Jump to content

Recommended Posts

Kalmus on jah üks igavene pätt ja suli, räägib kirjutab õpetab umbluud. Ise on ta ka ennast steroididega lihastesse söönud. Treeningust ja toitumisest ei õrna oidugi.Täitsa null, mõtetu mees.

Aga teie õppige, õppige ja veelkord õppige. Küll siis ükskord saate ka teisi õpetada. Osutate näpuga seinal ilutsevale diplomile, klient vaatab ja lihas hakkab kasvama, pekk sulama ja meedia kiitma.

Jõudu! :rolleyes:

Kuna ma olen selle teemaga tihedalt seotud ja ise ka eksami kutsekomsjonis siis selgitan ehk vähe. Ilma eiralase kõrghariduseta on hetkel võimalik jõuda kuni IV tasemeni välja. Endal samuti III tase ja hetkel taotlen IV taset. Seda on võimalik taotleda juhul kui on eelnevalt olemas III tase ja treenerina tööztaazi vähemalt 10 aastat.

Mõned aastat tagasi polnud see tõesti oluline mis tase sul oli või kas üldse oli. Paraku nüüd on asi teine. Esiteks ei tohigi treenerina ametlikult töötada kui taset pole. Teiseks osad klubid hakkavad juba taseme eest ka rohkem palka lisaks maksma. Ja mis veel : alates III tasemest on võimalik taotleda treenerina pearaha, mis tähendab seda, et kui moodustad endale noorte treeninggrupi(kuni 19 aastased) siis on võimalik saada ka iga aastast lisaraha mis polegi üldse nii väike ning mida kõrgem tase seda suurem see summa ka on. Lisaks veel on see treeneri tunnistus ka rahvusvaheline, ehk kehtib ka muudes riikides kui tahetakse nt. välismaale tööle minna.

Kalmusel ei maksa nii irooniline olla selles suhtes. Keegi pole keelanud tal eksamit sooritama tulla. Ei maksa arvata, et eksamilt pääseb läbi ilma vajaliku teadmiseta. Kui ikka ei ole jõusaali teemaga kursis siis läbi ei pääse. Nii, et kõik need kes on teatud taseme saanud võivad ka õigustatult seda ametit pidada. Loomulikult tuleb kasuks aastased treening- ja võistluskogemused. Seega soovitan Kalmusel vajalikud dokumendid meile saata ja ise ka läbida eksam. See ei tohiks ju olla sellise tasemega kulturistil mingi probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suunati siia üle.

Tahaks siis teada, kes TÜ's kehakultuuri õpivad ja palju nende eksamitulemused olid.

Mida sa mõtled esamitulemuste all? Kehakultuuri õppima minnes gümnaasiumi lõpueksameid või treeneri kutseeksamit? Vaevalt hakkab keegi siin konfidentsiaalset infot avalikult sulle jagama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin just gümnaasiumi lõpueksameid. Siiamaani olen inimestega rääkinud, siis keegi pole häbenenud öelda oma eksamitulemusi. Probleem ongi selles, et kevadel eksamid tulemas ja kardan, et tulemused tulevad oodatumast halvemad ja kardan, et tulemustest ei piisa ülikooli sisse saamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mahukas/raske muidu see kehakultuuri kaugõpe Tallinna Ülikoolis on? Kooli kõrvalt tööl ja jõusaalis korralikult jõuab ikka käia? ;)

Samuti saan aru, et seal riigieksameid pole vaja, mul nimelt need tegemata. Õppisin Tallinna Polütehnikumis... nüüd kerge mõte käib, et äkki järgmine aasta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskab keegi öelda kas ja millises Pärnu koolis saaksid gümnaasiumi varemlõpetanud riigieksamite konsultatsioone?

Pärnu Täiskasvanute Gümnaasiumis peaks eksternina selline võimalus olemas olema küll. Meil suht tihti teevad varem lõpetanud riigieksameid ainult. Kuid ma ei tea, kas enam saab, sest riigieksamitele registreerimise tähtaeg on möödas (25. jaanuar) ja sellega nimekirjad suletud.

Soovitan sul siiski kohale tulla ja meie õppenõustajaga (Andra Mere) rääkida. Või siis helista talle (tel. 666 1946) ja küsi täpsemalt üle, et kas ainult konsultatsioonidesse võetakse.

Mis eksamit plaanis teha on muidu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saatsin õppejuhile Airi Broberg'ile kirja, küsimusega kas varemlõpetanud saavad seal konsultatsioone, vastus oli eitav, konsultatsioonid vaid oma kooli õpilastele. Bioloogia riigieksamit kavatsen parandada, seekord õpin ka:D 20 jaanuar oli muidu tähtaeg ja olen end ka eksamile registreerinud. Tegin seda e-riigis ja valisin sooritamise kohaks Hansa Gümnaasiumi, kuna see mul kodust 100m kaugusel vaid.

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käsil siis 11. klass ja oleks suht tagumine aeg hakata mõtlema mida teha peale keskkooli. Mulle meeldib väga kogu see fitness, kulturism ja treening ja kõik toitumise värk. Tahaks midagi selle laadset edasi õppima minna. Ma loen meelsasti päevad läbi umbes selliseid artikleid nagu Fred Antsoni "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus" ja taolisi ;) Ma teen isegi märkmeid omale vihikusse, ma arvan, et ma kirjutan oma jõusaali vihikusse rohkem päeval kui ma teen koduseid töid :) Räägitakse, et inimene pidi olema õnnelik siis, kui talle meeldib väga oma töö ja ta saab oma hobi ühendada tööga. Ma tahaks ka see õnnelik inimene olla. Ma paluksingi teil midagi soovitada, mis erialasid on olemas? Mul on selline tunne, et kehakultuur jääb nadiks, vähemalt Tallinna oma. Mu jõusaalis on üks Tallinna Ülikooli kohe-kohe lõpetaja jõusaalis instruktoriks, tema tase on madal. Ma tahaks selliseid tarkusi omandada nagu siin foorumis on näiteks Alan B'Stardil, Ralf Otteril, Fred Antsonil, Rückenbergil ja teistel autoriteetidel. Milline oleks selline suund, kus ma saaks õppida treeningut/toitumist/selle laadset ja seda ka kuskil rakendada. Ma tean nii palju, et kehakultuuri lõpetajaid eriti ei vajata... Kuigi inimkond on rasvumas ja just selle koha pealt tarku inimesi läheks minu loogika järgi tulevikus vaja küll :D

Aitäh nendele, kes viitsisid selle liigendamata teksti läbi lugeda ;) Kõik mõtted teretulnud arutamisele <_<

Mida siis õppima läksid ;) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kui sa oled ülikooli lõpetanud ja hakkad treenerina tööle, siia alles algab õige õpe. Teooria tuleb n.ö. praktikas kinnitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kui sa oled ülikooli lõpetanud ja hakkad treenerina tööle, siia alles algab õige õpe. Teooria tuleb n.ö. praktikas kinnitada.

Mulle meeldis variant, et enne ülikooli on juba treenerikogemused olemas. Õppimine on tunduvalt efektiivsem. Loksutad oma teadmised paika ja suudad esitada küsimusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et kui sa oled ülikooli lõpetanud ja hakkad treenerina tööle, siia alles algab õige õpe. Teooria tuleb n.ö. praktikas kinnitada.

Tõsi, ma olen pea kõik koolis õpitu unustanud! Siin uk-s on ülikoolides tase nõrk, aga väga häid koolitusi palju ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ju ongi. Teoreetiliselt võib ka IV astme treener olla ilma kehakultuuri kõrghariduseta.

Täpsustuseks jällegi niipalju, et loomulikult on heal treeneril ka vastav kõrgharidus ja see ei ole mõttetu. Lihtsalt selle asemel saaks midagi muud õppida. Aga see on vaid minu arvamus.

Loeb inimene, mitte haridusdokument. Gümnaasiumis mul 2 lemmikõpetajat ei vastanud eriharidusnõuetele (ei õpetanud oma erialal) ja mingist hetkest alates tuli leppida palju kehvematega aga nõuetele vastavatega. Ühte ainet sellepärast mingist hetkest ei saanudki enam. Ja ma olen väga palju näinud kõrgharidusega inimesi, kes oma eriala ei valda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loeb inimene, mitte haridusdokument. Gümnaasiumis mul 2 lemmikõpetajat ei vastanud eriharidusnõuetele (ei õpetanud oma erialal) ja mingist hetkest alates tuli leppida palju kehvematega aga nõuetele vastavatega. Ühte ainet sellepärast mingist hetkest ei saanudki enam. Ja ma olen väga palju näinud kõrgharidusega inimesi, kes oma eriala ei valda.

Ma usun ka, et kui sa oma eriala armastad. Oled piisavalt uudishimulik, siis tuleb ka kvalifikatsioon. Kuid paberit oleks ka kena omada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×