Jump to content
Amarillo

pulss

Recommended Posts

Koormustestist aeglaselt südamelöökide taastumise peale diagnoositi mul "südame ülekoormus". Põhjuseks nõrk/treenimata süda.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4314

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4335

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4390

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui kaua peale intensiivset jõusaalitreeningut pulss normi piirile läheb? mul peale tund int treeningut ikka veel 100 ringis , on see normaalne?

lause oli pisut ebakorrektselt vormistatud, aga kui sa tahtsid öelda, et tund peale treeningut on pulss sada, siis sul on probleeme taastumisega või tahhükardia

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lause oli pisut ebakorrektselt vormistatud, aga kui sa tahtsid öelda, et tund peale treeningut on pulss sada, siis sul on probleeme taastumisega või tahhükardia

Kuna enamus tahhükardiaid algab äkki, siis inimene tunneb täpselt hoo algust. Pulsi kiirenemisele kuni 200 (250) korrani minutis võib eelneda ekstrasüstoleid ehk lisalööke.

Inimene muutub ärevaks ning tekib hingeldus ja ebamugavustunne.

Südametegevuse tugeval kiirenemisel võib tekkida teadvuskadu.

Erinevalt kodadest põhjustatud tahhükardiast on ventrikulaarne kiire rütm ohtlikum ning vajab kiiret esmaabi. Samuti kaasneb sellega sageli šokk.

vaevalt see, enne trenni võtan muidugi südame killerit, musta kohvi , taastumisega ei usu et on probleeme - järeldan et see ebanormaalne ja proovin ilma südamekillerita

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise proovisin hiljuti trenni joosta. Saalini on veidi üle 1 km, kuid pole väga ammu jooksnud. Kohale jõudes oli pulss suht kõrge ja olin suht läbi :lol: . Peale 5minutit puhkamist oli pulss ikka kuskil 120. Siis tegin oma trenni ära. Hilijuti mandlite tõttu kontrolliti südant ultraheliga, tehti gkg vms ning kõik oli südamel korras. Kuskil pool tundi peale trenni on mul ka vist pulss umbes 100, pole täpselt mõõtnud. Kas on normaalne, et seeriate vahel puhates jääb pulss kuskil 110-120? Ise arvan, et vähese aeroobse viga. Tegin aasta jõusaali ilma aeroobseta, õnneks südamel muutusi ei tekkind. Nüüd üritan end aeroobset tegema, kuid peale kuskil 2-3km jooksu olen ikka väga läbi. 1 põhjus võib olla ka see, et suvel lähen kell 1 või 2 magama, ning hommikul ärkan ka kuskil ühe paiku. See teeb päris uimaseks.

Muide trennis ei tohi oma pulssi käega mõõta, see pidi pulsi aint üles ajama, võibolla mõjutab mu pulssi see.. Psühholoogia. Haiglas olles arsti juures mõõtes oli pulss koguaeg üle saja. Pandi siis aparaat külge, mis jälgis pulssi 24h ja näitajad olid seal normis.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise proovisin hiljuti trenni joosta. Saalini on veidi üle 1 km, kuid pole väga ammu jooksnud. Kohale jõudes oli pulss suht kõrge ja olin suht läbi :lol: . Peale 5minutit puhkamist oli pulss ikka kuskil 120. Siis tegin oma trenni ära. Hilijuti mandlite tõttu kontrolliti südant ultraheliga, tehti gkg vms ning kõik oli südamel korras. Kuskil pool tundi peale trenni on mul ka vist pulss umbes 100, pole täpselt mõõtnud. Kas on normaalne, et seeriate vahel puhates jääb pulss kuskil 110-120? Ise arvan, et vähese aeroobse viga. Tegin aasta jõusaali ilma aeroobseta, õnneks südamel muutusi ei tekkind. Nüüd üritan end aeroobset tegema, kuid peale kuskil 2-3km jooksu olen ikka väga läbi. 1 põhjus võib olla ka see, et suvel lähen kell 1 või 2 magama, ning hommikul ärkan ka kuskil ühe paiku. See teeb päris uimaseks.

Muide trennis ei tohi oma pulssi käega mõõta, see pidi pulsi aint üles ajama, võibolla mõjutab mu pulssi see.. Psühholoogia. Haiglas olles arsti juures mõõtes oli pulss koguaeg üle saja. Pandi siis aparaat külge, mis jälgis pulssi 24h ja näitajad olid seal normis.

ma eluaeg aeroobset paraleerselt teinud , ei usu et sellest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võin võrdluseks tuua, et peale korralikku jooksmist on mul pulss 140-150, siis peale 5 minutit puhkamist on 90 peal ja edasine langus toimub juba palju aeglasemalt, mingi 20-30 min pärast jooksu on juba normaaltasemel 70 peal.Peale rasket jõutõmmet või kükki on pulss 130-140 kandis, aga langus toimub kiiremini ja peale mingit kerget isoleeritud harjutust, näiteks hantlitega lendamist rinnale pole pulsis erilist muutust märgata.Üldiselt peale trenni, peale 15min aeroobset ja peale venitusi on pulss 80 kandis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis jooksin kuskil 40minutit. Koju jõudes oli pulss 140 ja kuskil mõne minutiga langes 120-ne peale. Peale pesemist (kuskil 15minti pärast jooksu) oli ikka pulss 120, arvuti ette maha istudes kuskil 104. Kas selline langus on normaalne? Samas enesetunne küll 120 pulsile omane ei olnud, enesetunne oli hea. Ise arvan, et väga vähese aeroobse viga on see. Igaks juhuks peab koormustesti ka tegema, kuid ehk keegi oskab ka midagi sellise pulsi languse kohta öelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju sul üldse puhkepulss on.

Üldiselt noorel tervel mehel peaks 150-pealt ikka mõne minutiga tavapulsini langema- nii Ca 90-80 ni, palju ta sul näiteks diivanil istudes on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkeolekus kuskil 65-70. Ju see aeglane pulsi aeglustumine psühholoogias kinni ole. Kui koguaeg mõõdan ja imestan, siis jääbki pulss üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puhkeolekus kuskil 65-70. Ju see aeglane pulsi aeglustumine psühholoogias kinni ole. Kui koguaeg mõõdan ja imestan, siis jääbki pulss üles.

ei usu, et see psühholoogiline on, kuigi muretsemine võib kaasa aidata aeglasele taastumisele.

soovitaks sulle igaks juhuks koormustesti ja mitte seda, mis spordiklubides, vaid tõelist testi,

mida tehakse vomaxis v audenteses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×