Jump to content
Skarabeus

Väike küsimus :)

Recommended Posts

Mehed (ja naised), mida te arvate, kas ma koormaks ennast liiga üle, kui hakkaks tegema sedaviisi trenni:

Iga päev jookseks ca 6km (3 hommikul ning 3 õhtul, õhtuti vb ka rohkem)

esmasp. , teisip. , neljasp. , reede. käiks jõusaalis

kolmap. ja pühap. käiks ujumas (mitte rutiinselt, üle nädala vms)

Et ma tean, et ületreenimisohud on, aga kui suured ning missuguse mõjuga nad võivad olla?

mõtlesin, et küsin järgi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nädalas võiks ikka 2 vaba päeva olla

räägi parem, mis kokkupuuted sul spordiga on

kui sa pole varem trenni teind, siis on ka 4 päeva saali nädalas palju

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nädalas võiks ikka 2 vaba päeva olla

räägi parem, mis kokkupuuted sul spordiga on

kui sa pole varem trenni teind, siis on ka 4 päeva saali nädalas palju

ma olen 9 kuud jõusaalis käinud ning neist 4 või 5 olen 4x nädalas käinud..

jooksmas olen käinud ennem vabapäevadel, ehk siis kolmap. ja pühap. ning ning jooksnud ca 11-13 km + lõuatõmbed ning kõhulihas otsa

ning ujumas olen 1 a trennis käinud ning 1a vahelduva eduga, üle nädala vms üritanud käia.

Muudetud kasutaja Skarabeus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mehed (ja naised), mida te arvate, kas ma koormaks ennast liiga üle, kui hakkaks tegema sedaviisi trenni:

Iga päev jookseks ca 6km (3 hommikul ning 3 õhtul, õhtuti vb ka rohkem)

esmasp. , teisip. , neljasp. , reede. käiks jõusaalis

kolmap. ja pühap. käiks ujumas (mitte rutiinselt, üle nädala vms)

Et ma tean, et ületreenimisohud on, aga kui suured ning missuguse mõjuga nad võivad olla?

mõtlesin, et küsin järgi :P

Siit tekib kohe küsimus, mis eesmärgiga jooksmas käid. Õhtune jooks jäta välja. Piisab kui hommikul käid jooksmas ja õhtul jõusaal. Trenni soovitan teha ala 4x nädalas, kui ei ole muidugi algaja. Kavad ka siin fitnessis olemas või küsi treeneritelt. Siis paras, jääb puhkepäevi kah ning ujumas lõdvestuseks piisab ühest korrast nädalas.

Muudetud kasutaja JACKO poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siit tekib kohe küsimus, mis eesmärgiga jooksmas käid. Õhtune jooks jäta välja. Piisab kui hommikul käid jooksmas ja õhtul jõusaal. Trenni soovitan teha ala 4x nädalas, kui ei ole muidugi algaja. Kavad ka siin fitnessis olemas või küsi treeneritelt. Siis paras, jääb puhkepäevi kah ning ujumas lõdvestuseks piisab ühest korrast nädalas.

no jooksmas käin võhma ning rasva% vähendamiseks.

Hmmm, selge, eks ma jätan alguses õhtuse jooksu ära, eks vaatab, mida hiljem tulevik näitab :P

Kava on endal olemas ming algaja olen ma poole kohaga :o

Osad ütlevad, et algaja pole sa enam peale poolt aastat, teised samas ütlevad, et algaja oled kuni paar aastat pole käinud

seega ei oska õiget seisukohta võtta ;)

ja ujumas käies teen ma ikka komplekse, seega eriline lõdvestus see ei ole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
koolis sai mingise masinaga testitud ning näitas 8.3%

kaalun 70-75 (kõigun seal vahel)

ning pikkust on 186.

Ja miks sa tahad seda % veel madalamaks ? :P Päris pikk ja kaalud suht vähe , rohkem pole küll mõtet alla võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
koolis sai mingise masinaga testitud ning näitas 8.3%

kaalun 70-75 (kõigun seal vahel)

ning pikkust on 186.

Mis eesmärgil Sa sellist trenni teha tahad? Milleks on vaja niigi ehk isegi väikest rasvaprotsenti vähendada? Võistled mingil alal kus seda vaja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis eesmärgil Sa sellist trenni teha tahad? Milleks on vaja niigi ehk isegi väikest rasvaprotsenti vähendada? Võistled mingil alal kus seda vaja?

Ei ma ei võistle mingisel alal ning trenni teen puhtalt enesetunde parandamiseks, lihtsalt ei ole oma kõhulihase tulemustega rahul (liiga rasvunud on minu jaoks) ja tahaks ta 6-7% langetada ning kaalust samas puhast lihasmassi juurde võtta.

Nagu ennem siis öeldud, on eesmärk juurde võtta veel 20kg puhast lihast (tean jah, et võtab kaua aega, aga eesmärk on eesmärk, selleta ei jõua kuskile) :P

üks küsimus tekkis veel, kuidas on võimalik kiiresti surumisraskusi suurendada?

Et mis kava peaks tegema?

Jõu/mass/reljeef/tava?

Põhjus siis (hetkel teen seeriaid 50-55, mingi novembris tahaks 65-70 teha, kuna katsed nõuavad seda ;) )

Ettetänades ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mulle tuleb kindlasti palju vastuväiteid, aga mina teeksin ühe raskusega 4x8 niimoodi et viimase seeria viimane või paar viimast päris ise üles ei lähe. mul tuli suht kiiresti nii...50lt 70le umbes poole aastaga

edit: 4x8 ma mõtlesin alguses muidu. loomulikult iga kord proovi rohkem kordusi kuni 10ni ja kui j6uad 4x10 siis lisa raskust

Muudetud kasutaja x2t123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mulle tuleb kindlasti palju vastuväiteid, aga mina teeksin ühe raskusega 4x8 niimoodi et viimase seeria viimane või paar viimast päris ise üles ei lähe. mul tuli suht kiiresti nii...50lt 70le umbes poole aastaga

Lause esimene pool on sul õige. :P

Kui teed iga nädal samadel päevadel sama palju seeriaid ja kordusi samade raskustega, jääb lihaste areng väga ruttu seisma. Et seisakut vältida, tuleb arengu kindlustamiseks programmi muutujaid süstemaatiliselt muuta. Tavaliselt kasutatakse selleks püramiidmeetodit jõu arendamiseks korduste vahemikuga 2-5-ni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selleks tegingi editi, juba enne seda kui postitasid :P ma ei vaidlegi sulle vastu ja diplom on sul tõesti ilus ;) ma lihtsalt rääkisin kuidas mul tuli. ja kui areng toimus sel viisil, ju siis on sellest kasu. end of story.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa niiviisi joosta lahmid? Jõusaal + 2-3 korda aeroobset (kiirkõnd lindil või õues, ratas vms) piisab täiesti. Vastasel korral oled varsti vigastustega kimpus. Tee intensiivseid jõutrenne ja rasv põleb ka ideaalselt.

Sinu näitajatega ei olekski aeroobset vaja rohkem kui 2-3 korda nädalas, kui sedagi. Enesetunde pärast võid teha muidugi, aga nn hullu panna sellega ei maksa. Ega sa maratoniks ei treeni. Ujumine on muidugi omal kohal, seda võiks isegi teha- masseerob ja lõdvestab.

Võrdluseks- mul endal aeroobne juba pikemat aega täiesti 0, kuid kehalised katsed tegin oluliselt paremini kui aasta tagasi (jooks 3km- eelmiseks korraks kusjuures harjutasin, kuna lisaks oli vaja veel täita ujumise norm 200m...), ning ka paremini kui pool aatat tagasi. Ehk 0 aeroobse juures on mu kehalised võimed ses suhtes kasvanud, mitte kahanenud. Samas on jõutrennid intensiivsed ja see hoiab ning arendab ka aeroobseid ning anaeroobseid võimeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa niiviisi joosta lahmid? Jõusaal + 2-3 korda aeroobset (kiirkõnd lindil või õues, ratas vms) piisab täiesti. Vastasel korral oled varsti vigastustega kimpus. Tee intensiivseid jõutrenne ja rasv põleb ka ideaalselt.

pole võimalust kiirkõnniks lindil ning ratta sõit ei istu mulle kohe üldsegi mitte ja jooksma hakkan ma igaljuhul iga hommik, kui Paikuse politseikolledžisse minek, siis on iga hommik jooksmine seal ju, sellest pääsu ei ole...

Intensiivseid jõutrenne?

Räägi palun lähemalt? :P

Ei tea intensiivsest jõutreeningust midagi

olen ainult HITT'i kohta lugenud ;)

Ning küsimus ROtterile:

Püramiidi teha iga surumise ajal?

Muudetud kasutaja Skarabeus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Intensiivne jõutrenn, ehk jõusaalitrenn , mis näeb ka trenni moodi välja ehk siis see, et sa endast maksimumi annad iga trenn ;)

Seda teen ma iga kord, alati peale jõusaali lähen nagu sült minema, energiatase on pmt miinimum :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis on ju kõik hästi :P

Seda küll jah, aga mul ei taha surumisraskused kuidagi juurde tulla...

see on hetkel üks probleemne asi, kui sinna kooli lähen

Mingi 3me kuuga tuli ainult 5kg juurde :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pole võimalust kiirkõnniks lindil ning ratta sõit ei istu mulle kohe üldsegi mitte ja jooksma hakkan ma igaljuhul iga hommik, kui Paikuse politseikolledžisse minek, siis on iga hommik jooksmine seal ju, sellest pääsu ei ole...

Intensiivseid jõutrenne?

Räägi palun lähemalt? :P

Ei tea intensiivsest jõutreeningust midagi

olen ainult HITT'i kohta lugenud ;)

Äh ära mõte üle. Olen käinud nii Paikusel kui Sisekaitseakadeemias (viimase lõpetasin), ei surnud ära, kuigi enne seda spordiga kokkupuude pikka aega peaaegu puudus (noh, koolis tegin palju vaja oli ja kunagi sai tegeletud intensiivselt võistlustantsuga, aga no see oli ikka väga ammu). Võrreldes sellega, mis meie ajal seal koolides oli, on praegune lapsemäng, nii et take it easy ;)

Ma muidugi ka kartsin enne Paikust, jooksin mõnda aega ka iga päev 10 km jne, kooli algades aga oli mul juba luuümbrise põletik ja ei olnud just meeldiv õppusi kaasa teha. Kuna meil oli Paikusel meeletu koormus (päevade viisi hommikust õhtuni ainult füüsiline, va lõunapaus ja mõni üksik tubane loeng sekka- stabiilselt olime üle kere sinised ka), siis esimese 2 nädalaga ühtlustus kõigi tase (mis enne oli äärmusest äärmusesse- oli sportlasi, oli täiesti võhikuid). No aga see oli ka 9 aastat tagasi, ja meid treeniti veidi teistsuguse programmi järgi. Hommikujooks ei ole seal ka midagi hullu- lõpuks jooksed, ise magad samal ajal :o

Intensiivne jõutrenn- kasuta superseeriad või jäta seeriate vahele lihtsalt hästi lühikesed pausid. Pikka aega ei saa kasutada- ületreeningu oht! Kui puudub põhjalikum jõusaali kogemus, siis ei soovita ka katsetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selleks tegingi editi, juba enne seda kui postitasid :P ma ei vaidlegi sulle vastu ja diplom on sul tõesti ilus ;) ma lihtsalt rääkisin kuidas mul tuli. ja kui areng toimus sel viisil, ju siis on sellest kasu. end of story.

Teatud vanuseni kasvab inimese jõud ka ilma trenni tegemata, asi on jõu juurdekasvu kiiruses ja suuruses. Oleksid sa seda teadnud, oleksid tulemused paremad olnud. Oleks... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äh ära mõte üle. Olen käinud nii Paikusel kui Sisekaitseakadeemias (viimase lõpetasin), ei surnud ära, kuigi enne seda spordiga kokkupuude pikka aega peaaegu puudus (noh, koolis tegin palju vaja oli ja kunagi sai tegeletud intensiivselt võistlustantsuga, aga no see oli ikka väga ammu). Võrreldes sellega, mis meie ajal seal koolides oli, on praegune lapsemäng, nii et take it easy :P

Ma muidugi ka kartsin enne Paikust, jooksin mõnda aega ka iga päev 10 km jne, kooli algades aga oli mul juba luuümbrise põletik ja ei olnud just meeldiv õppusi kaasa teha. Kuna meil oli Paikusel meeletu koormus (päevade viisi hommikust õhtuni ainult füüsiline, va lõunapaus ja mõni üksik tubane loeng sekka- stabiilselt olime üle kere sinised ka), siis esimese 2 nädalaga ühtlustus kõigi tase (mis enne oli äärmusest äärmusesse- oli sportlasi, oli täiesti võhikuid). No aga see oli ka 9 aastat tagasi, ja meid treeniti veidi teistsuguse programmi järgi. Hommikujooks ei ole seal ka midagi hullu- lõpuks jooksed, ise magad samal ajal :D

Intensiivne jõutrenn- kasuta superseeriad või jäta seeriate vahele lihtsalt hästi lühikesed pausid. Pikka aega ei saa kasutada- ületreeningu oht! Kui puudub põhjalikum jõusaali kogemus, siis ei soovita ka katsetada.

Hmmm, kui sa räägid, et Paikuse kool pole enam nii hull, eks ma siis võtan asja natukene vabamalt. Aga plaan on küll sinna kõvasti trenni minna tegema :P

Tahaks kahe aastaga vähemalt 10-15kg juurde võtta, seega treenimine tuleb päris põhjalik. ;)

Mõtlesin ka toitumis+treeningkava tellida, aga seal ei saa vist toitumiskava kõigeparemini jälgida, kuna söök tehakse ju kokkade poolt valmis ja kahtlen, et nad erisoove täidavad seal :D

Superseeriad?

Ütlen ausalt, kõik need tähtsad sõnad ei ütle mulle kahjuks midagi, pole teooriat eriti uurinud (välja arvatud, kuidas harjutusi teha) ;) ning iga seeria vahel on oma 1-1.5 minutit pausi, et kui üks lihasgrupp on tehtud (näiteks rind) on higi otsaees lahti :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmmm, kui sa räägid, et Paikuse kool pole enam nii hull, eks ma siis võtan asja natukene vabamalt. Aga plaan on küll sinna kõvasti trenni minna tegema :P

Tahaks kahe aastaga vähemalt 10-15kg juurde võtta, seega treenimine tuleb päris põhjalik. ;)

Mõtlesin ka toitumis+treeningkava tellida, aga seal ei saa vist toitumiskava kõigeparemini jälgida, kuna söök tehakse ju kokkade poolt valmis ja kahtlen, et nad erisoove täidavad seal :D

Superseeriad?

Ütlen ausalt, kõik need tähtsad sõnad ei ütle mulle kahjuks midagi, pole teooriat eriti uurinud (välja arvatud, kuidas harjutusi teha) ;) ning iga seeria vahel on oma 1-1.5 minutit pausi, et kui üks lihasgrupp on tehtud (näiteks rind) on higi otsaees lahti :o

No vot aga siis jäta teinekord väiksem paus, nii 15-30 sek, ja kasuta väiksemaid raskusi vahelduseks.

Ega seal erisoove jah ei täideta, lisavalk tasub aga ikka kaasa võtta. Jõusaal oli minu mäletamist mööda suht ok, eks ise pead end sinna vedama, kui päevastest trennidest jaksu üle jääb. Meil võtsid kõik kolinal aga alla, kuna aeroobset-anaeroobset oli nii palju, ja lõuna ajal eriti süüa ei saanud (ega ei söö ju kui tead et 10 km rivijooksu tuleb kohe peale sööki :P)

Aga nohh ma ikka meenutan et see oli 9 aastat tagasi, ja praegu on seal väga suur naiste osakaal (tol ajal oli 1-2 naist terve kooli peale :D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rotter, jap, sul on õigus, ja selleks teengi viimased pool aastat püramiidi, kuna mul jäi 70 peal seisma. aga tal oli eesmärgiks 65, 70 ja minul tuli niimoodi kiiresti :P

teen praegu 1. seeria 60% maximumist 12 korda, teine seeria 70-75% maxist 10 korda, 3s seeria 80% maxist 7x ja viimane seeria 90% maxist 4-5 korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×