Jump to content
yamikazi

Tsink ja Magneesium

Recommended Posts

Oskaks keegi öelda kui palju peaks tsinki ja magneesiumi võtma päevas kui käid 4x nädala trennis. Tean et norm on vist tsingil 15mg ja magneesiumil 60mg kui ei eksi, aga olen kuulnud et trenniga tegelevad inimesed peaksid hulga rohkem võtma ?

Ja kas üleliigne tsink ja magneesium väljub uriini kaudu ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskaks keegi öelda kui palju peaks tsinki ja magneesiumi võtma päevas kui käid 4x nädala trennis. Tean et norm on vist tsingil 15mg ja magneesiumil 60mg kui ei eksi, aga olen kuulnud et trenniga tegelevad inimesed peaksid hulga rohkem võtma ?

Ja kas üleliigne tsink ja magneesium väljub uriini kaudu ?

Tsink 30 mg Magneesium 350 mg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ütles siin foorumis kunagi, et ei ole hea võtta neid korraga.. et peaks võtma erinevatel kellaaegadel. Keegi teab, miks?

Ise võtan muidu siis kui meelde tuleb. Tsinki üritan tihedamini võtta. Mul siis tsingi, magneesiumi, kaltsiumi.

Mingisugune kaaliumi ja naatriumi segu on mul ka(Toote nimetus on NIAGARA FORTE). Sellega ei oska ma küll mdiagi teha. Keegi teab midagi? :)

ZN, MG, CA võtan vahest ainult.

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ütles siin foorumis kunagi, et ei ole hea võtta neid korraga.. et peaks võtma erinevatel kellaaegadel. Keegi teab, miks?

Ise võtan muidu siis kui meelde tuleb. Tsinki üritan tihedamini võtta. Mul siis tsingi, magneesiumi, kaltsiumi.

Mingisugune kaaliumi ja naatriumi segu on mul ka(Toote nimetus on NIAGARA FORTE). Sellega ei oska ma küll mdiagi teha. Keegi teab midagi? :)

ZN, MG, CA võtan vahest ainult.

Ei ole küll kuulnud, et neid pole korraga hea võtta. Vast keegi oskab täpsemini vastata. Kui Zn ja Mg koos tarbides, soodustab see testosterooni (meessuguhormooni) intensiivsemat tootmist. Ja kui tahad võid kasutada sellist toodet nagu ZMA, seal nad juba koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ütles siin foorumis kunagi, et ei ole hea võtta neid korraga.. et peaks võtma erinevatel kellaaegadel. Keegi teab, miks?

Ehk käis see magneesiumi ja kaltsiumi kohta?

Neid kahte küll koos ei ole hea võtta. Magneesium mõjub küll positiivselt kaltsiumi imendumisele, aga selle pärast jääb tema enda imendumine kehvaks.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin veidi ZMA kohta ja kirjutati niimoodi:

"The product should not be taken with calcium (cheese,milk,etc.), the reason being that calcium blocks the absorption of zinc."

Põhimõtteliselt tarvitades seda (või tsinki, magneesiumi eraldi) koos kaltsiumiga, pole sellest mingit muud kasu peale selle ,et ta soodustab kaltsiumi enda imendumist.

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus kaltsiumitooteid pidid üldse olema dolomiidikaltsiumist, mis inimesel üldse ei imendu... :) ehk siis kivist

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ootaks siiski vastust et kas liigne tsink ja magneesium väljub uriini kaudu ?

Vaata ise vikist, kustkaudu täpselt ;)

Üleannustamisega probleeme minu teada ei teki.

Kas tsingi ja magneesiumi omastatavus väheneb piimaga koos tarbides? Näiteks enne magama minekut piimakoks ja MG ja ZN

Toivo just kirjutas ju et jah väheneb :)

Pool tundi enne või 2 tundi pärast piimavalku on mureta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pool tundi enne või 2 tundi pärast piimavalku on mureta.

2 tundi pärast piimvalku võtan Mg ja Zn. Siis omandab organism need sama hästi, kui poleks enne piimvalku võtnud?

OT küsimus ka.

Kas piimvalk halvedab ka küüslaugu mõju??

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×