Jump to content
kenta

Toitumiskava massitsükli ajal

Recommended Posts

Tervitus kõigile foorumlastele! Alustaks oma esimest postitust väikese tutvustusega.. :P

Plaan siis järgmisest nädalast jälle massitsükkliga alustada. Olen jõusaalis käinu ca 7 a. vahelduva eduga. Viimased aastad olen asjaga tõsisemalt tegelenud ja areng ka päris märgatava olnud. Suures osas on abi olnud antud foorumist kus olen erinevate nurkade alt tarkusi ja lollusi lugenud ja sellele otsa liitnud oma põhimõtted ja keha käitumisviisid. Mul ka selline viga küljes, et kui midagi teha siis täiega või mitte üldse. S t et kui trenni teen siis pühendun sellele täiega ja sellest saab elustiil. Iga söögikord on läibmõeldud ja planeeritud ja trenni teen mingil moel 5-7 p nädalas. Kahjuks sedasi ei saa elada 24/7 aastaringselt ja seega tulevad ka puhkeperioodid sisse, nt nüüd suvel. Aga nagu eelpool mainitud siis kavatsen alustada trenniperioodi massitsükkliga, et kõik lihased saaks põhja alla. Ca poolteist kuud teen seda ilmselt ja siis plaanis jõutsükklile üle minna. Jah, ma kasutan hea meelega neid kavasid mis siin foorumis on, aga muidugi olen osad harjutused välja vahetanud, mõned juurde pannud jne olenevalt siis mis endale meeldib ja funkab.

Nüüd siis väike tutvustus tehtud ja asuks asja juurde. Nimelt on nädala sees mul selline rutiin plaanis:

7:00 Hommikusöök - 2 muna, 100g sinki, juust, juurvili, puuvili, mahl, tee

10:30 Esimene lõuna - liha, salat, puuvili

14:00 Teine lõuna - liha, salat, puuvili

16:00 Trennieelne sheik - 1/2dl dextro, 1/2dl malto6, teelusikatäis kreatiini

17:30 Trennijärgne sheik - 1/2dl dextro, 1/2dl malto6, teelusikatäis kreatiini, 1dl hera80

18:30 Õhtusöök - 200g kodujuustu, piim, juurvili, puuvili

22:00 Snäkk - 150g kala, piim, juurvili, puuvili

Kui esimest korda massitsükklit tegin siis sõin mõlemal lõunal kartulit, riisi vms kõrvale ka, aga see oli liig ja hakkasin esimest korda elus paksuks minema. Võibolla see oli ka sellest et siis oli toidulisandiks Mass2. Muidu olen alati olnud pigem kõhna, vahel isegi rõvedalt kondine, kuigi olen elu aeg söönud seda mille järgi isu ja isegi oma kaaslastest rohkem.

Igatahes selline süsika ja rasva vaene söömine on mulle hästi istunud viimastel trenniperioodidel. Ja kuna hetkel plaanis 5 päeva nädalas jõusaalis käia ja eesmärk on et lihasmassi kasvatada, siis kavatsen antud toitumiskavaga jätkata. Ma olen endast tegelt üsna kindel ja usun, et see kava on minu jaoks õige, aga eesmärk miks ma ta siia foorumisse panin on et näha kas keegi tunneb jubedalt millegist puudust minu plaanis või on midagi mis on kellegi põhimõtetega tugevas vastuolus. Plaan ei ole veel ka 100% ja küll ta hakkab muutuma ja väljakujunema siis kui ma trenniga pihta hakkan päriselt.

Arutelu arendab.. :)

Muudetud kasutaja kenta poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle puuviljaga on nii, et tegelikult peale lõunaid ma tavaliselt ei ole seda söönud kuigi idee poolest võiks. Lihtsalt kodus on hea mugav võtta mingi õun v apelsin peale sööki. Ta täidab natuke ka magustoidu eesmärki, mille järgi tihtipeale peale söömist isu on.

Aga see et puuviljast võib rasv saada on küll uudis mulle. Võibolla jah piisab sellest et 2-3 päevas peale sööki väike puuvili peale lasta?

Muudetud kasutaja kenta poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalik jah. Aga samas on ka asi selles et olen endine suitsetaja ja suitsetajale istub üks suits peale sööki nagu rusikas silmaauku. Sellest tervislikum on midagi magusat peale söögikorda peale süüa, et suitsunälga alla suruda. Ja magustoidust veel tervislikum peaks ju olema puuvili.

Aga rasvast hoian jah hea meelega eemale. Mingil määral saan ju iga söögikord rasva. Et seda veel lisaks juurde süüa ei ahvatle just..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte et ma ise kergelt rasva läheks, aga lihtsalt ei näe põhjust rasva näost sisse ajada. Nt alati eelistan veiseliha jne. Valguga toidan lihaseid, süsikatest saan jaksu, aga milleks rasv? Palun siis kellegil mind veenda ja soovitada, millist rasva tasuks süüa ja kuhu ma selle oma kavas võiksin lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte et ma ise kergelt rasva läheks, aga lihtsalt ei näe põhjust rasva näost sisse ajada. Nt alati eelistan veiseliha jne. Valguga toidan lihaseid, süsikatest saan jaksu, aga milleks rasv? Palun siis kellegil mind veenda ja soovitada, millist rasva tasuks süüa ja kuhu ma selle oma kavas võiksin lisada.

Mina olen nii aru saanud, et rasvumist tekitab insuliin. Rasv ise ei tee midagi. Kui veres on palju insuliini, siis kõik kättesaadav rasv talletatakse. Samas, siin ongi trikk - kui sa sööd rohkete süsivesikutega toitu, siis keha teeb kõikidest ülejääkidest rasvad (süsivesikud tehakse teatavasti rasvadeks), samas veresuhkur tõuseb, insuliinitase tõuseb ja kõiki neid just-sünteesitud rasvasid hakatakse talletama. Edasi oleneb väga otseselt energia tarbimisest ja kulutamiseks kas õhtu lõpuks on talletatud rohkem kui hommikul. Keha saab oma rasvad igal juhul kätte, aga kõiki valikke rasvasid sünteesida ei suuda. Rohkete süsivesikutega toit on näiteks juurvili, puuvili, mahl, salat, minuarust ka näiteks piim... rääkimata "tervislikust" praest, kus on kartulid/riis/makaron, haleda tillukese rasvavaese kanarinnaga, salat, täisteraleib õhukese haleda kalkunisingiga. :)

Kas poleks siis mõistlik teha päevas vähemalt üks söögikord, kus veresuhkur tõuseks minimaalselt. Rasvad veresuhkrut ei tõsta, seega insuliini sünteesi ei indutseeri. Keha saaks rõõmsalt kasutada ja lagundada kõiki neid kogunenud rasvavarusid. Aga kõht läheb ju ikka tühjaks kui ei söö, seetõttu on hea süüa kõrge rasvasisaldusega toitu, mis annab veel tõuke rasvade lagundamiseks. Ja veel eriti mõistlik on siis süüa neid rasvasid mida keha vajab, aga ise sünteesida ei suuda. Aga rasvarohkel toidukorral ei tohiks süüa süsivesikuid. Siis pole nagu asjal mõtet. Insuliini tase ikka tõuseb ja rasvade lagundamine on inhibeeritud.

Kokkuvõttes, kindlasti söö rasvasid, aga mitte koos süsivesikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervitus kõigile foorumlastele! Alustaks oma esimest postitust väikese tutvustusega....

Sa ütlesid, et Sulle sobib selline toitumine ning ma ei taha seda kuidagi ümber lükata. Mina ei näe aga mingisugust võimalust, et sa sellise toitumiskavaga, kus puuduvad aeglased süsivesikud põhitoidukordade sees, saaksid massi märgatavalt arendada- võibolla ma eksin, aga kahtlen selles sügavalt. Äkki Sa sõid lihtsalt esimese massitsükli ajal riisi ja kartulit liiga palju, kuigi see on väheusutav- arvatavasti oli viga mujal Su toitumises või toidulisandite tarvitamises (kasvõi nt sellessamas Mass2-s)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei näe aga mingisugust võimalust, et sa sellise toitumiskavaga, kus puuduvad aeglased süsivesikud põhitoidukordade sees, saaksid massi märgatavalt arendada- võibolla ma eksin, aga kahtlen selles sügavalt.

Massi tahaks muidugi suurendada, aga s t siis lihasmassi. Ei tahaks küll suuremaks minna tänu rasva kogumisele. Või mida üldiselt "massi" all mõeldakse? Et ükskõik mis moel kehakaalu tõsta? Minu trenni eesmärk on ikka et musklit võimalikult palju kasvatada ja kui ma 6 korda päevas valku tarbin siis peaks ju igasugune valguvajadus olema kaetud (and then some) ja lihasmassi areng peaks olema tagatud? Ma ei saa aru kuidas aeglaste süsivesikute söömine kaasa aitaks. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike täiendus siis:

7:00 Hommikusöök - 2 muna, 100g peekonit, juust, juurvili, puuvili, mahl, tee

10:30 Esimene lõuna - liha, salat (ilma puuviljata)

14:00 Teine lõuna - liha, salat (ilma puuviljata)

16:00 Trennieelne sheik - 1/2dl dextro, 1/2dl malto6, teelusikatäis kreatiini

17:30 Trennijärgne sheik - 1/2dl dextro, 1/2dl malto6, teelusikatäis kreatiini, 1dl hera80

18:30 Õhtusöök - 200g kodujuustu, piim, juurvili hapukoorega, puuvili

22:00 Snäkk - 150g kala, piim, juurvili hapukoorega, puuvili

Vahetasin hommikuse singi peekoni vastu, et natuke rasvasem tuleks. Polegi vaja jalgratast leiutada. Bacon and eggs on klassika ju. :) Eemaldasin puuviljad peale lõunaid. Ja lisasin õhtul söögi kõrvale hapukoore. S t et 3 korda päevas saan rasvadoosi peekonist, juustust, hapukoorest ja kalast. Kuidas tundub?

Lisaks veel küsimus, et kas piim õhtuti söögi kõrvale teeb head? Või oleks targem ära jätta kuna aeglustab seedimist?

Tänan põhjalike ja asjalike vastuste eest, mis seni tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massi tahaks muidugi suurendada, aga s t siis lihasmassi. Ei tahaks küll suuremaks minna tänu rasva kogumisele.

Eks vähenda siis süsivesikute ja suurenda rasva osakaalu.

Ma arvasin,et tahad oma toitumiskavaga sumomaadlejaks saada ..., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, Baruto hoia alt! :)

Ei, pekki tahaks just vähendada. Viimati kui sedasi trenni tegin siis kaal püsis terve perioodi ajal täpselt sama s t 82 kg, aga lihased ja jõud kasvas ja samal ajal silmnähtavalt pekk kadus kõhu pealt. Siis tegin rohkelt aeroobset ka muidugi. 8h nädalas saalis ja 6h aeroobset. Kuid hetkel kardan et nii tõsiseks trenniks aega ei jagu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, Baruto hoia alt! :)

Ei, pekki tahaks just vähendada. Viimati kui sedasi trenni tegin siis kaal püsis terve perioodi ajal täpselt sama s t 82 kg, aga lihased ja jõud kasvas ja samal ajal silmnähtavalt pekk kadus kõhu pealt. Siis tegin rohkelt aeroobset ka muidugi. 8h nädalas saalis ja 6h aeroobset. Kuid hetkel kardan et nii tõsiseks trenniks aega ei jagu..

Noh,siis vähenda söömiste arv päevas kolmele ja suurenda rasvade osakaalu süsivesikute arvelt.Siis pole vaja nii meeletult aeroobset teha ja ka rasv kaob ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, Baruto hoia alt! :)

Ei, pekki tahaks just vähendada. Viimati kui sedasi trenni tegin siis kaal püsis terve perioodi ajal täpselt sama s t 82 kg, aga lihased ja jõud kasvas ja samal ajal silmnähtavalt pekk kadus kõhu pealt. Siis tegin rohkelt aeroobset ka muidugi. 8h nädalas saalis ja 6h aeroobset. Kuid hetkel kardan et nii tõsiseks trenniks aega ei jagu..

Inimesed kipuvad 22rmustesse. Fruktoosist tuleb hoiduda...kleebin siia sulle juba eelnevalt antud nimekirja

•High Fructose Corn Syrup (HFCS)

• Table Sugar, which is a 50:50 combination of glucose and fructose

• Brown Sugar

• Maple Sugar

• Cane Sugar

• Molasses

• Honey

• Concentrated Fruit Juice

• Fruits

• Vegetables

Hoiduda tuleb esimesest kaheksast! Mesi...kui on hea mesi ja tundlik meele ei ole..siis natuke v6ib.

Vali puuvilju ja marju! Hetkel on Eestis igatsugu marjade ja muu hea kraami hooaeg ning enda laadimata j2tmine on kuritegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massi tahaks muidugi suurendada, aga s t siis lihasmassi. Ei tahaks küll suuremaks minna tänu rasva kogumisele. Või mida üldiselt "massi" all mõeldakse? Et ükskõik mis moel kehakaalu tõsta? Minu trenni eesmärk on ikka et musklit võimalikult palju kasvatada ja kui ma 6 korda päevas valku tarbin siis peaks ju igasugune valguvajadus olema kaetud (and then some) ja lihasmassi areng peaks olema tagatud? Ma ei saa aru kuidas aeglaste süsivesikute söömine kaasa aitaks. :)

Eks siis tuleb vist endale selgeks teha, milleks on vajalikud rasvad, süsivesikud ja valgud ning nende erinevad vormid! Selle siia ümberjutustamine oleks juba liiga aeganõudev ülesanne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks siis tuleb vist endale selgeks teha, milleks on vajalikud rasvad, süsivesikud ja valgud ning nende erinevad vormid! Selle siia ümberjutustamine oleks juba liiga aeganõudev ülesanne.
kusjuures .. mul on täielik segadus juba , iga inimene on toitumisspetsialist siin foorumis ju . Ott räägib ,et loomsed rasvad on saatanast , samas Fred ja paljud teised propageerivad neid kõigest väest. On juttu kolmest toidukorrast ja selle kasulikkusest , samas räägitakse , et 5 toidukorda kiirendab ainevahetust jne. Öeldakse ,et süsivesikud on halvad , aga putru ja muid liitsüsivesikuid söövad pea kõik nii usinalt kui võimalik . Sellest saab järeldada ainult seda , et ju siis ainult lihtsüsivesikud on halvad .
Selle siia ümberjutustamine oleks juba liiga aeganõudev ülesanne.
Okei ,aga keegi võiks lingi anda siis (v.a. Fredi ajubiokeemia artikkel , seda ma olen juba korduvalt läbi lugenud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kusjuures .. mul on täielik segadus juba , iga inimene on toitumisspetsialist siin foorumis ju . Ott räägib ,et loomsed rasvad on saatanast , samas Fred ja paljud teised propageerivad neid kõigest väest. On juttu kolmest toidukorrast ja selle kasulikkusest , samas räägitakse , et 5 toidukorda kiirendab ainevahetust jne. Öeldakse ,et süsivesikud on halvad , aga putru ja muid liitsüsivesikuid söövad pea kõik nii usinalt kui võimalik . Sellest saab järeldada ainult seda , et ju siis ainult lihtsüsivesikud on halvad .

Okei ,aga keegi võiks lingi anda siis (v.a. Fredi ajubiokeemia artikkel , seda ma olen juba korduvalt läbi lugenud)

Ja lugemist jätkub kauemaks...

http://www.fitness.ee/main.php?main=draw_g...mp;bot=bot.lime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike update siis:

Peale antud teema algatamist otsustasin rasva ja süsikaid oma toiumisse lisada. (ei tea mis ma enne mõtlesin) Ja peab ütlema et sellest oli kindlasti kasu. Olen praegu teinud oma jõukava (kuna massikava oli liiga aeganõudev ja näitas aeglast arengut) 1,5 kuud keskmiselt 6 päeva nädalas. Ära pole end kurnandud ja jõunäitajad on tõusnud 50%! Kehakaal tõusis esimese kahe nädalaga 5kg ja sellest saadik on püsinud +5-6kg ringis. Vahepeal tekkis väike kõht ette, aga praegu suht ok. Esimese kuu tarbisin kreatiini, aga viimased kaks nädalat tegin ilma, et saavutada sama jõutase ka ilma kreatiinita. Nüüd esmaspäevast on plaanis uuesti täie hooga alustada ja tahaks jõunäitajad 100% tõusu juurde viia hiljemalt aasta lõpuks, võrreldes siis trennieelse seisuga. Oma kavaga olen väga rahul (pm enda koostatud), st terve keha jaotatud nelja päeva peale. Teen kaks korda järjest kava läbi ja siis 2 päeva puhkan. Teine asi mis paika panna on muidugi toitumiskava, millesse olen mõningad muudatused sisse viinud nüüd. Avastasin et sõin peaaegu olematult vähe kiudaineid ja selle pärast hakkan esmaspäevast neljaviljahelbeid ja täisteraleiba söögikordade kõrvale närima. Lisanditest jätkan kreatiiniga ja uudisena proovin mida beta-alaniin juurde võib anda.

Aga nüüd siis põhilise juurde. Minu toitumiskava. Olen selle pm ise koostanud. Peaks mainima, et olen kiire ainevahetusega ja rasva kergelt ei lähe. Küll aga kahtlustan, et mul on üleliigselt palju süsivesikuid kavas. Muidu tunduvad söögikorrad suht harmoonias. Lõunaga on tegelt nii, et ma söön ca 300g sea- või veiseliha korraga, aga tableisse on pandud pool ja pool, et toiteväärtuse keskmine saada. Kava on tegelt tehtud vabade päevade põhjal. Tööpäevadel teen päeva jooksul kaks väiksemat lõunat ja trenni alles peale tööd, aga kogused jäävad pm paika.

Et siis andke tuld, kellel mida kohutavat silma jääb. :rolleyes:

toitumiskava.jpg

Muudetud kasutaja kenta poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väike update siis:

Peale antud teema algatamist otsustasin rasva ja süsikaid oma toiumisse lisada. (ei tea mis ma enne mõtlesin) Ja peab ütlema et sellest oli kindlasti kasu. Olen praegu teinud oma jõukava (kuna massikava oli liiga aeganõudev ja näitas aeglast arengut) 1,5 kuud keskmiselt 6 päeva nädalas. Ära pole end kurnandud ja jõunäitajad on tõusnud 50%! Kehakaal tõusis esimese kahe nädalaga 5kg ja sellest saadik on püsinud +5-6kg ringis. Vahepeal tekkis väike kõht ette, aga praegu suht ok. Esimese kuu tarbisin kreatiini, aga viimased kaks nädalat tegin ilma, et saavutada sama jõutase ka ilma kreatiinita. Nüüd esmaspäevast on plaanis uuesti täie hooga alustada ja tahaks jõunäitajad 100% tõusu juurde viia hiljemalt aasta lõpuks, võrreldes siis trennieelse seisuga. Oma kavaga olen väga rahul (pm enda koostatud), st terve keha jaotatud nelja päeva peale. Teen kaks korda järjest kava läbi ja siis 2 päeva puhkan. Teine asi mis paika panna on muidugi toitumiskava, millesse olen mõningad muudatused sisse viinud nüüd. Avastasin et sõin peaaegu olematult vähe kiudaineid ja selle pärast hakkan esmaspäevast neljaviljahelbeid ja täisteraleiba söögikordade kõrvale närima. Lisanditest jätkan kreatiiniga ja uudisena proovin mida beta-alaniin juurde võib anda.

Aga nüüd siis põhilise juurde. Minu toitumiskava. Olen selle pm ise koostanud. Peaks mainima, et olen kiire ainevahetusega ja rasva kergelt ei lähe. Küll aga kahtlustan, et mul on üleliigselt palju süsivesikuid kavas. Muidu tunduvad söögikorrad suht harmoonias. Lõunaga on tegelt nii, et ma söön ca 300g sea- või veiseliha korraga, aga tableisse on pandud pool ja pool, et toiteväärtuse keskmine saada. Kava on tegelt tehtud vabade päevade põhjal. Tööpäevadel teen päeva jooksul kaks väiksemat lõunat ja trenni alles peale tööd, aga kogused jäävad pm paika.

Et siis andke tuld, kellel mida kohutavat silma jääb. :rolleyes:

toitumiskava.jpg

Seal menüüs ju praegu rasvu koguseliselt küll piisavalt.Testosteroonitootmine küll häiritud ei tohiks olla.Samas ma ise tõstaksin veelgi rasvade osakaalu ja vähendaksin süsivesikute oma.Usun, et lihtsüsivesikute kahjulikkuses on kõik siinviibijad veendunud.Hoidu sellisest kombinatsioonist: palju rasva, palju süsivesikuid.Söö kas rasva ja valgurikas eine või valgu ja süsivesikurikas eine.

Ja lööge mind või risti, aga ma olen veendunud, et 2 toidukorda päevas, kus tuleks süüa süsiveiskute (ja valgu) rikas eine on hommikul ja peale trenni.Mõlemal juhul on kortisoolitase veres kõrge ja parim võimalus seda langetada on süsivesikutega.Lisaks veel see asi, et peale trenni on lihastes glükogeenitase madal.Seega, ma ise eelistan hommikul puder (piimaga, jogurtiga, kokku saan sealt 40+ grammi valku ka) ja peale trenni (lisaks sheigile veel, kohe peale koju jõudmist) valgurikas (tuunikala) ja süsivesikuterikas (täisteraleib, puuviljad) eine.Selle kodujuustu soovitaks sul hoopis viimaseks toidukorraks jätta, koos piimaga, sest kala on tunduvalt kiirem valguallikas, kodujuust samas aga on väga kaseiinirikas ning ideaalne enne magamaminekut.

Ja massiperioodil ole nende juurviljadega ettevaatlik, osadel on väga kõrge termiline efekt, st. nad on negatiivse kaloraažhiga.

Sorry, juba ongi sul seal menüüs kodujuust viimane, minu viga, vaatasin su esimest versiooni.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×