Jump to content
legalfella

Mai Maser in heat

Recommended Posts

http://www.tarbija24.ee/100608/esileht/olu...toit/336049.php

no tõesti, tänane päev algas suht hästi, kuna see artikkel ette juhtus.

ausalt, ma ei mingi arvamusliider või midagi, isegi vaevalt aastajagu toitumise ja treeningu alal ennast harinud, aga no tule taevas appi! kust sihukesed välja ronivad!!?? :P

kuna viha endas hoidmine pidavat samuti vähki tekitama, siis elagem ennast siin välja! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.tarbija24.ee/100608/esileht/olu...toit/336049.php

no tõesti, tänane päev algas suht hästi, kuna see artikkel ette juhtus.

ausalt, ma ei mingi arvamusliider või midagi, isegi vaevalt aastajagu toitumise ja treeningu alal ennast harinud, aga no tule taevas appi! kust sihukesed välja ronivad!!?? :P

kuna viha endas hoidmine pidavat samuti vähki tekitama, siis elagem ennast siin välja! :D

Mis seal siis sinu meelest valesti oli? Tavalise, sporti mittetegava ja füüsiliselt mitte eriti aktiivse inimese jaoks täiesti ok ju. Kui inimesed sedagi suudaks järgida mis seal soovitatud oli siis oleks kõik väga hästi. Kahjuks on suur osa inimestest, inimkonnast üldse ma julgen öelda hoopis kehvema igapäevase enesetankimisega.

Aga sa käi oma soovitused siinkohal välja, vaatame kõik üheskoos üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal siis sinu meelest valesti oli? Tavalise, sporti mittetegava ja füüsiliselt mitte eriti aktiivse inimese jaoks täiesti ok ju. Kui inimesed sedagi suudaks järgida mis seal soovitatud oli siis oleks kõik väga hästi. Kahjuks on suur osa inimestest, inimkonnast üldse ma julgen öelda hoopis kehvema igapäevase enesetankimisega.

Aga sa käi oma soovitused siinkohal välja, vaatame kõik üheskoos üle.

No ilmselt tehakse mind siin nüüd saepuruks, aga noh, raske treeningul, kerge lahingus.

Esiteks mulle ei istunud see, et ta soovitas seal tarvitada Rama margariine, milles olevat A, D ja E vitamiine ning omega-3-rasvhappeid. Üldiselt olen lugenud, et margariinid ei ole väga head nendes olevate transrasvhapete tõttu, seda on siin korduvalt rõhutanud ROtter, nt "Margariin sisaldab trans-rasvhappeid, mis ei ole samuti tervisele kasulikud, et mitte öelda, on kahjulikud. Sellest aga kõva häälega ei räägita. Valida tuleks siiski või." Loomulikult on need vitamiinid ja rasvhapped inimesele vajalikud, aga ma ei usu, et neid on Rama margariinides piisavalt, et kogu halb ära neutraliseerida. Ja üldse, mainida omega-hapete soovitatavate allikatena muu hulgas ka margariine...kas ma saan tõesti asjadest nii valesti aru või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal siis sinu meelest valesti oli?

Ei ole sõnagi kõige elementaarsemast toitumises - oomega3 / oomega6 suhe ja transrasvad. Reklaamida Rama margariini oomega-3 saamiseks - no tule taevas appi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ilmselt tehakse mind siin nüüd saepuruks, aga noh, raske treeningul, kerge lahingus.

Esiteks mulle ei istunud see, et ta soovitas seal tarvitada Rama margariine, milles olevat A, D ja E vitamiine ning omega-3-rasvhappeid. Üldiselt olen lugenud, et margariinid ei ole väga head nendes olevate transrasvhapete tõttu, seda on siin korduvalt rõhutanud ROtter, nt "Margariin sisaldab trans-rasvhappeid, mis ei ole samuti tervisele kasulikud, et mitte öelda, on kahjulikud. Sellest aga kõva häälega ei räägita. Valida tuleks siiski või." Loomulikult on need vitamiinid ja rasvhapped inimesele vajalikud, aga ma ei usu, et neid on Rama margariinides piisavalt, et kogu halb ära neutraliseerida. Ja üldse, mainida omega-hapete soovitatavate allikatena muu hulgas ka margariine...kas ma saan tõesti asjadest nii valesti aru või?

parem on kui saad omega3 ja osad vitamiinid kätte, kui nende defitsiit , tavainimesele täiesti normaalne margariini süüa, tegu pole jällegi dieedi või kulturismiga

muidu jah ,margariinidele tuleks eelistada "puhast" võid, vähemalt 85%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Udujutt. Mis on tavainimese ja kulturisti vahe margariini tarbides?

ütled sa keskmisele inimesele et nüüd hakkad oliiviõli ja kalaõli jooma! ta näitab sulle keskmist ja mekib margariini

Mis on tavainimese ja kulturisti vahe margariini tarbides?

tulemus on ju sama, lihtsalt kulturist sööb seda, mida keha vajab, mittemaitsvaid toite jne. Keskmist inimest eriti ei huvitagi mida ta sööb, KÕIK ON MAITSES, muidugi ideaalis oleks kena ,kui ta napsutaks kalaõli ja oliiviõli margariini asemel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sellest siis normaalse teeb? :huh:

Mina ei ole kulturist ja mingit näppu ma õlide peale ei näita. Pealegi pole õlide joomine üldse vajalik - söö kala ja tee oliivõlist salatikastet.

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei mõista mis teema algatajat nii pöördesse ajas:) Kui oled nii kõva kulturist või mingi muu ala sportlane, siis toitud ju niikuinii spetsiaalkava järgi! Rahu, ainult rahu, muidu tõmbad veel deprekasse ennast:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga tubli. Margariin on keemia ja oomega-3 ei säili. Tehis A-vitamiin ja D2 ei tohi inimene süüa! Eile jäi näppu Fazeri "Südame Sepik" vms toode, see oli valmistatud samuti margariini ja taimõlidega - see pole kindlasti erand (see polnud minu ostetud - 1.a. juba gluteenivaba).

Tüüpiline Margariin:

Edible oils,

edible fats,

salt or potassium chloride,

ascorbyl palmitate,

butylated hydroxyanisole,

phospholipids,

tert-butylhydroquinone,

mono- and di-glycerides of fat-forming fatty acids,

disodium guanylate,

diacetyltartaric and fatty acid esters of glycerol,

Propyl, octyl or dodecyl gallate (or mixtures thereof),

tocopherols,

propylene glycol mono- and di-esters,

sucrose esters of fatty acids,

curcumin,

annatto extracts,

tartaric acid,

3,5,trimethylhexanal,

ß-apo-carotenoic acid methyl or ethyl ester,

skim milk powder,

xanthophylls,

canthaxanthin,

vitamins A and D.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei mõista mis teema algatajat nii pöördesse ajas:) Kui oled nii kõva kulturist või mingi muu ala sportlane, siis toitud ju niikuinii spetsiaalkava järgi! Rahu, ainult rahu, muidu tõmbad veel deprekasse ennast:)

ei ole kulturist ega muu profisportlane, kuigi spordiga regulaarselt siiski tegelen. nagu avarepliigis ka märkisin, tean toitumisest siiski suhteliselt vähe. ja toitumiskava järgi ka ei toitu.

ma absoluutselt ei väida seda, et artikkel oli üks suur lollus, kuna seal esines ka täitsa mõistlikku teksti. aga kui keegi nimetab ennast toitumisspetsialistiks (loodame, et seda tiitlit ei kleepinud talle külge ajakirjanik tähelepanu tõmbamis eesmärgil), siis tuleks hoiduda mõningatest kategoorilistest väidetest, millest ka lihtinimene võib valesti aru saada.

näiteks artikli pealkiri, et süüa tuleb kolm korda päevas. Mati tänavalt saab teada, et tema päevane kaloraaž on 3000 kcal ja siis loeb seda artiklit ja arutleb, et kui 3000 pean päevas sööma ja kolm korda, siis iga korda ca 1000 kcal. ilmselt tuleks soovitada menüü jaotamist suurema arvu toidukordade vahel, muidu juhtubki nii, et kolm korda päevas paisatakse kehasse liiga suur kogus toitu, mille all organism ägab ja millest osa selle tagajärjel rasvadeks ladestatakse.

ja teiseks see, et õhtusöök kell 19 ja mitte hiljem. see, millal peaks viimast korda sööma, sõltub ju nii paljudest asjaoludest, näiteks sellest, mida päeva jooksul varem ja kui palju on söödud, kas õhtul tehakse sporti, mis kell magama minnakse jne. aga "spetsialist" kirjutab, et peale kella seitset enam mitte-üks-amps. ma mõistan, et ilmselt tahtis ta edastada sõnumi, et ei maksa õhtusööki ette võtta pool tundi enne magamaminekut ja õhtu otsa ei maksa teleka ees näksida, aga selle sõnumi edatamine minu hinnangul küll hästi välja ei kukkunud.

need on ju sellised asjad, mille puhul ei tohiks ju eriti vahet olla, kas sa oled sportlane või seesamune Mati tänavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ole kulturist ega muu profisportlane, kuigi spordiga regulaarselt siiski tegelen. nagu avarepliigis ka märkisin, tean toitumisest siiski suhteliselt vähe. ja toitumiskava järgi ka ei toitu.

ma absoluutselt ei väida seda, et artikkel oli üks suur lollus, kuna seal esines ka täitsa mõistlikku teksti. aga kui keegi nimetab ennast toitumisspetsialistiks (loodame, et seda tiitlit ei kleepinud talle külge ajakirjanik tähelepanu tõmbamis eesmärgil), siis tuleks hoiduda mõningatest kategoorilistest väidetest, millest ka lihtinimene võib valesti aru saada.

näiteks artikli pealkiri, et süüa tuleb kolm korda päevas. Mati tänavalt saab teada, et tema päevane kaloraaž on 3000 kcal ja siis loeb seda artiklit ja arutleb, et kui 3000 pean päevas sööma ja kolm korda, siis iga korda ca 1000 kcal. ilmselt tuleks soovitada menüü jaotamist suurema arvu toidukordade vahel, muidu juhtubki nii, et kolm korda päevas paisatakse kehasse liiga suur kogus toitu, mille all organism ägab ja millest osa selle tagajärjel rasvadeks ladestatakse.

ja teiseks see, et õhtusöök kell 19 ja mitte hiljem. see, millal peaks viimast korda sööma, sõltub ju nii paljudest asjaoludest, näiteks sellest, mida päeva jooksul varem ja kui palju on söödud, kas õhtul tehakse sporti, mis kell magama minnakse jne. aga "spetsialist" kirjutab, et peale kella seitset enam mitte-üks-amps. ma mõistan, et ilmselt tahtis ta edastada sõnumi, et ei maksa õhtusööki ette võtta pool tundi enne magamaminekut ja õhtu otsa ei maksa teleka ees näksida, aga selle sõnumi edatamine minu hinnangul küll hästi välja ei kukkunud.

need on ju sellised asjad, mille puhul ei tohiks ju eriti vahet olla, kas sa oled sportlane või seesamune Mati tänavalt.

1000kcal pole palju süüa, pakk krõpse ja korras, fred soovitab ka 3x päevas süüa iesgi massikasvtuse ajal, umes 1200kcal korraga , viimane toidukord olenes sellest et ärkamine oli kell 9 , ei usu et ta mõtles peale 19.00 ei tohi süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1000kcal pole palju süüa, pakk krõpse ja korras, fred soovitab ka 3x päevas süüa iesgi massikasvtuse ajal, umes 1200kcal korraga , viimane toidukord olenes sellest et ärkamine oli kell 9 , ei usu et ta mõtles peale 19.00 ei tohi süüa.

See on küll nüüd hea soovitus..pakk krõpse. :huh:

Ja tavaline inimene, kes spordiga ei tegele, ei teagi mida tähendab massikasvatus. Me räägime tavaliselt eestlasest, mitte jõusaalihuntidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on küll nüüd hea soovitus..pakk krõpse. :huh:

Ja tavaline inimene, kes spordiga ei tegele, ei teagi mida tähendab massikasvatus. Me räägime tavaliselt eestlasest, mitte jõusaalihuntidest.

loe ikka mille kohta ma kirjutasin, ennem kui häält tõstad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
loe ikka mille kohta ma kirjutasin, ennem kui häält tõstad

Kui ma nüüd Sinu lauset teistpidi analüüsin siis juhul ,kui sa tõid selle lause näitena, millest oleneb viimase söögikorra kellaaeg, siis vabandan ,et ei mõistnud mida sa mõtlesid.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ütled sa keskmisele inimesele et nüüd hakkad oliiviõli ja kalaõli jooma! ta näitab sulle keskmist ja mekib margariini

Mis on tavainimese ja kulturisti vahe margariini tarbides?

tulemus on ju sama, lihtsalt kulturist sööb seda, mida keha vajab, mittemaitsvaid toite jne. Keskmist inimest eriti ei huvitagi mida ta sööb, KÕIK ON MAITSES, muidugi ideaalis oleks kena ,kui ta napsutaks kalaõli ja oliiviõli margariini asemel.

Oh, kui uhked üldistused. Eestis jälgib oma toitumist siis kümmekond inimest, ülejäänuil on täiesti ükskõik, peaasi, et hamba all ei karju.

Muuseas, ma olen täiesti tavaline keskmine inimene, samasugused on minu tuttavad ja meid kõiki huvitab, mida me endale sisse sööme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ilmselt tehakse mind siin nüüd saepuruks, aga noh, raske treeningul, kerge lahingus.

Esiteks mulle ei istunud see, et ta soovitas seal tarvitada Rama margariine, milles olevat A, D ja E vitamiine ning omega-3-rasvhappeid. Üldiselt olen lugenud, et margariinid ei ole väga head nendes olevate transrasvhapete tõttu, seda on siin korduvalt rõhutanud ROtter, nt "Margariin sisaldab trans-rasvhappeid, mis ei ole samuti tervisele kasulikud, et mitte öelda, on kahjulikud. Sellest aga kõva häälega ei räägita. Valida tuleks siiski või." Loomulikult on need vitamiinid ja rasvhapped inimesele vajalikud, aga ma ei usu, et neid on Rama margariinides piisavalt, et kogu halb ära neutraliseerida. Ja üldse, mainida omega-hapete soovitatavate allikatena muu hulgas ka margariine...kas ma saan tõesti asjadest nii valesti aru või?

Ja see oli soovituse kohalt nii suur viga. et kohe öelda kus kohast sellised tulevad. Äkki on toitumisgurul Rama-ga reklaamleping. Sinust on saanud mingil põhjusel suur rasvade valija, kummardaja. " Toidurasvade politsei". Nüüd muud ei näegi, margariin vs. või.

Aga räägi edasi, mis sulle veel ei ISTUNUD, kui kasutada sinu väljendit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja see oli soovituse kohalt nii suur viga. et kohe öelda kus kohast sellised tulevad. Äkki on toitumisgurul Rama-ga reklaamleping. Sinust on saanud mingil põhjusel suur rasvade valija, kummardaja. " Toidurasvade politsei". Nüüd muud ei näegi, margariin vs. või.

Aga räägi edasi, mis sulle veel ei ISTUNUD, kui kasutada sinu väljendit?

Kakle minuga. :huh:

- hommikusöögiks süsivesikud ja järgmine söök kell 12-14, tunned ikka tükk aega nälga, veresuhkru taseme liigne langus

- C-vitamiini suured kogused?

http://www.perearstiselts.ee/ajakiri/cat-285/article_id-179

- oomega-6 rasvhappeid saab inimene piisavalt palju, jälgima peaks hoopis suhet oomega-3

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kakle minuga. :huh:

- hommikusöögiks süsivesikud ja järgmine söök kell 12-14, tunned ikka tükk aega nälga, veresuhkru taseme liigne langus

- C-vitamiini suured kogused?

http://www.perearstiselts.ee/ajakiri/cat-285/article_id-179

- oomega-6 rasvhappeid saab inimene piisavalt palju, jälgima peaks hoopis suhet oomega-3

Ütle koht ja aeg, saame kokku. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kakle minuga. :huh:

- hommikusöögiks süsivesikud ja järgmine söök kell 12-14, tunned ikka tükk aega nälga, veresuhkru taseme liigne langus

- C-vitamiini suured kogused?

http://www.perearstiselts.ee/ajakiri/cat-285/article_id-179

- oomega-6 rasvhappeid saab inimene piisavalt palju, jälgima peaks hoopis suhet oomega-3

Uups, kui hommikut kell 10 süüa, siis peab 12-ni vastu küll. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uups, kui hommikut kell 10 süüa, siis peab 12-ni vastu küll. :huh:

Just, sellega said sa juba kerge "löögi" sisse. Aga räägime nüüd üldisemalt. Inimene kes tavaliselt hommikul suurt midagi seni pole söönud ja nüüd sööb näiteks kell 7.00 soovitatud hommikueine siis vaevalt ta ka veel 12.00 süüa tahab.

Tahan öelda seda, et .... st, et olen veendunud, et väga paljud inimesed söövad ikka üpris valesti ja kui nad hakkaksid Pr.M Maseri soovitusi järgima oleks asi ikka tunduvalt parem. Ideaalis võiks ju norida tema soovitustega aga kas on mõtet?

Toitumiskavad mis mina olen koostanud soovijatele ei ühti kaugelti sellega mida sina Hr Otter õigeks pead, see aga ei tähenda veel, et need ei töötaks või suisa valed oleks. Kõiki hommikuti rasva ja valku sööma panna ei õnnestu. Kuigi see võib pikemas perspektiivis tõesti ka tulemust anda, eriti just mittesportiva inimese puhul. "VÕTAME MÖÖDUKALT" , võtame tasapisi, järk-järgult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×