Jump to content
klubikas

Sööge kodujuustu ja kana, siis olete rõõmsad:D

Recommended Posts

Hakkasin kord lugema raamatut mis räägib sentimenditeooriast. Jõudes uimastite valdkonda avastasin ühe hea lõigu.

Tsiteerin:

Tänapäeva puudub kindel süsteem, mille alusel eristada uimasteid muudest ainetest, mida on kombeks tarvitada. Harilikult nimetame uimastiks ainet, mida tarbitakse pigem tema psühhotroopse mõju kui toiteväärtuse või maitseomaduste tõttu, ent ka enamik toite ja jooke mõjutab mingil moel inimese meeleseisundit. Näiteks kodujuustu ja kana sisaldavad mõlemad suures koguses trüptofaani, millest aju toodab omakorda serotoniini ning millel om omadus tekitada meis head tuju. Üks mu taimetoitlasest sõber pidas koeri kunagi nädal aega kodujuustu ja kana peal ning pärast seda paistisd nad olevat palju õnnelikumas meeleolus ja energilisemad kui tavaliselt.

Nii et tehke omad järeldused:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

amn... Fred Antsoni artikkel väidab nagu risti vastupidi mu meelest.

Valgurikkad toidud (liha, kala, munad) sisaldavad palju türosiini ja vähem trüptofaani, viimane on aga suures ülekaalus rohke tärklise- ja vähese valgusisaldusega toiduainetes (kõik teraviljatooted!), millele lisandub veel insuliini abistav toime trüptofaani pääsemiseks ajju

täpsemalt siin: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3105

huvitav..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma olen igakord õnnelik kui kana ja kodujuust laual on ;)

Kui kodujuustust rääkida, siis kas keegi uut apelsini-ananassi kodujuustu on proovinud?

Täna ostsin, viis keele alla:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kodujuustust rääkida, siis kas keegi uut apelsini-ananassi kodujuustu on proovinud?

Täna ostsin, viis keele alla:)

hmm mulle istub küll kodujuust soolasena rohkem nagu näiteks sampinjonide või tuunikala lisandiga väga head. kohupiim läheb pigem magusana, eriti jea rosinatega või maasikamoosiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kodujuustust rääkida, siis kas keegi uut apelsini-ananassi kodujuustu on proovinud?

Täna ostsin, viis keele alla:)

Kuidas süsivesiku , valgu ja rasva vahekord oli ? ja mis firma toode ? Kui sul muidugi meeles ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole elusees mõelnud magusat kodujuustu süüa, aga teemasse rääkides, ma arvasin et see nö heaolu tunne või hea olek tuleb sellest et sööd tervislikult vms...ei ole igast sodi sees mis enesetunnet halvustaks vms, aga vot nüüd tuli välja et hoopis uimastab ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

soovitan kõigile soojalt ekstra (maitsestamata jogurtiga või hapukoorega) kodujuustu proovida meega. ühest teelusika täiest peaks paki kohta piisama. enda isiklik lemmik igaljuhul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
endale meeldib klassikaline kodujuust,võiks ühekorraga paki kinni panna,aga tülikaks muutub,järgmisel söögikorras oleks otsas ;)

??? pakk tulebgi kinni panna, et piisav valgukogus toidukorrast saada, see pole ju palju.

aga mis muutub tülikaks ja mis oleks järgmisel söögikorral otsas? kui kulturist oled osta mitupakki valmis külmkappi ja iga paari tunni tagant paras pakk sisse panna ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kodujuustust rääkida, siis kas keegi uut apelsini-ananassi kodujuustu on proovinud?

Täna ostsin, viis keele alla:)

ostsid ka ühe prooviks, kuid jh seal olki vist 12g süsivesikuid 100g kohta, maitsestamata 2,5g, tilliga 3g kui ma ei eksi, nii et ikka vahe on sees. Muraka oma ka midagi taolist kuid pole veel saanud seda proovida, üritan ikka dieeti pidada.

Kuid räägita teemakohaselt siis, söön paljuski kana ja kodujuustu, kuid pole küll ise midagi märganud.

Muudetud kasutaja [m]iQ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No täna hommikul sõin kodujuustu tavalise ja kohvi ning 2 h peale lõunat trenni võtsin 400 g puhast kana liha,rinda vms,mida sikupilli prismas müüakse valmis toidu osakonnas:D

JA ei saa öelda,et meeleolu muutust oleks:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
??? pakk tulebgi kinni panna, et piisav valgukogus toidukorrast saada, see pole ju palju.

aga mis muutub tülikaks ja mis oleks järgmisel söögikorral otsas? kui kulturist oled osta mitupakki valmis külmkappi ja iga paari tunni tagant paras pakk sisse panna ju.

Kui ma oleks kulturist,siis oleks vapsee teine teema,kuid ma pole kulturist,vaid tavaline teismeline kes harrastab jõusaali ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No täna hommikul sõin kodujuustu tavalise ja kohvi ning 2 h peale lõunat trenni võtsin 400 g puhast kana liha,rinda vms,mida sikupilli prismas müüakse valmis toidu osakonnas:D

JA ei saa öelda,et meeleolu muutust oleks:D

Tervislikum on ise teha kanafileest. Kuid eks valmistoode on muidugi hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise eelistan kodujuustu soolasena, kohupiima söön magusalt, näiteks mõne paksema jogurti või hoopis moosiga.

Aga eks maitsed ole erinevad, samas mul tuttav sööb kodujuustu suhkruga ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kodujuustust rääkida,siis mul on selline mure, mul lõuna 200g kodujuustu tomati ja kurgiga.Probleem selles , et kodujuust ei taha ültse alla minna.Olen proovinud 1 terve muna sisse panna ja on paremaks läinud maitse. Aga ikka ei lähe kuidagi alla.Äkki oskate soovitada millega veel segada või sisse panna.

süsivesikutest on mul 2 viilu leiba ,peale(või).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole mitte mingit mõtet rasvata kodujuustu süüa, ei nendel, kes tahavad kaalus alla võtta ega ka iseeneset mõistetavalt nendel, kes tahavad säilitada või juurde võtta. Ilma rasvata niikuinii läbi ei saa, vähemalt u. 100 g päevas peaks keskmine mees ikka seda saama. Milleks siis pigistada endale sisse mingit kuiva ja maitsetut "puru" ning samas hoopis saada päevane rasvakogus mõnest muust allikast?

4% on üsna ok, aga üldiselt ostan 6% (hapukoorega).

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×