Jump to content
matti

Ühisteenused

Recommended Posts

Väga lihtne, vaatad aknast lihtsalt välja ja näedki sellist maailma,no võib-olla pisut lahjendatud versiooni sellest.

Tegelik on maailm ongi kahjuks väga sarnane selle sinu kirjeldatud maailmale, sest maailm jaguneb lammasteks ja huntideks, vahepealseid variante on suhteliselt vähe. Kahjuks ;):)

Kohe kahju sinust hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valesti parkimine, pileti eest mitte tasumine ütleb suht palju inimese iseloomu kohta ja head see ei tõota, nii et vali ise kumb oled. Eks noorest peast said kõik natsi ilma piletita sõita:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Moraali- ja eetikamoderaatorid ei maga ka siin foorumis. ;) Paluks mitte kohe mind torkima ka hakata, aga kas teema ei olnud hoopis sellest kuidas trahvist pääseda? :) Eks mõni on siin ikka veel noor kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise kaks korda trahvi saanud. Mõlemal korral ca. 300 krooni.

Esimesel korral jäin vahele, kuna unustasin, et kolme kuu sõidukaardil oli kehtivus läbi saanud.

Teisel korral (mis eriti närvi ajas) polnud mul üliõpilaskaarti, mis lubaks mul selle kõige odavama 6.- kroonisega talongiga sõita.

Neid ei koti ka...Läksin tegin kohe selle kaardi ära, näitasin seal VIRU keskuses asuvas Ühisteenuste kontoris ka seda - jäin otsust ootama, ja trahv tuli ikka ära. (selles ma loomulikult ei kahelnud kordagi, et nad mind sellest säästaks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin vist muud üle ei jää kui asi kohtus vaidlustada, siin oleneb asi sellest kuda kohtunik seadust tõlgendab, võib tõlgendada mitu moodi, loodame ,et tõlgendab korrektselt,siis pääsen,sest omavalitsus ei saa trahvi tegemise õigust erafirmale täielikult delegeerida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle kohta öeldakse, et igal oinal oma mihklipäev :P

Eestis see lause ei kehti täiel määral, meil on kohtusüsteem niivõrd mäda,et võid vabalt kahtlaseid majandustegusid teha, ei juhtu sinuga midagi, ja kui hakkabki keegi sulle jälile jõudma,siis saab praktiliselt igaühe kinni maksta ja nii võidki praktiliselt igavesti puutumata olla. :)

Isegi tõsisematest kuritegudest on vabalt võimalik meil pääseda. Näiteks tean ma ühte,keda on narkokuritegude eest vahistatud ligi 10-l korral. Ja mitu korda on ta kohtusse jõudnud? 0 korda, alati on ta vabaks lastud päev peale vahistamist. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Einoh, nii see elu lähebki allamäge. Kõik teevad ja sina teed kah.

Mul on nagu oma seisukoht asjast olemas - prügi maha ei viska, taara viin ära taaramasinasse, liikluses ei sigatse ja piletita ühistranspordis ei sõida. Kahju vaadata inimesi, kes teistest (ja seega ka endast) lugu ei pea.

Aga ega ma loengut ei pea. Igaüks ise kogub omale karmavõlga. Nii et süüdistada saab vaid ennast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seniste matti postituste põhjal mina isiklikult küll ei osanud arvata, et tegemist sellise ülbe, mõtlemisvõimetu, egoistliku seaga ;):) !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seniste matti postituste põhjal mina isiklikult küll ei osanud arvata, et tegemist sellise ülbe, mõtlemisvõimetu, egoistliku seaga ;):( !!!

Ülbe-võib-olla tõesti,aga mulle meeldib :)

Mõtlemisvõimetu- kas reaalsuse nägemine nagu see tegelikult on ja oskus ning tahtmine seda ära kasutada näitab tõesti mõtlemisvõime puudumist? :P

Egoistlik- sõnaraamat defineerib egoismi kui iseloomuomadust,mille korral inimene rahuldab eelkõige oma vajadused,seejärel teiste omad. Mis on ka täiesti loogiline,looduses toimivad loomad samuti, mõnede eranditega,näiteks ema poegi kaitstes. :P

Siga-peeglisse vaadates olen ma enda meelst inimene, ka teised inimese kui liigi tunnused on enamuses olemas. :P

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ülbe-võib-olla tõesti,aga mulle meeldib ;)

Mõtlemisvõimetu- kas reaalsuse nägemine nagu see tegelikult on ja oskus ning tahtmine seda ära kasutada näitab tõesti mõtlemisvõime puudumist? :P

Egoistlik- sõnaraamat defineerib egoismi kui iseloomuomadust,mille korral inimene rahuldab eelkõige oma vajadused,seejärel teiste omad. Mis on ka täiesti loogiline,looduses toimivad loomad samuti, mõnede eranditega,näiteks ema poegi kaitstes. :)

Siga-peeglisse vaadates olen ma enda meelst inimene, ka teised inimese kui liigi tunnused on enamuses olemas. :P

Jah, aga selle loogika järgi võib sarimõrvar ka öelda, et sõnaraamatu järgi olen ma inimene, kes on tapnud rohkem, kui ühe inimese vms., aga mis siis!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga selle loogika järgi võib sarimõrvar ka öelda, et sõnaraamatu järgi olen ma inimene, kes on tapnud rohkem, kui ühe inimese vms., aga mis siis!

Sarimõrvar ja egoist pole kohe kuidagi võrreldavad,olgem siiski realistid ;) No pm on muidugi kõik asjad võrreldavad,aga alati pole see mõtekas.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Moraali- ja eetikamoderaatorid ei maga ka siin foorumis. ;) Paluks mitte kohe mind torkima ka hakata, aga kas teema ei olnud hoopis sellest kuidas trahvist pääseda? :) Eks mõni on siin ikka veel noor kah.

Suht möni ju vastaski, kuidas trahvist pääseda: mitte söita ilma piletita :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ma usun,et ta teab ise ka suurepäraselt ,et ei kehtinud,ma ise ka tean suurepäraselt,et mul polnud piletit. Aga kui on võimalus pääseda trahvist,miks seda siis mitte teha? :)

Riigiisad varastavad väga palju suuremaid summasid meil ;)

Noojah, kui riigiisad varastavad palju suuremaid summasid, siis vöid Sina ka poest varastamas hakata käima....need ju oleks väiksed vargused.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui trahvi-protokolli vormistajale mõjuv põhjus öelda, siis saab ka trahvist vabaks ma arvan, näiteks kui öelda, et oled töötu nelja lapse isa, siis trahvist pääseb ma arvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
päris hale vabandus. ei ole kuulnd, et see vabastaks. käi jala siis, või istu kodus. või pääseb ka nii tasuta ööklubisse ja taksoga sõitma jne...?

Olen kuulnud, et see vabandus toimib, võib-olla on isegi tegu juriidiliselt korrektse põhjusega, tuleks lähemalt uurida seadus-paragrahve. Samamoodi ei hakata trammis istuvale a-sotsiaalile trahvi tegema, olgugi, et juriidiliselt võib-olla oleks tarvidust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noojah, kui riigiisad varastavad palju suuremaid summasid, siis vöid Sina ka poest varastamas hakata käima....need ju oleks väiksed vargused.....

On vahet kas varastada riigilt või varastada inimestelt. Riik ju ei tunnegi,kui väike tükike tema küljest näpistada.. :) Pealegi,trahvi maksmatajätmine ei ole varastamine ;)

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jura mõtetu teema üldse ei puudtuta mind,

Ahh,et kui teema sind ei puuduta,siis on ta automaatselt jura ja mõtetu?? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldse ma teatan ,et lõpetan siia teemase kirjutamise, ei hakka ma oma seisukohti teistele enam peale suruma,uskuge mida tahate. ;):)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldse ma teatan ,et lõpetan siia teemase kirjutamise, ei hakka ma oma seisukohti teistele enam peale suruma,uskuge mida tahate. ;):)

Ammu aeg juba!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsi ta on, 625 krooni kolme kuu eest ei ole palju, eriti veel arvestades, et sõidulimiiti ju ei ole - sõida või terve päev bussi, trolli ja trammiga edasi-tagasi. Alates hetkest, kui hakkasin ülikooli kõrvalt tööl käima, ostan alati pileti. Enne seda, tuleb tunnistada, sai mõned korrad jänesekõrvad lidus sõidetud küll.

Arvestades seda kui s*tased on meie ühissõidukid ja mis kontingent sealt päevade jooksul läbi käib....et ma peaks seal oma suurte trennikottide ja muu jamaga seisukoha või üldse sõidukisse pääsemise eest võitlema, lisaks muidugi tohutu ajakadu, siis tänan ei, selline summa on üle mõistuse suur ja pigem investeerin isiklikku autosse ning kütusesse.

Eile tuli korra bussi peale astuda, suur trennikott õlal, käekott teises käes ja telefonikõne parajasti pooleli, ja esimene asi mida ma kuulsin/nägin, oli see, kuidas üks vastik haisev vene vanamees oli vist jäänud mahaminemisega hiljaks, tormas mulle otsa (ma juba olin bussis), lükkas ja ise mögises "no davaiiiii...." Saatsin ta pool-eesti ja pool-vene keeles sõna otseses mõttes valjuhäälselt p*sse ja tõotasin, et enam sellist jama kannatada ei kavatse. Parem käin jala. Milleks peaksin sellise p*sa eest veel kellegile peale maksma ah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvestades seda kui s*tased on meie ühissõidukid ja mis kontingent sealt päevade jooksul läbi käib....et ma peaks seal oma suurte trennikottide ja muu jamaga seisukoha või üldse sõidukisse pääsemise eest võitlema, lisaks muidugi tohutu ajakadu, siis tänan ei, selline summa on üle mõistuse suur ja pigem investeerin isiklikku autosse ning kütusesse.

Eile tuli korra bussi peale astuda, suur trennikott õlal, käekott teises käes ja telefonikõne parajasti pooleli, ja esimene asi mida ma kuulsin/nägin, oli see, kuidas üks vastik haisev vene vanamees oli vist jäänud mahaminemisega hiljaks, tormas mulle otsa (ma juba olin bussis), lükkas ja ise mögises "no davaiiiii...." Saatsin ta pool-eesti ja pool-vene keeles sõna otseses mõttes valjuhäälselt p*sse ja tõotasin, et enam sellist jama kannatada ei kavatse. Parem käin jala. Milleks peaksin sellise p*sa eest veel kellegile peale maksma ah?

Pileti hind ei muuda seda, kas inimene oskab käituda või mitte. Ma sõidan iga päev oma trennikotiga bussis ja trammis ning kui sealne olukord oleks mulle vastuvõetamatu, siis ma käiksingi jala, aga piletita enam ka ei sõida, sest suudan tööl käia, suudan ka vajaliku eest maksta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On vahet kas varastada riigilt või varastada inimestelt. Riik ju ei tunnegi,kui väike tükike tema küljest näpistada.. :) Pealegi,trahvi maksmatajätmine ei ole varastamine ;)

Noh sellise põhimõtte järgi ei tohiks sind kah häirida kui keegi sulle majja sisse murrab ja teleka, stereosüsteemi ja arvuti rotti paneb. Maja hinnaga võrreldes on see ju tühine kopikas - ei tohiks silmgi pilgutama panna. Ma kujutan ette, et sa ei saa esimesed pool aastat sellest arugi, et sul arvuti läinud on. Ja suurelt kallilt bemmilt mingid valuveljed ära panna - suht nohu ju.

Riik võiks ju samamoodi suhtuda. Politsei sõidab letti, vaata asja üle, nokib nina ja ütleb et 'ah sihukest peenikest prahti nagunii üles ei leia, ma ei hakka siin avaldustki kirjutama. Iseasi kui oleks sul personaalne JET pihta pandud.. või vähemalt helikoptergi. Mingi näruse 4 kummi pärast siin tuled ausaid tööinimesi segama.'

Sa saad ise ka aru, et teed valesti. Ole mees ja maksa trahv ära. Ja järgmine kord osta pilet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×