Jump to content
Ott Kiivikas

Toidulisandid pudru sisse!

Recommended Posts

Olen arvamusel, et toidulisandeid peaks tarbima siiski eraldi, mitte segama neid toidu sisse. Enamik siin foorumis on ju siiski enda lõbuks treenijad, et siis pole vaja ju nii äärmuslikuks minna :huh:

Ma arvan, et enamus ei peaks toidulisasid üldse tarbima. Eriti kui mõelda sellele, kui rikkalikuks on meie toidulaud viimase 15 aastaga muutunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et enamus ei peaks toidulisasid üldse tarbima. Eriti kui mõelda sellele, kui rikkalikuks on meie toidulaud viimase 15 aastaga muutunud.

Olen sinuga nõus :huh:

No proteiini sheik peale trenni on OK, aga peale selle pole küll tarvis midagi tarbida. Toidulaud on küll päris rikkalik, aga hinnad on ka päris kõrged :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen sinuga nõus :huh:

No proteiini sheik peale trenni on OK, aga peale selle pole küll tarvis midagi tarbida. Toidulaud on küll päris rikkalik, aga hinnad on ka päris kõrged :P

No tegelikult, kui nüüd natukene arvutada,siis tänase keskmise palga eest saab tunduvalt rohkem süüa osta kui 15 aasta taguse keskmise eest. :P On ju ka odavaid ja häid valguallikaid:munad,piimatooted ja kindlasti mõni veel :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teine asi on see, et natuke rohkem kui 15 aastat tagasi ei olnud ka väga suurt valikut, et mida osta.

Kui keegi tahab väita, et raha pole, et mitmekesiselt süüa, siis pakun, et sel juhul ei ole raha ka lisanditünne ostmiseks. Pigem on ju viimane luksuskaup.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõik pulbrid, sõltumata sellest, kas tegu on valgu- või taastuspulbritega, põhjustavad lisaks kiirele toitainete imendumisele ka intensiivset insuliinieritust (selles seisnebki ju nenede toimemehhanism!)

Aeglased valgud ei põhjusta ja denatureerimata külmtöödeldud piimavalku võib vähemalt homogeniseeritud pastöriseeritud poepiimast elusamaks pidada :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui Fred Antsonil õigus on, siis peaks ju kõik meie kulturistid ammu juba suhkruhaiged olema?

Millest see siis tuleb?

Miks sa kindel oled, et mõned neist juba ei ole ja et teised ei jää sellesse tulevikus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeglased valgud ei põhjusta ja denatureerimata külmtöödeldud piimavalku võib vähemalt homogeniseeritud pastöriseeritud poepiimast elusamaks pidada :huh:

Et ka valgud võimendavad insuliinieritumist, on vähe teada fakt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen isegi yritanud syveneda rohkem ja v2hem sellesse teemasse, et kumb toitumisviis ikkagi parem on. Parim viis seda teada saada on vast enesetunde j2rgi katse-eksituse meetodil.

Olles parajasti dieedil, tegin seda esimesed kuu aega Fred Antsoni p6him6tetel ning nyydseks muutsin vastavalt nii, et lylitasin taas sisse just sysivesikud ning v2hendasin rasva.

Hetkeseisul kiidaksin pigem viimast varianti, kuid aeg selleks veel varajane.

Kindlasti varsti proovin veelkord ymber teha oma toitumiskava, kuid eks ma annan sellest ka parema ylevaate, kui aeg edasi l2heb. Miskip2rast suurem rasvakogus menyys ei sobi minule kohe yldse.

Jah, minu suurim probleem ongi praegu sangad - mujal seda rasva justkui v2ga v2he alles. Aga siiski tundub, et praegu (sysikatega toitumisel) suudan seda kiiremini kulutada kui enne. Trennis on parem enesetunne, energiat j2tkub rohkem ja seedimine on kiirem.

Pikemalt kirjutan sellest yhel ilusal p2eval oma blogis, praegu sinna sissekandeid ei tee, et v2ltida hetkeemotsioone.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis seal siis halba, ju siis normaalne insuliini eritus. ja milleks siis tippkulturistid lisa insuliini veel süstivad, et massikoguda. ega insuliin paha pole. anaboolne toime.

Nii toimides suureneb diabeeti haigestumise risk.

Profikulturistid süstivad endale ka muid hormoone ja väga suurtes kogustes, mis on tervisele väga paha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakanud uut teemat tegema, kuid see süsivesikute ja valkude/rasvade osakaal toidulaual on minu jaoks suur müsteerium!! Nimelt, väidavad siin enamus, et süsivesikuid mitte tarbida liialt, ikka valku- rasva jne. Kuid, kas keegi seletaks ära, miks ma ei tunne ühtegi ülekaalulist taimetoitlast(tunnen nii mõndagi taimetoitlast). Nemad ju peaaegu 100% toituvad süsivesikutest?? See ei ole provotseeriv küsimus, lihtsalt tekkis selline küsimus, millele ma kuigi ise vastata ei oska. Päikest!! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:huh: ausalt või?kus tead ää?

1. Eesti keeles algab lause suure tähega.

2. Peale lauselõpumärki on tühik.

3. Kus asemel oleksid pidanud kirjutama kust, sest sinu lause ülesehitus nõuab küsisõnalt seestütlevas, mitte seesütlevas käändes olemist.

4. Kas su ema ei ole sulle rääkinud, et määgimine ja möögimine ei jäta sinust tarka muljet.

5. Profikulturistid süstivad ka sünteetilist testosterooni, mille tagajärjel võib organismi enda testosteroonitootmine lõppeda ja nad jäävad sünteetilisest testosteroonist sõltuvusse.

6. Pidev ja liigne insuliin veres, mille kutsuvad esile enamasti süsivesikud, kurnab pankrease beetarakke, mistõttu halveneb nende võime toota kvaliteetset insuliini. Seda seisundit nimetataksegi diabeediks.

Muudetud kasutaja oss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakanud uut teemat tegema, kuid see süsivesikute ja valkude/rasvade osakaal toidulaual on minu jaoks suur müsteerium!! Nimelt, väidavad siin enamus, et süsivesikuid mitte tarbida liialt, ikka valku- rasva jne. Kuid, kas keegi seletaks ära, miks ma ei tunne ühtegi ülekaalulist taimetoitlast(tunnen nii mõndagi taimetoitlast). Nemad ju peaaegu 100% toituvad süsivesikutest?? See ei ole provotseeriv küsimus, lihtsalt tekkis selline küsimus, millele ma kuigi ise vastata ei oska. Päikest!! :P

Elevant on taimetoitlane - ta on suur ja peab kogu aeg taimi sööma. Gepard on lihasööja - ta on sale ja sööb korra nädalas. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Elevant on taimetoitlane - ta on suur ja peab kogu aeg taimi sööma. Gepard on lihasööja - ta on sale ja sööb korra nädalas. :huh:

Halb näide, kuna inimeste ja teiste loomade füsioloogia on väga erinev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön hommikuti neli viilu täisteraleiba juustuga ning võtan lonksu kalaõli. Sellegipoolest on kõht paari tunni pärast uuesti tühi. Kui putru söön, on hüpoglükeemia-laks palju karmim ja tuleb oluliselt varem. Kui ainult valku-rasva söön (nt omlett), ei lähe pea kuidagi tööle. Nii et juustuleib on kompromiss süsivesiku- ja valguteooriate vahepeal, samuti kiire ja käepärane.

Kõige kauem pean hommikusöögi peal vastu siis, kui reisimas käin ja hommikuti saab hotellis korralik english breakfast naha vahele keeratud. Scrambled eggs, peekon, grillitud tomat ja seened, röstsai apelsinimarmelaadiga, kausike puuviljasalatit. Sellise kõhutäiega võin nälga tundmata õhtuni välja tiksuda. Aga kesse viitsib kodus igal hommikul sellist pidusööki valmistada. Pealegi peekon ja röstsai on ju ebatervislikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis seal siis halba, ju siis normaalne insuliini eritus. ja milleks siis tippkulturistid lisa insuliini veel süstivad, et massikoguda. ega insuliin paha pole. anaboolne toime.

Jutt käis sellest, et niigi suureulatuslikku eritust pulbritega võimendatakse! Ja võta teadmiseks, et rasvkoe kasv on samuti anabolismi ilming!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
puder aeglased süsivesikud ju mitte suhkrud. arvasin et tegin suure edusammu loobudes jäätistest, kommidest muudest maiustustest ja rämpstoidust. nüüd tulev välja et süütud pudrud ja puuviljad ka kahjulikud vä(hommikul süüa) et hommikul peaks siis nigu valku vaid sööma rasvaga? milleks õhtul puder, milleks neid süsivesikuid õhtul enne magamaminekut?siis ei kuluta enam ju nii nagu hommikul süües päevapeale. omale mul paistab küll et hea kui magusatest süsivesikutest loobusin ja rämpsust,maiustustest. aga näiteks tatraputru või riisiputru tuunikalaga ja puuvilju võib igakell süüa ja kaal aind langeb kõvasti

Ära õienda, oled olnud ju tubli, sul on lihtsalt veel vara uut muutust läbi viia! Tea, et kõikide süsivesikute (nende nimetamine "kiireteks" ja "aeglasteks", samuti "magusateks" ja "mittemagusateks" loob petliku pildi!) saatus jõudmaks verre on laguneda glükoosiks ehk lihtsuhkruks. Selleks, et aru saada, miks on inimesele õhtused süsivesikud soodsad, loe artiklit "Toitumine, ajubiokeemia ja rasvapõletus."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina söön hommikuti neli viilu täisteraleiba juustuga ning võtan lonksu kalaõli. Sellegipoolest on kõht paari tunni pärast uuesti tühi. Kui putru söön, on hüpoglükeemia-laks palju karmim ja tuleb oluliselt varem. Kui ainult valku-rasva söön (nt omlett), ei lähe pea kuidagi tööle. Nii et juustuleib on kompromiss süsivesiku- ja valguteooriate vahepeal, samuti kiire ja käepärane.

Kõige kauem pean hommikusöögi peal vastu siis, kui reisimas käin ja hommikuti saab hotellis korralik english breakfast naha vahele keeratud. Scrambled eggs, peekon, grillitud tomat ja seened, röstsai apelsinimarmelaadiga, kausike puuviljasalatit. Sellise kõhutäiega võin nälga tundmata õhtuni välja tiksuda. Aga kesse viitsib kodus igal hommikul sellist pidusööki valmistada. Pealegi peekon ja röstsai on ju ebatervislikud.

Ainult omlett - seal on ju vähe rasva ja vähe energiat! Sinu hommikusöögi võtmeks oleks rohkem rasva ja rohkem toitu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hüpoglükeemia tekib suhkruhaigel kes süstib ainsut rohkem kui vaja ja süsivesikud-suhkrud verest otsa lõppend, tunnused on, et uimasus, pearinglus, midagi ei saa aru enam, nagu purjus oled...vaevalt, et see sul tekib ilma insuliini süstimata!pudru söömisest? :huh: ja selle hüpoglükeemilise seisundi kõrvaldamiseks tuleb just nimelt süüa süsivesikuid et vere suhkrutaset tõsta.

misse leib sul vähem süsivesikuid annab kui puder?puder ka miski sukur pole. et iga hommik 4 viilu leiba täpselt? ei vähem ega rohkem kunagi???

http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query=h%F...26text_type%3D2

kui ilma insuliini süstimata tekib hüpoglükeemia lihtsalt toidust siis see on tõsine haigus. vastupidi toidust ei saa see kuidagi tekkida, toit kõrvaldab hüpo just

Well, kuidas võtta. Tinglikult saab hüpoglükeemiaks nimetada ka seisundit, mis tekib veresuhkru järsul langemisel, mis on tingitud lihtsuhkrute (või muu kõrge GIga toiduainete) absorptsioonil tekkinud insuliiniboostist, mis viib suhkru alla kiiremini, kui organism seda taluda suudab. Sümptomid justnimelt terav näljatunne, uimasus, pearinglus, kätevärin, ärrituvus, kontsentreerumisvõimetus.

Ja üldiselt ma pidasin silmas seisundit, mis tekib paar tundi pärast pudru söömist, mitte vahetult pärast seda.

Millegipärast tundub, et täisteraleib nii ei mõju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Well, kuidas võtta. Tinglikult saab hüpoglükeemiaks nimetada ka seisundit, mis tekib veresuhkru järsul langemisel, mis on tingitud lihtsuhkrute (või muu kõrge GIga toiduainete) absorptsioonil tekkinud insuliiniboostist, mis viib suhkru alla kiiremini, kui organism seda taluda suudab. Sümptomid justnimelt terav näljatunne, uimasus, pearinglus, kätevärin, ärrituvus, kontsentreerumisvõimetus.

Ja üldiselt ma pidasin silmas seisundit, mis tekib paar tundi pärast pudru söömist, mitte vahetult pärast seda.

Millegipärast tundub, et täisteraleib nii ei mõju.

Täisteraleib sisaldab rasvu, mis pikendavad seedimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuid, kas keegi seletaks ära, miks ma ei tunne ühtegi ülekaalulist taimetoitlast(tunnen nii mõndagi taimetoitlast). Nemad ju peaaegu 100% toituvad süsivesikutest??

Minu tutvusringkonnas on üks taimetoitlane ja sellel on küll kena päästekas ümber kõhu. Lisaks on ta veel totaalne närvihaige, mõnigi kord on tunne, et topiks tal suu liha täis, ehk hakkab inimesel kergem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jaa, tatrapuder hapukoore ja ketšupiga on väga hea söök.

Ketshup...on kyll t2iesti out!

Kuid tatrapuder hapukoorega oli mul niiii unustusteh6lma vajunud, et peab j2lle t2nama meeldetuletuse eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ketshup...on kyll t2iesti out!

Kuid tatrapuder hapukoorega oli mul niiii unustusteh6lma vajunud, et peab j2lle t2nama meeldetuletuse eest.

Valgustage mind ketšupi kohapealt. Samas on ju selle osakaal suhteliselt väike võrreldes hapukoorega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×