Jump to content
Elderm

Kas toitun õigesti?

Recommended Posts

Tere,

17 a. Olen nüüd käinud regulaarselt jõusaalis 9 kuud. Kasutanud olen siit saidilit saadud treeningkavasid(alguses andis treener üleüldise kava, mida tegin 3 kuud). Kaalu selle aja jooksul( 9 kuu) olen võtnud juurde kuskil ~8 kg. Hetkel kasutan "edasijõudnute kava" (5 korda nädalas).

Söön umbes nii:

Hommikul alati kuskil 9:30 ajal kausi neljavilja putru.

Kuskil 11 - 12 vahel jõujook pakil antud õpetuse järgi (MegaProtein, Muscel Mass 3- suht odav kraam, segan juurde suhkrut)

Vahel läheb enne lõunasööki kõht tühjaks, siis paar võileiba.

Lõuna kuskil kolme aeg- kartrulid/makaronid/riis hakkliha kastega või kõrvale kotlette. Kõrvale kruus keefiri ja musta leiba / sepikut. Päris liha ei saa kahjuks(kana/sea liha vms.).

Kohe peale trenni jõujook (sama mis hommikul)

Koju jõudes kohe 200g kohupiima + 4 viilu sepikut tavaliselt ka veel muna juurde, nii 2. (üldiselt söön muna iga päev).

Tavaliselt kõht enam tühjaks ei jää, aga kui jääb, siis söön veel midagi, mis kätte saan. Juustu armastan ka.

Nüüd oma väikese mure juurde- üpris tihti vaevab mind väsimus, mis tavaliselt läheb aga üle trennis sooja tehes (ratas ~10 minti). Nädala lõpus aga tavaliselt ei lähegi üle. Sel juhul teen lahjema trenni. Õnneks olen aga nädala alguses jälle jõudu täis ja trennis läheb hästi. Kas see ongi normaalne treenides? Kas söön piisavalt hästi? Ega ma ennast ei näljuta vms.

Tänan!!

Muudetud kasutaja Elderm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi sööd sa vähe, seepärast sa pruugidki väsimust tunda. Või siis sa ei maga ka piisavalt. Peale trenni sööd sa lausa kohutavalt vähe!

Arvuta siinses fitnessi portaalis BAV arvuti abil oma baasainevahetuse põhikäive. Korruta saadud tulemus oma aktiivsus koefitsendiga:

1.2 istuv eluviis

1.4 kergelt aktiivne

1.55 keskmiselt aktiivne

1.7 väga aktiivne

1.9 üliaktiivne

...saad päevase energiahulga kaalu säilitamiseks. Kaalu kogumiseks pead aga saadud tulemust ületama.

Hakka oma päevaseid kaloreid arvestama vastavalt toidukoguste ligikaudsele kaalule ja toitude toitainete sisaldusele. Küll näed, et oled hetkel energiadefitsiidis. Võta midagi ette!

Muudetud kasutaja 5ander poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma pean siis proovima. Siiani on tundunud see kalorite arvutamine mulle kui "raketi teadus" :)

Aga mulle on meeldinud 5 päevane treening rohkem, kuna siis saab erinevaid lihaseid rohkem läbi treenida ja 3'e päevased on tundunud isegi kurnavamad, kuna peab rohkem lihaseid korraga päevas koormama. Kas see on vale arusaam?

Siit foorumist lugesin, et see pidi kasulik olema. Süsivesikuid lisama vms. Massi lisamiseks. (suhkur jooki)

Muudetud kasutaja Elderm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhkur ei ole kindlasti toiduaine kust kiiduväärt süsivesikut hankida. Süsivesikuid hangi teraviljast (pudrud), riisist, kartulist, leivast, puuviljadest jne. Suhkurt või seda sisaldavaid tooteid ainult jah, peale trenni, muudel aegadel hangi neid eelpool nimetatud toitudest.

Muudetud kasutaja 5ander poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ma pean siis proovima. Siiani on tundunud see kalorite arvutamine mulle kui "raketi teadus" :)

Aga mulle on meeldinud 5 päevane treening rohkem, kuna siis saab erinevaid lihaseid rohkem läbi treenida ja 3'e päevased on tundunud isegi kurnavamad, kuna peab rohkem lihaseid korraga päevas koormama. Kas see on vale arusaam?

Siit foorumist lugesin, et see pidi kasulik olema. Süsivesikuid lisama vms. Massi lisamiseks. (suhkur jooki)

5-ks jaotatud kava probleem on see,et ühe lihasgrupi treeningu vahel on liialt pikk aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma siis lasen treeningu viie päeva pealt alla kolmele. Avastasin siit saidilt kaloriarvuti ja proovin sellega toitumist muuta. Suhkrut ka enam jooki ei lisa(kui ainult natuke maitseks).

Tänan!

Muudetud kasutaja Elderm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan topelt posti pärast, aga mulle lõi järsku pähe ja jäi arusaamatuks, et kas Sa, dirty scorpion, soovitasid mulle kolm päeva nädalas trenni või kolmeks jaotatud kava, mida teha süsteemis 2+1+1+1+2 (st. kaks trenni, üks puhkus, üks trenn, üks puhkus, kaks trenni) ?

Ja muide, palju õnne sünnipäevaks kah! :)

Muudetud kasutaja Elderm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan topelt posti pärast, aga mulle lõi järsku pähe ja jäi arusaamatuks, et kas Sa, dirty scorpion, soovitasid mulle kolm päeva nädalas trenni või kolmeks jaotatud kava, mida teha süsteemis 2+1+1+1+2 (st. kaks trenni, üks puhkus, üks trenn, üks puhkus, kaks trenni) ?

Ja muide, palju õnne sünnipäevaks kah! :)

vot seda viimast mõtlesin, et nädalas on 4 jõusaali trenni.

tänan :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma küsin siis niimoodi: Et kuidas liigitada ennast, kas edasijõudnu või algaja (tööriistad- kavade järgi mõeldes) ? nagu eelnevalt mainitud, siis olen käinud 9 kuud. Kas see kava oleks mulle liig :

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...cise&nr=17#

Tundub täiesti sobilik kava sulle. Arvan ka, et 5 päeva nädalas võib-olla ei sobi sulle lihtsalt. Proovi jah seda uut kava (4päevane),hommikune shake jäta ära, söö selle asemel tavatoitu veidi. Hommikul võiksid lisaks veidi valgurikast sööki süüa. Või teed putru piimaga?

Muudetud kasutaja wokie poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

putru söön moosiga :) Aga kui vaja, võib ka piimaga süüa.

// aa, sa nähtavasti mõtlesid, et kõrvale. Ei, piima ei joo (väiksena oli vist mingi väike alergia näos piimast). Joon keefiri. Aga hommikuti, tavaliselt kohvi ja vesi pudru kõrvale. Aga hakkan siis keefiri kõrvale jooma. Keefir sama väärtustega mis piim ?

Muudetud kasutaja Elderm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
putru söön moosiga :) Aga kui vaja, võib ka piimaga süüa.

// aa, sa nähtavasti mõtlesid, et kõrvale. Ei, piima ei joo (väiksena oli vist mingi väike alergia näos piimast). Joon keefiri. Aga hommikuti, tavaliselt kohvi ja vesi pudru kõrvale. Aga hakkan siis keefiri kõrvale jooma. Keefir sama väärtustega mis piim ?

Ma mõtlesin, kas valmistad putru piima või veega, sest tahtsin teada, kas hommikusöögiga valku ka saad ikka. Pudru kõrvale võiks süüa nt. muna, kodujuustu, võileiba juustu/singiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin, kas valmistad putru piima või veega, sest tahtsin teada, kas hommikusöögiga valku ka saad ikka. Pudru kõrvale võiks süüa nt. muna, kodujuustu, võileiba juustu/singiga.

ise eelistan hommikul omletti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×