Jump to content
joker

BONSUNA: Halastamatu & Kompromissitu - kommentaarid&kriitika

Recommended Posts

Järgmises osas /BONSUNA II/ seikleb peategelane suurel Venemaal. Enne kodumaalt lahkumist sõlmib ta suusõnalise leppe kiivri ja püssimehega (kes pärit teadagi millisest ilmakaarest), et to talle teejuhiks oleks ja kurjamite pesa hävitamisel talle lojaalseks jääks. Kui poseerimispükstes tegelane Bonsuna pere üles leiab siis vastutasuks lubab Bonsuna, et räägib kodumaal teada tuntud skulptor Tauno Kangroga. Mida ta aga Kangrole räägib ja kas pronkskirp Eestimaale naaseb selgub umbes aastapärast. ;)

:)

Tore, et algeline filmi käsikiri juba olemas on. Ega siin pole aega magada- rauda tuleb taguda, kuni see kuum!

Ma olen meelitatud, et minu annet on märgatud ka näitlemise vallas. Oma põhimõttelise nõusoleku järje tegemiseks ma annan, aga kuna minu osalus seal on suurem kui enne, ootan ka proportsionaalselt suuremat honorari. Loomulikult.

Ma omalt poolt luban, et hakkan ennast järje jaoks ette valmistama-umbes nagu Stallone viimase Rocky jaoks. Seega silikooni enam taljesse ei süsti ja ülakeha üritan ka kergemaks saada, et ikka joosta jõuaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Film nähtud. Kõigepealt - selline algatus on igati kiiduväärt, tuues kulturismi rohkem "rahva sekka". Kuna olen ise ka veidi filmindusega kokku puutunud, siis tean, kui aeganõudev, keeruline ja närvesööv võib filmi valmimise protsess olla. Nii et selles suhtes tubli töö.

Kui filmis veel head otsida, siis ehk lahedalt ja taotluslikult naiivne teemakäsitlus ning osad parodeerimisstseenid olid üpris ehedad. Samas, paraku on üldmulje ikka üpris nõrk. Filmi stsenaarium on meeletult segane ja naljad üsna kaheldava väärtusega. Olen kindel, et projektis osalenutel oli kindlasti lõbus ja tajuvad "kilde", kuid minu kui vaataja seisukohast jäi filmis sisalduv huumor väga pehmelt väljendudes äärmiselt kaugeks.

Ühesõnaga - mul hakkas esimese viie minuti pealt juba surmavalt igav ning pidin pingutama, et asi lõpuni vaadata. Mr. Mesi treeningvideod on olnud tunduvalt pädevamad näiteks.

Aga nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Igal juhul tubli ettevõtmine ja loodetavasti täidab oma eesmärki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit ongi hea edasi minna süvaanalüüsi juurde :P Kindlasti on veel neid, kes kõigest ei saanud aru või tekkis küsimus, miks üks või teine koht nii tehtud on, aga tahaks ka nagu asjale pihta saada. Küsige. Arutagem!

Inside nalju (kulturismi ja kulturiste silmas pidades) selles filmis peaegu polegi. Aint treeneri nö palkamine ehk siis. Naljade üle ei saa vaielda, sest huumoritaju on inimestel erinev. See on sama mõtetu kui oma naise kiitmine või maha tegemine .. ühele ema teisele tütar :D

Stsenaarium segane? Sellega ei tahaks aga küll nõustuda. Minuarust liigagi lihtne. Aga selgituseks ehk siis niipalju:

Leebe pereisa on lennujaamas, tahab reisile tõenäoliselt minna, mis ta muidu seal kohvrite ja asjadega. Läheb wc-sse röövitakse naine ja laps. Nõudmine on, et hangib allkirja EKFL presidendilt dopingukontrollide tõhustamise lõpetamise kohta, siis saab naise ja lapse tagasi.

Pereisa lähebki EKFL kontorisse. Sealt ta allkirja ei saa. Peale seda satub mootorratturist sõbraga kokku, see soovitab männikule minna , et äkki sal on pahad mehed ja ise ka õhtu sinna appi tulla. Paraku aga sõber arreteeritakse kahtlastel asjaoludel (miks jne see polegi ju tähtis, film räägib muust).

Männikul läheb pereisa üksi luurele ja leiabki terroristid. Saab teada, et naine ja laps on Narva piiri peal. Paraku aga ta jääb vahele, kuna telefon ootamatult hakkas helisema.

Õnneks jõuab viimsel hetkel appi mootorratturist sõber. Paraku temast abi polnud.

Kuhu ikka satuvad hüljatud inimesed? Ikka Balti jaama ... I osa lõpp :D

Lühimängufilm ja tegevus on kokku surutud, et mingit tempot hoida ja tühje kaadreid mitte sisse jätta.

Selle postitusega ei ürita asja nö põnevamaks teha või õigustada, sest film on selline tehtud ja kui ise poleks rahul olnud ju oleks teistsuguse teinud, vaid lihtsalt kaasa mõtlema panna ja niisama arutada vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Privasse ma panen, aga hea, et meelde tuletasid, et tasuta lõunaid ei ole olemas. :D

T6nu Ots t2na hommikul ytles, et see on yks koledamaid lauseid. Ma n6ustun temaga.

See t2hendaks, et heategu ei ole olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Film nähtud. Kõigepealt - selline algatus on igati kiiduväärt, tuues kulturismi rohkem "rahva sekka". Kuna olen ise ka veidi filmindusega kokku puutunud, siis tean, kui aeganõudev, keeruline ja närvesööv võib filmi valmimise protsess olla. Nii et selles suhtes tubli töö.

Kui filmis veel head otsida, siis ehk lahedalt ja taotluslikult naiivne teemakäsitlus ning osad parodeerimisstseenid olid üpris ehedad. Samas, paraku on üldmulje ikka üpris nõrk. Filmi stsenaarium on meeletult segane ja naljad üsna kaheldava väärtusega. Olen kindel, et projektis osalenutel oli kindlasti lõbus ja tajuvad "kilde", kuid minu kui vaataja seisukohast jäi filmis sisalduv huumor väga pehmelt väljendudes äärmiselt kaugeks.

Ühesõnaga - mul hakkas esimese viie minuti pealt juba surmavalt igav ning pidin pingutama, et asi lõpuni vaadata. Mr. Mesi treeningvideod on olnud tunduvalt pädevamad näiteks.

Aga nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Igal juhul tubli ettevõtmine ja loodetavasti täidab oma eesmärki.

Mr. Olümpia: Muidu tore mees, kenad suured lihased, tugev, tubli trennimees ja lausa lust vaadata tema filigraanset poseerimist ja vabakava. Kui nüüd oleks võimalik pilk puurida läbi naha, lihaste, kõhukelme alla siis milline pilt meile avaneks... Süda- suurenenud, maks-suurenenud, magu soolestik ebanormaalselt suurenenud, neerud-ülekoormusest oma funksiooni kaotamas, jne jne.

Sellest vaatenurgast lähenedes siis on see mees ikka ülimalt nõrk, vaat, et annab kohe otsad. Muidugi on teistel samasugustel toda kolli vaatates ila jooksmas ja soov saada samasuguseks innustab neid ikka rohkem ja rohkem teatud abivahendeid endasse erinevaid teid pidi pumpama.

Nii mõeldes ja samal ajal seda kolli vaadates hakkab lausa öökima ajavalt paha. Peab lausa pingutama, et lõunane soust kartulitega üle "parda" ei tõuseks. Eesti tasemel musklijuurikaid on ikka kokkuvõttes palju tervislikum võistlustel vaadata. Vähemalt jääb lõunasöök sinna kuhu see pandud sai.

Aga niipalju kui inimesi on ka erinevaid maitseid ja kindlasti tekitab teatavat erutust kellelegi nii suurilma kollcoleman kui meie konnatiigi vendv. Üks mis kindel, - kindlasti täidavad mõlemad mehed oma eesmärki siin maailmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tuleb veel konstruktiivset kriitikat ?

Põnev oleks lugeda ?

Kinkisin ühe DVD IFBB presidendile Dr. Rafael Santonjale,

saab näha mis kriitikat sealt tulema hakkab, ootan põnevusega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas tuleb veel konstruktiivset kriitikat ?

Põnev oleks lugeda ?

Kinkisin ühe DVD IFBB presidendile Dr. Rafael Santonjale,

saab näha mis kriitikat sealt tulema hakkab, ootan põnevusega

Kriitika on kindlasti positiivne aga see ei väljenda tema tegelikku arvamust teemast. :D

Nohja muidugi ootame kõik Sinu arvamust filmist. Mõnelt Eesti kulturismi, omastarust suurelt tegijalt vennalt on seda mõtetu siinkohal loota aga näe esikulturist oli väga positiivne oma arvamuses. Mees kes ennast aga järjekorras järgmiseks peab seletab aga ainult seal kus vaja pole ja siis ka nii, et kõigil kuulmekanalid teatavat ollust jooksma hakkavad. Tõsine Eesti mees ikka. EHE! :P

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaliselt pole mul oma loomingut kombeks õigustada või selgitada, aga kuna asjaga seotud nii palju sõpru ja tuttavaid, siis natuke vist peab. Ehk juhtub mõni "tark" lugema, kel alles kõrvatagused märjad ja ei jaga neid maailma asju nii hästi, siis ehk natuke aitab see selgitus kaasa :P

Miks seda filmi tegime? Kunagi keegi tark mees ütles: "Alguses oli plaanis mingi viie minutiline fun lõik ..."

Oligi, aga kuna nii palju kulturiste ja fitnessiste olid selle jabura ideega nõus kaasa lööma, siis tuli sellest ütleme 45 minutiline fun lõik. Oleks olnud tobedus seda entusiasmi kasutama jätta ja mitte teha maailma esimene päris kulturistide vändatud film. Ei ühtegi, helimeest, ei ühtegi valgustajat, ei ühtegi nõuandjat, ei ühtegi senti, ei ühtegi stsenaariumi, ei ühtegi proffi näitlejat, ainult üks pisike käsikaamera ja soov lõbusalt aega veeta ja midagi toredat valmis treida

See, et Kalmusega ajasime meedias suure mulli üles, et tulemas on mingi meeletu action-film Rambo 5 Terminator 6 Visahing 10 - ütleme nii, et ka see oli peen inglise huumor, natuke ninapidi tõmmata. 0 eelarve ja actionfilm - no kuulge! Venemaal pannakse filmi alla 50 milli, kokku panevad asja oma ala proffid ja tulemus on lastekingades hollywood!

Natuke sellest, miks film on sellise poindiga üles ehitatud - laenates filmitekste, lõike ja muusikat.

Olgem ausad - keegi filmis osalenutest pole erilised näitlejad veel vähem sõnasepad. Et asja siluda ja vähem piinlikuna lasta paista ongi laenatud tekstid. Et ühe kaameraga filmitud materjali siluda, on kasutatud laenatud lõike ja kohati originaalkaadreid "rapsitud", et mingigi ühtsus säiliks ja rõhutada omas mõttes veelgi amatöörlsust.

Ja kuna film on esitatud 100% amatöörfilmina, siis ei tohiks olla probleeme nö autorikaitsega ja see oli selle filmi eelis just sellisel kujul asi paika panna ja olla taas ainulaadne omade seas, ehkki mõne jaoks ehk häiriv ja ootamatu. Sp pole ühtegi näitlejahäält kasutatud, proffide montaaže ja asju, et asi ei väljuks raamidest "kulturistide vändatud amatöörfilm"- koduvideo võtke kuidas tahate.

Läbiv teema on naise ja lapse päästmine ja peakangelane satub sketsist sketsi neid otsides. Mõni lahtisema mõistusega adub ehk suuremat filosoofiat seal taga, umbes, et oleme väetid ja võimetud suure venemaa ja poliitika vastu - siis hea. Aga see pole kindlasti peamine selles filmis.

Enamus stseene on paroodiad osad isegi 1:1-le kuna see tundus naljakas ja polnud mõeldud sellisena, et rääkida nö vana ja kulunud anekdooti. Sp oleks soovitav ära vaadata sellised filmid nagu jan uuspõld läheb tartusse, nukitsamees, viimne reliikvia, con air, terminal, terminator, pronksöö, tutvuda anu saagimi tegemistega, skautspataljoni reklaam, ristiisa, nu pogodi jne. Kui pole ühestki kuulnud, siis pole ka filmist midagi loota eriti. Stiilis kes kaifib kaifib täiega ja teised kes ei saa muffigi aru :D või lihtsalt ei meeldi selline huumor. Pole hullu - kindlasti igaühele oma!

Ehk kokkuvõttes oli natuke kummutada seda arvamust, et kulturistid mingid tõsised lihamäed vaid suudavad ka lihtsalt lõbusalt aega veeta. Kui sinna juurde kuulub natuke meedia tähelepanu, et oma armastatud ala populariseerida ja tähelepanu tõmmata - seda parem :-)

Film rohkem oma ringkonnale, sest paljuski sõltub filmi edu ikkagi osalistest, aga peaks piisavalt sürri ja lihtsat meelelahutust pakuma ka laiemale publikule ... muidugi neile, kellel puudub musklite allergia :-D

Ja film on tegelikult hea ja lahe ja kukkus päris seff välja - uskuge mind. Liiga palju olnud selles mõttes positiivset ja arukat tagasisidet, et eksida :-) Kaasa lõi selles u 20 võistlejat ja usun, et kui see meid muulaste maailmaga kaugendas, siis omavahel kindlasti lähendas!

Kriitika muidugi omal kohal - aga ebakompetentne kriitika lihtsalt teeb kohati kurvaks - kui rumal ja lühinägelik inimene võib olla vahest. Ja tegelikult, olgem ausad, pole midagi kritiseerida. Ja kui liialt kritiseerida, siis Arnoldil jääbki film vaatamata ja seda ei tahaks ju :D

Miks selle jura kirjutasin - ju oli nõrkusehetk ja igav ... shaisse. Lihtsalt, selgitada filmi tegemise tagamaid kui mõnda huvitab. Ära kustutada ka ei saa, sest unustasin foorumi salasõnad ja paroolid.

Varsti peaks minema käima pool-anima projekt, millest võtavad osa ka eesti kulturistid ja mis on pandud kokku proffesionaalsel tasemel ja asi, mis hakkab käima mööda erinevaid võistlusi ja kindlasti tuleb huvitav asi kokku .. siis kellel julgust osa võtta, mõelge selle peale ;-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või noh siiski, et selleks, et midagi saada, tuleb midagi ka vastu anda :P

See on kasvatuse, kui ebamateriaalse substantsi kysimus.

M6lematel osapooltel on loomulikult omad reeglid, millede j2rgimine on tegelikult...pagana raske. Yleyldse inimeseks kasvamine on pagana raske :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna enamike siin foorumis olevate inimeste ( Loe: kulturistide/ kulturismiga tegelevate isikute) huumorimeel on väga kaheldava väärtusega, siis ma aimasin milline see film olla võib.

Rõõm tõdeda, et ma ei eksinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna enamike siin foorumis olevate inimeste ( Loe: kulturistide/ kulturismiga tegelevate isikute) huumorimeel on väga kaheldava väärtusega, siis ma aimasin milline see film olla võib.

Rõõm tõdeda, et ma ei eksinud.

Lugedes su postitusi ... siis sul on vähemalt eeldused heaks kulturistiks saada. Edu :D

Mina isiklikult võtan selliseid "arvamusliidrite komme" komplimendina igatahes :P Teeb tuju heaks ja mõte hakkab liikuma, et veel rohkem ärritada, mis haaraks inimesed end väljendama klaviatuurinuppe klõbistades, lootuses maailma parandada vms ... mh-ah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna enamike siin foorumis olevate inimeste ( Loe: kulturistide/ kulturismiga tegelevate isikute) huumorimeel on väga kaheldava väärtusega, siis ma aimasin milline see film olla võib.

Rõõm tõdeda, et ma ei eksinud.

:P

Huumori tajumise v6imest on juttu... Kirjutasin hetkel m6iste lahti, et 2kki on siis arusaadavam :D

Kellel on rohkem huumorimeelt (eelpooltoodud seletust appi v6ttes), kas inimesel, kes leiab mille yle naerda, v6i inimesel, kes p6him6tteliselt ei leia mitte miskit naljakat.

Minu p2rast v6ite te k6ik mingit ylimat intellektuaalsust teeseldes t6siseks j22da. Ma olen seda m2ngu m2nginud, muuseas :D Selle nimi on "vanaisa vanad pyksid"...reeglid on h2sti lihtsad, naerda ei tohtinud (te v6ibolla ei usu, kuid ma alati v6itsin...) :)

Kui ma seda m2ngu parasjagu ei m2ngi... siis ma eelistan naerda. Elada on tunduvalt kergem.

Kuid...see on t6eliselt v22rtuslik omadus, ma m6tlen siin koomilise "nurga" leidmine.

Edu! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna enamike siin foorumis olevate inimeste ( Loe: kulturistide/ kulturismiga tegelevate isikute) huumorimeel on väga kaheldava väärtusega, siis ma aimasin milline see film olla võib.

Rõõm tõdeda, et ma ei eksinud.

Hei Hiiumaa kalevipoja lõuaga naljamees kes sa klistiiri abiga rinnalt 80kg suruda jaksad. Tubli!! Kõik on väga tore aga räägi miks saare-mees krabipulki sööb? Ei viitsi paadiga ise merel käia?

Olgu, aga küsimus selline, mitut kulturisti sa tunned isiklikult , et saad oma arvamust avaldada nende hoomorimeele kohta?

Tervitused sulle sinna saarele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna enamike siin foorumis olevate inimeste ( Loe: kulturistide/ kulturismiga tegelevate isikute) huumorimeel on väga kaheldava väärtusega, siis ma aimasin milline see film olla võib.

Rõõm tõdeda, et ma ei eksinud.

pean nõustuma sellega, et film ei ole minu jaoks nii humoorikas kui teistele foorumikaaslastele.

ja paistab et siin teisitiarvajaid ei sallita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pean nõustuma sellega, et film ei ole minu jaoks nii humoorikas kui teistele foorumikaaslastele.

ja paistab et siin teisitiarvajaid ei sallita.

Ära ole nii dramaatiline. Selline suhtumine väljendab juba melanhoolset hingeelu jne. :D

Hakata arvustama huumoritaju on iseeneset muidugi suht mõtetu. Samahästi võiks mõnele vanale rockypeerule lõuga anda, et talle ei meeldi nt disco vms.

Nii et kasvagem suureks, kui mitte kehalt, siis vaimult vähemalt :P Kellele ei meeldi ei pea vaatama, kellele meeldib oodaku teist osa jne .. minu arust pole küll see koht, mille üle pead vaevata ja kakelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hei Hiiumaa kalevipoja lõuaga naljamees kes sa klistiiri abiga rinnalt 80kg suruda jaksad. Tubli!! Kõik on väga tore aga räägi miks saare-mees krabipulki sööb? Ei viitsi paadiga ise merel käia?

Olgu, aga küsimus selline, mitut kulturisti sa tunned isiklikult , et saad oma arvamust avaldada nende hoomorimeele kohta?

Tervitused sulle sinna saarele!

Oh jah... Inimene avaldas oma arvamust lihtsalt. Võibolla mitte küll poliitiliselt korrektselt, aga samas mitte ka ebaviisakalt. Seda ei saa öelda aga filmi peaosalise kommentaari kohta. Selliselt pinnalt ongi keeruline vaimutoitu kasvatada. Seepärast ongi see film selline nagu ta on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh jah... Inimene avaldas oma arvamust lihtsalt. Võibolla mitte küll poliitiliselt korrektselt, aga samas mitte ka ebaviisakalt. Seda ei saa öelda aga filmi peaosalise kommentaari kohta. Selliselt pinnalt ongi keeruline vaimutoitu kasvatada. Seepärast ongi see film selline nagu ta on :D

No võta lahti tolle kasutaja profiil ja loe ta postitusi- seal pole vist ühtegi kulturismiga seotud kasulikku postitust. Ainult täielik jama. Siuke jutt viitab minu arust lausa vaimuhaigusele juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No võta lahti tolle kasutaja profiil ja loe ta postitusi- seal pole vist ühtegi kulturismiga seotud kasulikku postitust. Ainult täielik jama. Siuke jutt viitab minu arust lausa vaimuhaigusele juba.

Ja seetõttu tuleb teda "tema oma relvaga" üle trumbata? Igatahes õnnestus see Kalmusel filigraanselt. Jokeri viimane postitus oli tabav - saame suureks. Kui mitte kehalt, siis vähemalt vaimult. Marek on kehalt suur, kuid kuidas vaimuga on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja seetõttu tuleb teda "tema oma relvaga" üle trumbata? Igatahes õnnestus see Kalmusel filigraanselt. Jokeri viimane postitus oli tabav - saame suureks. Kui mitte kehalt, siis vähemalt vaimult. Marek on kehalt suur, kuid kuidas vaimuga on?

Ma ei ütleks, et Bonsuna seekord liiale läks. Ühtegi roppu sõna nagu ei kasutanud ja ega temale iseloomulikku stiili midagi parata saa. Mõned taluvad debiilikuid, teised mitte nii hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin ka filmi ära täna, väga hea oli, kuigi keskel kiskus natz igavaks vahepeal aga ära ei tüüdand ja selline mõnus film oli. :P

Nojah seal keskel oli vist Kirp2 stseen vms :D

Eks ta selline lihtne-mõnus vaatamine pidigi tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×