Jump to content
Mkala

Energijajoogid ja jõusaal

Recommended Posts

Olen kuulnud selliseid väiteid nagu vähendaks energijajook valgusünteesi organismis või et lihtsalt lihas ei kasva kui tarbida trenni ajal energijajooke. Ise jõin neid 2 aastat tagasi pea igas trennis ja tõesti vb lihase ja jõu juurdekasv oli väiksem. Praegu aga olen piiranud tarbimist ka väljaspool trenni ja tulemused on paremaks läinud.

Kui kellelgi on veel samalaadseid kogemusi või isegi mingeid teaduslikke tõestu sis andku tulla ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei tea - trenni ajal vist halvemat jooki pole olemas. Mõtle mis see su südamega teeb kui ma max pingutusi teed. Energiajook ei tohiks olla janukustutaja!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei tea - trenni ajal vist halvemat jooki pole olemas. Mõtle mis see su südamega teeb kui ma max pingutusi teed. Energiajook ei tohiks olla janukustutaja!

See polegi mõeldud janukustutajana pigem enne trenn ivõi trenni alguses et ennast käima tõmmata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Energiajook on küll viimane asi mida trennis juua ,isegi õlu on etem ;)

Uurisin natuke lähemalt :

1)Energiajookide mõju on uurinud näiteks Rootsi valitsus - uuringu tulemusena avaldati soovitus energiajooke janu kustutamiseks või

vedelikuvarude taastamiseks treeningu ajal mitte kasutada.

2)Üleliigne energiajoogi tarbimine võib kaasa tuua negatiivseid kõrvalmõjusid, See tõstab vererõhku,

mis võib viia südamekloppimise ja teadvusekaotuseni.

3)Maailmast on teada juhuseid, kus üleliigne energiajoogi tarbimine on lõppenud surmaga.

Iirimaal jõi üks 18aastane üliõpilane enne korvpallitreeningut ära neli purki (1,2 liitrit) Red Bulli energiajooki

ja sellele ei pidanud vastu isegi noore treenitud mehe süda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3)Maailmast on teada juhuseid, kus üleliigne energiajoogi tarbimine on lõppenud surmaga.

Iirimaal jõi üks 18aastane üliõpilane enne korvpallitreeningut ära neli purki (1,2 liitrit) Red Bulli energiajooki

ja sellele ei pidanud vastu isegi noore treenitud mehe süda.

Mina olen kord huvipärast ära joonud ka 1,5 liitrit energiajooki. Lihtsalt tahtsin teada mis juhtub. Ja see mis juhtus polnud üldse meeldiv. Tekkis jube südame pekslemine ja hingeldus, umbes sama nagu siis kui tunned jubedat hirmu. Öö jäi magamata kah ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pole ime kah, tegu on ju ülisuure kofeiini kogusega. B vitamiini üledoos pole ehk nii jube kui sünteetiline kofeiin. Loomulikult E-sid on seal ka omajagu mis on organismile vaid koormaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen kord huvipärast ära joonud ka 1,5 liitrit energiajooki. Lihtsalt tahtsin teada mis juhtub. Ja see mis juhtus polnud üldse meeldiv. Tekkis jube südame pekslemine ja hingeldus, umbes sama nagu siis kui tunned jubedat hirmu. Öö jäi magamata kah ;)

Julge mees siis !

Ise olen kah oma lollusest kunagi mingi 5 Dynamiti purki ära joonud järjest 0,25 x 5 =1,25 liitrit siis ;) .Tõmbas kah siis juba imelikuks aga eks

see oligi hea õppetund.

Sõbra klassivend oli kah energiajooki üleliia tarvitand ,ning tagajärg oli ülekeha värisemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3)Maailmast on teada juhuseid, kus üleliigne energiajoogi tarbimine on lõppenud surmaga.

Iirimaal jõi üks 18aastane üliõpilane enne korvpallitreeningut ära neli purki (1,2 liitrit) Red Bulli energiajooki

ja sellele ei pidanud vastu isegi noore treenitud mehe süda.

Huvitav tavaliselt kui sõpradega nv autoga ringi tsillime,siis autojuht joob meil kuskil 5 0,5l energiajooki

ja ei tea ta küll meil ta veel surnud pole ;)

Aga muidu kui teised koju lähevad magama ja hommikust pohmakat vatsu võtma,siis tema passib alati kuskil hommiku 6-ni üleval ja siis päeval magab ka suht vähe kuskil 6h max.

Kunaga ise jõin ka neid ergiajooke päris palju päevas lihtsalt niisama janukustutamiseks kuskil 1,5l

ja ega eriti hea see polnud tekkisid ka siuksed hullud valus südames,et ei saanud isegi edasi kõnndida tänavapela siukse valu lõi lihtsalt südamesse,et jube. :lol:

Nüüdsest enam neid ei tarbi ni.... palju kuus vast 1l joon kokku.To on ka siis kui teised juua pakuvad ise ikka ostan selle energiajoogi asemel tavalist vichy vett ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostsime ka sõbraga paar aastat tagasi kumbki bloki starterit (16 tk blokis) ja oma blokist jõin ära umbes 7 või 8, seda ca. 2-3 tunni jooksul.... tunne oli väga särtsu täis ja samuti unehäire missugune. Südame pekslemist ei toimunud oma mäletamist mööda....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Amfetamiini toimega ei anna aga energiajoogi toimet võrreldagi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei tea - trenni ajal vist halvemat jooki pole olemas. Mõtle mis see su südamega teeb kui ma max pingutusi teed.

Tauriin kaitseb südant. Kofeiin vbl teeb midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tauriin kaitseb südant. Kofeiin vbl teeb midagi.

Kofeiin on kesknärvisüsteemi stimulant, mis kõrvaldab uimasuse ning taastab erksuse. On võistlustel keelatud ainete nimekirjas. ;) ;)

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovind saalis nii energiajooki kui spets jõusaalijooke, vahe oli märgatav, energiajoogist hakkas halb ja vererõhk läks lakke, niiet pidin trenni pooleli jätma, jõusaliijoogid on pigem vastupidise efekti andnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiin on kesknärvisüsteemi stimulant, mis kõrvaldab uimasuse ning taastab erksuse. On võistlustel keelatud ainete nimekirjas. ;):lol:

Ma mõtlesin et vbl teeb midagi halba ;)

Või siis teeb tauriini-kofeiini kombinatsioon.

Tauriin ise normaliseerib vererõhku, kaitseb südant ja teeb muud head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen proovind saalis nii energiajooki kui spets jõusaalijooke, vahe oli märgatav, energiajoogist hakkas halb ja vererõhk läks lakke, niiet pidin trenni pooleli jätma, jõusaliijoogid on pigem vastupidise efekti andnud.

Sorry kui võhiklik tundun aga mida pead silmas jõusaalijookidena ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kofeiin endal enne trenni andis paugu sisse, kuid süda peksis räigelt ja dushi alla minnes hakkas lambist verd jooksma, koguaeg pea käis ringi.

vbl ka kroonilise kurgumandimädaniku süü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kofeiin endal enne trenni andis paugu sisse, kuid süda peksis räigelt ja dushi alla minnes hakkas lambist verd jooksma, koguaeg pea käis ringi.

vbl ka kroonilise kurgumandimädaniku süü.

Alkohol ja energiajook pidi kõige hullem mürk olema, kui võtta siis pilt kaob eest ära,ajurakke hävineb rohkem ja väga paha olla heal juhul, osad naudivad seda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen proovinud mitut erinevat toodet (üx nendest oli BSN-i oma ja maksis üle 900kr ning seda jätkus vist ainult 20 päevaks) mis nagu kirjade järgi pidid jõusaalis andma ergsust ja teravust juurde. Mingit erilist erksust, teravust või südamekloppimist ma ei tundnud. Pigem väike ärritus - et olin nii loll ja raiskasin raha mingi si**a peale. Energijajoogid aga annavad küll särtsu ja vb isegi natuke kõvemini panevad pingutama ja higistama. Hiljaaegu aga üks mitmeid aastaid saaliga tegelenud sõber ütles mulle et massifaasis pole kasulik neid jooke manustada kuna lihas tänu neile lihtsalt ei kasva hästi. Sellepärast ka minu küsimus et kas on võimalik et energijajook pärsib lihaskasvu ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=556 sisaldab paljuski samu asju, mis energiajook. Ka alkoholiga ei soovitata koos tarbida, nagu ka energiajooki.

Tauriini ma soovitaks küll koos alkoholiga tarbida, kaitseb maksa ja muudki.

Ja ega see kofeiin nüüd ka mööda külgi maha ei jookse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast ka minu küsimus et kas on võimalik et energijajook pärsib lihaskasvu ?

Pole kuulnud ja ma üldiselt hoian kõrvu üsna lahti.

Antioksüdandid pärsivad... aga ilma nendeta on ka veidi nigla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×