Jump to content
Mcprophet

Jooks ~100kg kutile?

Recommended Posts

Aga toitumiskava tellisid, või kuidas toitud kui ei tellinud?

Krt selle toitumisega on ka omad agad. Ma siin vahepeal proovisin jube korralikult ja stabiilselt toituda(ei tellinud kava), aga minule ei teinud see olulist midagi juurde(e.s ei saanud aru kas mõikab). Söön täiesti tavaliselt ja püsin selles kaalus milles tahan. Loomulikult ei aja magusat räigelt näost sisse, sest see on ka üks jube tegelane:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt selle toitumisega on ka omad agad. Ma siin vahepeal proovisin jube korralikult ja stabiilselt toituda(ei tellinud kava), aga minule ei teinud see olulist midagi juurde(e.s ei saanud aru kas mõikab). Söön täiesti tavaliselt ja püsin selles kaalus milles tahan. Loomulikult ei aja magusat räigelt näost sisse, sest see on ka üks jube tegelane:D

Põhiline ongi ju , et inimene sööks normaalset. Saiakesed ja muud nännid välja ja kaal peaks norm olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 meetri mees siis ükskõik,lühem mees- ratas hää,minul endal aga jooks kopsu hästi kurnab. tükk aega ratast sötkud,lähed jooksule üle,siis ikka lööb hinge kinni küll :D

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, ma kaalun tavaliselt vahemikus 54-58 ja ma ka ei saa põlvede pärast joosta. Joosta soovitatakse üldse ainult nendel, kellel liigestega kõik täitsa korras on ja kes on normaalkaalus. Rattasõidu osas - velotrenažöörid on tavaliselt vähe meestesõbralikumate sadulatega. Mul kodus on üks ja mees saab täitsa hakkama. Aga muid võimalusi on ju ka - ujumine, ellipstrenažöör... Ujumine peaks kõige parem olema liigeste osas. Seksimine kulutab ka mitu kalorit ja pluss on see, et sel ajal sa parajasti ei söö ;) (minu isiklik dieedinipp)

Dieedi osas - proovi süsivesikuid ka piirata, lisaks rasvale. Nt kartul, riis, sai, leib. Mulle mõikab just süsikate piiramine kõige paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

58 kilo naase kohta ka ikka kuigivõrd normaalne raskusmõju põlvedele,naise kohta. ja kui sadul meestesõbralik.siis saab paljudel sadulatel nn. nokka ´ka regullida ja toetad kätega lenksu pääle,ei kuku maha midagist :D tegelikult suurelt oleneb jooksutehnika jooksmisel.kui ikka "põrkad"kohapeal,siis ju see kahju suurem põlvedele. siis juba mõtekam põrgatada jõusaali trenazööril, kui olemas stepper. et loobuda nüüd aeroobsest,sest põlved ei kannata,oleks kõige halve valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen ka praegu 95 kg ja hakkasin hommikul kuuest jooksmas käima :D

Esimene distants oli 4,2km ja mingeid vaevusi ei tekitanud.

Muidu mõnikord on hakanud see kanna ja sääre vaheline kõõlus valutama aga tundub, et nüüd on enamvähem korras.

Aga mõnikord hakkab sääreluu valutama joostes. Millest see olla võib? Luud muidu tugevad, murde-mõrasi pole olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen ka praegu 95 kg ja hakkasin hommikul kuuest jooksmas käima :D

Esimene distants oli 4,2km ja mingeid vaevusi ei tekitanud.

Muidu mõnikord on hakanud see kanna ja sääre vaheline kõõlus valutama aga tundub, et nüüd on enamvähem korras.

Aga mõnikord hakkab sääreluu valutama joostes. Millest see olla võib? Luud muidu tugevad, murde-mõrasi pole olnud.

Äkki on väike lampjalg? Minul 2'se astme lampjalgsus ja valu lööb tihti sääreluuse kui pikemaid distantse läbin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen ka praegu 95 kg ja hakkasin hommikul kuuest jooksmas käima :D

Esimene distants oli 4,2km ja mingeid vaevusi ei tekitanud.

Muidu mõnikord on hakanud see kanna ja sääre vaheline kõõlus valutama aga tundub, et nüüd on enamvähem korras.

Aga mõnikord hakkab sääreluu valutama joostes. Millest see olla võib? Luud muidu tugevad, murde-mõrasi pole olnud.

Põlvede korrasolekust räägime 10 aasta pärast, kui sellise kehakaaluga jooksmist jätkad.

Järgmine probleem ongi ahhilleuse kõõluse põletik või luuümbrise põletik.

Põhjused:

- ülemäärane kehakaal

- nõrk jalalihaste jõud

- treeningkoormuse järsk tõus

- liialt suur koormus vähetreenitud inimestel

- jooksmine ebatasasel pinnasel

- vale jooksutehnika

- jalanõude seisund

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põlvede korrasolekust räägime 10 aasta pärast, kui sellise kehakaaluga jooksmist jätkad.

Järgmine probleem ongi ahhilleuse kõõluse põletik või luuümbrise põletik.

Põhjused:

- ülemäärane kehakaal

- nõrk jalalihaste jõud

- treeningkoormuse järsk tõus

- liialt suur koormus vähetreenitud inimestel

- jooksmine ebatasasel pinnasel

- vale jooksutehnika

- jalanõude seisund

Kehakaal on olnud juba aasta otsa 95kg nii, et keha peaks harjunud olema juba.

Jalalihased ei ole väga nõrgad... Päkkadele tõusu teen 100kg kangiga turjal ca. 10-15 korda seerias ja kükke 70kg.

Koormuse järska tõusu ka pole... Enamvähem harjunud sellise asjaga.

Ja 4,2km ei ole eriti suur koormus, kui arvestada ka, et vahepeal kõnnin.

Pinnas on sile asfalteeritud kõnnitee.

Tehnika kohta ei tea...

Jalanõud on jalgpalli saalijalanõud.

Lampjalgsust ka pole.

Edit: Ja kui joosta ei saaks, poleksi võimalik midagi muud teha. Toitumine muutub korrapärasemaks ja tervislikumaks kogu aeg.

Kohalikus jõusaalis ei ole näiteks ratast. Sõudeegromeeter on, aga jooksmine sobib mulle rohkem.

Muudetud kasutaja Tener poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
noo ei ole sa asi nii hull midagi, ise 125 kg klubi mees ja teen sörkjooksu umbes 2-3xnädalas

ja korraga 3,5 km(oleneb jõusaali päevadest-siis jooksu ei tee)

, käsi püüan hoida üleval ning nende küljes veel täiendavad raskused.

Luustiku ja lihaste tugevus on ikkagi individuaalne, kui liigesed valutavad siis ei ole neid mõtet

koormata.....aga ma ei näe põhjust jooksmisest loobumiseks kui see vaevusi ei põhjusta.....

isegi sellise kaaluga võib jooksmisest fun ajaviide saada :D

Toetan Leinekat...ise olen 110kg "klubi" mees ja kunagi olin 135kg. Jooks aitab täitsa hästi, kuni sa teed seda "mõistusega" või pigem õigem oleks öelda südamega sest "poolsurnuks" ei ole mõtet end joosta vaid tuleks ikka pulssi ka jälgida. läheb liiga kõrgeks võtad ikka hoo maha (pulss siis võiks olla 135-155). ja kui tõsiseid probleeme ei põhjusta siis võiks ikka joosta küll....jooksen ise samuti iga päev kaks miili (3,2km). kordan leinekat "isegi sellise kaaluga võib jooksmisest fun ajaviide saada ;)"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise suht raske kondiga - 97 kilo umbes ja 199 cm pikk. Kuna arvan, et jooksmine on mõttetu, eelistan selle asemel siiski korralikku jagrattasõitu ja ujumist ( paar kuni kolm km korraga). Täitsa ok on olla. Pole mul ei lampjalgu ega muud viga, kuid jah, soovitan sellist kardiovaskulaarset trenni, mis säästab liigeseid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah ned liiigesed on ilmselt suur probleem millest hetkel tõenäoliselt aru ei saa. aga jooksmine tõesti ei pea olema piinarikas ja valuline! krt, kui ikka ei kannata, siis ära tee! mina ütlen omast kogemusest, et elasin elukaaslasega aalaa 3,5a koos ja kehakaal tõusis lõpus 100kg'ni(ennem olin ~85). Selle aja vältel ei teinud ma mingisugust trenni. Eelnevalt aga tegin nädalas paar korda poksi. Nüüd kui suhe purunes, hakkasin jälle spordile rõhku panema. Algul oli tõesti vastik ja raske, aga praegu ei oskagi jälle ilma olla(st. nädalas kasvõi korra pean ikkagi koormust saama). Jooksmine on saanud järjekordselt nauditavaks. Nüüd suudan ka jooksu ajal mujale vaadata, mitte einult ette maha oodates finishit:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen jooksnud juba suhteliselt pikemat aega alguses alustasin lühemata distantsidega järk-järgult pikendasin neid. Kindlasti peavad jalas olema mugavad jooksujalatsid :lol:. Alguses kasutasin valesid jalatseid ja tekkisid probleemid, ostsin jooksujalatasid ning nüüdseks on probleemid kadunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×