampjalad ja selg ei võimalda kodumaa kaitsmist õppida.

Gruusia -Vene sündmuste najal kõlab see väga "julgustvalt" tuleviku suhtes, kui tahetakse olla igapäeva elus kange ja pop jõmm, aga kui asi puutub Eesti Vabariigi kaitsesse ,siis sorry..sellega tegelegu teised..mina olen liiga hea.(põdur)!!!

Ma ei mõista hukka, lihtsalt kurb on tajuda ,et koos võimalustega ,mis OMA RIIK on meile loonud, ei taheta näha ka kohustusi, mis see kaasa toob. Õigust elada demokraatlikus vabas maailmas, kus igaüks võib tegelda endale meelepärasega - tahetakse küll, isegi tahetakse olla tugev ja terve treenides oma keha, aga vaim on nii nõrk, et kui õigustega kaasnevad ka kohustused ,siis poetakse põõsasse või oma lampjalgade taha...lihtsalt kurb....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb oli lugeda ühe fitnessi blogija sissekannet, kus ta teatas ,et küll on tore ,et ei peagi eesti sõjaväkke minema, tahan olla küll kõva mees fitnessis aga lampjalad ja selg ei võimalda kodumaa kaitsmist õppida.

Gruusia -Vene sündmuste najal kõlab see väga "julgustvalt" tuleviku suhtes, kui tahetakse olla igapäeva elus kange ja pop jõmm, aga kui asi puutub Eesti Vabariigi kaitsesse ,siis sorry..sellega tegelegu teised..mina olen liiga hea.(põdur)!!!

Ma ei mõista hukka, lihtsalt kurb on tajuda ,et koos võimalustega ,mis OMA RIIK on meile loonud, ei taheta näha ka kohustusi, mis see kaasa toob. Õigust elada demokraatlikus vabas maailmas, kus igaüks võib tegelda endale meelepärasega - tahetakse küll, isegi tahetakse olla tugev ja terve treenides oma keha, aga vaim on nii nõrk, et kui õigustega kaasnevad ka kohustused ,siis poetakse põõsasse või oma lampjalgade taha...lihtsalt kurb....

parem mingu haige seljaga sõjaväkke ja kui halvasti läheb kukub end vigaseks... siis ikka tast rohkem kasu... väljaõppe saanud vend, anname püssi kätte ja saadame ratastooliga sõtta... sry aga minu arvamus ei ühti kohe üldse sinu omaga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb oli lugeda ühe fitnessi blogija sissekannet, kus ta teatas ,et küll on tore ,et ei peagi eesti sõjaväkke minema, tahan olla küll kõva mees fitnessis aga lampjalad ja selg ei võimalda kodumaa kaitsmist õppida.

Gruusia -Vene sündmuste najal kõlab see väga "julgustvalt" tuleviku suhtes, kui tahetakse olla igapäeva elus kange ja pop jõmm, aga kui asi puutub Eesti Vabariigi kaitsesse ,siis sorry..sellega tegelegu teised..mina olen liiga hea.(põdur)!!!

Ma ei mõista hukka, lihtsalt kurb on tajuda ,et koos võimalustega ,mis OMA RIIK on meile loonud, ei taheta näha ka kohustusi, mis see kaasa toob. Õigust elada demokraatlikus vabas maailmas, kus igaüks võib tegelda endale meelepärasega - tahetakse küll, isegi tahetakse olla tugev ja terve treenides oma keha, aga vaim on nii nõrk, et kui õigustega kaasnevad ka kohustused ,siis poetakse põõsasse või oma lampjalgade taha...lihtsalt kurb....

Vaata, kui nüüd valitsus teeb halva otsuse ja saadab näiteks Gruusiasse oma meeletud "väed", ja Venemaale see väga ei meeldi, ja sellest tuleb konflikt Venemaaga, siis mina küll püssi kätte ei võtaks isegi siis, kui ma terve oleksin. See, kes halva otsuse vastu võttis, see las vastutab ka. Mina nende pärast oma tagumikuga riskima ei hakka. Ma väga loodan, et meie valitsus hoiab võimalikult madalat profiili ja ei pista oma nina suurte inimeste asjadesse. Teie, kallid patrioodid, võite kaitsta valitsuse huve ja kapriise nii palju, kui tahate. Minul on teine seisukoht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata, kui nüüd valitsus teeb halva otsuse ja saadab näiteks Gruusiasse oma meeletud "väed", ja Venemaale see väga ei meeldi, ja sellest tuleb konflikt Venemaaga, siis mina küll püssi kätte ei võtaks isegi siis, kui ma terve oleksin. See, kes halva otsuse vastu võttis, see las vastutab ka. Mina nende pärast oma tagumikuga riskima ei hakka. Ma väga loodan, et meie valitsus hoiab võimalikult madalat profiili ja ei pista oma nina suurte inimeste asjadesse. Teie, kallid patrioodid, võite kaitsta valitsuse huve ja kapriise nii palju, kui tahate. Minul on teine seisukoht.

Tavaliselt on nii, et need, kes teevad vale valiku, jäävad kahe tule vahele ja reeturite palk on teadagi mis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alessandro nii nagu mina aru saan on sul soov siin riigis omandada haridus ja siis asuda elama venemaale?

sry offtopic

Ei, sa saad valesti aru. Huvitav, millest sa selle järelduse tegid? Mina tahaks olla võimalikult poliitiliselt neutraalne ja elada rahulikult oma elu. Siin Eestis. Kui valitsus soovib endale ja meile liigseid probleeme tekitada, siis ärgu lootku, et ma teda toetan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, sa saad valesti aru. Huvitav, millest sa selle järelduse tegid? Mina tahaks olla võimalikult poliitiliselt neutraalne ja elada rahulikult oma elu. Siin Eestis. Kui valitsus soovib endale ja meile liigseid probleeme tekitada, siis ärgu lootku, et ma teda toetan.

Kunagi sinu blogis jäi silma et venemaa oleks selline koht kus sa elada sooviksid vms

sry sain siis valesti aru või ajasin segast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paraku kui on tegu mitme osapoolega, siis ei sõltu kunagi kõik ainult ühe poole õigetest otsustest. Kahjuks ei ole asi nii, et kõik teiste teod on otsesed reaktsioonid mingisugustele meie toimingutele. Ka teistel on omad ambitsioonid ja huvid ja nad näitavad ise initsiatiivi üles. Me võime ju rahulikud olla, aga kas sellest jätkub on iseküsimus. Tõsise vajaduse korral on ettekäände leidmine kõige väiksem mure.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, sa saad valesti aru. Huvitav, millest sa selle järelduse tegid? Mina tahaks olla võimalikult poliitiliselt neutraalne ja elada rahulikult oma elu. Siin Eestis. Kui valitsus soovib endale ja meile liigseid probleeme tekitada, siis ärgu lootku, et ma teda toetan.

Loe ja mõtle:

http://www.delfi.ee/news/gruusia/gruusia/a...21&l=fplink

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kunagi sinu blogis jäi silma et venemaa oleks selline koht kus sa elada sooviksid vms

sry sain siis valesti aru või ajasin segast.

Kunagi oli jah mõte, et võiks Venemaale õppima minna mõneks ajaks, aga ma mõtlesin ümber.

A sa arvad siis, a ma oleks parema meelega vene sõjaväkke läinud? Sinna ma ei läheks ammugi mitte. Kui Eesti ees on mul vähemalt mingi formaalne kohustus (sõjaväkke minna), siis Venemaaga ei seo mind mitte miski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erwin Rommel ütles kunagi: "Ära võitle lahingut, kui sa ei saavuta midagi selle võitmisega"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Erwin Rommel ütles kunagi: "Ära võitle lahingut, kui sa ei saavuta midagi selle võitmisega"

Eestlased ütlevad Nii kuidas küla koerale, nii koer külale. Aitame neid praegu, ehk kunagi, kui meie oleme hädas, tuleb abi sealtki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eestlased ütlevad Nii kuidas küla koerale, nii koer külale. Aitame neid praegu, ehk kunagi, kui meie oleme hädas, tuleb abi sealtki.

Jah väga õige, me ei tohi ära unustada seda, et ei saa päris vait ka olla ja pea liiva alla peita, mõelge ise kui Eestit rünnatakse, siis ju ei mõtle sellele, et teised riigid väriseks ja vait oleks vaid oodatakse ikka abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süüdlased mõlemad. Aga samas pole Venemaa asi ronida teise riigi maale! Aga Eesti selline toetusavaldus nii meile kui Gruusiale kasulik. Au presidendile.

Sellest teemast küll veidi välja, aga mõelge, kui vähe kotib riike oma rahvas. Mingi aeg tehti Britannias heategevussaade puudega laste toetuseks. Koguti ühe päevaga 11mld naela. Samas, kui britid kulutasid Iraagi sõjas 11 päevaga 97mld naela.

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei räägi siin praegu mingist poliitilisest toetusavaldusest Gruusiale.Ma räägin, et sõjaline abi oleks olnud meile enesetapp.Ida-Euroopa ja Baltimaade riigipeade retoorika oli igati õigustatud.Praegu langeb Venemaa üha enam välispoliitilisse isolatsiooni, aga ei maksa unustada, et nurka aetud loom võib käituda ettearvamatult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina arvan, et kui Venemaa hakkakski mingit suuremat sõda siin aretama, tungiks ta Eestisse nii või teisiti, olenemata sellest, kas me aitame Gruusiat sõjaliselt või mõnel muul viisil, või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega vist kaua ei lähe aega, kui asi Eestisse jõuab...Jah ma 30 sept. sõjaväkke vb siis otse sõtta :D

Aga ikka põhiline küsimus on see, et milleks sõda on vaja? Venemaal on maad palju ja ta ei saa sellegagi hakkama ;)

kle noormees kas sa yltse tead kes seda s6da alustas????????????????????????????????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulge, mul vist mõned tähtsamad uudised jäänud nägemata. Kes siis selle kuradi sõja lõpuks algatas. Ühed karjuvad, et Venemaa, teised jälle, et Gruusia. ;)

Gruusia loomulikult!!!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×