Jump to content
ronija

7x nädalas trenn

Recommended Posts

Tere.

Ma teen iga päev trenni, alustan kõhulihastega 4x15, siis ette kummardused raskusega seljal 4x15(aitas selja korda saada jooksmiseks, praegu u. 50kg), seejärel kätekõverdused 4x15, siis rinna surumine 4x10 (50kg), seejärel deltalihastele (parandus - trapetsile) õlakehitused sama raskusega 4x10.

Pärast seda rutiini lähen teen soendust ja jooksen maha korraliku maa igapäev ja pärast jooksu jälle venitused ja soendus.

Küsimus - Kas ma pingutan üle?

Eriti huvitaks see jooksmine, kas ma sellega pingutan üle?

Trenni teen niimoodi juba 3 kuud vähemalt.

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Ma teen iga päev trenni, alustan kõhulihastega 4x15, siis ette kummardused raskusega seljal 4x15(aitas selja korda saada jooksmiseks, praegu u. 50kg), seejärel kätekõverdused 4x15, siis rinna surumine 4x10 (50kg), seejärel deltalihastele õlakehitused sama raskusega 4x10.

Pärast seda rutiini lähen teen soendust ja jooksen maha korraliku maa igapäev ja pärast jooksu jälle venitused ja soendus.

Küsimus - Kas ma pingutan üle?

Eriti huvitaks see jooksmine, kas ma sellega pingutan üle?

Trenni teen niimoodi juba 3 kuud vähemalt.

Õlakehitused mõjutavad trapetsi üla-osa, mitte aga deltat, õlavarre liigutamine mõjutab deltat, näiteks see rinnalt surumine, mida teed ,see mõjutab deltat, kuna õlavars liigub, aga õlakehitusega õlavars on paigal, seega ei mõjutata seda õlakehituse puhul. Ma arvan, et hiljemalt pärast kolme trennipäeva peaks järgmise päeva organismile puhkuseks jätma. Kas tunned ise ületreenituse sümptomeid vahel, süda valutab, pole isu, põlved valutavad jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, ajasin sõnad sassi - mõeldud oli ikka trapets.

Ma tunnen ennast suhteliselt hästi, tunnen tulemusi kasvavat (Üldiselt iga nädal 5kg juurde raskustele), kõik tundub hea, aga päevad kus ma vähe magada saan tundub, et tahaks kangesti jooksmise või miski vahele jätta, et järgmine päev täie rammuga asja teha. Siinkohal on siiski konflikt - ma ei julge midagi vahele jätta, kardan laisaks minna.

Kõrvaline küsimus juurde - ma sooviksin lõuatõmbed lisada treeningusse, kuid praegu ei jaksa neid teha, kuidas ma saaksin alustada nii, et aegamisi tuleks lõuatõmmeteks jõudu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et sul pole piisavalt atribuutikat kodus, et lõua-tõmmetele alternatiivi leida.

Kui siduda kangi ketas vm raskus nüüri/trossi otsa, ja tross tõmmata üle kõrgemal asuva asja (üle lõua-tõmbe kangi), siis saaks istudes/seistes trossi ühest otsast tõmmata raskust.

Lõuatõmmetes osaleb bitiseps ja selle all olev õlavarrelihas, neid saad kangiga eraldi treenida küll, eks see aitaks ka edaspidi lõuatõmbele juurde.

Aga mõnda lõuatõmmet jõuad ju ikka teha hetkel, tee siis esialgu need mõnedki.

Üldiselt enamikele inimestele käiks 7p trenn ülejõu, aga v-b sul on hea taastumine ja trenn pole siiski nii koormav, siis otsusta enesetunde järgi, kui tunned, et vajad puhkust või enesetunne kehv, siis tee paus.

Ma jõudsin 2007a viimasel kvartalil 5 järjestikuse jõusaalipäevale nädala kohta ja tundsin, et olen enam-vähem kohanenud sellega. Et tegin nagu eksperimendimõttes katsetust, üritasin hästi toituda, mis taastumise juures oluline on, ja nii treenisin alguses 4 päeva järjest, nov/dets läks aga juba 5p järjest igal hommikul trenniga ja tundsin, et nimetamisväärne ületrenni polnud ja keha kohanes sellega, ja areng oli ka hea. Praegu aga olen poo laastat hiljem treenituse veidi käest lasknud, ja praegu suudan max. 3 päeva järjest trenni teha, kolmas päev juba ongi väsimus liiga suur. Et kui tunned, et enesetunne on okei, siis lase edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks tähelepanek ületreenituse kohta. Kui sa tunned et enne trenni oled tõesti väsinud, siis pigem puhka see päev ja saad järgmine päev juba täie jõuga teha. Parem puhkepäev kui väga vilets trenn. Tõsiasi on ju see, et areng ei toimu mitte treenides, vaid puhates.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõsine värk. Kuid tundub tiba ühekülgne.

Ületreenituse osas pead sa kõike ise tundma. Olen ise kunagi ületreeninguni jõudnud ja see on väga naasty. 6 kuud polnud mingit isu trenni teha. Ja ei teinudki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Ma teen iga päev trenni, alustan kõhulihastega 4x15, siis ette kummardused raskusega seljal 4x15(aitas selja korda saada jooksmiseks, praegu u. 50kg), seejärel kätekõverdused 4x15, siis rinna surumine 4x10 (50kg), seejärel deltalihastele (parandus - trapetsile) õlakehitused sama raskusega 4x10.

Pärast seda rutiini lähen teen soendust ja jooksen maha korraliku maa igapäev ja pärast jooksu jälle venitused ja soendus.

Küsimus - Kas ma pingutan üle?

Eriti huvitaks see jooksmine, kas ma sellega pingutan üle?

Trenni teen niimoodi juba 3 kuud vähemalt.

Ma teen ka 7 päeva nädalas trenni, ca 6 kuud praeguseks, esialgu tegin samamoodi kui Sina, kõike ühel päeval, kuid pikapeale tekkisid väsimusmärgid, hetkeks olen jõudnud sinnamaale, et 4 päeva käin jooksmas ja kolmel päeval tõstan raskusi, siiamaani mõjund paremini ja ka laiskus ei kipu enam kallale, et mõni päev ei viitsi või midagi!! Edu!!

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen käinud Erki Noole loengut kuulamas ja tema sõnad olid sellised, et noorel inimesel on võimatu ületreeningusse sattuda, kui ta just kogu aeg trenni ei tee või magab väga vähe. Muidugi käis see kergejõustiku kohta ja ega Erki pole Jumal, et tema sõnu puhta kullana peaks võtma, aga mingi tõetera võib sees olla. Nool ütles, et hakkas 14 aastaselt tõsiselt trenni tegema, jõudes 16 aastaselt juba sellisesse punkti, kus tegi mitu korda päevas trenni. Aga eks inimesed ole erinevad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×