Jump to content
asdfghjkl

Ühispangas sente vahetamas

Recommended Posts

Käisin üle pika aja sente vahetamas pangas. Läksin ÜP'sse, panin sendid masinasse, printisin välja tseki, mis näitas, et sente oli 100kr eest. Läksin telleri juurde ja selgus, et sendi vahetuse-teenuse eest pean maksma 25kr, mis pani eriti üllatuma, et niipalju selle sendi-masina kasutamise eest maksma peab. Kas teistes pankades on mõistlikum see tasu, 10kr oleks sedalaadi teenuse eest mõistlik minu arvates, aga et 25kr lausa, see üllatas tugevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin üle pika aja sente vahetamas pangas. Läksin ÜP'sse, panin sendid masinasse, printisin välja tseki, mis näitas, et sente oli 100kr eest. Läksin telleri juurde ja selgus, et sendi vahetuse-teenuse eest pean maksma 25kr, mis pani eriti üllatuma, et niipalju selle sendi-masina kasutamise eest maksma peab. Kas teistes pankades on mõistlikum see tasu, 10kr oleks sedalaadi teenuse eest mõistlik minu arvates, aga et 25kr lausa, see üllatas tugevalt.

Olen Hansapangas vahetand.. seal teenustasu vist 5% kui ma ei eksi... ja kui arvele lasin panna raha siis tasuta.. aga võib-olla sellepärast, et olin siis alaealine.. Usun, et odavam ikkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen Hansapangas vahetand.. seal teenustasu vist 5% kui ma ei eksi... ja kui arvele lasin panna raha siis tasuta.. aga võib-olla sellepärast, et olin siis alaealine.. Usun, et odavam ikkagi.

Sama siin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas metallkroonistega on sama lugu? Üle 1000 kr vedeleb neid. :D

IRW, kunagi endal oli ka see sentide ja müntide kogumise "haigus" sain mingi üle tuhande krooni, aga hiljem oli palju jamamist, et lahti saada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga poed ei ole kohustatud nii palju metallkroone vastu võtma kui nende eest osta tahan? Kui mingi 5-6 tk annan, siis ei tohiks küll mingit kobinat olla, on mingi piir, millest rohkema puhul ei ole kohustatud vms?:D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga poed ei ole kohustatud nii palju metallkroone vastu võtma kui nende eest osta tahan? Kui mingi 5-6 tk annan, siis ei tohiks küll mingit kobinat olla, on mingi piir, millest rohkema puhul ei ole kohustatud vms?:D

Kunagi oli trummi poes , et üle 21 krooni ei tohtinud metallis tasuda :)

Ei tea , kuidas mujal see on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskil pangas (v-o ka kõikides) on nii, et kui lähed laps (alaealine tõenäoliselt) käeotsas, siis teenustasu ei ole.

Niiet Capricorn mure on lahendatud, saadad lapse panka 1000 krooniga ja saadki vahetatud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga poed ei ole kohustatud nii palju metallkroone vastu võtma kui nende eest osta tahan? Kui mingi 5-6 tk annan, siis ei tohiks küll mingit kobinat olla, on mingi piir, millest rohkema puhul ei ole kohustatud vms?:D

Vastus sinu küsimusele. :D

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=251000&q=sentides

Muudetud kasutaja Toivo295 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud, uurisin seda rahaseadust:

§ 4. Eesti Vabariigi raha piiranguteta vastuvõtmise kohustus

Eesti Pank, samuti kõik teised Eesti Vabariigi pangad ja muud krediidiasutused on kohustatud kehtivat Eesti Vabariigi raha vastu võtma piiranguteta. Muud juriidilised isikud on kohustatud vastu võtma kehtivaid münte korraga kuni 20 Eesti krooni ulatuses, pangatähti aga piiranguteta.

Kuidas seda siis mõista, muidu ju kui panka lähen ja oma kontole raha tahan peale panna, siis mingit teenustasu ei ole, sel juhul ei tohiks seda olla ka siis kui oma 1000 ühekroonisega sinna lähen? Kui oleks mingi eraldi teenustasu metallraha jaoks, siis oleks see juba "piirang"? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud, uurisin seda rahaseadust:

§ 4. Eesti Vabariigi raha piiranguteta vastuvõtmise kohustus

Eesti Pank, samuti kõik teised Eesti Vabariigi pangad ja muud krediidiasutused on kohustatud kehtivat Eesti Vabariigi raha vastu võtma piiranguteta. Muud juriidilised isikud on kohustatud vastu võtma kehtivaid münte korraga kuni 20 Eesti krooni ulatuses, pangatähti aga piiranguteta.

Kuidas seda siis mõista, muidu ju kui panka lähen ja oma kontole raha tahan peale panna, siis mingit teenustasu ei ole, sel juhul ei tohiks seda olla ka siis kui oma 1000 ühekroonisega sinna lähen? Kui oleks mingi eraldi teenustasu metallraha jaoks, siis oleks see juba "piirang"? :D

Ei ole ju piirang, sest sa saad raha ju anda, nad võtavad ju mündid vastu, aga selle eest "lihtsalt" maksad teenustasu telleri või automaadi teenuse kasutamise eest, teenustasu ei loeta piiranguks. Kui sa teenustasu maksta ei taha, siis see on juba nö. sinu enda piirang ja probleem, panka see ju ei huvita :D

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain veel niipalju teada, et SEB-is saab oma kontole kuni 200 kr eest müntides sissemakset teha ilma teenustasuta, seda sel juhul kui seal on olemas automaatne mündilugemismasin. Selles mõttes imelik, et teemaalgatajalt teenustasu võeti. :D

Harilikult teenustasu on 5% summast, min 25 kr.

Tasuta on "juuniorkontole", see tähendab seda, et ei piisa lihtsalt lapse kaasa võtmisest, vaid peab olema tehtud see eraldi konto talle. Konto avamine ja raha peale panemine on küll tasuta, aga suurema summa välja võtmisel on teenustasu (konto omaniku puhul üle 1000 kr ja omaniku esindaja puhul üle 500 kr)

http://www.seb.ee/index/01252004

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühtlasi hoiatan, et kui ei meeldi, kuidas selle toimingu ajal kõik pangasaalis ootajad Sind jõllitavad ja lapsed (kui on) rämeda mündikõlina peale kilkama hakkavad, siis saada naine või sõber B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga poed ei ole kohustatud nii palju metallkroone vastu võtma kui nende eest osta tahan? Kui mingi 5-6 tk annan, siis ei tohiks küll mingit kobinat olla, on mingi piir, millest rohkema puhul ei ole kohustatud vms?:)

mingi seaduslik piir pidi olema et 20 või oli see 25 eeku(sendid/mündid)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis jääb ju mõistmatuks nede sentide summa, mis on vormitud. Miks neid nii palju on vaja siis teha, et juba piiranguid peale pannakse.

Sa ei pea ju neid koguma ja ainult sentides/müntides maksma. See piirang on minu arust küll pigem kliendi kasuks kui kahjuks. Ükski müüja ei tohi vinguda kui ma kuni 20 kroonise arve müntides tahan tasuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mõtled miks nii palju teenustasu maksma siis võin öelda "lohutuseks", et need mündid mis sa sinna valad ei jää sinna üldsegi mitte pikaks ajaks.Keegi peab nendega tegelema ja see keegi võtab ka teenustasu selle eest pankadelt....ja vähe seda kindlasti pole :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×