Jump to content
algaja12

täisteraleib

Recommended Posts

Lihtsalt väikese mõttevälgatusena... Ei jõua kohale, kuidas tuleb mõnel inimesel pähe rääkida, et leib on tervist kahjustav ning seda ei tohiks süüa. Leib on olnud eestimaa inimese laual juba aastasadu ning kuhugi ta sealt kaduda ei kavatse. Kas leib on kellegi arvates meie varajase suremuse põhjus? Vaevalt küll.

Mina leivast ei loobu ega kavatsegi teha. Tunnen, et minu keha ja treening on paremas rütmis, kui tarbin teraviljatooteid (eelkõige Fazeri täisterviilud) ning väheselt/mõõdukalt rasvu.

Leiba ei soovitata süüa inimestel, kellel on mao ülihappesus ja teatud mao-sooletrakti haigused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul on tugev ideefix, aga lohuta ennast sellega, et see on enamikel. Lihtsalt keeldutakse omaks võtmast informatsiooni, mis on vastuolus seni õpituga, sest see tekitab sügava pettumistunde. Ülalolev ongi tüüpiline vastureaktsioon.

Mul ei ole mitte ideefix info vastu, mis ei ole kooskõlas varem õpituga, vaid räägin sellest, mida tunnen ka oma keha järgi. Tublisti treeniva inimesena on mul palju parem enesetunne ja areng, kui tarbin teraviljatooteid. Olen proovinud ka Fred Antsoni põhimõtetel dieeditada, kuid see ei olnud üldse nii sobiv minu organismile.

Leiba ei soovitata süüa inimestel, kellel on mao ülihappesus ja teatud mao-sooletrakti haigused.

Nõustun. Füüsiliste iseärasustega või meditsiinilistel põhjustel on see kahtlemata õige. Minu väide oli just nimelt enda seisukohalt väljendatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et,siis jah väga hea et ma vastuse oma küsimusele sain ja siin mingit 2lk pikkust diskusiooni leiva kasulikkuse\kahjulikkuse kohta ei tulnud ;)

Valides t2isteraleiba p88ra t2helepanu j2rgnevale:

1. et ta ei sisaldaks suhkrut.

2. oleks naturaalselt k22ritatud juuretisega

3. ei sisaldaks mitte mingit pruuni siirupit, et leiva v2rvust tumedamaks muuta.

4. mida v2hem ks jahu sisaldab, seda parem

Loodan, et oli abiks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis eestlaste toidulauast te räägite, kui miljonite aastatege oleme jõudnud shimpansist alles 1% kaugusele? Jah, Cheetah elab veel.. aga mis elu see suhkruhaigena on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin on kirjeldatud ikkagi haigust ja mitte seda, et tervele inimesele on teraviljad kahjulikud.

Kuna "ametlikult" on küllastunud rasvades liimaine ja see kleebib end veresoonte külge, siis ei saa kõva häälega rääkida teravilja hävitavast toimest inimese organismile - mida me siis sööma peame?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt väikese mõttevälgatusena... Ei jõua kohale, kuidas tuleb mõnel inimesel pähe rääkida, et leib on tervist kahjustav ning seda ei tohiks süüa. Leib on olnud eestimaa inimese laual juba aastasadu ning kuhugi ta sealt kaduda ei kavatse. Kas leib on kellegi arvates meie varajase suremuse põhjus? Vaevalt küll.

Mina leivast ei loobu ega kavatsegi teha. Tunnen, et minu keha ja treening on paremas rütmis, kui tarbin teraviljatooteid (eelkõige Fazeri täisterviilud) ning väheselt/mõõdukalt rasvu.

Taimsed valgud sisaldavad fütiinhapet ( rutiin - fosfori orgaaniline ühend) ja tema sooli, loomsed valgud seda hapet ei sisalda. Fütiinhape moodustab peensooles Ca, Mg ja Zn ioonidega lahustumatuid ühendeid, mis takistavad nende elementide imendumist soolestikust. Samuti takistab fütiinhape ka Fe imendumist.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna "ametlikult" on küllastunud rasvades liimaine ja see kleebib end veresoonte külge, siis ei saa kõva häälega rääkida teravilja hävitavast toimest inimese organismile - mida me siis sööma peame?

Tundub, et paljud "ametlikud" teooriad on pärit nn. sunnitarkadelt, kes said oma labori jaoks sponsorilt raha ja tõelise teaduse tegemiseks läks väheke liiga kiireks. Aeg on raha ja kui sa tahad olla edukas - paljudel teadlastel on lausa kohustus olla (näida) edukas, siis see tekitabki keskkonna, kus õpitaksegi teatud asju eitama, neist mööda vaatama ja valetama. Seda on väitnud teadusfilosoofid.

P.S. Lugesin täna dieet.ee-d, kus väideti väga kindlalt, et küllastumata "head" rasvad on neutraliseerivad "halbade" küllastunud rasvade kahjuliku toime. Raha paneb rattad ikka igatpidi käima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valides t2isteraleiba p88ra t2helepanu j2rgnevale:

1. et ta ei sisaldaks suhkrut.

2. oleks naturaalselt k22ritatud juuretisega

3. ei sisaldaks mitte mingit pruuni siirupit, et leiva v2rvust tumedamaks muuta.

4. mida v2hem ks jahu sisaldab, seda parem

Loodan, et oli abiks...

millised täisteraleivad nendele kriteeriumitele kõige paremini vastavad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii ,kuna mitte ükski siin vastanutest ei ole algsest küsimusest aru saanud siis küsin nüüd nii pidi :kas näiteks fazeri rännumees ja leiburi rukkipala on täisteraleivad või mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teadlastel võttis 50 aastat, et aru saada - kolesteroolil ja küllastunud rasvadel pole veresoonte lupjumisega mingit seost.. aga "unsupported dogma" jätkub endiselt.

Normaalsel inimesel pole 50 aastat vaja mõtelda. 50 sekundit aega, mil veel elevandid, ninasarvikud ja naised olid karvased. Põhilise osa toidust moodustas loomne/rasvane/küllastunud. Kuidas me siiani ilma tablettideta metsikus looduses hakkama saime?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sooviks täpselt teada millised poodides müüdavatest leibadest on need nö kõigekasulikumad täisteraleivad,sooviks siis konkreetseid toote nimesid.Ette tänades.

Jassi seemneleib näiteks või ka Fazeri uus must leib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin foorumis pole mõtet enam teravilja koha pealt sõna võtta ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ,kuna mitte ükski siin vastanutest ei ole algsest küsimusest aru saanud siis küsin nüüd nii pidi :kas näiteks fazeri rännumees ja leiburi rukkipala on täisteraleivad või mitte?

Ma ju vastasin kohe alguses, et Fazeri t2isteraviilud on igati luks.

Vastab samuti Aile toodud punktidele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teadlastel võttis 50 aastat, et aru saada - kolesteroolil ja küllastunud rasvadel pole veresoonte lupjumisega mingit seost.. aga "unsupported dogma" jätkub endiselt.

Normaalsel inimesel pole 50 aastat vaja mõtelda. 50 sekundit aega, mil veel elevandid, ninasarvikud ja naised olid karvased. Põhilise osa toidust moodustas loomne/rasvane/küllastunud. Kuidas me siiani ilma tablettideta metsikus looduses hakkama saime?!

Inimene on loodud terveks ja tugevaks... on v2ga hea. ;)

Arst ytleb sulle selle peale, et eluiga oli siis ka paaaaaalju lyhem... Vaat nii! ... v6i siis ytleb sulle, et k6ige ohtlikumad on need, kes v2he teavad.;)

Ma arvan, et ma leiaks veel m6ne lause, kuidas kolesterooli "tapva" olemuse teemat summutada :D

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×