Jump to content
ristokru

Keha areng!?

Recommended Posts

Tere,

Mureks ikka keha kesine areng. Teen hetkel 5x5 kava, mis väga hea baas harjutuste poolest aga areng ikka nagu seisaks!

Söön palju ja mitte rämpsu :rolleyes: Trenni tehes tunned nagu keha ei lööks seda energiat täis(küll saate aru kes treenivad),keha oleks nagu surnud. Kõik räägivad ,et trenni tehes lähevad hullult verd täis ja käe ümbermõõt kasvab trenni ajal u. cm aga mul läheb käsi nt. 37cm pealt ainult 37,5 umbes. On see normaalne? Ja kas ei ole mingit ainet mida proovida et keha hakkaks arenema jälle(vä.steroidid)? Ilge masendus kui teed trenni aga ei kasva aga raha läheb meeletult toidule,trennile,sheikile jne.

Tegu ektomorfiga!

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Mureks ikka keha kesine areng. Teen hetkel 5x5 kava, mis väga hea baas harjutuste poolest aga areng ikka nagu seisaks!

Söön palju ja mitte rämpsu :rolleyes: Trenni tehes tunned nagu keha ei lööks seda energiat täis(küll saate aru kes treenivad),keha oleks nagu surnud. Kõik räägivad ,et trenni tehes lähevad hullult verd täis ja käe ümbermõõt kasvab trenni ajal u. cm aga mul läheb käsi nt. 37cm pealt ainult 37,5 umbes. On see normaalne? Ja kas ei ole mingit ainet mida proovida et keha hakkaks arenema jälle(vä.steroidid)? Ilge masendus kui teed trenni aga ei kasva aga raha läheb meeletult toidule,trennile,sheikile jne.

Tegu ektomorfiga!

Tänan!

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4526

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söön palju ja mitte rämpsu :angry:

Täpsusta veidi, ise mõtlesin ka, et söön palju ja kvaliteetselt, aga tuli välja, et veel rohkem on vaja süüa :rolleyes:

Kaasvõitleja ektomorf.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pump-efekt trenni ajal tekib pikemate seeriatega, kui rasksed on väiksemad, sedalaadi asi lihast ei kasvata, pigem vähem kordusi suuremate raskustega mis pump-efekti ei tekita kasvatab lihast.

See pump efekt tõstab õlavarre ümbermõõtu rohkem kui 1cm minu puhul ja paljude puhul ma arvan, eks see on selline subjektiivne asi ilmselt.

Kui tunned, et arengut pole, siis tasuks 2näd. puhkust võtta trennidest, sel ajal tekib korralik taastumine ja märkad lihase lopsakust, ja järgnevad trennid kulgevad paremini, et sedalaadi puhkusi tasub minuarust ette võtta ikka vähemalt korra kvatalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leia endale sobiv treeningkava.See mis sobib teistele ei pruugi just sulle sobida.

Olen proovinud igasuguseid kavasi aga võta näpust,midagi :rolleyes:

Ja puhanud olen ka kavade vahel.

Kas vastab tõele et kui rind valutab peale trenni paar päeva siis trenn asja ette läinud? Mul rinnad 2-3 päeva hellad :angry: Aga ei kasva absoluutselt, nagu toit ained ei jõuaks sinna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine korrektne?Äkki oled lihtsalt liiga kriitiline enda suhtes? Seedimine korras?Kuidagi on mul meeles sarnane probleem kas siit foorumist või mõnest väljamaa omast kus inimesel oli ka kasvamise probleeme ja tuli välja et tal magu ei suutnud toitu ära lagundada ja sellepärast kasv oli kesine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidagi on mul meeles sarnane probleem kas siit foorumist või mõnest väljamaa omast kus inimesel oli ka kasvamise probleeme ja tuli välja et tal magu ei suutnud toitu ära lagundada ja sellepärast kasv oli kesine.

Ja kuidas asja parandati?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Mureks ikka keha kesine areng. Teen hetkel 5x5 kava, mis väga hea baas harjutuste poolest aga areng ikka nagu seisaks!

Söön palju ja mitte rämpsu :rolleyes: Trenni tehes tunned nagu keha ei lööks seda energiat täis(küll saate aru kes treenivad),keha oleks nagu surnud. Kõik räägivad ,et trenni tehes lähevad hullult verd täis ja käe ümbermõõt kasvab trenni ajal u. cm aga mul läheb käsi nt. 37cm pealt ainult 37,5 umbes. On see normaalne? Ja kas ei ole mingit ainet mida proovida et keha hakkaks arenema jälle(vä.steroidid)? Ilge masendus kui teed trenni aga ei kasva aga raha läheb meeletult toidule,trennile,sheikile jne.

Tegu ektomorfiga!

Tänan!

Lihase kasvamisel tuleb leppida geneetiliste piirangutega. Osa inimesi sünnib siia ilma rohkemate lihaskiududega ning nende geneetiline potentsiaal hüpertroofia arendamiseks on suurem.

Aga järjekindla harjutamisega võib igaüks oma lihaseid maksimaalselt arendada. :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu ütlemine siin foorumis postide arvu poolest eriti autoriteetne ilmselt sinu jaoks pole aga ise soovitaksin pidada nädala-kaks vahet ja minna üle komposiitharjutustega kavale üle. Puhkad ennast eelnevatest treeningutest ning võimalikust ületreeningust välja ning jätkad kogu keha hõlmava kavaga, kus kasvu ergutamiseks kolm korda nädalas ka kükk sees. Näiteks see sama strongliftsi kava :

http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beg...aining-program/

Ära lase ennast heidutada sellest, et pealkirjas beginner sees on :angry: Sinna juurde korralik proteiini-rasva-süsivesiku tasakaalu ja ülekaloraaziga toitumine ning mingit sorti areng peaks olema garanteeritud. Võti siis selles, et kehale meeldib areneda proportsioonis, mitte isolatsioonis (ärge väga selle lause eest turja karake, veidi spekulatiivne väljaütlemine :( )

Edu ! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu ütlemine siin foorumis postide arvu poolest eriti autoriteetne ilmselt sinu jaoks pole aga ise soovitaksin pidada nädala-kaks vahet ja minna üle komposiitharjutustega kavale üle. Puhkad ennast eelnevatest treeningutest ning võimalikust ületreeningust välja ning jätkad kogu keha hõlmava kavaga, kus kasvu ergutamiseks kolm korda nädalas ka kükk sees. Näiteks see sama strongliftsi kava :

http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beg...aining-program/

Ära lase ennast heidutada sellest, et pealkirjas beginner sees on :angry: Sinna juurde korralik proteiini-rasva-süsivesiku tasakaalu ja ülekaloraaziga toitumine ning mingit sorti areng peaks olema garanteeritud. Võti siis selles, et kehale meeldib areneda proportsioonis, mitte isolatsioonis (ärge väga selle lause eest turja karake, veidi spekulatiivne väljaütlemine :( )

Edu ! :rolleyes:

Kasutan samuti seda stronglifts-i kava ning pean mainima, et mõjub hästi, treenib keha proportsioonis. Soovitan ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meenuvad endal ka need ajad, kui tegin nö traditsioonilist kava. Palju seeriaid, palju harjutusi; iga seeriaga pingutasin enda arvates lõpuni. Aga arengut nagu ei olnud ega tulnudki. Ma tahtsin midagi uut, midagi sellist, mis töötaks ning, mis kasvataks massi ja jõudu.

Mina leidsin lahenduse Mike Mentzeri programmides ning tema (aga ka Arthur Jones'i) väljatöötatud treeningmetoodikates.

Heavy Duty ning High Intensive Training on tõesti head programmid, mis minu puhul on vähemalt töötanud ning teevad seda jätkuvalt. Tähelepanelik tuleb nende kavade juures olla aga toitumise koha peal, nimelt väga kerge on end "ülesüüa".

Aga, kui soovid rohkem informatsiooni, siis oskan soovitada Mike Mentzeri veebisaiti, mida kahjuks ei toimeta Mike, sest ta lahkus meie seast 2002.aastal, vaid tema lähedane sõber Joanne Sharkey.

Ning soovitan ka piiluda Eestisse välismaalt raamatuid importiva veebipoe Krisostomus lehele ning trükkida otsingusse "Mike Mentzer"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Mureks ikka keha kesine areng. Teen hetkel 5x5 kava, mis väga hea baas harjutuste poolest aga areng ikka nagu seisaks!

Söön palju ja mitte rämpsu :angry: Trenni tehes tunned nagu keha ei lööks seda energiat täis(küll saate aru kes treenivad),keha oleks nagu surnud. Kõik räägivad ,et trenni tehes lähevad hullult verd täis ja käe ümbermõõt kasvab trenni ajal u. cm aga mul läheb käsi nt. 37cm pealt ainult 37,5 umbes. On see normaalne? Ja kas ei ole mingit ainet mida proovida et keha hakkaks arenema jälle(vä.steroidid)? Ilge masendus kui teed trenni aga ei kasva aga raha läheb meeletult toidule,trennile,sheikile jne.

Tegu ektomorfiga!

Tänan!

ei saa aru millex kasutada powerliftingu kava bodybuildingu jaox :rolleyes: Tee kukke 20 korda siis naed kuidas areng tuleb :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei saa aru millex kasutada powerliftingu kava bodybuildingu jaox :lol: Tee kukke 20 korda siis naed kuidas areng tuleb :lol:

Ektomorfile peaks see just olema sobilik ,kuna ektomorfil peakski olema ju lühemad seeriad aga raskemad!?

Seega 5x5 peaks olema see õige?

Kas see on hea tulemus kui praegu on iga nädalaga juurde saand nt. rinnalt surumisega 1,5-2,5kg? Nüüd jättsin nädala vahele ja enam ei jõua seda raskust suruda mis viimati aga samas kasutasin ka ennem nitrixit mis võis aidata või lihtsalt kava hakkab äkki ammenduma?

Aga kas see vastab siis tõele mis ennem küsisin rinna valu kohta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ektomorfile peaks see just olema sobilik ,kuna ektomorfil peakski olema ju lühemad seeriad aga raskemad!?

Seega 5x5 peaks olema see õige?

Kas see on hea tulemus kui praegu on iga nädalaga juurde saand nt. rinnalt surumisega 1,5-2,5kg? Nüüd jättsin nädala vahele ja enam ei jõua seda raskust suruda mis viimati aga samas kasutasin ka ennem nitrixit mis võis aidata või lihtsalt kava hakkab äkki ammenduma?

Aga kas see vastab siis tõele mis ennem küsisin rinna valu kohta?

Ega siis 5x5 kava saa ka lõputult järiest lõhkuda. Kui aren jääb kinni, siis viiakse raskused tagasi ja ehitatakse uuesti ülesse ja minnakse jälle surnud punktist edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ektomorfile peaks see just olema sobilik ,kuna ektomorfil peakski olema ju lühemad seeriad aga raskemad!?

Seega 5x5 peaks olema see õige?

Kas see on hea tulemus kui praegu on iga nädalaga juurde saand nt. rinnalt surumisega 1,5-2,5kg? Nüüd jättsin nädala vahele ja enam ei jõua seda raskust suruda mis viimati aga samas kasutasin ka ennem nitrixit mis võis aidata või lihtsalt kava hakkab äkki ammenduma?

Aga kas see vastab siis tõele mis ennem küsisin rinna valu kohta?

oh isegi ei tea mis sul parem sobib sest k6ik on individuaalne.śa ei saa kaua aega sama rekordit hoida,kunagi kukkub see rekord alla nagu nii.Ei ole eriti naind et keegi kasutax 5x5 kava lihaste kasvatamise jaox :lol: kui oled algaja siis algusel k6ik laheb isegi kui valesti teed :)ei oska eriti eesti keeles seletada aga ma arvan et rohkem loeb mitte see et sa oled ektomorf v6i keegi teine vaid see et millised noh lihased(volokna) sul on kas aeglased v6i kiired.Kui oskad vene keelt siis...autor Mihail Klestov. Äëÿ òîãî, ÷òî áû ñäâèíóòü ðóêè, äà è ëþáóþ äðóãóþ ÷àñòü òåëà, íåîáõîäèìî òðåíèðîâàòü èõ â ñîîòâåòñòâèè ñ ãåíåòèêîé. ×òî ýòî çíà÷èò? Íó íàïðìåð ó òåáÿ â ìûøöàõ ðóê ïðåîáëàäàþò áûñòðîñîêðàùàþùèåñÿ àíàýòîáíûå âîëîêíà, à òû äîëáèøü èõ îáåìíûì òðåíèãîì â âûñîêîì ÷èñëå ïîâòîðåíèé.Èëè íàîáîðîò.

Ïðòåñòèðóé ñâîè ðóêè ñëåäóþùèì îáðàçîì: Ïîñëå õîðîøåé ðàçìèíêè, îïðåäåëè ìàêñèìàëüíûé âåñ, êîòîðûé òû ìîæåøü ïîäíÿòü íà áèöåïñ(Å-Ç øòàíãà) îäèí ðàç. ×åðåç ïàðó äíåé, ñíîâà, ïîñëå ðàçìèíêè, ïîñòàâü íà øòàíãó âåñ ðàâíûé 80% è âûïîëíè ìàêñèìàëüíîå êîëè÷åñòâî ïîâòîðåíèé. Åñëè ïîëó÷èëîñü 7 èëè ìåíüøå, çíà÷èò 75% ðàáîòû íà ðóêè äîëæíî ïðîâîäèòüñÿ â ñèëîâîì ñòèëå, íå áîëüøå 8 ïîâòîðåíèé, à 25%îò îáúåìà âñåé òðåíèðîâî÷íîé ðàáîòû íà ðóêè äîëæåí ñîñòàâëÿòü âûñîêîïîâòîðíâûé òðåíèíèã. Òðåíèðîâêè ðóê íå ÷àùå 1 ðàçà â 6 äíåé. åñëè 7-13 ïîâòîðåíèé òî êîëè÷åñòâî ñèëîâîé è âûñîêîïîâòîðíîé ðàáîòû ïîðîâíó, ñèëâûå òðåíèðîâêè ðàç â 6 äíåé, âûñîêîïîâòîðíûå ðàç â 4 äíÿ. Åñëè ïîëó÷èëîñü áîëüøå 13 ïîâòîðåíèé òî ñîîòâåòñòâåííî 75% ðàáîòû âûñîêîïîâòîðíîé 2 ðàçà â íåäåëþ, 25% ðàáîòû ñèëîâîé 1 ðàç â 5 äíåé. Ýòà ìåòîäèêà ìåíÿ íå ðàçó íå ïîäâîäèëà çà ïîñëåäíèå 10 ëåò. ß äóìàþ è òû ñìîæåøü åå îöåíèòü ïî äîñòîèíñòâó. Óäà÷è!Proovin natuke t6lkida :o Testi kaed nii.Tee hea soendust ja siis proovi bitsa peale v6ta uks pm.Paare peava parast jalle peale soendust pane kangi peale 80% ja tee maksimum kordust.Kui tuli valja 7 v6i vahem,siis 75% t88d kate peale pead sa j6u stiilis tegema,mitte rohkem kui 8 ja 25% kogu trenni t88d pead tegema suure kordustega trenni.Kae trennimine mitte tihme kui kord 6 paevas.Kui 7+13 korda j6udsid teha siis j6u ja suurte korduste arva on sama 50/50,J6u trening kord 6 paeva jooksul ja suurte kordustega trening 4 peava jooksul 1 kord.Kui tuli rohkem kui 13 korda 80% raskusega siis 75% t88d suurte kordustega 2 korda nadalas,j6u trening 5 paeva jooksul 1 kord.Kui saad aru mida ma kirjutasin siis oled supermen :lol: Tegelikult vene portaalid on fitness.ee portaali ees nii paar aa v6i seal on lihtsam kuskil 10 korda rohkem inimesi kes jagavad oma erialast.Kui keegil on huvitav siis v6ix hakkata neid dr.Luberi ja Mihail Klestovi tsitaati t6lkima ja siia ulesse panema sest need mehed on bodybuildingus nagu mike Tyson oli boxis :D Nii et v6ix natuke foorumile tagasi anda muidu ainult kusitaxe kuidas juua kretiini v6i kuidas v6tta kaalu alla kui ma elan mcdonalsis :D:lol:

Muudetud kasutaja Archangel1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jutt jäi küll keeruliseks :lol: Aga kas keegi siis oskaks anda mõnd kava mis massi kasvataks ja oleks siis nõ. mitte mõttetu kulturisti kava? Ja miks osad arvavad et 5x5 kava ei kasvata lihaseid??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dziisas kraist... millal jõuab ükskord inimestele kohale, et lihase EI LOE KORDUSEID. Lihas ei loe, et kolm või viis kontraktsiooni või kaheksa kontraktsiooni ja kui on kaheksa siis kasvan, aga kui viis on, siis ei kasva:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dziisas kraist... millal jõuab ükskord inimestele kohale, et lihase EI LOE KORDUSEID. Lihas ei loe, et kolm või viis kontraktsiooni või kaheksa kontraktsiooni ja kui on kaheksa siis kasvan, aga kui viis on, siis ei kasva:)

Õige jutt,faktor,mis lihase jaoks tähtis on pinge all oldud aeg(peaks olema 50-75 sek seeria kohta) ja kindlasti ka pinge intensiivsus. Viis kordust võivad anda korralikul tegemisel märksa suurema pinge alla oldud aja kui kehva tehnikaga tehtud 8 kordust. 8-12 kordust peetakse lihasmassi kasvatamiseks parimaks,kuna neid korrektselt sooritades(negatiivne faas 4 sek,positiivne faas 2 sek) langeb pinge all oldud kokkueelpool toodud vahemikuga. Seepärast peetaksegi seda kordusvahemikku parimaks :lol:

üks huvitav artikkel

Aga kui soovid oma lihastele midagi uut pakkuda,siis soovitan ma sul proovida Saksa mahutreeningut

Minule andis see päris häid tulemusi,aga see kava on ikka suht raske :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×