Jump to content
kuura

alaselja probleem

Recommended Posts

olen intensiivselt nüüd kuskil kuu teinud jõusaali, tekkinud on juba pinda käiv alaselja valu.

ma eeldan, et kõhulihastest...

ometigi tahaks teha pärast igat trenni kõhulihaseid.

arvata on, et selja probleemidega pöördutakse tihti, aga mida siis vältida/mida teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen intensiivselt nüüd kuskil kuu teinud jõusaali, tekkinud on juba pinda käiv alaselja valu.

ma eeldan, et kõhulihastest...

ometigi tahaks teha pärast igat trenni kõhulihaseid.

arvata on, et selja probleemidega pöördutakse tihti, aga mida siis vältida/mida teha?

Oled kindel, et kõhulihastest. Mitmel päeval ja palju sa neid siis teed. Mis harjutis ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pink on mingi 40 kraadise kalde all vbl millel teen kõhulihaseid, täpselt ei tea mis kalde all.

ja tavaliselt teen 3 - 5 x 20 neid, enesetunde järgi, aga min 3 x 20.

millest veel võib olla, mis harjutustest nagu eriti? tean mida vältida... olen suhteliselt uus sellel alal.

Muudetud kasutaja kuura poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pink on mingi 40 kraadise kalde all vbl millel teen kõhulihaseid, täpselt ei tea mis kalde all.

ja tavaliselt teen 3 - 5 x 20 neid, enesetunde järgi, aga min 3 x 20.

millest veel võib olla, mis harjutustest nagu eriti? tean mida vältida... olen suhteliselt uus sellel alal.

Selg on ikka kumer kui teed neid. Äkki hoiad kere liiga sirgelt. Kuda nende küki ja tõmbega lood on, äkki sealt see valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka neerud asuvad alaseljas. Äkki on nende viga? Äkki tarbid liialt palju valke? Kasutad mingeid ravimeid, mis neerusid võivad koormata?

Kui kõhulihaseid teed, siis tee samal ajal kindlasti ka seljalihaseid. Asi peab tasakaalus olema, sellest võib samuti valutama hakata.

Kolmas võimalus on veel, et oled vale tehnikaga mõnd harjutust sooritanud. Väga suur oht on alaselga jõutõmbes ära tõmmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

valke nüüd liiga palju ei tarbi...

erinevate harjutuste tehnika võib küll natuke logiseda, aga peaks olema enamvähem paigas ikka.

seljalihaseid katsun jah nüüdsest peale trenni ka teha ja tasakaalu viia.

selle kohta ei oska öelda kas teen liiga sirge seljaga kõhulihaseid... hmm...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pink on mingi 40 kraadise kalde all vbl millel teen kõhulihaseid, täpselt ei tea mis kalde all.

ja tavaliselt teen 3 - 5 x 20 neid, enesetunde järgi, aga min 3 x 20.

millest veel võib olla, mis harjutustest nagu eriti? tean mida vältida... olen suhteliselt uus sellel alal.

Kõhulihaste treenimisel peavad jalad olema põlvedest kõverdatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka neerud asuvad alaseljas. Äkki on nende viga? Äkki tarbid liialt palju valke? Kasutad mingeid ravimeid, mis neerusid võivad koormata?

Kui kõhulihaseid teed, siis tee samal ajal kindlasti ka seljalihaseid. Asi peab tasakaalus olema, sellest võib samuti valutama hakata.

Kolmas võimalus on veel, et oled vale tehnikaga mõnd harjutust sooritanud. Väga suur oht on alaselga jõutõmbes ära tõmmata.

Neerude täpne asukoht:

http://www.google.ee/search?q=kidney&ie=UTF-8&hl=et

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte kõhulihaste ületoonusest vaid puusapainutajate ületoonusest on minuteada seljavalud. Seetõttu ei tohiks teha kõhtu üle puusapainutajate (kõige kindlam on teha kõverdatud jalgadega ja nii, et tõstad ainult õlavöödet ja keret üles ei kergitagi. Koormuse saab kätte küll, kui teed kaldpingil ja võtad ketta rinnale nt..)

Lisaks ei tohiks jätta seljavalu puhul selga treenimata. Hästi ettevaatlikult natuke peaks ikka tegema, et selg suudaks puusapainutajate ületoonusele vastupanu osutada paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen intensiivselt nüüd kuskil kuu teinud jõusaali, tekkinud on juba pinda käiv alaselja valu.

ma eeldan, et kõhulihastest...

ometigi tahaks teha pärast igat trenni kõhulihaseid.

arvata on, et selja probleemidega pöördutakse tihti, aga mida siis vältida/mida teha?

Kas sa teed ikka nii, et alaselg jääb vastu pinki ja tõstad ainult õlavöödet ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean, mida sa tunned. Olin ise ka pikka aega alaselja valudega hädas, kuid minu valud olid mõneti teised. Tõmbasin 2007 augusti lõpus alaseljas 2 selgroolüli nihkesse. Käisin spordiarsti juures, kuis siis ortopeed kõik paika väänas. Seljavalud sellega ei lõppenud, tuli välja, et selgroo ümber olevad (ei tea, mis nende nimetus on) mingisugused väiksemad lihased olid nõrgaks jäänud ja trenni tehes tekkis ülekoormus ning sellest tulenesid uued alaseljavalud. Uuesti spordiarsti juurde minek, kus määrati füsioteraapia elektriravi näol. Elektriravist möödas ca 2,5 nädalat ja alaseljas hoopis parem tunne :rolleyes:

Pika jutu lühike mõte on selles, et edasiste piinlemiste vältimiseks soovitan konuslteerida spordiarstiga <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovituste andmiseks oleks vaja teada selle valu iseloomu, ehk kus täpselt valu on, millal tunda annab, kas valu on pidev v lühiajaline jne. Selg on niivõrd oluline keha komponent, et siinse foorumi kaudu on suht mõttetu ja ka ohtlik nõu küsida, sest soovitaja ei tea, mis sul täpselt viga on. Ainus lahendus - spordiarst, kes omab teamisi ja praktilisi oskusi manuaalteraapiast. Tema oskab sulle tõenäoliselt parimat soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 kordust 40kraadise negatiivse kaldega pingi peal puusapainutajatele ja selg jääb haigeks??? Ei või olla

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×