Jump to content
matti

Kaitsevägi

Recommended Posts

Tahaks küsida kuidas on asjad ajateenistuse ja õppelaenuga? Olen kuulnud, et kui lähed ajateenistusse ja sul on õppelaen siis kas mingi osa või kogu see masktakse riigi poolt ära või midagi sarnast. On see nii? Ning see käib ainult Eestist võetud õppelaenu kohta, mitte välismaa oma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No matti kuidas värk on kas võeti ?

Tegelt on mul pikendus aastani 2010, ma küsisin lihtsalt ette :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui väkke juba tuled, küsid siit tõendi, et oled nüüd ajateenija. Siis räägid oma rühmaülemaga, võetakse punt kokku, kes tahavad panka minna ja lähete. Intress makstakse riigi poolt, põhiosa maksmist jätkad siis, kui välja saad. Põhiosa maksab riik, kui teed 3 aastase töölepingu kaitseväega.

Ise olen hetkel Sidepataljonis (23päeva lõpuni). Eriti lebo oli Kevadtorm 2008 meile. Vahel vedasime natuke kaablit, siis jälle pikutasime telgis, läpakatega netis. Midagi teha polnud. Praegu, jaoülemana, olen autojuhtide jaoülem ja viimased poolteist kuud pole pidanud mitte midagi tegema, nii, et vaba aega päevad läbi. Jõusaali võin kasutada siis kui tahan. Muidugi pärast esimest 2,5 kuud oli jõusaali võimalus peaaegu iga päev, kui ei juhtunud metsas olema vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sain oma arstliku komisjoni kutse ning tahaks teada, mida täpsemalt seal uuritakse ja millised need psühholoogilised testid on?

Küll sa seal näed siis. Ega kodus pole vaja midagi enne õppida ega ette valmistada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sain oma arstliku komisjoni kutse ning tahaks teada, mida täpsemalt seal uuritakse ja millised need psühholoogilised testid on?

Ma just käisin just paar päeva tagasi arstlikus komisjonis. Ega seal väga midagi üllatavat ei ole. Psühhiaater vestleb sinuga natuke, kirurg heidab pilgu peale, lisaks veel vereanalüüs, uriinianalüüs, südameuuring, kuulmistest, rindkereröntgen. Mul tehti ka veel pöiaröntgen, kuna on lampjalg.

Mina lähen sõjaväkke alles 2010. a. juulis. Lampjalgade tõttu on ka mõningased piirangud.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just käisin just paar päeva tagasi arstlikus komisjonis. Ega seal väga midagi üllatavat ei ole. Psühhiaater vestleb sinuga natuke, kirurg heidab pilgu peale, lisaks veel vereanalüüs, uriinianalüüs, südameuuring, kuulmistest, rindkereröntgen. Mul tehti ka veel pöiaröntgen, kuna on lampjalg.

Mina lähen sõjaväkke alles 2010. a. juulis. Lampjalgade tõttu on ka mõningased piirangud.

:D

Njaa. Mul käis sõber paar nädalat tagasi komisjonis ja see käis küll teistmoodi. Tema käest küsiti, et mis sul häda on? Sõber kehitas õlgu. Selle peale oli vastus "Selge. Kõlblik." Mitte midagi ei vaadatud, mingit röntgenpilti ei tehtud jne. Proovid võeti ainult ja nägemist kontrolliti. Kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Njaa. Mul käis sõber paar nädalat tagasi komisjonis ja see käis küll teistmoodi. Tema käest küsiti, et mis sul häda on? Sõber kehitas õlgu. Selle peale oli vastus "Selge. Kõlblik." Mitte midagi ei vaadatud, mingit röntgenpilti ei tehtud jne. Proovid võeti ainult ja nägemist kontrolliti. Kõik.

irw :D nojah...ma räägiks küll, seal, et midagi pole viga...:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siiski on full listing "vigadest" olemas: kõlblik, piirangutega kõlblik, ajutiselt piiratud, ajutiselt mittekõlblik, mittekõlblik.

Palun loe:

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=960023

Kas sealt vigade listist leiab õigeid repliike, mille välja käimisel pääseb kaitseväe teenistusest? Eks sa loe pealegi, mul sõjaväes käidud, kuna polnud plaanis kõrvale hiilida, ei olnud vaja ka antud seadusandlusega tutvuda. Komisjonis ei uuritud eriti midagi (mäletan, et mõõdeti pikkust, vererõhku, pea ümbermõõtu, kaaluti jne) ja haiget ka ei tehtud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tahtsin vabatahtlikult sõjaväkke minna....aga jah....ei võetud...kehakaaalu index oli liiga suur...ütlesin küll,et mul lihtsalt spordiala nõuab suurt kehakaalu ja ,et kül ma selle maha võtan...aga ei.Ikka ei võetud :D:D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mhh heal sõbral läks ka täiesti isemoodi.

Läks ka arstlikkuse, ei kurtnud midagi ja ongi muidu füüsiselt heas korras, oli täielikult valmis minema ja lausa tahtis..

Kuid oppa... eneselegi üllatuseks lampjalad :D.. täpselt natukene alla võetava piiri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kallid fitness.ee kasutajad, mul oleks teile üks väga asjakohane küsimus. Nimelt ma sooviksin teada, milliste tervisehädade korral armeeteenistusse ei võeta? Endal on mul lampkalad,kas nendega võetakse?

Ette tänades ;)

Kaitseväes on teatud tasemed lampjalgusel, sesuhtes, et nüüd see väga neid enam ei huvitagi kui sul on natuke lampjalad. Kokku peaks vist olema 3 aset (?). Kui sul on muidugi väga hullusti, siis võid rahulik olla - sind kindlasti ei võeta. Võibolla autojuhiks aga kes teab.

Siis on veel variante seljahädadega, astma, peast segi, nägemisprobleemid. Midagi on ka kõrvataha jäänud, et kui oled usuhull siis armeeteenistusse sind ei võeta

Sain oma arstliku komisjoni kutse ning tahaks teada, mida täpsemalt seal uuritakse ja millised need psühholoogilised testid on?

Hehe, eks selle kohta liigu igasuguseid müüte...Täpselt ei hakka siinkohal kommenteerima. Kes teada tahab võib saata PM.

Eks ta tavaline ülevaatus ole - kaalumine, nägemistest, pikkus jne jne...

Muudetud kasutaja RassXenon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siiski on full listing "vigadest" olemas: kõlblik, piirangutega kõlblik, ajutiselt piiratud, ajutiselt mittekõlblik, mittekõlblik.

Palun loe:

https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=960023

Tänud! Nii detailset vastust ei osanud oodata kuid huvitav oli lugeda.

Aga mis edasi saab kui arstlikus komisjonis käidud? Sest mul on ajateenistus kuni 2011. aastani edasi lükatud ülikooli tõttu ning kui ma praegu arstlikusse lähen, siis ei pruugi selle tulemused vastata sellele millised nad on 3 aasta pärast (kuigi vaevalt et nad nüüd nii väga ka muutuvad).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud! Nii detailset vastust ei osanud oodata kuid huvitav oli lugeda.

Aga mis edasi saab kui arstlikus komisjonis käidud? Sest mul on ajateenistus kuni 2011. aastani edasi lükatud ülikooli tõttu ning kui ma praegu arstlikusse lähen, siis ei pruugi selle tulemused vastata sellele millised nad on 3 aasta pärast (kuigi vaevalt et nad nüüd nii väga ka muutuvad).

Lehte lugedes jäi silma et 2009 tahetakse vastuvõtu tingimusi muuta, eks googelda täpsemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm, jäingi seda linki lappama ja vaatan et alakaalust pole midagi mainitud, ülekaal on ilusasti välja toodud erinevate kriteeriumitega aga alakaalust pole juttugi - siis on lood väga halvasti(20. jaanuar arstlik)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma peaks 2010 minema (ülikooliga pikendus).

Loodan, et EI pea minema.. ma olen üks neist, kes tunneb, et sõjaväega läheb lihtsalt aasta raisku.

Kas keegi teab, mis saab näiteks auto liisingumaksetest jms kaitseväeteenistusse minemisel? Kui tööl ei saa käia, siis veidi raske liisingut maksta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma peaks 2010 minema (ülikooliga pikendus).

Loodan, et EI pea minema.. ma olen üks neist, kes tunneb, et sõjaväega läheb lihtsalt aasta raisku.

Kas keegi teab, mis saab näiteks auto liisingumaksetest jms kaitseväeteenistusse minemisel? Kui tööl ei saa käia, siis veidi raske liisingut maksta...

Saad seal vahepeal pangas ära käia. Küsid pataljonist tõendi, et teenid hetkel seal aega ja pangas esitad sooviga liising peatada teenistuse lõpuni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pool aastat tagasi oli lehes ju artikkel, et ajateenistuse ajal tiksuvad intressid ikka edasi.

Minu arust oli see ainult õppelaenude kohta. Aga võin ka eksida. Ise läksin 2008 jaanuaris ja siis veel sai.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×