Jump to content
666

pulss ?

Recommended Posts

milline oleks normaalne pulsisageduse vahemik kohe peale harjutusseeria sooritamist jõusaalis ? Pean silmas näiteks rinnalt surumist 85% koormusega maksimumist ?( näiteks 90 kg-ga 8 kordust, kus viimane julgestaja abiga)

ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ei määra pulsisagedus jõutreenigu puhul suurt midagi, maximaalse pingutuse puhul võib se kakssada ka olla, kuid se on ainult minutiks. Juhul , kui pulsisagedus ei normaliseeru ja hakkavad tekkima muud , südamepuudulikusest kõnelevad häired ( süda jätab lööke vahele jne.), siis soovitan tõsiselt , pöörduda arsti poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arnoldiga nõus. Oluline on tõesti nn baas-pulsisagedus ning kui selle taastumine võtab kaua aega. Lisaks oleks vaja ka jälgida vererõhku, aga ka seda nn baas-näiduna (s.t. täielikus puhkeolekus).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu teada süda niisma lihtsalt lööke vahele ei jäta. süda ei tule oma ülesandega toime ja teeb vahelööke. pärast vahelööki tekib pikam paus ja inimene tunneb just seda ning arvab et süda jättis löögi vahele. nii olen ma kuskilt kuulnud, aga võin ka udu ajada. aga see selleks. tegelikult tahtsin küsida et palju siinsel rahval -eeskätt Otil Marekil jne pulss puhkeolekus on. ja kas südamale ka erilist tähelapnu pöörate. Gunter Schlierkamp' il põrutab 40. ehk nagu maratoonaril.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

meil jooksjatel on nii, et enne ei alustata mingisuguse uue harjutusega kui pulsisagedus on langenud tagasi alla 120 löögi/min. Ja minul vähemalt puhkeolekus lööb miski 49 lööki/min. Kuid minu probleem on see, et puhkeolekus on kõik normis, kuid pingutuse ajal lööb pulsi liiga kiiresti lakke (oletan et see eeldab rohkem aeroobset treeningut). Täispingutuse ajal pole ime kui mul pulss 205 peale läheb (rekord miski 212), mis on ülemäära kõrge tegelikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas sa koormustesti oled teinud. see näitab täpselt mis ja kuidas. kui oled alla 19 aasta siis tartu ülikooli kliiniku sprordiarsti visiiditasu vaid 25 eeki. muidu mingi 270 vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkeolekus, õhtuti enne sööki tihti alla 50-ne. Peale söömist vahetult poole tunni jooksul 60-ne ringis. Kui olen aga üle pingutanud ja hakkab väsimuse märke ilmnema siis esimene asi ongi pulsi näit rahulikus olekus. See on olnud ka üle 80-ne. Loomulikult olen siis tempot maha võtnud. Viimastel aastatel seda aga juhtunud ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul kerkis ka 80 kanti ja siis võtsin hoo maha ning suurendasin aeroobse osakaalu. nüüd keskmiselt 60. mõnikord ka 50 lähedal. pulss on tõesti hea indikaator. vahelöögist niipalju et südamelihas jääb hapnikupuudusesse ja peab seda kuidagi korvama ning siis tulebki vahelöök. koormusel esinem vähem. sagedamini koormusest taastumisel ja puhkeolekus. näit täis kõhuga diivanil. siis on teda ka tunda. esineb ka täiesti tervetel inimestel. asi on vististi lihtsalt treenimata südames. aeroobse treeninguga saab asja korda. aga mis ma siin ikka seletan ma pole arst ja ausalt öeldes ei jaga muffigi. asjalikku infot ja küsimusi esitada saab näit www.kliinik.ee, www. arst.ee jne. nett suur ja lai. harige ennast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×