Jump to content
MoloM

Keefiridieet

Recommended Posts

Tere spetsialistid! Lükake ümber või kiitke takka, kas korra kuus teeb tõesti halba, kui üks päev juua aind geefiri, ehk siis mingitmoodi paast või midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere spetsialistid! Lükake ümber või kiitke takka, kas korra kuus teeb tõesti halba, kui üks päev juua aind geefiri, ehk siis mingitmoodi paast või midagi?

Üks päev kuus keefiiri peal olla ei tee kull midagi halba kui järgnevatel päevadel söömine kontrolli all on, ehk siis ei sööda rohkem kui tavaliselt. Isiklikult soovitaksein aga petti, ajab rohkem pissile ja nn. organimi puhastamine, läbipesu on efektiivsem. Kui aga igapäevaselt õieti tasakaalustatult toituda, pole sellistel päevadel erilist vajadust ja mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keefir. Mitte geefir. Ega keefiir.

Keefir või keefiir, eesti keeles on lubatud mõlemad variandid. Koolis oli mul õpetaja suur selle joogi fän ja rääkis alati, et mõlemad variandid on lubatud. Sealt see mul meelde jäi. Seega soiguge vähem ja vastake küsimustele. Keegi ei küsinud kuidas keefiir kirjutada vaid kuidas oleks kui seda terve päev jüüa. (kiibas-koobas KALPELPE)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keefiir see nüüd küll ei ole. Kas keefir või kefiir.

Issand halasta, las see õigekiri olla, mõttest saab ju aru või mis, aga panen kõrva taha, kuis õigekiri on!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin just vastata, et sa oleks pidanud oma keefirifännist õpetajat paremini kuulama, aga Oss, tubli mees, tegi seda juba minu eest.

Kuulge, aga mis teadusliku seletuse järgi siis pett kasulikum on kui keefir?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no eksperdid küsiks lisaks :)

Palju peab gefiiiri ära jooma et väike vint sisse tuleks?

Kui Sa juba kirjutad "geefiiir", siis julgen eeldada, et Sul juba on väike vint sees :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugune "organismi puhastamine" selliste meetoditega on bs... imestan, et Marek siin sellisele asjale kaasa noogutas...

Sööge iga päev korralikku toitu (värsked aedviljad-puuviljad, liha/muna/kala/juust/kodujuust, pähklid), vältige liigset tärklist, vältige valget suhkrut, valget jahu ja alkoholi and you'll be alright.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune "organismi puhastamine" selliste meetoditega on bs... imestan, et Marek siin sellisele asjale kaasa noogutas...

Sööge iga päev korralikku toitu (värsked aedviljad-puuviljad, liha/muna/kala/juust/kodujuust, pähklid), vältige liigset tärklist, vältige valget suhkrut, valget jahu ja alkoholi and you'll be alright.

Ja mida mina siis soovitasin? Ja palun põhjenda ära, mis ei VÕIKS üks päev nädalas olla petti või KEEFIRI dieedil? Näiteks 2 l pett päeva jooksul, = 60g valku, min sv., 600k/cal. Põhjenda miks see halb peaks olema kui nii teha NÄDALAS 1 PÄEV?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mida mina siis soovitasin? Ja palun põhjenda ära, mis ei VÕIKS üks päev nädalas olla petti või KEEFIRI dieedil? Näiteks 2 l pett päeva jooksul, = 60g valku, min sv., 600k/cal. Põhjenda miks see halb peaks olema kui nii teha NÄDALAS 1 PÄEV?

Ega vangi ei panda...

Mul lihtsalt vegeteerimise v6imalus puudub, masohhistlikke kalduvusi ka ei ole st keefiri p2evi ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega vangi ei panda...

Mul lihtsalt vegeteerimise v6imalus puudub, masohhistlikke kalduvusi ka ei ole st keefiri p2evi ei tee.

Kaks liitrit petti päevas oleks sinujaoks masohistlik? Mis mõttes? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahtsin just vastata, et sa oleks pidanud oma keefirifännist õpetajat paremini kuulama, aga Oss, tubli mees, tegi seda juba minu eest.

Kuulge, aga mis teadusliku seletuse järgi siis pett kasulikum on kui keefir?

Pett ehk võipiim saadakse KOORE lahutamisel. Koore lahutamisel rakud purunevad ning või (rasvaine) koguneb ühiseks massiks. Järele jääb võipiim ehk pett, mis sisaldab purunenud rakkude rakukesti (LETSITIIN!) ning mille rasvasisaldus nullilähedane.

Keefir on lihtsalt hapendatud piim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pett ehk võipiim saadakse KOORE lahutamisel.

Sorri jah, panin puusse

Koore lahutamisel rakud purunevad ning või (rasvaine) koguneb ühiseks massiks.

Gloobulid ikka :) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis asi siis on hapupiim?

Kui ma 6igesti aru saan.. siis hapupiim on hapendatud piim ja keefir on piim, mida on hapendatud keefiri juuretisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma 6igesti aru saan.. siis hapupiim on hapendatud piim ja keefir on piim, mida on hapendatud keefiri juuretisega.

Jah,

hapupiim on piimas leiduvate bakterite toimel hapendatud piim.

Keefir on enne pastöriseeritud (kuumutatud) ja siis keefiri juuretisega hapendatud.

Keefiri kodus ise toota ei saa (kui just juuretisele ligipääsu pole), hapupiim tekib ise (selle pealt saab eemaldada koore, seda tuleb tükk aega suletud nõus loksutada ning saab või ja peti ka).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sorri jah, panin puusse

Gloobulid ikka :) ?

Võibolla ka gloobulid, ma täpselt ei mäleta ja ei hakka vaidlema :angry:

Aga midagi laguneb ja päris kindlasti vabaneb rakukestadest letsitiin.

(Petis olevat letsitiini tuleb eelistada tablettidele, kuna tablettidega tekib higile juurde iseloomulik kala-hais)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah,

hapupiim on piimas leiduvate bakterite toimel hapendatud piim.

Keefir on enne pastöriseeritud (kuumutatud) ja siis keefiri juuretisega hapendatud.

Keefiri kodus ise toota ei saa (kui just juuretisele ligipääsu pole), hapupiim tekib ise (selle pealt saab eemaldada koore, seda tuleb tükk aega suletud nõus loksutada ning saab või ja peti ka).

Sama tehnoloogia nagu ka jogurti valmistamisel. Seda viimast aga saab kodus teha kyll. Juuretise asemel v6ib minu arusaamistm88da kasutada ka endale sobivat keefiri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×