Jump to content
hantelpoiss

Lõua tõmbamine

Recommended Posts

Olen 15 aastane ja minu probleemiks on see, et ma ei suuda lõuga tõmmata. Kodus on olemas nii hantlid (10kg reguleeritavad) kui ka lõuatõmbe kang. Ehk keegi õpetaks/seletaks kuidas lõug ära tõmmata lõppude lõpuks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks seda peab lihtsalt iga päev üritama. Näiteks ma mäletan et suutsin eelmine aasta teha 3 lõuatõmmet pealthaardega. Ma harjutasin kuu aega ning siis suutsin juba 9 korda. Algul on raske aga peab pingutama ning peatselt on tulemused näha. Ise olen praegu 16 aastat vana.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas jõusaalis ei ole võimalik käia? Kui on siis tee seda harjutust võttes kangist väga laia pealthaarde. Aga kui sa tahad lõuga tõmmata althaardega siis tasub ka biitsepsit treenida. Aga kui jõusaalis juba käima hakkad siis tuleks kõiki lihasgruppe treenida, et pärast rühivigu ei tekiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jõusaalis ei ole kahjuks võimalik käia :(. Aga just avastasin, et kui ma ennast poolele maale saan kuidagi, siis sealt enam see lõua üle pulga tõmbamine ei olegi enam niivõrd raske. Nüüd on eesmärk ajaks koolis lõua tõmbamine hindele ikka 3 välja venitada ja mitte häbisse jääda.

Aitäh soovituste eest muidu :D

Muudetud kasutaja hantelpoiss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nüüd olen teinud peaaegu kuu aega seda negatiivi. + veel kätekõverdusi ja muid harjutusi, aga ikka ei tule midagi. :D. Lootsin, et kooliks tõmban ühe lõua ära aga areng oleks nagu takerdunud.

Kui palju sa tegid neid negatiive? Kui tihti? Kui aeglaselt sa ennast ülemisest asendist tagasi alla lasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inglis keelt jagad, siis vaata seda videot sellel aadressil. See peaks sind aitama

Jube tihti kuulen väljendit -inglis keel. Peab ära mainima, et räägitakse ikka ingilse keelt.

No hard feelings :D

Muudetud kasutaja expertkenny poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jube tihti kuulen väljendit -inglis keel. Peab ära mainima, et räägitakse ikka ingilse keelt.

No hard feelings :D

non taken, kuna siiski INGLISE keel :(.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalusi on palju kuidas treenida, ilma, et jõuaks ühtegi tõmmet ära teha. Nt kehaga kaasa hüppamine ja siis võimalikult aeglaselt alla lastes. Kui sedagi ei jaksa siis hüppa kehaga üles ja tule lihtsalt uuesti alla ja uuesti. Või pane mingi taburett jalge alla ja tõmba jaögade kaasabil, üritades minimaalselt petta. Võimalusi on kindlasti veel.

Siis võid veel endale mingi süsteemi aretada, mingi kava või midagi. Nt iga päeva tagant treenid lõuatõmbeid. Või siis iga kolme/nelja või rohkem päeva tagant, mis eeldab ka suuremat koormust ehk rohkem seeriaid, harjutamist. Või nt puhkad nädal ja siis shokeerid veitsa - teed 4-5 päeva järjest lõuatõmbeid suure koormusega, peale seda puhkad jälle ja teed jälle mingit muud süsteemi. Kindlasti aitab kaasa ka muude lihaste treenimine - tõmme, kükk, surumine, mis üldist rammu juurde annavad. Või kodus on kindlasti mingi suur kivi, mida tassida - ise järgi proovitud, annab alaseljale tublisti visadust juurde.

Selliselt treenides peaks üks lõug kiiresti ära tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui palju sa tegid neid negatiive? Kui tihti? Kui aeglaselt sa ennast ülemisest asendist tagasi alla lasid?

alguses vast mingi 7 sekiga, aga nüüd enam-vähem 10-11 sekundiga lasen all. Enamasti teen iga päev umbes 15-20 min

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alguses vast mingi 7 sekiga, aga nüüd enam-vähem 10-11 sekundiga lasen all. Enamasti teen iga päev umbes 15-20 min

Ok, esiteks arvan, et teed neid liiga palju. Sulle piisaks, kui sa teeks neid 3 x nädalas. Lihased tahavad ikk apuhata ka. Kui negatiivsed aita, siis proovi teha poolikuid kordusi. Lased ennast alla poolele maale ja siis tiri ennast ülesse tagasi. Kui nii ka jõua, siis lase veel vähem. Niikaua kuni suudad teha terve tõmbe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 15 aastane ja minu probleemiks on see, et ma ei suuda lõuga tõmmata. Kodus on olemas nii hantlid (10kg reguleeritavad) kui ka lõuatõmbe kang. Ehk keegi õpetaks/seletaks kuidas lõug ära tõmmata lõppude lõpuks?

Mäletan kooliajast seda, et neil, kes ei suutnud isegi ühte lõuga tõmmata, olid probleemid kehakaaluga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mäletan kooliajast seda, et neil, kes ei suutnud isegi ühte lõuga tõmmata, olid probleemid kehakaaluga...

Ma ei nõustu sellega. Seda kõigile laiendada on küll väga vale, nimelt võib probleeme olla nn funktsionaalses jõus/ oma kehakaaluga toime tulemises, aga see ei pruugi olla seotud sellega, et inimene on ülekaaluline, vaid probleemiks võib olla seljalihaste nõrkus.

Kõige ehedam näide on mul endast ja osadest oma klassikaaslastest. Nimelt kaua aega ei suutnud ma ka ühtegi lõuatõmmet teha, kuid kätekõverdusi tuli minuti jooksul 57 tükki (ning me räägime ikka kvaliteetsetest kätekõverdustest, kus õpetaja hoiab rusikat ning rind peab rusika ära puudutama). Samad lood olid ka paljude teistega, kes ei suutnud oma kehakaaluga absoluutselt toime tulla, ei kätekõverdusi ega ka muid taolisi harjutusi tehes.

Ma muidugi ei tea, kui vana sa oled, kuid tänapäeval ei ole spordi tegemine üldsegi noorte seas nii elementaarne, kui see oli nö Nõuka ajal, kus enamus tegid sporti ning füüsiliselt oli kindlasti palju rohkem terveid inimesi ning siis oli tõesti probleem pigem selles, et kelle kehakaal oli liiga suur see ei suutnud liiga suure kehakaalu tõttu lõuatõmbeid teha, missiis, et absoluutjõus võis ta olla teistest tugevam. Tänapäeva tendents on pigem see, et ollakse liiga kõhnad ning olemas olev lihaskond ei suuda seda niigi väiksekaalulise kehagagi toime tulla, missiis, et kaalunumbrid ei anna mingit märki ülekaalulisusest või tüsedusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

170 cm ja 55kg olen, kui mingi augusti keskel mõõtsin. Praegu olen 15, oktoobri keskel saan 16

kuidas neid seljalihaseid venitada? Hetkel "kiigun" selja peal aga ma arvan, et sellest erilist kasu ei ole.

Kätekõverdusi teen 30 tükki järjest ära.

Muudetud kasutaja hantelpoiss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
170 cm ja 55kg olen, kui mingi augusti keskel mõõtsin. Praegu olen 15, oktoobri keskel saan 16

kuidas neid seljalihaseid venitada? Hetkel "kiigun" selja peal aga ma arvan, et sellest erilist kasu ei ole.

Kätekõverdusi teen 30 tükki järjest ära.

Vaata esilehelt tööriistad, sealt alt venitustepank ja siis vajuta seljale. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Undisputede'l pole päris õigus.

Kõige efektiivsem oleks see, kui teed IGA PÄEV mitu submaksimaalset seeriat. See tähendab, et päeva peale jaotad ära palju seeriad. Nt. teed iga kahe tunni tagant kui kodus oled 3-5x hüppega üles ja aeglaselt alla lasta.

See on närvisüsteemi treenimine ja minu tollal 16 aastane vend läks sellega kolme nädalaga ühelt lõuatõmbelt 12'le.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see üks lõug varsti ära tuleb, mul endal oli nii et tõmbasin 3 tk ära ja sain 2 see oli 8-ndas (praegu 11-ndas):D Pool aastat tegin trenni, üle päeva kätekõverdusi ja paar korda nädalas lõuga nii palju kui jaksasin, hakkas vaikselt juurde tulema, althaardega tuli nii juurde et ostsin omale reguleeritavad hantlid, tegin nendega seeriaid ning aina raskemaks raskused läksid. praelt tõmban 9 lõuga ära, tahaks varsti jõusaalis hakata käima ja toitumise korda saada, tulemused mul endalgi venivad liiga pikaks. Ma ei saa aru miks mõned peavad siin hullud tähenärijad olema, et kui 1 täht läheb kogemata valesti, jäävadki tänitama siia!

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×