Jump to content
ESSVE

Trenn kodus + massi

Recommended Posts

Tere

Olen 20 aastane, 182/76. Sooviksin teha kerget trenni kodus ning loodaks ka massi juurde saada. Varem olen tegelenud ujumisega, nii 6-7 aastat (paari aastane vahe on nüüdseks sees). Söön kuskil 2x päevas korraliku toidukorra + 3 kergemat. Kuna perekonnas tegeletakse jahindusega siis metsloomaliha on väga sagedasti toidulaual, kartult, leiba söön ka suhteliselt tihti. Viimaselajal olen teinud kodus kerget trenni, aegajalt jooksmas (siiski tihti ei tule ette), ning päevapaiku teen kätekõverdusi, kõhulihaseid, seljalihaseid, kükke ja mingite kergete hantlitega võimlen ka. Alustan venitustega, siis jõutreening ja lõdvestus. Kõike teen 1x. Praegu 30 kätekõverdust, kõhulihast, kükki jne.

Siiski usun, et panen tugevalt mööda ning äkki oskate anda mingi täpsema suuna kätte ? Mingeid õpetusi/kirjandust/videoid vms. Mida koju osta, et asja tõhusamaks muuta (suuri summasid ei käi välja). Lisaks veel, et eesmärk ei ole jõumeheks saamine, lihtsalt üldise kehalise vormi täisväärtuslikumaks muutmine.

Tänan.

Mis su treeningute sagedus, maht ja intensiivsus on?Koduste vahendite puhul teeks ise ~1 tund jõutreeningut ning peale seda läheks veel jooksma 30-45min.Lühikesed puhkepausid ja iga päev.Erilist massi kätekõverdusi ja kõhulihaseid tehes pole mõtet loota, küll aga paraneb vorm silmnähtavalt ja käegakatsutavalt, kui ikka järjekindlalt ja pühendunult treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimaselajal teen praktiliselt igapäev jõutreeningut (2 päeva lähevad nädala lõpust kaotsi) . Kuskil 45 minutit. Ma just mõtlen, et, kas peaks baasharjutusi mingite kindlate intervallide tagant tegema, seeriates? Ei tea täpselt kuidas.

Massiga mõtlesin lihtsalt, et äkki söögiga midagi valesti. Aga võibolla ma normaalkaalus ka, ei mäleta hetkel seda arvutust.

Jooksmine tundub hea soovitus, hakkan tegelema. Hantlid on mul tõesti mingid lahjad junnid, äkki peaks ostma korralikumad või sangpommid ja tegema mingi kindla kava järgi harjutusi ? Pavel Tsatsouline sangpommi treeningu teooria (http://www.fitness.ee/main.php?main=artikkel&com_view=1&textID=4259&top=top.lime) ? Kuidas muidu ing. k . sangpomm on :lol: ?

Proovi sellist vastet sangpommile "weight with a handle" Kui õieti mäletan, siis oli niiviisi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimaselajal teen praktiliselt igapäev jõutreeningut (2 päeva lähevad nädala lõpust kaotsi) . Kuskil 45 minutit. Ma just mõtlen, et, kas peaks baasharjutusi mingite kindlate intervallide tagant tegema, seeriates? Ei tea täpselt kuidas.

Massiga mõtlesin lihtsalt, et äkki söögiga midagi valesti. Aga võibolla ma normaalkaalus ka, ei mäleta hetkel seda arvutust.

Jooksmine tundub hea soovitus, hakkan tegelema. Hantlid on mul tõesti mingid lahjad junnid, äkki peaks ostma korralikumad või sangpommid ja tegema mingi kindla kava järgi harjutusi ? Pavel Tsatsouline sangpommi treeningu teooria (http://www.fitness.ee/main.php?main=artikkel&com_view=1&textID=4259&top=top.lime) ? Kuidas muidu ing. k . sangpomm on :lol: ?

Sangpomm on kettlebell.Ja sangpommitreeningut võiks küll kodustes tingimustes teha.Mingite 5-kiloste hantlitega niisama vehkida on pigem aeroobika, ei näe erilist põhjust seeriaid ja kordusi lugeda.Sangpommitreeningut kombineeri keharaskusega harjutustega, lõuatõmmetega, proovi näiteks ringtreeningut alguses ja peale seda lähed jooksed mingi 30-45 minutilise ringi.Ja muidugi kohe peale jooksu sööma.Kodus olles ei näe erilist mõtet valgu peale raha raisata, kui ulukiliha kohe käepärast võtta on :D

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inglise k sangpomm "kettle bell". Lõuatõmbamistoru hangi endale, seal saab teha päris palju asju ära. Kui raha on, siis võiksid reguleeritavad hantlid kuskil kuni 40...50kg raskustega hankida, nendega saab pea kogu jõusaali asendada.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inglise k sangpomm "kettle bell". Lõuatõmbamistoru hangi endale, seal saab teha päris palju asju ära. Kui raha on, siis võiksid reguleeritavad hantlid kuskil kuni 40...50kg rasugea hankida, nendega saab pea kogu jõusaali asendada.

Ja kang koos raskustega, et teha baasharjutusi(kükk,jõutõmme jne.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×