Jump to content
w770

Mida süüa suvel?

Recommended Posts

Tervist!

Küsimus siis selline, et mida süüa suvel, kui trennis enam käia ei saa? Trenniks on ujumine - mitte niisama vaikselt suplemine, vaid ikka pikad distantsid lühikese ajaga. Tavaline oli ~3-3,5 kilomeetrit tunni ajaga. Trenn oli 4 korda nädalas. Liskaks korra nädalas jõusaal + jooks. See hoidis kehakaalu mul stabiilselt alla 100kg, kuid kõhu pealt rasv päris ära ei ole kadunud (kuid oluliselt jäi seda vähemaks). Sel ajal pole jälginud eriti, mida söön ja millal. Ega trenni suvel päris järgi ei jäta, kuid koormus kindlasti väheneb. Jalgrattaga sõidan ja jooksmas käin ikka vaikselt, seega päris ebaaktiivne pole. Aga siiski suvel ei tahaks kaalus juurde võtta ja ümaraks minna, sest trenni vähe. Mis on Teie arvamus toitumise koha pealt? Ise mõtlesin, et peaks söögikordi suurendama 3 korralt 5 korrale ja söögikoguseid vähendama. Aga mida peaks sööma? Magusat meeldib ka aegajalt süüa, kuid sellest peaks vist loobuma?

Hetkel vanust 17, kaal 97-99kg ja pikkust ~188cm. Peaks mainima ka, et olen "suure kondiga".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidukordade vahele ära mitte mingisuguseid snäkke ega maiustusi söö. Pool energiat saa rasvhapetest, teine pool aeglaselt imenduvatest süsivesikutest.

Kommidest ja muust magusast, mis sisaldab suhkrut, pead loobuma. Suhkrut süües tõuseb veresuhkru tase kiiresti ja selletõttu ka insuliini tase ning insuliini toimel algab rasva ladestamine.

Kui sul toitumine väga vale on, siis võid end kasvõi surnuks rabeleda, aga kaalust alla võtta sul ei õnnestu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidukordade vahele ära mitte mingisuguseid snäkke ega maiustusi söö. Pool energiat saa rasvhapetest, teine pool aeglaselt imenduvatest süsivesikutest.

Kommidest ja muust magusast, mis sisaldab suhkrut, pead loobuma. Suhkrut süües tõuseb veresuhkru tase kiiresti ja selletõttu ka insuliini tase ning insuliini toimel algab rasva ladestamine.

Kui sul toitumine väga vale on, siis võid end kasvõi surnuks rabeleda, aga kaalust alla võtta sul ei õnnestu.

Ja valku ei ole vaja süüa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja valku ei ole vaja süüa?

Eks ikka valku on ka vaja. Eriti asendamatutest aminohapetest koosnevaid valke sisaldavaid toiduaineid, nagu näiteks: piimatooted, muna, liha, kala ja kaunviljad.

Aga teemaalgataja soovis kaalu alandada, mitte lihasmassi kasvatada, seega valgud tema menüüs nii tähtsal kohal ei ole, kui lihasmassi kasvatajatel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kui massi kasvatamine esimene eesmärk ei ole, siis sa arvad, et võibki valku mitte süüa? Pool energiast saab pudrust ja pool oliiviõlist?

Teema algatajale: söögikoguseid vähendada ja söögikordi suurendada on üsna mõistlik. Kõige lihtsam oleks toitumiskava tellida, kui ise 100 toitumisalast artiklit läbi lugeda ei viitsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu palju alla polegi vaja saada, konkreetselt lihast ka kasvatada ei soovi (hetkel omale tundub, et lihastega korras, sest joosta jaksan ja mõne lõuatõmbe suudan ka teha). Lihast on tulnud trennist ja jõusaalist, kuid rasv pole kadunud. Kuna siiamaani pole nagu sellest viimasest rohkem vabanenud, siis arvan et asi on toidus ja toitumises kinni.

Esialgu toitumisplaani ei telliks, kuid tõenäoliselt peab ka selle hiljem muretsema (sügiseks, kui korralikult trenni saab jälle).

Kui palju annab tulemust näiteks see, kui süüa senise ebakorrektse ajakava asemel kindlatel kellaaegadel ja väiksemates kogustes, kuid toitu päris valima ei hakka. Magusast hoiduks.

Näiteks sööks sellistel kellaaegadel: 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 ja 21.00. Aga ei oska määrata seda, mida sööma peaks. 9.00 võibolla võileib ja õun, kell 12 mingi valgurikas toit nagu kodujuust vms, kell 15.00 kana/liha riisiga/kartuliga, kell 18.00 kerge söök, 21.00 kerge söök. Ehk keegi minust pädevam isik aitab midagi koostada? Hetkel ei näe mõtet tellida toitumiskava, kuna tösist trenni nagunii pole. Joogiks on mul enamasti piim või jogurt vms.

Muudetud kasutaja w770 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, proovisin midagi kokku panna. Seda siis www.ampser.ee abil.

Hommikul:

2 klaasi piima

1 keskmine ports kaerahelbeputru (piimaga valmistatud)

1 õun

Lõunal:

~300g küpsetatud kana

~200g keedetud riisi

3 klaasi piima

Vahepala:

300g maitsestamata kohupiima, rasvasus 5%

Õhtul:

~400g makarone, keedetud

Ketšupit veidi kõrvale

3 klaasi piima

Hilisõhtul:

1 õun

1 banaan

ampser.ee analüüs oli järgmine:

Kalorsus 3111.27 kcal

Valgud 205.23 g

Rasvad 92.94 g

Süsivesikud 353.4 g

Selline oleks menüü. Mis Te sellest arvate? Ise arvan, et süsivesikuid on vähe, kuid ülejäänud paigas? Kalorsus võiks ka ehk veidi suurem olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

a miks süüa 5 korda päevas? mul on sama eesmärk, et rasva vähendada ja olen söönud ca 7 kuud 2 - 3 korda päevas ja pekiprose ca 19 pealt miski 11 peal ja grammigi lihast pole kaduma läinud. istuv töö

Muudetud kasutaja jaaniuss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
a miks süüa 5 korda päevas? mul on sama eesmärk, et rasva vähendada ja olen söönud ca 7 kuud 2 - 3 korda päevas ja pekiprose ca 19 pealt miski 11 peal ja grammigi lihast pole kaduma läinud. istuv töö

Millest järeldad, et grammigi lihast pole kaduma läinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
a miks süüa 5 korda päevas? mul on sama eesmärk, et rasva vähendada ja olen söönud ca 7 kuud 2 - 3 korda päevas ja pekiprose ca 19 pealt miski 11 peal ja grammigi lihast pole kaduma läinud. istuv töö

Tihedamini süües ainevahetus läheb kiiremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihedamini süües ainevahetus läheb kiiremaks.

Muuseas minul ei ole läinud, isegi toitumiskava jölgides ei läinud... Oldmani soovitused on mu ainevahetuse turbo reziimile pannud :huh: vähe süsiveiskuid ja palju rasva (head rasva) samuti palju valku ja ma ise olen tulemusega VÄGA rahul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tihedamini süües ainevahetus läheb kiiremaks.

5++ korda süües mul ei õnnestunud nii alla võtta kuigi tegin siis ka iga nädal ca 2 - 3 korda aeroobset. mul oli kusjuures sama asi, et ajasin kaaluga tellitud toitumiskava rida aga ei läinud midagi, juurde kah ei tulnud. ülekaalu kah muidugi metsikut polnud. tarbin siis rohkem süsikaid kui mingi suurem koormus aga muidu suht tagasihoidlikult kuna terve päeva istun sohval :huh: rasvu kasutan ohtralt ja enamus süsikad puuviljast, juurviljast.

Muudetud kasutaja jaaniuss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, proovisin midagi kokku panna. Seda siis www.ampser.ee abil.

Hommikul:

2 klaasi piima

1 keskmine ports kaerahelbeputru (piimaga valmistatud)

1 õun

Lõunal:

~300g küpsetatud kana

~200g keedetud riisi

3 klaasi piima

Vahepala:

300g maitsestamata kohupiima, rasvasus 5%

Õhtul:

~400g makarone, keedetud

Ketšupit veidi kõrvale

3 klaasi piima

Hilisõhtul:

1 õun

1 banaan

ampser.ee analüüs oli järgmine:

Kalorsus 3111.27 kcal

Valgud 205.23 g

Rasvad 92.94 g

Süsivesikud 353.4 g

Selline oleks menüü. Mis Te sellest arvate? Ise arvan, et süsivesikuid on vähe, kuid ülejäänud paigas? Kalorsus võiks ka ehk veidi suurem olla?

400g õhtul on kindlasti liig. Makaronid ei ole üldse kõige parem asi, mida õhtul süüa..kui üleüldse..

Mina sööks pigem midagi valgurikast õhtul - eriti 2 viimast söögikorda. Populaarne strateegia on selline, et päeva alguses süüakse rohkem süsivesikuid. Mida õhtu poole, seda vähem süsivesikuid ja rohkem valke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
400g õhtul on kindlasti liig. Makaronid ei ole üldse kõige parem asi, mida õhtul süüa..kui üleüldse..

Populaarne strateegia on selline, et päeva alguses süüakse rohkem süsivesikuid. Mida õhtu poole, seda vähem süsivesikuid ja rohkem valke.

Ära usu igasuguseid tibiajakirju. Mõtle oma peaga ka natuke ja arvesta inimese füsioloogiaga.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3105

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ROtter: kui paljud kulturistid on siis minu kirjeldatud strateegiaga suurepärase vormi on teinud enne võistlusi? Millegi pärast ma ei tahaks uskuda, et nemad tibiajakirjadest seda õppinud on. See Fredi toitumissoovituste propaganda on viimasel ajal juba usufanatismiks muutunud. Inimesed on aastaid ja aastaid jälginud teisi põhimõtteid ja väga edukalt hakkama saanud. Ka ise olen 24kg alla võtnud sellise toitumisega.

Kui palju need Fredi soovitused reaalselt toimivad, veel ei ole selge. Ma ei väida, et ei tööta, pole ise eriti läbi katsetanud. Aga ma ei tea ka ühtegi kulturisti, kes neid jälgiks ja edukalt vormi teeks. Aga võib-olla nad kulturistide peal ei töötagi, vaid töötavad ainult mittetreenitavate inimeste peal. Kes seda ikka teab..

Aga ma ei julgeks küll öelda, et vot nüüd peab niimoodi toituma, nagu Fred ütleb. Ja kõik, mida varem tehti, on vale. Mis sest, et vanad toitumisharjumused töötasid ka hästi. Liiga radikaalne ei maksa olla, ma arvan.

Aga ROtter...kurb, et ka sina "ajubiokeemiafanaatikuks" hakkanud oled ja eirad kõike, mis varem tehti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ROtter: kui paljud kulturistid on siis minu kirjeldatud strateegiaga suurepärase vormi on teinud enne võistlusi? Millegi pärast ma ei tahaks uskuda, et nemad tibiajakirjadest seda õppinud on. See Fredi toitumissoovituste propaganda on viimasel ajal juba usufanatismiks muutunud. Inimesed on aastaid ja aastaid jälginud teisi põhimõtteid ja väga edukalt hakkama saanud. Ka ise olen 24kg alla võtnud sellise toitumisega.

Kui palju need Fredi soovitused reaalselt toimivad, veel ei ole selge. Ma ei väida, et ei tööta, pole ise eriti läbi katsetanud. Aga ma ei tea ka ühtegi kulturisti, kes neid jälgiks ja edukalt vormi teeks. Aga võib-olla nad kulturistide peal ei töötagi, vaid töötavad ainult mittetreenitavate inimeste peal. Kes seda ikka teab..

Aga ma ei julgeks küll öelda, et vot nüüd peab niimoodi toituma, nagu Fred ütleb. Ja kõik, mida varem tehti, on vale. Mis sest, et vanad toitumisharjumused töötasid ka hästi. Liiga radikaalne ei maksa olla, ma arvan.

Aga ROtter...kurb, et ka sina "ajubiokeemiafanaatikuks" hakkanud oled ja eirad kõike, mis varem tehti.

See ei ole Fredi väljamõeldud teooria, ta lihtsalt kirjutas sellest siia foorumisse artikli.

Sa ise ei ole katsetanud, nagu sa kirjutad, aga maha teed küll. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean, et see ei ole Fredi välja mõeldud. Ta lihtsalt üritab neid põhimõtteid populariseerida ja ma ei pane seda ka pahaks. Ma ei usu, et ta mingit omakasu sellest saada üritab. Ta lihtsalt usub sellesse ja soovib teistele head. Noh, teisi, kes seda propageerivad, puudutab see ka ilmselt. Ja ma ei ürita ka seda maha teha, ma ei väida ka, et see ei tööta. Võib täitsa töötada. Samas ma väidan, et teised põhimõtted, mida vanasti propageeriti, töötavad ka. Selle pärast mulle eriti ei meeldi, kui surmkindlalt väidetakse, et vot need uued põhimõtted on 100% õiged, aga vanad on tibiajakirjadest võetud ja unustage need üldse ära.

Sama lugu kehtib ka aeroobse treeningu kohta. Vahepeal oli meil siin palju HIITi fanaatikuid, kes surmkindlalt väitsid, et aeroobne treening (pikajaline madala pulsiga töö) on täiesti vale, rikub vormi ja kahjustab tervist jne. Kuigi veel mõned aastad tagasi kasutasid kõik kulturistid ja muidu sportlased tavalist aeroobset treeningut vormi tegemisel. Ja ma usun, et 90% sportlasi kasutab seda ka praegu olenemata sellest, et mõned hakkasid väitma, et see on vale ja ei tööta. Kui varem töötas, miks ta peaks nüüd mitte töötama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen selle aasta algusest (tegelikult jaanuari kolmandast nädalast) jälginud toitumist ja teinud korralikult trenni (samuti tegin lõpparve suitsetamisega).

Üldine strateegia:

Toitumine:

Süsivesikud suht maas, ainult hommikul (pisut ka lõunal) ja peale trenni taastusjoogist (lisaks ka aeg ajalt õun vms)

See et mainin, et süsivesikud suht maas ei tähenda mingit labori tingimustes jälgimist loomulikult, kui söön õhtul kanafileed, siis klaas keefiiri kõrvale ja ikka saab sealt ka süsivesikuid, samuti päevapeale mõni tomat, paprika või porgand, samuti süsivesik jne.

Toidukordi 4-6 (olenevalt kuidas päev kujuneb, mis kell tõusen ja kas on trennipäev või mitte)

Tarbin päeva peale toidukordade vahel vett nii palju kui isu on, umbes 1,5-2l lisaks 1-2 tassile kohvile (pool tundi ennem söömist ei joo).

Trenni ajal joon fatburnerit (võimalik, et ei toimi otseselt, aga kuna maitse ok siis on kuidagi jäänud nii)

Täpset kava ei hakka välja tooma, kuna see ei oma tähtsust, nagunii muudan koguaeg seda, kuna kaalu langedes kogused ja asjad mida tarbin muutunud, ütleme nii, et piisavalt juurvilju, rasvu jne (loomulikult valgud esikohal ikka).

Trenn:

Hetkel olen koormuse viinud 5 trennini nädalas, millest 4x jõusaal erinevateks osadeks jaotatuna igale grupile 1x nädalas, ning 1x aeroobne.

Peale igat jõusaalitrenni 130-140 pulsivahemikus aeroobset pool tundi (aeroobsepäeval tund)

Tulemused:

Jõunäitajate langus umbes 5% (kui sedagi, mõned asjad isegi arenenud)

Kehakaal oli jaanuari alguses peale trenni 130,8kg (see siis hommikuse tühimassina kuskil 129-129,5kg), tänahommikune tühikaal oli 106,7kg

Igasugu teooriate põhjal teen kõike valesti, nimelt peaks just peale trenni unustama süsivesikud, samuti hommikul, ning lisama õhtul neid. Trennikohapealt on absoluutselt vale ja meeletult vormi hävitav teha üldse aeroobset jne.

Jutu point on see, et isegi kui ma oleks kõiki tarku põhitõdesid järginud teisiti poleks tervislik kehakaalulangus olnud kuidagi suurem, jah, võimalik et olen hävitanud pisut rohkem lihasmassi kui meeletult näpuga järge ajades eri teooriates, aga üldiselt olen tulemusega rahul 5 kuu kohta (umbes -1kg nädalas). Rahuldava kehakaaluni (pigem küll välimuseni) on veel pisut minna, kuid pole hullu, tulemused motiveerivad.

Edu kõigile ja oluline on ikka järjepidevus, olenemata mis tee valida, pikemas perspektiivis kujuneb nagunii tulemuste ilmnedes asi ümber.

Edit: lisainfona veel, et olen jõusaali harrastanud kuskil 9-10 aastat kokku, lihtsalt on perioodid kus koormus väiksem ja aeg ajalt on olnud lisaks ratas, ujumine, jooks. Vorm oli nii käest ära lihtsalt sellel põhjusel, et toitumine paigast ära ja eks trennikoormus oli ka suht maas mingi perioodi, umbes 1-2 trenni nädalas.

Muudetud kasutaja Alfonze poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida süüa suvel.....

Puuvilju ja juurvilju ning otseloomulikult liha... see on asendamatu asi :huh:

Ja ära unusta piima ja muna tooteid :P Energia rikast toitu :P

Piimast ja munast on energiarikkamaid asju oioi kui palju, need pigem kuskil keskpärased.

Aga piim (kui kannatab) ja muna loomulikult peaks menüüs olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×