Jump to content
Tramburai

Probleemne alaselg.

Recommended Posts

Tere!

Juba pikemat aega on mul alaselg probleemiks olnud. Probleemid algavad jalgpalli mängides. Põhimõtteliselt olen tähele pannud et selg ei talu järske ja kiireid spurte või ka pikamaajookse. Olen käinud kiropraktiku juures ning see on ka aidanud, ent iga kord sellist raha maksta ja tema juurde joosta on natuke tobe. Sooviks ise midagi ära teha. Kiropraktik on seda ka pidanud ealiseks iseärasuseks, kiire kasvu tõttu, et lihased ei jõua selliste järgi ja tekib alaselja lihastele ülepinge. Pikamaajooksudest loobusin juba ammu, võhma trenne teen rattaga. Vanus on alles 16 ent vähe tobe ka nii noorelt juba olla probleemide käes. Ise olen rippunud, teinud kassi ja veel üht harjutust, kus peab tõstma paremat kätt ja vasakut jalga ühel ajal ja siis vastupidi. Kooli ajal käisin ka jõusaalis, kus treener määras mulle eraldi harjutusi selja jaoks. Üldiselt on valusid vähemaks jäänud ja tekib harvemini, aga häirib ikkagi. Tavaliselt selga ära tõmmates annan talle kohe rahu ja puhkus, mille tulemusel ka valud kaovad ja saan jälle sportida.

Siit ka küsimus, et kas on ka muid harjutusi, mis võiksid aidata mul selga venitada, lõõgastada ja lihaseid tugevdada.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Juba pikemat aega on mul alaselg probleemiks olnud. Probleemid algavad jalgpalli mängides. Põhimõtteliselt olen tähele pannud et selg ei talu järske ja kiireid spurte või ka pikamaajookse. Olen käinud kiropraktiku juures ning see on ka aidanud, ent iga kord sellist raha maksta ja tema juurde joosta on natuke tobe. Sooviks ise midagi ära teha. Kiropraktik on seda ka pidanud ealiseks iseärasuseks, kiire kasvu tõttu, et lihased ei jõua selliste järgi ja tekib alaselja lihastele ülepinge. Pikamaajooksudest loobusin juba ammu, võhma trenne teen rattaga. Vanus on alles 16 ent vähe tobe ka nii noorelt juba olla probleemide käes. Ise olen rippunud, teinud kassi ja veel üht harjutust, kus peab tõstma paremat kätt ja vasakut jalga ühel ajal ja siis vastupidi. Kooli ajal käisin ka jõusaalis, kus treener määras mulle eraldi harjutusi selja jaoks. Üldiselt on valusid vähemaks jäänud ja tekib harvemini, aga häirib ikkagi. Tavaliselt selga ära tõmmates annan talle kohe rahu ja puhkus, mille tulemusel ka valud kaovad ja saan jälle sportida.

Siit ka küsimus, et kas on ka muid harjutusi, mis võiksid aidata mul selga venitada, lõõgastada ja lihaseid tugevdada.

Tänud!

Kas kõhulihaseid ka treenid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No jõusaali perioodil sai regulaarsemalt treenitud, preagu rohkem siis kui meelde tuleb et võiks teha ;)

Kas kõhulihastega koos alaselga ka treenisid, või jäi see tähelepanuta? Selles suhtes, et minu alaselja hädad said kunagi alguse valest treeningust. Suvine aeg ja kõigil pidi ju sixpäck paistma, jõusaalist ka väga ei teadnud midagi ja siis sai ikka neid kõhumaratone tehtud ilma selja treeninguta, endal oli maru ilus vaadata, aga pärast seljaga taastusravides, massööride ja kiropraktiku juures enam nii ilus ei olnud. Mina soovitaksingi sul minna näiteks kiropraktiku või kellegi juurde kus sul selle selja paika paneb ja siis mõõduka trenniga hakata selja lihaseid tugevdama.

Aga see on kõigest minu arvamus, kõige kompetentsemat nõu saad siiski arstide käest.

Muudetud kasutaja bowerman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kõhulihastega koos alaselga ka treenisid, või jäi see tähelepanuta? Selles suhtes, et minu alaselja hädad said kunagi alguse valest treeningust. Suvine aeg ja kõigil pidi ju sixpäck paistma, jõusaalist ka väga ei teadnud midagi ja siis sai ikka neid kõhumaratone tehtud ilma selja treeninguta, endal oli maru ilus vaadata, aga pärast seljaga taastusravides, massööride ja kiropraktiku juures enam nii ilus ei olnud. Mina soovitaksingi sul minna näiteks kiropraktiku või kellegi juurde kus sul selle selja paika paneb ja siis mõõduka trenniga hakata selja lihaseid tugevdama.

Aga see on kõigest minu arvamus, kõige kompetentsemat nõu saad siiski arstide käest.

Väga õige tähelepanek. Endal oli ka seljaga probleeme, täpselt sama põhjus. Aitas see ,et hakkasin jõutõmmet tegema. Alguses küll väikeste raskustega, aga aja möödudes suurenesid jõudsasti. Nüüd proovin kõhu- ja seljatreeningut omavahel tasakaalus hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saalis olid sees kõhu ja seljalihased mõlemad.

endal oli ka noorena sama asi, lahti sain tänu jõutõmmbele. samas vaata, et sa kõhule vale tehnikaga ei tee, ka sealt võivad mured alata ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mille poolest see suvi nii kehv aeg on, et siseruumis ei kannata olla? Mis sa kavatsed hantlitega jõutõmmet õues teha? Ja kui juba hantlitega õues kannatab teha, siis võiks ju juba kangi ka õue viia..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jõutõmmet on võimalik mingil moodusel ka tavaliste hantlitega teha? Momendil ei kipu siseruumi kangi tõstma...Suvi ;)

Need peavad siis päris suured hantlid olema. Nagu kunagi K. Leesman ütles, et mingist hetkest on kang asendamatu. Teha saab kindlasti, aga see ei ole siis enam JÕUtõmme. Üldsegi jutud käivad, et erilist rannailma enam oodata ei maksagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille poolest see suvi nii kehv aeg on, et siseruumis ei kannata olla? Mis sa kavatsed hantlitega jõutõmmet õues teha? Ja kui juba hantlitega õues kannatab teha, siis võiks ju juba kangi ka õue viia..

enda jaoks küll ilmal vahet pole, jõusaalis jahedamgi kui väljas. mulle igatahes meeldib ja olen rahul. hantel kindlasti ei asenda kangi enam teatud raskuse pealt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suvel pole jõusaalis häda midagi :D

Aga võibolla ongi tal parem suuremate hantlitega alustada, kui see selg tõesti niimoodi tunda annab... Et järjest lisad oma tunde järgi juurde, kuigi tõepoolest kangile saaks ju ka kergeid raskuseid panna. Ning ega hantlitega ju ei saa ikka õiget tunnet ka kätte. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×