Jump to content
Pätuloom

järjekindel kalorite lugemine

Recommended Posts

Tere. Paar nädalat tagasi hakkasin kirja panema kõike, mis ma söön ja teen, selleks, et kaloritasakaalu välja arvutada. Tahan kaalust alla võtta motiveeriva tempoga, mistõttu otsustasin hoida igapäevast 800 kcal energiadefitsiiti, kahel korral selle aja jooksul on energiadefitsiit olnud nullilähedane. Ka olen end üsna palju harinud toitumise jms valdkonnas, kõnnin umbes 4x nädalas kiire tempoga tööle ja koju (50 min), käin võimalusel 2x nädalas aeroobikas. Aga vat nüüd olen segaduses - oma 700-1000 kcal defitsiidi juures on kõht üldjuhul korralikult täis ja kaal ei näita märkigi sellest, et hakkaks langema. Pigem on näha rohkem kaalukõikumist, sest söön palju energiavaeseid aga veerohkeid asju.

Arvestasin, et minu kesmine füüsiline aktiivsus on "istuv, natukese liikumisega", olen 24 aastane naine ja kõigi minu trennide, töö ja kõndimisega on minu keskmine päevane energiavajadus olnud 2800 kcal. Sama aja jooksul on minu keskmine päevane tarbitud kalorsus olnud 2020 kcal (45%süsivesikuid, 26%rasva, 16% valku). Valku söön muideks teadlikult iga toidukorra ajal ja paar tundi enne magamaminekut enam ei söö. Õhtusöök ei sisalda kunagi riisi, makaroni, kartulit, saia ja üldiseks ka leiba. Hommikusööki ei jäta kunagi vahele (müsli 50g, jogurt 200g, kohv suhkruga).

Küsimus on siis selline - Kas kalorite arvestamine võib 28% ulatuses vale olla ja tegelikult jään ma oma kaloritega pidevalt nulli? Seetõttu kaal ei lange ja kõht tundub tihti täis. Vahemärkusena niipalju, et mul on väga hea köögikaal ja ma oskan siltide pealt numbreid maha kirjutada küll. Ainult lõunasöögi kogused on oletuslikud, sest lõunat söön väljas.

Kas see on märk sellest, et minu ainevahetus on mega aeglane?

Põhimõtteliselt oleks tore kui keegi ütleks, et kõik on korras ja ma ei tohiks karta, et kalorid on kellegi välja mõeldud oletuslikud numbrid, millel pole tegelikkusega midagi pistmist. Keegi võiks öelda, et selliste numbrite juures peaksin pabistamise lõpetama ja küll need tulemused varsti paistavad. Aitäh. :lol:

(okei-okei. :lol: Ei hammusta pead otsast ära kui te ütlete, et ükski naine ei võtaks 2000kcal päevatoiduga kaalust alla, ükskõik kui aktiivne ta omaarust on.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niitäpselt kaloreid niikuinii lugeda ei saa, mingi viga uleb arvestusse niikunii, kuna iga toidu peale pole kaloreid kirjutatud ju. Näiteks ostad Statoilist hot-doog, siis seal pole kirjas palju kaloreid saab, või ostad rimi grill-letist lasanjet pool kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niitäpselt kaloreid niikuinii lugeda ei saa, mingi viga uleb arvestusse niikunii, kuna iga toidu peale pole kaloreid kirjutatud ju. Näiteks ostad Statoilist hot-doog, siis seal pole kirjas palju kaloreid saab, või ostad rimi grill-letist lasanjet pool kilo.

toitude andmebaas on tegelikult üsna suur (FitDay) ja hinnanguliselt saan kaalu ka teada. kui arvestan kogemata natuke väiksema kaalu, pole ka hullu, sest USAs (andmebaas sealt) valatakse kõik toidud õliga üle. :lol:

a tegelt olen ma sellist kraami vältinud viimased paar nädalat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

FitDay andmebaas peaks üsna asjalik olema. 800ne alakaloraaž on üsna karm. Selle juures hakkan mina tundma uimasust, igasuguse sooritusvõime langust jne. Samuti on see liiga suur alakaloraaž, et mõistlikult alla võtta ö keha hakkab kinni hoidma kõigest, sest nälg on liiga suur.

Samas kui ütled, et tunned end normaalselt, siis tõenäoliselt loed midagi kuskilt valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on mingi eriline põhjus nii suurel süsivesikute tarbimisel?

btw,

kuhu kadus 13%, :lol:

Jaa, super hea põhjus. :lol: Tegelt isegi kaks. Esiteks, ma olen meeletu magusasõber. Eks ma ikka üritan kärpida kust kärpida annab, aga juuksekarva lõhki ei aja. Jäätist, sokolaadi jne ei julge koju ostagi. Ja sefiiri, ooooo sefiiri. Eks ma siis kompenseerin maasikate ja arbuusiga. Ja jõuamegi teise põhjuseni - murelihooaeg. :D

Tegelt see ka, et ma vist vahepeal läksin valkudega liiale - tekkisid mingid veidrad terviseprobleemid, k.a. osteoporoosi oht, mis tekib kaltsiumipuudusest ja valgud viivad kaltsiumi kehast välja (kuigi ma pole kuulnud otsestest seosest osteoporoosi ja rohke valkude söömise vahel). Ma olen isegi üritanud sihipäraselt kaltsiumirikkaid asju süüa, aga saan kätte umbes 60% soovitavast kogusest. Aga räägi, mis oleks soovitav valgukogus naisele, kes käib aeroobikas aga siiski pooldab korraliku lihastoonuse olemasolu?

Ma kusjuures ei tea kuhu kadusid 3 % (ümardati alla?), aga 10% on alkohol! :D:lol: Oi, kuidas tekkis praegu joodiku tunne. Aga tegelt pole asi üldse nii hull - lihtsalt suvine aeg ja sotsiaalseid õhtuid on rohkem kui koduseid. Ja siis limpsin paar rumm-koolat või džinn-toonikut mõne tunni jooksul ja panen eeskujulikult kõik kirja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jaa, super hea põhjus. :lol: Tegelt isegi kaks. Esiteks, ma olen meeletu magusasõber. Eks ma ikka üritan kärpida kust kärpida annab, aga juuksekarva lõhki ei aja. Jäätist, sokolaadi jne ei julge koju ostagi. Ja sefiiri, ooooo sefiiri. Eks ma siis kompenseerin maasikate ja arbuusiga. Ja jõuamegi teise põhjuseni - murelihooaeg. :lol:

Magusaisu on rasvade vähesuse tagajärg.

Tõsta rasva- ja süsivesikuprotsendid ümber,siin veendud ise, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Magusaisu on rasvade vähesuse tagajärg.

Tõsta rasva- ja süsivesikuprotsendid ümber,siin veendud ise, :lol:

uu, seda võiks isegi proovida. Tegelt isegi vahel segab et kõiksugu magusad asjad tunduvad 10x maitsvamad kui "tervislik" kraam. Magus kraam on maitsvam kui ükskõik mis muu... nämm...

Aga kas sellise trikiga akne ei teki? Selles suhtes, et praegugi on sellega probleeme - liiga rasune nahk, vajab palju hooldust, et püsiks sile. Kas suure rasvasisaldusega toit ei muuda ka naharasu rasvarohkemaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
FitDay andmebaas peaks üsna asjalik olema. 800ne alakaloraaž on üsna karm. Selle juures hakkan mina tundma uimasust, igasuguse sooritusvõime langust jne. Samuti on see liiga suur alakaloraaž, et mõistlikult alla võtta ö keha hakkab kinni hoidma kõigest, sest nälg on liiga suur.

Samas kui ütled, et tunned end normaalselt, siis tõenäoliselt loed midagi kuskilt valesti.

mhh, sel juhul muudan ma kordajat. Ehk siis - minu default aktiivsus on "istuv", mitte "istuv, natukese liikumisega". Sel juhul on kogu selle katse jooksul minu energiadefitsiit olnud 640 kcal päevas. Sinu öeldud asjade taustal tundub täpsem. :lol: Njah, see siiski tähendab, et mul on dieedirežiim ja kaal peaks varsti vaikselt langema hakkama. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa trennis käid, siis peaks ikka olema natukese liikumisega...

Kaalulangetuseks ideaalne defitsiit on -200-300 kcal päevas. -500 peal hakkab enamus inimesi ennast juba natuke imelikult tundma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa trennis käid, siis peaks ikka olema natukese liikumisega...

Kaalulangetuseks ideaalne defitsiit on -200-300 kcal päevas. -500 peal hakkab enamus inimesi ennast juba natuke imelikult tundma...

Seda minagi enne mõtlesin, et käin trennis ja puha, aga programm kasutab seda kordajat selle aja jaoks, mis mul on defineerimata. Trenniskäimised panen alati eeskujulikult kirja, kui kaua kestis ja kui intensiivne trenn oli, samuti kõiksugu muud asjad, nt nõude pesemine 20 minutit või trenni ja koju jalutamine 30 min. Järgi jääbki ainult see aeg kus ma arvuti taga istun või tundide viisi mingit sarja vaatan ja siis ei ole seal just eriti palju liikumist.

200-300 kcal päevas - see on vist kaalulangus 1-2 kilo kuus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda minagi enne mõtlesin, et käin trennis ja puha, aga programm kasutab seda kordajat selle aja jaoks, mis mul on defineerimata. Trenniskäimised panen alati eeskujulikult kirja, kui kaua kestis ja kui intensiivne trenn oli, samuti kõiksugu muud asjad, nt nõude pesemine 20 minutit või trenni ja koju jalutamine 30 min. Järgi jääbki ainult see aeg kus ma arvuti taga istun või tundide viisi mingit sarja vaatan ja siis ei ole seal just eriti palju liikumist.

200-300 kcal päevas - see on vist kaalulangus 1-2 kilo kuus?

300 kcal negatiivne päevakaloraaz teeb 300gr kaalukaotust nädalas, seega kuu aja peale tuleb üle ühe kilo.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind pani imestama see sinu päevane kulutatud kalorite kogus. 2800 kcal päevas tundub ikka väga palju. Kuidas sa seda arvutasid?

Ise olen ka 24 aastane naine, kuid oma maksimaalseks kulutatud kaloriteks võiksin trennipäeval arvestada umbes 2200 kcal. Seega toiduga üritan saada 1600-1700 kcal. See jätab väikese veaprotsendi ka arvestuseks :lol:

Ma ei tea muidugi su kaalu, ja töö iseloomu, aga kui see on istuv, siis ehk peaksid proovima oma kaloraaži vähendada, näiteks alustuseks 1800 peale päevas. Siis peaks küll tekkima defitsiit, ja kaal hakkama veidi langema.

Teine asi, mis võib kaalulanguse puudumise tekitada, on see, kui kaalud ennast iga päev, erinevatel aegadel(mõnikord hommikul, mõnikord õhtul), päeva jooksul võibki kaal kõikuda 1-2 kilo võrra.

Soovitaksin sul adekvaatse ülevaate saamiseks kaaluda ennast näiteks kord nädalas hommikul, iga nädal samal päeval. See peaks päris hästi näitama, kas kaal langeb, ning kui palju ta nädalaga on langenud.

Seniks aga, edu kaalulangetamisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind pani imestama see sinu päevane kulutatud kalorite kogus. 2800 kcal päevas tundub ikka väga palju. Kuidas sa seda arvutasid?

Ise olen ka 24 aastane naine, kuid oma maksimaalseks kulutatud kaloriteks võiksin trennipäeval arvestada umbes 2200 kcal. Seega toiduga üritan saada 1600-1700 kcal. See jätab väikese veaprotsendi ka arvestuseks :lol:

Ma ei tea muidugi su kaalu, ja töö iseloomu, aga kui see on istuv, siis ehk peaksid proovima oma kaloraaži vähendada, näiteks alustuseks 1800 peale päevas. Siis peaks küll tekkima defitsiit, ja kaal hakkama veidi langema.

Teine asi, mis võib kaalulanguse puudumise tekitada, on see, kui kaalud ennast iga päev, erinevatel aegadel(mõnikord hommikul, mõnikord õhtul), päeva jooksul võibki kaal kõikuda 1-2 kilo võrra.

Soovitaksin sul adekvaatse ülevaate saamiseks kaaluda ennast näiteks kord nädalas hommikul, iga nädal samal päeval. See peaks päris hästi näitama, kas kaal langeb, ning kui palju ta nädalaga on langenud.

Seniks aga, edu kaalulangetamisel!

Mhmh, mulle tundus ka jube palju alguses. Aga siis ma läksin peale 2000kcal päevanormi poodi ja tekkis meeletu tahtmine osta kõiksugu kõrge kalorsusega asju, mida ma muidu ei ostaks. Tavaliselt näitab see mulle seda, et ma olen kulutanud rohkem kui söönud. Eile muideks tarbisin katse mõttes 1640 kcal. Õhtul oli uimane tunne ja magama ei jäänud, pea hakkas valutama, täna energiat ei ole. Võtsin seda õppetunnina. Aga jah, arvutused ütlevad, et BAV on 1430, ülejäänu moodustab kirjapandud tegevused ja vaikimisi määratud kordaja. Tüüpilisel kodusel päeval on kalorivajadus 2400 (vaikimisi istuva eluviisi kordaja), päeval kus satub kokku töölkäimine, trenn ja natuke nõudepesemist on päevas kalorivajadus 3100 kcal.

Ma kaalun end iga hommik enne hommikusööki. Pealelõunaseid kaalunumbreid isegi ei tea.

:lol: ja aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tahaks hästi uskuda seda. Olen 72 kg mees, kes teeb pea iga päev trenni ja minu päevane energiavajadus on kuskil 3000-3300 kcal kandis.

Pole ime, et 1600 juures end halvasti tunned, aga pigem tundub, et 2200 võiks nagu piisav olla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Paar nädalat tagasi hakkasin kirja panema kõike, mis ma söön ja teen, selleks, et kaloritasakaalu välja arvutada. Tahan kaalust alla võtta motiveeriva tempoga, mistõttu otsustasin hoida igapäevast 800 kcal energiadefitsiiti, kahel korral selle aja jooksul on energiadefitsiit olnud nullilähedane. Ka olen end üsna palju harinud toitumise jms valdkonnas, kõnnin umbes 4x nädalas kiire tempoga tööle ja koju (50 min), käin võimalusel 2x nädalas aeroobikas. Aga vat nüüd olen segaduses - oma 700-1000 kcal defitsiidi juures on kõht üldjuhul korralikult täis ja kaal ei näita märkigi sellest, et hakkaks langema. Pigem on näha rohkem kaalukõikumist, sest söön palju energiavaeseid aga veerohkeid asju.

Arvestasin, et minu kesmine füüsiline aktiivsus on "istuv, natukese liikumisega", olen 24 aastane naine ja kõigi minu trennide, töö ja kõndimisega on minu keskmine päevane energiavajadus olnud 2800 kcal. Sama aja jooksul on minu keskmine päevane tarbitud kalorsus olnud 2020 kcal (45%süsivesikuid, 26%rasva, 16% valku). Valku söön muideks teadlikult iga toidukorra ajal ja paar tundi enne magamaminekut enam ei söö. Õhtusöök ei sisalda kunagi riisi, makaroni, kartulit, saia ja üldiseks ka leiba. Hommikusööki ei jäta kunagi vahele (müsli 50g, jogurt 200g, kohv suhkruga).

Küsimus on siis selline - Kas kalorite arvestamine võib 28% ulatuses vale olla ja tegelikult jään ma oma kaloritega pidevalt nulli? Seetõttu kaal ei lange ja kõht tundub tihti täis. Vahemärkusena niipalju, et mul on väga hea köögikaal ja ma oskan siltide pealt numbreid maha kirjutada küll. Ainult lõunasöögi kogused on oletuslikud, sest lõunat söön väljas.

Kas see on märk sellest, et minu ainevahetus on mega aeglane?

Põhimõtteliselt oleks tore kui keegi ütleks, et kõik on korras ja ma ei tohiks karta, et kalorid on kellegi välja mõeldud oletuslikud numbrid, millel pole tegelikkusega midagi pistmist. Keegi võiks öelda, et selliste numbrite juures peaksin pabistamise lõpetama ja küll need tulemused varsti paistavad. Aitäh. :lol:

(okei-okei. :lol: Ei hammusta pead otsast ära kui te ütlete, et ükski naine ei võtaks 2000kcal päevatoiduga kaalust alla, ükskõik kui aktiivne ta omaarust on.)

Ykski naine... jne ei ytleks aga harju keskmise j2rgi avaldatud valemid v6iks kyll 2ra unustada.

Oma kalorikulu saad, kui oled s88nud paar n2dalat yhte moodi ja kaalunumber ei ole muutunud, edasi v6ta sellest 10-20 % maha ja kaal hakkab tasapisi kukkuma.

Kui valk (liigne...) viiks kaltsiumi kehast v2lja siis kannataks enamus meist (selle saidi kylastajatest...) osteoporoosi kyysis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu see asi on ikka väga kummaline. Nüüd hakkasin kartma, et äkki ma tõesti olen paar nädalat väga järjekindlalt üle söönud ja muutsin enda vaikimisi energiavajaduse "lamava" inimese kordajale. Vat see on mõeldud voodihaigetele kes 8 tundi magavad, 4 tundi puhkavad ja 12 tundi istuvad ja teevad mindagi natukest. Tulemus - ka selles arvestuses on minu energiavajadus 2200-3100 (keskmine 2470) ja ma jätkuvalt söön vähem. Aga kuidas siis nende kaloritega ikka on? Ilmselt toidust saadavad kalorid on usaldusväärsed. Aga kalorite kulutamine? Kui on vaja kõndida 1 km ja on teada mis kaaluga "objekt" teeb selle vahema läbimiseks tööd, siis võiks ju saada välja arvutada kui palju energiat selleks vaja on. See ka ei tekita variatsiooni, et inimeste metabolismid on erineva kiirusega, sest metabolism on BAV osa ja seda arvutatakse eraldi. Tobe värk. Ma nüüd ei suudagi otsustada, kas ma tõesti peaksin programmile valetama, et millaliganes ma ei tee trenni või ei kõnni, olen ma sama inaktiivne kui keskmine voodihaige. :lol:

Aa muideks, eile proovisin rohkem rasva ja vähem süsivesikuid. Vau, täitsa lahe asi. Mul oli õhtu otsa kõht täis, olin veel murelik, et äkki sõin liiga palju. Tugevat magusaisu ei olnud. Hommikuks kõht jälle tühi ja kaal pisut langenud. Proovin täna uuesti. Keha laen süsivesikutega hommikusöögil, mitte õhtul enne magamaminekut nagu ühe teooria kohaselt. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mhmh, mulle tundus ka jube palju alguses. Aga siis ma läksin peale 2000kcal päevanormi poodi ja tekkis meeletu tahtmine osta kõiksugu kõrge kalorsusega asju, mida ma muidu ei ostaks. Tavaliselt näitab see mulle seda, et ma olen kulutanud rohkem kui söönud. Eile muideks tarbisin katse mõttes 1640 kcal. Õhtul oli uimane tunne ja magama ei jäänud, pea hakkas valutama, täna energiat ei ole. Võtsin seda õppetunnina. Aga jah, arvutused ütlevad, et BAV on 1430, ülejäänu moodustab kirjapandud tegevused ja vaikimisi määratud kordaja. Tüüpilisel kodusel päeval on kalorivajadus 2400 (vaikimisi istuva eluviisi kordaja), päeval kus satub kokku töölkäimine, trenn ja natuke nõudepesemist on päevas kalorivajadus 3100 kcal.

Ma kaalun end iga hommik enne hommikusööki. Pealelõunaseid kaalunumbreid isegi ei tea.

:lol: ja aitäh.

Äkki sa jagad meiega, mis programm see on, mis sul kalorikulu arvutab? Ei tahaks nagu uskuda, et kodusel päeval 2400 kalorit kulub. Aga õnnetuseks olen ka mina näinud internetis mõnda kalkulaatorit, mis selliseid mõnusaid numbreid puistab :lol:

Magusavajadus ja kõrgete kaloritega tooted käivad alati asja juurde, kui hakata midagi piirama, see on juba omal nahal läbi kogetud. Aga samas võin ka öelda, et tõepoolest, valgu ja heade rasvade söömine aitab selle vastu. Olen ka ise selle järgija. Mina söön ka hommikul suhteliselt valgurikast toitu, siis ei lähe kohe tunni pärast kõht tühjaks.

Viimasena, kui kohe järsult langetasid kalorid 1600 peale, siis tekib ilmselt tõesti uimasuse efekt. Ma loodan et sa ikka õhtul ka midagi sõid. Aga mina soovitaks ka sama mis Aile, proovi 2000 kalori asemel süüa 1800-1900 vahel, ja vaata, mis nädala pärast kaal näitab. Üldiselt peab ikka oma keha usaldama rohkem kui mingit programmi või kalkulaatorit :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki sa jagad meiega, mis programm see on, mis sul kalorikulu arvutab? Ei tahaks nagu uskuda, et kodusel päeval 2400 kalorit kulub. Aga õnnetuseks olen ka mina näinud internetis mõnda kalkulaatorit, mis selliseid mõnusaid numbreid puistab :)

Magusavajadus ja kõrgete kaloritega tooted käivad alati asja juurde, kui hakata midagi piirama, see on juba omal nahal läbi kogetud. Aga samas võin ka öelda, et tõepoolest, valgu ja heade rasvade söömine aitab selle vastu. Olen ka ise selle järgija. Mina söön ka hommikul suhteliselt valgurikast toitu, siis ei lähe kohe tunni pärast kõht tühjaks.

Viimasena, kui kohe järsult langetasid kalorid 1600 peale, siis tekib ilmselt tõesti uimasuse efekt. Ma loodan et sa ikka õhtul ka midagi sõid. Aga mina soovitaks ka sama mis Aile, proovi 2000 kalori asemel süüa 1800-1900 vahel, ja vaata, mis nädala pärast kaal näitab. Üldiselt peab ikka oma keha usaldama rohkem kui mingit programmi või kalkulaatorit :)

Programmi nimi on "FitDay PC", netis kättesaadav, kui raatsid, võid selle ka osta. :P Ma nüüd ka kahtlustan, et see arvestab energiakulu valesti. Siiski on tegemist väga kasuliku programmiga, sest ma saan jooksvalt reguleerida toidukogust vastavalt päevasele aktiivsusele. Pealegi hakkan ma seda aktiivselt kasutama ka selleks, et tasapisi vähendada süsivesikute hulka toidus ja suurendada rasvade hulka. Hakkan inimeksperimendiks - kui rasvase toidu söömine summutab ka minu magusaisud, siis hakkan ma "tõenägijaks" ja selle usu aktsiivseks kuulutajaks. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu mina olen aru saanud, et naised söövadki magusat rohkem kui mehed, olen poes jälginud seda statistilise pilguga. Pakun, et naise organism vajabki lihtsalt magusat rohkem, v-b ajutegevuseks, vaja ju analüüsida koguaeg kõike ja kõiki:)

Kui vaatad mida enne kassas maksmist toidukorvist sinna lindile laotakse, siis ikka mõni shokolaadike või kohuke on naistel muu kraami hulgas kohustuslikult olemas. V-b üldistan veidi mööda:) Keegi veel seda tendentsi märganud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu mina olen aru saanud, et naised söövadki magusat rohkem kui mehed, olen poes jälginud seda statistilise pilguga. Pakun, et naise organism vajabki lihtsalt magusat rohkem, v-b ajutegevuseks, vaja ju analüüsida koguaeg kõike ja kõiki:)

Kui vaatad mida enne kassas maksmist toidukorvist sinna lindile laotakse, siis ikka mõni shokolaadike või kohuke on naistel muu kraami hulgas kohustuslikult olemas. V-b üldistan veidi mööda:) Keegi veel seda tendentsi märganud?

Ma kaldun arvama, et tegemist on halbade tarbimisharjumuste ja tootjatepoolse osava kampaaniaga. Igas poes on ju need magusad asjad kassade juures, seisad sabas ja vaatad komme. Lõpuks muidugi vastu ei pea, ja võtad midagi kaasa :)

Ja kahjuks on paljudel naistel, kaasa arvatud ka minul umbes nädalake kuus, kus lihtsalt ei suuda igasugu rämpsule vastu panna. Ju see on siis loodusega nii seatud, ja siis ei aita ka kõige raudsemast tahtejõust :P

Aga meestest niipalju, et võibolla nad ise poest ei osta, aga kui kätta anda, siis kõik keda mina tean on jubedad maiasmokad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×