Jump to content
matti

Kaitsevägi

Recommended Posts

Jah, aga ma olen paar korda Kuppi oma nina pistnud...Vend teenis seal...seal paistab asi päris korralik olema...et tahaks ise ka sinna :D

kui oled pikk sirege poiss, siis saad vahipatti, aga ise ootan sammuti kuna ainult see kool läbi saab, sest isa mul kaadrikaitseväelane, ja ise kaitsellitlane missest, et 17 a vana... aega on ainult et mul kõik välja valitud, loodame et arstlikus kontrollis midagi välja ei löö... Kui siis seda et tahan saada täpsuslaskuriks, ja seda eelkõige luures...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui saab, valige kindlasti Sidepataljon.

Ma ei tea, kas ma mäletan õigesti, aga kuskilt olen kuulnud, et sidepataljonis on teenistusaeg pikem ja sinna lähevad enamasti "pool-vigased", kes metsas jooksmiseks on liiga haiged.

Suitsetamisega on selline lugu, et seal on lihtsalt nii igav ja midagi pole teha ning hakatakse igavusest suitsetama, eriti need, kes on olnud varem suitsetajad, sest seal suitsetavad päris paljud. Aga loomulikult enamik siiski hoidub sellest pahest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sides teenistusaeg täpselt sama, mis mujal. Oktoobris tulles 8 kuud, juulis ja jaanuaris tulles 11 kuud. Vigased - mis info lihtsalt:D Eks igal pool on neid vigaseid natuke. Siia võetakse suht palju sportlaseid, kes pärast 2,5 kuud (baaskursus) välja saavad. Aga söök on siin kõige parem, voodid paremad(laiemad), wifi üle kasarmu, korralik jõusaal, asukoht hea (bussijaamast umbes 300m).

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just...ennem jooksen mööda metse ringi ja chillin seal, kui mingi autojuht oleks :D

Vaevalt sa siis chillid midagi, heal juhul palvetad, et midagi veel hullemat ette ei võetaks, sest sõdur täidab käsku, ega mõtle :D

Sõber oli autojuht ja tema jutu järgi oli tal küll hea elu - samal ajal kui teised sopa sees müttasid ja külma maa peal roomasid, oli tema rõõmsalt autos soojas ning ootas, kuni teised oma tegemised lõpetasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaevalt sa siis chillid midagi, heal juhul palvetad, et midagi veel hullemat ette ei võetaks, sest sõdur täidab käsku, ega mõtle :D

Sõber oli autojuht ja tema jutu järgi oli tal küll hea elu - samal ajal kui teised sopa sees müttasid ja külma maa peal roomasid, oli tema rõõmsalt autos soojas ning ootas, kuni teised oma tegemised lõpetasid.

Just ongi sheffim, kui koged sellist asja ja mida hullem seda parem...distsipliini peab olema...kui mökida nagu mingi viimne Loll kuskil autos :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endise meespoole kõrval pikem ajateenistusse püüdlemise sessioon läbi elatud.

Õpitud sai siis nii palju:

Tapa on meeletult populaarne (ja mõistetav) valik. Järgmiseks aastaks võetakse ka õhutõrje seltskond vastu taas. Hooned on uued, kokad pidavad head olema, hetkel pioneerides teeniv noormees paistis väga rahul olevat.

Vastu ei võetud hiljuti veel tõesti lampjalgadega. Samuti liiga madala ja liiga suure kehakaaluga. Kurioosne lugu tekkis, et noormees saadeti pärast esimest komisjoni koju 'kosuma', tegemist oli 181 cm ja 62 kg-se isendiga. Kergelt alakaalus tõesti. :D 6 kuu pärast läks tagasi, olles juurde võtnud -tervelt- 1 kilo. Võeti vastu. Nimelt oli keegi tema kaardile märkinud 181 cm asemel 187 cm eelmine kord.

Jõutrenni tegemise poole pealt oleneb kõik sellest, kus sa oled ja kes su vastutavad ohvitserid on. Pioneeridel ei pidavat näiteks erilist aega üle olema. Samas suurtükiväegrupp pidavat lihtsalt toolisoojendajaid mängima küllaltki tihti. :]

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen 174 ja 60kg, arstlikuks komisjoniks ehk raskem. Loodan, et mind kosuma ei saadeta. Väga kõhna ei ole, pigem peene kondi viga. Kehamassiindeksi järgi norm kaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endise meespoole kõrval pikem ajateenistusse püüdlemise sessioon läbi elatud.

Õpitud sai siis nii palju:

Tapa on meeletult populaarne (ja mõistetav) valik. Järgmiseks aastaks võetakse ka õhutõrje seltskond vastu taas. Hooned on uued, kokad pidavad head olema, hetkel pioneerides teeniv noormees paistis väga rahul olevat.

Vastu ei võetud hiljuti veel tõesti lampjalgadega. Samuti liiga madala ja liiga suure kehakaaluga. Kurioosne lugu tekkis, et noormees saadeti pärast esimest komisjoni koju 'kosuma', tegemist oli 181 cm ja 62 kg-se isendiga. Kergelt alakaalus tõesti. :D 6 kuu pärast läks tagasi, olles juurde võtnud -tervelt- 1 kilo. Võeti vastu. Nimelt oli keegi tema kaardile märkinud 181 cm asemel 187 cm eelmine kord.

Jõutrenni tegemise poole pealt oleneb kõik sellest, kus sa oled ja kes su vastutavad ohvitserid on. Pioneeridel ei pidavat näiteks erilist aega üle olema. Samas suurtükiväegrupp pidavat lihtsalt toolisoojendajaid mängima küllaltki tihti. :]

Täpsustaks veidi, et ei võeta sõjaväkke vaid 3. astme lampjalgsusega. 2. astme lampjalgsusega võetakse, aga teatud asjadest antakse vabastus. Nii mulle öeldi komisjonis. Mul avastati 3. astme lampjalgsus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin Kuperjanovi ÜJP-s, tulin alles juuni alguses sealt tulema. Olin seal 11 kuud. Kaalusin niigi vähe, aga peale sõjaväest tulekut olin rekordmadalas kaalus. Seal võib ju kasarmus olles 3x päevas korralikult süüa saada, aga söögikordade vahed on pikad ja õhtusöök liiga varane nagu siin juba mainiti. Juba enne magamaminekut on selline tunne, et sured nälga, hommikul on tunne nagu oleksid luukere. Kaalu võtab ka alla metsas viibimine, mida mul oli 11 kuu jooksul ikka väga palju. Metsas see toitlustus ikka nii hea ei ole kui kasarmus ja kokkuvõttes metsas olles ikkagi kaotab kaalust. NAK-i lõpu rännak oli üle 70 km + igasugu füüsiliselt rasked ülesanded vahepeale, juba sellega võis vabalt 3 kg kaotada. Ühesõnaga kuigi ma läksin sinna plaaniga teha jõusaali ja ka kaalus juurde võtta nagu kõik väidavad, et seal saab siis tegelikkus on hoopis teine. Jõusaalis sai käia väga harva, kuna metsas jõusaali pole ja pealegi vaba aeg kui selline peaaegu puudus, heal juhul 2 tundi ööpäevas kasarmus olles võibolla vahel natuke rohkem, näiteks nädalavahetusel seal sees passides. Igatahes treeninguteks aega leida on raske ja kui veel lisatrenni teha siis sellest toidust mis seal pakutakse ei ela kindlasti ära. Toidulisandid või lisanänn võib muidugi kapis olla. Nüüd peale kaitseväge olen üle 10 kg juurde võtnud 5 kuuga. Aga nagu sealolemine näitas võetakse sinna igasugu vigaseid ja hulle. Kes on mingi alaga kõval tasemel tegelenud see kaotab kaitseväes kindlasti vormi, kes on niisama puduloius, selle vorm kindlasti paraneb.

Sorry, kohati seosetu tekst, aga ei viitsi parandada. Kirjutasin selle töö tegemise kõrvalt.

Muudetud kasutaja extrance poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind võeti haige seljaga - arstil olid pildid ja puha....

ja armees sisendati mulle et selg ei ole haige ja viilida ei saa.

Kui tulin reservi avastasin et selg polegi haige.

Seega terveks raviti.

PS. Omasoo iharaid mehi ka ei võeta.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olin Kuperjanovi ÜJP-s, tulin alles juuni alguses sealt tulema. Olin seal 11 kuud. Kaalusin niigi vähe, aga peale sõjaväest tulekut olin rekordmadalas kaalus. Seal võib ju kasarmus olles 3x päevas korralikult süüa saada, aga söögikordade vahed on pikad ja . . .

On ju võimalus lisavalk kaasa võtta. Mina tekitasin endale niimoodi 5 toidukorda iga päev. Ka metsas oli valgukott kaasas kogu aeg, aega oli küll vähevõitu, et seda kogu aeg võtta aga mingi aja leidis vahel ikka, eriti veel kui seeru oled. Ka rännakutel oli joogiks valgukoks kaasas, andis poweri kõvasti juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ju võimalus lisavalk kaasa võtta. Mina tekitasin endale niimoodi 5 toidukorda iga päev. Ka metsas oli valgukott kaasas kogu aeg, aega oli küll vähevõitu, et seda kogu aeg võtta aga mingi aja leidis vahel ikka, eriti veel kui seeru oled. Ka rännakutel oli joogiks valgukoks kaasas, andis poweri kõvasti juurde.

Jaa, see valgu koks on väga kasulik, näiteks olime mini-ernal. seal teiselpäeval elasidki seellega ära, sest tavalisest söögist sa niipalju energiat ei saa, teinepäev rajal ainult oligi valgukoks, lõpuks tuli selline mõnus tunne, väsimust ega midagi :Dmis sest et 48h peale said 2 h magada:D, seda ka veel külmas, märjas sookeses ;D

lõpuks tuli gpsu pealt vaadates ligi 70 km+ kokku

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul üks endine klassivend praegu ajateenistuses ja tema rääkis niimodi:

See kui palju sul vaba aega ja energiat et jõusaalis käia sõltub sellest millisesse väeossa satud. Kui oled tagalaväosas, siis rohkem, kui mitte, siis vähem. Esimesed kolm kuud mis on sõduri baaskursus on kõige raskemad, pärast seda hakkab spetsialiseerumine ning siis on jälle aega/energiat veidi rohkem.

Parandaga palun kui millegiga puusse panin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul üks endine klassivend praegu ajateenistuses ja tema rääkis niimodi:

See kui palju sul vaba aega ja energiat et jõusaalis käia sõltub sellest millisesse väeossa satud. Kui oled tagalaväosas, siis rohkem, kui mitte, siis vähem. Esimesed kolm kuud mis on sõduri baaskursus on kõige raskemad, pärast seda hakkab spetsialiseerumine ning siis on jälle aega/energiat veidi rohkem.

Parandaga palun kui millegiga puusse panin.

Täiesti õige. Olin Tapal õhutõrjes, ehk siis lahingteenindustoetus. Ja ainuke metsalaager, kus kõige lebom oli ja isegi magada lubati, oli kevadtorm. Kevadtorm on õigupoolest rohkem jalaväeüksuste teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×